Şimdi Ara

*** ASUS 1215N PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.667
Cevap
6
Favori
138.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yoksa yok şunu al daha iyi diyeceğiniz 1000 liralık başka öneriniz var mı?

teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

arkadaşlar bu cihaz alınır mı şuan?

teşekkürler..

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nip -- 24 Aralık 2012; 16:49:04 >
  • Benim elimde 1215B modeli vardı. RAM ini 4 GB e , Win 7 starteri Home yükselttim. Arada bir donma, resetlenme vs. yapardı, az kalsın bir gün camdan atıcaktım. 5 GB li HD filmleri ağır çekim gibi tekleyerek oynatırdı, donmadığı zamanlar. Etraf gürültülü olduğundan şikayetçi olunan harddisk sesini farketmezdim bile . Son bir şans vereyim dedim ve geçen hafta kesenin ağzını açıp (300 küsur TL ) 128 GB lik bir SSD harddisk aldım .
    Yaptığım işler :
    * Eski harddisk üzerindeyken RECOVERY kısmının yedeğini aldım. Dikkat : backup alacağınız USB Flaş veya disk 15 GB dan fazla ve boş olmalı. Benim yaptığım hataya düşmeyin, içinde ne varsa siliyor !
    * SSD yi taktım, 20 tane vidası var sökülen. 3 yerden tırnak gitti ama , şimdi gözü kapalı ezbere uzmanı oldum. Garanti etiketi de tabiki yalan oldu.,
    * Açılışta boot olarak backup USB diskini seçtim, recovery yaptırarak SSD ye kurdum. Win 7 Home tekrar yükselttim. Güncellemeleri yükledim.

Şimdi cihaz yeniden doğmuş gibi oldu, hiç takılma , resetleme , donma vs yok, ışık hızında mübarek..Şarj süresi de yarım saat kadar uzadı gibi.
    Benzer dertlerden muzdarip arkadaşlara duyurulur..

• quote:

teşekkürler..

quote:

Orijinalden alıntı: Nip

quote:

teşekkürler..

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum

ram + ssd takviyesi ile daha iyisini bulamazsınız bu segmentte. hoş bence halen rakibi yok eklentisiz halinin de.

• Arkadaşlar Linux kuran varmı ben 1080p filmlerde ara sıra takılma yaşıyorum ne yaptıysam işin içinden çıkamadım Linux yükleyip denemek istiyorum sizin fikriniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Arkadaşlar Linux kuran varmı ben 1080p filmlerde ara sıra takılma yaşıyorum ne yaptıysam işin içinden çıkamadım Linux yükleyip denemek istiyorum sizin fikriniz nedir?

ben vmware ile usb üzerine kurdum ve usb den bottlayarak kullanıyorum. ubuntu sürümü. Nvidia ion etkinleştirme işi biraz karışık ama o da halloluyor. Öyle hatırlıyorum. Bu netbook rem takviyesi yaptım gerçekten 1000 TL nin hakkını veriyor. sanal makine bile çalıştırıyorum windows ortamında. Sabit disk acayip kasıyor bazen. Oda haliyle '= GB datayı editliyor :) SSD performansı çok güzel oluyormuş. muş dedim çünkü bir facebook syfasında da vardı video.
    Bence sabit diskin keyfini bozma ve usb ye vmware player ile kur. daha sonra kullan usb den. Fakat usb bellek 8 GB lık olursa performansı güzel oluyor. Tavsiyem bu şekilde. Arkadaşlar ion sürücünü güncellemenizi ve sağlıklı klite paketiyle baya zamandır 1080p bluray disk bile oynatabilirsiniz. İş sistem bakımı ve performans olayını iyi ayarlamak. Gidipte bu cihaze kaspersky İnternet Security kurarsanız hobaaa... Birde bu cihazda disk birleştirmeye özen gösterin.

• quote:

Orijinalden alıntı: turhill

quote:

Arkadaşlar Linux kuran varmı ben 1080p filmlerde ara sıra takılma yaşıyorum ne yaptıysam işin içinden çıkamadım Linux yükleyip denemek istiyorum sizin fikriniz nedir?

ben vmware ile usb üzerine kurdum ve usb den bottlayarak kullanıyorum. ubuntu sürümü. Nvidia ion etkinleştirme işi biraz karışık ama o da halloluyor. Öyle hatırlıyorum. Bu netbook rem takviyesi yaptım gerçekten 1000 TL nin hakkını veriyor. sanal makine bile çalıştırıyorum windows ortamında. Sabit disk acayip kasıyor bazen. Oda haliyle '= GB datayı editliyor :) SSD performansı çok güzel oluyormuş. muş dedim çünkü bir facebook syfasında da vardı video.
    Bence sabit diskin keyfini bozma ve usb ye vmware player ile kur. daha sonra kullan usb den. Fakat usb bellek 8 GB lık olursa performansı güzel oluyor. Tavsiyem bu şekilde. Arkadaşlar ion sürücünü güncellemenizi ve sağlıklı klite paketiyle baya zamandır 1080p bluray disk bile oynatabilirsiniz. İş sistem bakımı ve performans olayını iyi ayarlamak. Gidipte bu cihaze kaspersky İnternet Security kurarsanız hobaaa... Birde bu cihazda disk birleştirmeye özen gösterin.

