Şimdi Ara

*** ASUS 1215N PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.667
Cevap
6
Favori
138.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce sormuşlar bende sorayım , PhotoShop, Lightroom, elements gibi programları nasıl çalıştırıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ummaz
    Daha önce sormuşlar bende sorayım , PhotoShop, Lightroom, elements gibi programları nasıl çalıştırıyor?

Sorun cikacagini sanmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinemrah

anlıyorum hocamda tek takıldığım nokta 1201pn il 1215n aynı ekran kartını kullanmıyormu? ikiside ion 2 diye geçiyor ama neden win 7 de farklı puanlar alıyor? demek istediğim bu. bana ilginç geldide

Herhangi bir bileşene verilen puanı, diğer bileşenler de etkiliyor. O yüzden farklılık oluşuyor. 1201PN'de N450 vardı galiba. D525'e oranla zayıf bir işlemci. Bu da ekran kartının performansını etkiliyor. N450'deki işlemciye hız aşırttığında, muhtemelen grafik puanı da etkilenir. N270'i 1,6 GHz'den 2,1 GHz'ye çıkardığımda, grafik puanı 4,9'dan 5,3'e yükseliyor mesela. Gayet normal bir durum.

Windows puanlarına takılmaya gerek yok ayrıca. Pratikte ne kadar fark yaratıyor, bu daha önemli. Sonuçta bu tür sanal testlerde belli başlı birkaç uygulamadan yararlanılıyor. Pratikte çok farklı işlemlerde, çok farklı sonuçlar ortaya çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

anlıyorum hocamda tek takıldığım nokta 1201pn il 1215n aynı ekran kartını kullanmıyormu? ikiside ion 2 diye geçiyor ama neden win 7 de farklı puanlar alıyor? demek istediğim bu. bana ilginç geldide

Herhangi bir bileşene verilen puanı, diğer bileşenler de etkiliyor. O yüzden farklılık oluşuyor. 1201PN'de N450 vardı galiba. D525'e oranla zayıf bir işlemci. Bu da ekran kartının performansını etkiliyor. N450'deki işlemciye hız aşırttığında, muhtemelen grafik puanı da etkilenir. N270'i 1,6 GHz'den 2,1 GHz'ye çıkardığımda, grafik puanı 4,9'dan 5,3'e yükseliyor mesela. Gayet normal bir durum.

Windows puanlarına takılmaya gerek yok ayrıca. Pratikte ne kadar fark yaratıyor, bu daha önemli. Sonuçta bu tür sanal testlerde belli başlı birkaç uygulamadan yararlanılıyor. Pratikte çok farklı işlemlerde, çok farklı sonuçlar ortaya çıkar.

burda durum tam tersi ama :) 1215n d525 gibi daha iyi bir işlemciye sahip ama ekran kartı puanı n450 işlemci olan 1201pn den düşük. bana sadece o tuhaf gelmişti.

• Optimizasyonla alakalı olabilir. Net bir şey söylemek güç. Çift çekirdek - tek çekirdek söz konusu bir de. Yani çift çekirdekli bir işlemcinin tek çekirdekteki performansı da aynı düzeyde olmayabilir. Zaten dediğim gibi, sentetik testlerden ziyade, pratikteki performans önemli.
  • Sonuçta bahsettiğin acer 14" ve 1.9 kg.
    Daha büyük bir ürün.
    Netbook en çok taşınabilirlik özelliğinden dolayı tercih ediliyor biliyorsun.
    Ama insanlar netbook diye alıp fitil oldukları için az da olsa performans arıyor artık napalım =)

quote:

Orijinalden alıntı: cunkurd

Arkadaşlar ben bir karşılaştırma yapmak istiyorum .1 yıl içinde netbook ,notebook piyasası giriş seviyesinde neler getirdi.Bence bir hiç, sömürülüp duruyoruz.Bir yıldan beri Acer 4810 TG Timeline kullanmaktayım.Bu bilgisayarı ben hafifliği ve pil süresi bakımından ,performansı da düşük olduğu için netbook kategorisinde sayıyorum.1150 Tlye almıştım.Şimdi belki hala varsa daha ucuza bulunabilir. Asus 1215 N ile Acer Timeline 4810 TG nin puanlarını bir karşılaştıralım.Win 7 altında puanlar şöyle :

ASUS 1215 N ||| ACER 4810TG

CPU 3.3....... 3.3 Intel Core duo Solo 1400 mhz

Bellek 4.7... . 5.1

Grafik 3.3..... 4.4

Oyun 3.7..... 5.9 Ati 4330 GPU

SabitDisk 5.5. 5.5

Bir yıl sonra en hızlı netbook ancak benim Netbookumla ,gpu dışında yaklaşık aynı performansta görülüyor.Sadece bir karşılaştırma yaptım.Bilginize sunulur.

• Alan arkadaşlar pil ömrü ile ilgili bilgi verseler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgboy

Alan arkadaşlar pil ömrü ile ilgili bilgi verseler...

internet vs gibi takılcaksan 4 saat kadar gidiyor. benim ürün daha 1 haftalık olduğu için öyle tam bir test yapamadım.
    bu arada pes 2011 i hiç takılmadan oynatıyor :)
  • bende netbook almayı düşünüyorum. tabiki taşınabilirliği açısından tercih ediyorum. ancak çok takılıyor vs gbi yorumlardan sonra soğumuştum ancak bu alet çok iyi gibi bazı arkadaşlar pes 11 crysis falan oynuyorum diyor. şaka gibi. peki ağırlığı nasıl 1.2 kg denmiş ama standart netbook ağırlımıdır yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknby

bende netbook almayı düşünüyorum. tabiki taşınabilirliği açısından tercih ediyorum. ancak çok takılıyor vs gbi yorumlardan sonra soğumuştum ancak bu alet çok iyi gibi bazı arkadaşlar pes 11 crysis falan oynuyorum diyor. şaka gibi. peki ağırlığı nasıl 1.2 kg denmiş ama standart netbook ağırlımıdır yani?

