Şimdi Ara

FLAŞ! ASKERLİK 3 AY DÜŞÜYOR! YASA 1 EKİM'DE SUNULACAK.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
0
Favori
72.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hypérion

Askerin etkinliğini azaltmaya çalışıyorlar olay bu.Yazık değil mi ben üniversite okuyacam yüksek lisans doktora yapacam ama ilkokul mezunuyla aynı şekilde aynı uzunlukta askerlik yapacam.Allah akıl fikir versin...

@UltraHD

Genelkurmay başkanı da hükümetin adamı ne diyon sen..

Allah Sana akıl fikir versin. Güneydoğuda çatışmalarda şehit olanların Annelerinin senin annenden ne eksiği var?
    9 ay adam eder seni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

Ben çift anadal Makine+Kimya mühendisliği mezunuyum! Anladın mı sevgili arkadaşım!!!!!

Kafanı yorma orda erlerden emir almazsınız! işe yarıyorsanız gerçekten gerçek değeri zaten görürsünüz askerde!

Ne güzel bir an önce kendi işini kurmaya başla yada iyi bir yere kapak at yoksa iş bulman biraz zorlaşacak. Ülke bir miktar yerinde sayacak da o bakımdan. Sen şimdi dersin zaten ben koç sabancı vs otomotivdeyim bilmem nedeyim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lose_your_self

iş var ancak yeteneğiniz yok okumuşsunuz meslek yok elinizde ben lise mezunuyum grafikerlik yapıyorum okumaya hiç niyetim yok o sebeple üniversitede aldığın dandik eğitimle kimseye hava atmicaksın icraat olacak bir insanda

Üniversite var üniversite var. Okunulan bölüm var bölüm var ;)
  • evet askerliğimi yaptım sizin gibi yatış yapmadım!
  • kısa donem olanlar 6 ay uzun donem olanlar 9 ay yapcaklar
  • Yeni konu açmadan sorayım burda.

Askere alınırken boy-kilo ölçülüyor mu birde kilo üst sınırı nedir?
  • Askerlik bile yapmak istemiyorum kısa dönem yapmayı hayal ederken şimdi 9 ay çekilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lose_your_self

iş var ancak yeteneğiniz yok okumuşsunuz meslek yok elinizde ben lise mezunuyum grafikerlik yapıyorum okumaya hiç niyetim yok o sebeple üniversitede aldığın dandik eğitimle kimseye hava atmicaksın icraat olacak bir insanda

Yarın öbür gün yanına üniversiteli bir çalışan gelir. Sen de dersin ki ben okumadım aynı işi yapıyoruz. 2 yıl geçer aradan bakmışsın sen yerinde sayıyosun o almış başını gitmiş anlatabildim mi farkı liseli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

savaşların askerle değil beyinle kazanıldığını ne zaman anlayacaz biz

+1
  • YA_PA_CAK_SI_NIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VAR MI ÖTESİ HADİ VAR MI!
  • quote:

evet askerliğimi yaptım sizin gibi yatış yapmadım!

Kaç ay yaptın?

Edit: O değil de adam genel kurmay başkanı çıktı sanırım. Yapacaksınız yapacaksınız!! diyor.

Allah akıl fikir versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuzbing -- 17 Eylül 2010; 11:48:46 >
  • quote:

YA_PA_CAK_SI_NIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VAR MI ÖTESİ HADİ VAR MI!

Var, yasa daha geçmedi
  • quote:

YA_PA_CAK_SI_NIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VAR MI ÖTESİ HADİ VAR MI!

Evet yapacağız dostum sorun değil bizim için ortama ayak uydurmayı biliriz. DE SEN NEDEN BU KADAR KASIYOSUN ANLAMIŞ DEĞİLİM.
  • B u metronom adlı arkadaş bence üniversite mezunu değil baksanıza adam eziklik psikolojisi ile hareket ediyo.
  • quote:

Türk ordusu olmasa sen şu anda bunu yazamazdın bunu ne zaman anlıcan?
  • Pratik zeka denen birşey var. Kendini geliştirmiş okumamış insaları ayrı tutuyorum. Mesela ben üniversiteye başlamadan önce düşünüyodum araba alcam 20 bine bincem bincem 5 yıl sonra yine 20 edecek en az. Okudum ve öğrendim ki alternatif maliyet denen birşey var. Ben o arabayı alarak o parayla alınacak eşdeğer. evden faizden vs karşılıklarından mahrum kalacağım. Ve benim 5 seneki 20 bin liramın ettiği değer enflasyon ile uçup gidecek o 20 bin aynı 20 bin değil. Demem o ki yeğen bakış açısı görüş farklılığı okuyan okumayanı ayırır. Askere gidince tuvaletini böyle yapacaksın diye anlatıyolarmış demek ki yapmayı bilmeyenler de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@v3rick__09

quote:

Türk ordusu olmasa sen şu anda bunu yazamazdın bunu ne zaman anlıcan?

Kurtuluş savaşında yunanistanınkine göre uyduruk bir kuvvetle savaş kazanan zekalar olmasaydı sen burda ne yazacaktın. Esas soru bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wristcutter

Sadece yüksek lisans yapıp askerlik bitene kadar yaş 27'ye geliyor. Bu saatten sonra firmalar tecrübesiz eleman almaya yanaşmaz bile. Bunun üstüne iş bulup birde aile kuracağız. 18'inde liseden çıkıp lay lay lom diye gezenlere kolay geliyor bunlar.

Doğru.
    Ya askerliği zorunluluktan çıkaracaklar yada üniversite/yüksek lisans vb. uğraşanlar muaf tutulacak. Anca böyle çözülür bu bence.
  • kimseye hakaret etmedim sen neyi şikayet ediyorsun... komik...
  • Sonuç olarak üniversite mezunuyum ve ne gerekirse yaparız cevaaaa :d hiç gocunmuyorum. Ülkem için gerekiyorsa yapalım. İyi kötü para kaznaırız ticaret yaparız nasıl olsa okuduk farkımız olsun dmi. Ama ülkenin geleceğini düşünen ordu ve hükmetten 30 lu yaşlara dayanan üniversite mezunlarının da geleceklerini düşünmesini ortam hazırlamasını meclise sunmasını ve onaylanmasını öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.