öncelikle teşekkürederim bilgiler için

hangi klite codec paketini tavsiye edersin ben mega olanını kurdum malesef 1080p lerde performans alamadım windows 7 ultimate 32 bi yüklü ramda 4 gb
    antivirüs olarak da nod32 smart security kullanıyorum ekran kartı driverinıda nvidia sitesinden ION LE NOTEBOOKS olanını kuruyorum bu 1080p için yardımcı olursan sevinirim teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turhill

quote:

öncelikle teşekkürederim bilgiler için

hangi klite codec paketini tavsiye edersin ben mega olanını kurdum malesef 1080p lerde performans alamadım windows 7 ultimate 32 bi yüklü ramda 4 gb
    antivirüs olarak da nod32 smart security kullanıyorum ekran kartı driverinıda nvidia sitesinden ION LE NOTEBOOKS olanını kuruyorum bu 1080p için yardımcı olursan sevinirim teşekkürler

merhaba. ilk öncelikle nvidia denetim masasından hangi program için hangi ekran kartını seçiyor ilk önce bunu kontrol et. şu andahttp://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm adresten en güncel sürümü indir. ve bu programı sürekli güncellemeni tavsiye ederim (ayda bir)

ikinciside wintools.net, defraggler ve revouninstaller tarzı profesyonel yazılımla bakım yap. arkadaşım inanırmısın 2 hafta kullanayım bilgisyar kağnıya dönüyor bir defraggler ile dosya parçalarını listeletim sıraya dizmeden sadece birleştirme yaptırıyorum. o zaman 45 saniyede masa üstü açılıyor. Bu arada ssd takılınca baya performansı artıyormuş. Bu arada Media Player Classic kullanmanı şiddet ile tavsiye ederim.

Baya yoğunum tam olarak cevaplayamadıysam kusura bakma.

• ek olarak ben de bi' şey söyleyeyim defrag yaptığınızda hdd sesi de önemli ölçüde azalıyor.
  • bu cihazı satan yok mu beyler temizse almayı düşünüyorum böyle bi cihaz.
  • piyasasını bilmiyorum ancak uygun bir teklif ile satmayı düşünebilirim. İlk çıkan seriden herhalde garantisi bitmiştir, 200 gb hdd var usb 3.0 yok 4 gb ram yaptım, garanti herhalde bitmiştir. Vatandan almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspanak -- 2 Ocak 2013; 13:19:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_Şahin

bu cihazı satan yok mu beyler temizse almayı düşünüyorum böyle bi cihaz.

4GB RAM ve 128GB SSD (Kingston SV100S2128G) takılı halini bende satmak istiyorum.Eğer ilgileniyorsanız fotograflarını çekip yollayabilirim.

Furkan Bora YILMAZ
  • satıcı ve alıcıların kafası nı kurcalamak istemem ama paylasmak istedim.Bu ürünü yarın 5. kez servise goturücem. ürünün sorunlusu bize denk geldi heralde! sevgiler saygılar.
  • arkdsalar counter strike 1.6 da menu gozukmuyor yardım edebılecek var mı?
  • Bende almak istiyorum 4 gb ram ve hdmi girişli olması tercihimdir. Pm den ulasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Bende bu netbook'a sahibim ve 1 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Fakat bir yavaşlama mevcut. Sanıyorum ki windows ile ilgili. O yüzden bir format atmak istiyorum. Netbook u alırken orjinal windows 7 mevcuttu ve sadece kurulumunu yaptım. Fakat elimde cd yok. Eğer ben format atmak istersen bu orjinal windows u nasıl tekrar yükleyebilirim? Windows cd si oluşturma gibi bir şey var mı? şimdiden çok teşekkür ediyorum
  • Merhaba arkadaşlar. 32 bit te DEV_0A76 olayını güncel sürücüye ekleyip rahatça kullanabiliyordum. Şimdi ise donanım listesini 64 bit sürücüde eklediğimde sürücü sorunlu yükleniyor ve çalışmıyor. Bu cihazı kullananlar var ise güncel nvidia sürücüsünü nasıl yüklüyorsunuz. Yüklediğimde derecelendirme sonlanmıyor. yeniden derecelendirme istiyor.

