Şimdi Ara

*** ASUS 1215N PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ ***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.667
Cevap
6
Favori
138.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus Eee PC 1215N Netbook Teknik Özellikleri

* 12.1-inç boyutunda, 1366×768 HD çözünürlüğünde ekran
    * Intel Atom D525, 1.8GHz çift çekirdekli işlemci
    * Nvidia Ion II (GT218) ekran kartı + Optimus Teknolojisi (Çift Ekran Kartı)
    * Optimus desteği ile ekran kartları arası otomatik geçiş
    * 4GB'a kadar DDR3 Ram bellek seçenekleri
    * 250gb sabit disk + 500GB online depolama
    * Gigabit Ethernet, 802.11N kablosuz internet
    * 3 adet USB 2.0 yuvası
    * 1.3MP dahili web kamerası (kamera kapagı mevcut), çoklu kart okuyucu, HDMI ve VGA çıkışı
    * Windows 7 home premium işletim sistemi
    * Bluetooth 3 Teknolojisi

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-1215n-siv039m-eeepc-1215n-intel-atom-d525-1,83-ghz-2b-ddr3-250gb-512mb-ion2-12.1-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=51315

Donanımhaber Bülteni :http://www.donanimhaber.com/netbook/haberleri/ASUS-Eee-PC-1215N-Multimedia-Netbook-ile-Standartlari-Yeniden-Belirliyor.htm

Youtube İncelemeleri:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MİNİ İNCELEMEM VE YORUMLARIM :

1- Cihaz görsellik olarak 4x4 lük bir cihaz. çok şık ve kaliteli malzemeden yapılmış.
    2- Ekran kaliteli ve parlak. renkler canlı ve içinde gelen program ile gözünüze hitap eden renk tonlarını seçebiliyorsunuz otomatik 4 seçenek var.
    3- Ses seviyesi son derece yeterli ve tatminkar.
    4- Çeşitli 1080p filmler denedim ve takılma olmadı gayet akıcı.
    5- Oyun oynamadıgım için oyun performansı için birşey diyemiyecem.
    6- Touchpadi çok güzel yapmışlar hassas ve geniş.
    7- Hdmi girişi olması büyük bir artı lcd tv nize baglayıp film keyfi yapablirsiniz.
    8- Kamera kısmına koruma kapagı takmışlar bu çok iyi bir olay böylece korsanlar tarafından kameranız gizlice açılsa bile sizi göremez içiniz rahat olur.
    9- Klavye tasarımı güzel ama orta kesimlerde biraz göçme yapıyor ama çok çok az önemli birşey degil.
    10- Ekran kartları arasından kendiliginden geçiş yapıyor bunu masa üstü sag köşedeki simgelerden takip edebiliyorsunuz.
    11- 100 gb ve 117 gb ye bölünmüş şekilde geliyor. ayrıyeten gizli bir 15 gb bölüm var sanırım recovery ama bomboş yazıyor.
    12- Pc adaptörü ve girişi oldukça küçük.
    13- Şarzı 4.5 5 saat gidiyor.
    14- Pc nin hartdiskini degişmek servis harici imkansız. 20 küsür vida açılıyor ve garanti dışı kalır.Yandaki Linkde nasıl söküldügünü görebilirsiniz çok zor servis ancak degişebilir. :( http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=88793
    15- Çift ram girişi var. 2 gb üzerinde geliyor kendinizde servise ihtiyaç duymadan bir 2 gb takabilirsiniz ama 64 bit win7 yüklemez iseniz 3gb olarak en fazla görür.
    16- Rahatsız Edici Isınma kesinlike yok fan seside yok emin olabilirsiniz..
    17- Ekran boyutu çok güzel daha önce 10.2 lik asus kullanıyordum küçük geliyordu.
    18- Ekran çözünürlügü 1366x788 bu çok iyi 1024x768 lik netbook kullandım çok kötü oluyordu dügmeler çıkmıyordu.
    19- Kutudan herhangibi bir aksesuar, mause, cd veya çanta çıkmıyor sadece kagıt kitapçıklar

20- ARKADAŞLAR CİHAZDA HARTDİSK PROBLEMİ VAR.TIZZZZ TIZZZ DİE SES ÇIKARIYOR FİLM İZLERKEN VE BENZERİ YÜKSEK KAPASİTELİ İŞLERDE. BU YÜZDEN VATAN PC DE DEGİŞİM HAKKI ALDIM AMA ŞİMDİLİK PARA İADESİ SEÇDİM. BU HARTDİSK DURUMUNU 3-4 ARKADAŞ DAHA YAŞAMIŞ HEPSİNDEDE DEGİŞİM ALDILAR. ALIRKEN DİKKAT EDİN HARTDİSKE .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 29 Mart 2012; 2:37:36 >

• super haber ıns ucuz olur
  • hemen alma bekle hafta sonu yuzde 20 ındırım olur alırsın ordan yada vatan notebook magazalarına gelmesını bekle orda daha ucuz
  • ya arkadaşlar videoları inceliyorum daha altmodeli cod mw2 yi daha iyi çalıştırıyor
    bu daha iyibir netbooksa nasıl böyle oluyor
    acaba biri xp de biri win7 demi oynuyor?
    alıcam şimdi siparişi vericem cod mw2 de +50 fps almıycak elimdepatlıcak sonra :D

• Akşam üstü vatana uğradım Packard bell vr46 varmıdır diye yokmuş sonra Asus 1215n gözüme çarptı..