STANDART netboklar 6 cell bataryaya sahipse yaklaşık 1,26 kg oluyor. buda 1,46. bu arada ben vatandan almıştım 1215n yi. işletim sistemi Win7 home premiumdu. bugün vatanbilgisayarın internet sitesine baktığımda bütün 1215n ler win7 Starter olmuş. fiyatı sadece 5-10tl aşağı çekmişler. eğer almayı düşünen varsa şuan internetten alınmaz. vatan mağzasında home premiumlar bitmeden alınmalı bence.
  • Arkadaslar merhaba,
    Asus' un modeli gercekten cok iyi bir netbook olarak yalniz global sitesinde USB 3.0 ve Bluetooth 3.0 versiyonlarini opsiyonel oldugunu belirtiyor. Birkac yabanci sitede de inceledim yalniz yurt disinda da bu versiyonlarda Asus eee pc 1215N modeli yok. Bu opsiyonelleri nasil secebiliriz veya bu opsiyonelli versiyonlar ne zaman satisa cikar bilgisi olan arkadaslar bilgilendirirse sevinirim.. ii forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompliman

Arkadaslar merhaba,
    Asus' un modeli gercekten cok iyi bir netbook olarak yalniz global sitesinde USB 3.0 ve Bluetooth 3.0 versiyonlarini opsiyonel oldugunu belirtiyor. Birkac yabanci sitede de inceledim yalniz yurt disinda da bu versiyonlarda Asus eee pc 1215N modeli yok. Bu opsiyonelleri nasil secebiliriz veya bu opsiyonelli versiyonlar ne zaman satisa cikar bilgisi olan arkadaslar bilgilendirirse sevinirim.. ii forumlar..

sadece usb 3.0 yok. bluetooth 3.0 var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oknby

bende netbook almayı düşünüyorum. tabiki taşınabilirliği açısından tercih ediyorum. ancak çok takılıyor vs gbi yorumlardan sonra soğumuştum ancak bu alet çok iyi gibi bazı arkadaşlar pes 11 crysis falan oynuyorum diyor. şaka gibi. peki ağırlığı nasıl 1.2 kg denmiş ama standart netbook ağırlımıdır yani?

STANDART netboklar 6 cell bataryaya sahipse yaklaşık 1,26 kg oluyor. buda 1,46. bu arada ben vatandan almıştım 1215n yi. işletim sistemi Win7 home premiumdu. bugün vatanbilgisayarın internet sitesine baktığımda bütün 1215n ler win7 Starter olmuş. fiyatı sadece 5-10tl aşağı çekmişler. eğer almayı düşünen varsa şuan internetten alınmaz. vatan mağzasında home premiumlar bitmeden alınmalı bence.

halen w7pre görünüyor..? altta da yazıyor zaten win7 home premium diye.anlık bir şey olabilir.ben de grisini sipariş ettim dün,gelmesini bekliyorum.bir de isteyenlere müjde şu an internet sitesinde siyah renkli 1215n'ler de satışa sunuldu

• Bugun itibariyle Silver modelini aldım Vatan'dan 995TL ye.
    Ürün estetik olarak harika.Hafif ve malzemesi diger netbooklara gore daha kaliteli ozellikle tus takımı ve lcd ekranın arka kaplaması.
    Suan sistemini kuruyorum bişeyler deneyip sonucları aktarıcam
  • Arkadaslar bir de kurulum yaparken win7 yi 64bit olarak kurulum yapabiliyor muyuz isletim sistemini?? Sanirim dual core kullanabilmemiz icin 2 ram slotu da dolu olmasi gerekiyormus bu yuzden 4GB a yukseltmeyi dusunuyorum bunun icin de 64bit isletim sistemi istiyorum..
  • Siyah renkli olanı 1201N'deki gibi çok parlak bir siyah mı?
    Onda parmak izleri inanılmaz kalıyordu. O yüzden Mat-Bordo'yu düşünmüştüm.

Bunda nasıl, gören elleyen dokunan var mı :)
  • http://www.youtube.com/watch?v=9sAfW8193Ws

1:25'ten itibaren matlık/parlaklık kıyaslamasını yapıyor 1201n ile.
    1215n yüzeyi mat. 1201n'deki gibi el izi kalmıyor.

Gidip elime alıp gümüşü ile kıyaslamam gerekicek sanırım siyahını.
  • ben mağazada bordo ve gümüş renklisini gördüm,
    bordo olan mat değildi yani 1201N de ki gibi kadifemsi değil parlaktı ama parmak izleri kalmıyordu,
    asus un web sayfasında 4 renk görünüyor iki tane bordo acaba diğer bordo kadifemsi olan mı,
    ama henüz vatanda yok sanırım
    bu arada akşam 22:00 de baktığımda fiyat 1000TL üzeriydi,
    şuan internet mağazalarına özel %20 world kart indirimi başlatmışlar
    885TL olarak görünüyor
    mağazaya gitsek acaba bu %20 indirimi yapmazlar mı?
  • aldığımımda sistem vs kuruyorum diyen arkadaşlar hangi uygulamaları yapıyor? neler yapmak lazım?
  • Şansa bak ya fiyat ne kadar düşmüş. ben indirimli 950 tl ye almıştım. daha dün 1.000 tl idi. şimdi 800 küsürlerde. bence bu fiyata gayet güzel bir ürün
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.