PCI\VEN_10DE&DEV_0A76&SUBSYS_84461043

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turhill -- 22 Ocak 2013; 22:33:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cm3589

Merhaba arkadaşlar. Bende bu netbook'a sahibim ve 1 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Fakat bir yavaşlama mevcut. Sanıyorum ki windows ile ilgili. O yüzden bir format atmak istiyorum. Netbook u alırken orjinal windows 7 mevcuttu ve sadece kurulumunu yaptım. Fakat elimde cd yok. Eğer ben format atmak istersen bu orjinal windows u nasıl tekrar yükleyebilirim? Windows cd si oluşturma gibi bir şey var mı? şimdiden çok teşekkür ediyorum

Merhaba cm3589,

Windows CD si oluşturmak için , açılışta F9 tuşuna basarak BACKUP / RECOVERY moduna geçmen gerekiyor. Burada BACKUP seçersen hem Windows 7 yi hem de sürücülerini kopyalayabilirsin. Elinde 15 GB den büyük boş bir harddisk olmalı, doluysa da otomatik silip , BACKUP diski yapar. Harddiski formatladıktan sonra bu diskle yine F9 a basıp bu kez RECOVERY seçerek kurulum yapabilirsin.

Şarj etmeyi sevmeyen , daha uzun süreli pil isteyenler : Geçenlerde bu pili ısmarladım :http://www.ebay.com/itm/9-Cell-Battery-for-ASUS-A32-1015-Eee-PC-1015PEB-1015PED-1015PW-1015PEM-Laptop-/230902134378?pt=Laptop_Batteries&hash=item35c2d6f66a
    2 gündür bu pili kullanıyorum. En az 12 saat gidiyor gibi. Belki haftada bir şarj bile yetecek. Pilin alt kısmında bir çıkıntı var. Klavye kısmı biraz eğimli duruyor. Tavsiye ederim. Fırsatım olursa resim de yükleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet476

quote:

Orijinalden alıntı: cm3589

Merhaba arkadaşlar. Bende bu netbook'a sahibim ve 1 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Fakat bir yavaşlama mevcut. Sanıyorum ki windows ile ilgili. O yüzden bir format atmak istiyorum. Netbook u alırken orjinal windows 7 mevcuttu ve sadece kurulumunu yaptım. Fakat elimde cd yok. Eğer ben format atmak istersen bu orjinal windows u nasıl tekrar yükleyebilirim? Windows cd si oluşturma gibi bir şey var mı? şimdiden çok teşekkür ediyorum

Merhaba cm3589,

Windows CD si oluşturmak için , açılışta F9 tuşuna basarak BACKUP / RECOVERY moduna geçmen gerekiyor. Burada BACKUP seçersen hem Windows 7 yi hem de sürücülerini kopyalayabilirsin. Elinde 15 GB den büyük boş bir harddisk olmalı, doluysa da otomatik silip , BACKUP diski yapar. Harddiski formatladıktan sonra bu diskle yine F9 a basıp bu kez RECOVERY seçerek kurulum yapabilirsin.

Şarj etmeyi sevmeyen , daha uzun süreli pil isteyenler : Geçenlerde bu pili ısmarladım :http://www.ebay.com/itm/9-Cell-Battery-for-ASUS-A32-1015-Eee-PC-1015PEB-1015PED-1015PW-1015PEM-Laptop-/230902134378?pt=Laptop_Batteries&hash=item35c2d6f66a
    2 gündür bu pili kullanıyorum. En az 12 saat gidiyor gibi. Belki haftada bir şarj bile yetecek. Pilin alt kısmında bir çıkıntı var. Klavye kısmı biraz eğimli duruyor. Tavsiye ederim. Fırsatım olursa resim de yükleyeceğim.

Merhaba, orjinal windows cd bulursanız cihaz altında yer alan key ile ister 64 bit ister 32 bit sistem kurabilirsiniz. Benim sürüm 32 bitti. Rem alınca 64 bite geçerek sorunsuz aktivasyon yaptım. Bilginize. Bu arada ben hala daha u ekran kartı olayını çözemedim. :/

• Arkadaşlar benim 1215n asusuma 1 tane 4 gd ddr3 ram almak istiyorum ama ramin kaç mhz olması gerektiğini anlayamadım daha doğrusu üzerindekiler 1066 mhz ancak ben 1333 mhz almak istiyorum vede işletim sistemim 32bit olduğundan 3 gb ram göreceğinide biliyorum. Olurda ileride 64bitlik işletim sistemi yüklerim diye şimdilik 3 gb da işimi görecek. Herneyse cihazım 250 gb hdd li usb 2.0 versiyonu ayrıca hdd sesi de var hangi mhz ram almamı tavsiye edersiniz acilen cevap bekliyorum hazır ram fiyatlarıda düşmüşken :) cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.