1.179 Tl fiyat etiketi vardı sanırsam yada 1.279 tam emin değilim
  • Arkadaşlar vatan bilgisayardaki üründe sanırım Usb 3.0 ve Bluetooth 3 özellikleri yok , ben de alıcaktım ama bu özellikler opsiyonel.

Hatta bugun Vatan bilg. İzmir şubesini aradım usb 3 özelliği var mı dedim ,ürünün üzerinde böyle bir özellik belirtilmemiş dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filek -- 20 Eylül 2010; 19:48:56 >
  • Niye yarım yamalak yollarlar sunları anlamıyorum
    Zaten bu netbook un en büyük ozelliklerinden biri ION2yle USB 3.0 ve Bluetooth 3
  • Bugün bu üründen aldım. Netbook lara göre oldukça hızlı.Takılma,ısınma yok. Kasa sağlam ve touchpad çok rahat. Tavsiye ederim.
  • urunu vatandan alan arkadaslar soyleyebılır mı usb 3.0 war mı bluetooh 3.0 wr mı onemlı pılı kac saat gıdıyor.ion2 war mı
  • ddr 2 yazıyor üst yazıda ama altta ram tipi ddr 3 diyor.Hangisi doğru bunların?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fendermrt
    ddr 2 yazıyor üst yazıda ama altta ram tipi ddr 3 diyor.Hangisi doğru bunların?

ekran kartının bellegıdır belkı vatan sacmalamaıs heralde koskoca asus sadece turkıyeye ozel usb 3.0 bluetooth 3.0 olmadan anakart mı uretıo ya tam almayı dusunuyoduk yalan olcak heralde mac os x kurulursa bu alete super olur stabıl 10 saat sarj akar artk
  • Usb 3 ve bluetooth 3 süz modelini hic duymadim.. Alan veya gören arkadaslar usb yuvalarina baksin usb 3 un ici galiba mavi oluyor.
  • valla arkadasın bırı ortaya bsy attı bızde tartısıozda o vatandakı calısanlar bılgısayardan hıc anlamıyor zaten :S
  • Düşük modelini getirirler ya hep önceden ama bu sefer öyle değildir umarım. 1201n'deki tereddütten sonra bu cihaz rahatlıkla alınır diye düşünüyorum.
    Gidip birebir inceleyen varsa görüşlerini/öğrendiklerini aktarsın plz
  • usb 3.0 yok. Bluetooth u bilmiyorum. Fakat bu ürünün usb 2.0 olanı var.Hatta pclabs.com.tr adresinde incelemesi var.Bu arada Vatan a dün akşam almaya gittiğimde oradaki arkadaşlar bu laptopun varlığından habersizdi. Ben zorla buldurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 17 Eylül 2010; 13:47:43 >
  • Bu netbooku satın alan arkadaşlar ,lütfen windows 7 puanlarını buraya koyarlarsa değerlendirme açısından çok iyi olur.
  • Acer ferrari tadında bir ürün olmuş,alanlara hayırlı olsun diyelim ozman.
  • usb 3 ve blutooth 3 yok demiş bazı arkadaşlar... diger özellikler tutsunda usb ve bluetooth çokda önemli degil... yeterki ekran kartı kesin ion 2 li ve optimuslu olsun ayrıca ram de ddr3 olsun tamamdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

usb 3 ve blutooth 3 yok demiş bazı arkadaşlar... diger özellikler tutsunda usb ve bluetooth çokda önemli degil... yeterki ekran kartı kesin ion 2 li ve optimuslu olsun ayrıca ram de ddr3 olsun tamamdır...

sence bu netbook ac2 mw2 gibi oyunlarda +15 fps alırmı low ayarlardA?
  • valla hocam pc de oyun oynamayalı çok uzun zaman oldu hiç bilmiyorum ps3 le oynuoz hep... ben pc yi internet müzik ve 1500 e yakın film arşivim için kullanıyorum...

quote:

Orijinalden alıntı: Jaimine_RAJA

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

usb 3 ve blutooth 3 yok demiş bazı arkadaşlar... diger özellikler tutsunda usb ve bluetooth çokda önemli degil... yeterki ekran kartı kesin ion 2 li ve optimuslu olsun ayrıca ram de ddr3 olsun tamamdır...

sence bu netbook ac2 mw2 gibi oyunlarda +15 fps alırmı low ayarlardA?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.