Şimdi Ara

Nokia C3-01 Touch and Type: S40 arayüzü, dokunmatik ekran ve WI-FI 802.11n bir arada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
75.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia, dün Symbian^3 işletim sistemli ve dokunmatik ekranlı E7, C7 ve C6-01 modellerini teknoloji meraklılarına sergilemiş ve yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmıştık. Bugün Nokia, C3-01 Touch and Type'ı da duyurarak S40 (6th Edition - FP1) platformunu da göz ardı etmediğini bizlere göstermiş oldu.

Öncelikle 111 x 47.5 x 11 mm boyutlarında ve 100 gram ağırlığında sade tasarımıyla dikkat çeken C3-01, hem GSM hem de kullanıcılara daha hızlı internet bağlantısı olanağı sağlayan HSDPA (10.2 Mbps) / HSUPA (2.0 Mbps) desteği sunuyor. C3-01'de 2.4 inç boyutunda ve 240x320 piksel çözünürlüğünde 18 bit ''dokunmatik'' ekrana ve 30 MB dahili belleğe yer verilmiş ve telefonun RAM miktarının 64 MB olduğu belirtilmiş. Toplam kapasiteyi günümüzde artık standart haline gelen microSD kartlarla arttırabilmekteyiz.

Telefonun 5 megapiksel çözünürlüğündeki kamerası 640x480@15 FPS video kaydı yapabiliyor, loş ortamlarda ise kameranın yanındaki led flaştan faydalanabiliyorsunuz. Yeni C3-01'in kablosuz bağlantı seçenekleri arasında ise Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Bluetooth 2.1 + EDR mevcut.

Son olarak 1050 mAh'lık bataryadan güç alan telefonda FM radyo ve 3.5 mm'lik kulaklık girişinin unutulmadığı görülüyor.

Nokia C3-01'in 2010'un 4. çeyreğinde vergiler hariç 188$ civarında satılması bekleniyor.

Nokia C3-01 Touch and Type tanıtım videosu

• bence harika bir telefon olmuş.. acaba ekran kapasitif mi yoksa bastırmatik mi?? kapasitif ise o fiyata çok güzel bir olmuş derim.. yalnız yinede o telefon Türkiye'ye gelince 500liradan aşağı olmaz.. olsa bile 499 anca olur :)
  • batuist'in de söylediği gibi eğer kapasitif ekransa helde o fiyata çok güzel bir telefon olmuş. tuşlarını biraz küçültüp ekrana daha fazla yerselerdi kaymaklı ekmek kadayıfı olurdu ama bu da iyi.
    video da gayet kullanışlı bir telefon olduğu görünüyor (telefonda film izlemeyenler için tabi)

bu arada 18 bit'ten kasıt 18 milyon renk dimi?
  • Ekran resistif ve 262.144 renk.

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-c3-touch-and-type/specifications
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Ah şunun biraz daha ekranını büyük yapsalarmış..
  • cihazın tasarımı muhteşem ama warm grey cihazda pek güzel durmamış
    şimdiden almayı düşünüyorum ama uygulama sıkıntısı beni düşündürüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

Ekran resistif ve 262.144 renk.

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-c3-touch-and-type/specifications

kapasitif hariç diğerleri yalan...
  • 2,6 inch birde HD video koysalardı
  • Tam benlik olmuş telefon.
  • Bunda görüntülü görüşme özelliği varmı. önde kamera göremedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamilweb

Bunda görüntülü görüşme özelliği varmı. önde kamera göremedim..

Camera Primary 5 MP, 2592х1944 pixels, LED flash
    Video Yes, VGA@15fps
    Secondary No

yani önde kamera yok , ana kameradan yapabiliyorsun ama , ne pratik !!! yaa
  • walla cok hosuma gitti hem handy, hemde baya tarz bir cihaz,
    ip4 u eşime verip boyle birşey kullanmak isterim iphone taşımak işkence resmen
    kotun cebine sığmıyor
  • Şekli ve özellikleri güzel :)
  • beğenenler için, oralarda ikinci elleri 80 lerde satılmaya başladığında buraya 400 lü rakamlarla gelmesini beklemekten başka seçenek yok yine.
  • arkadaşlar bu telefon ne zaman çıkıcak ve fiyatı tahminen ne kadar olucak? Bilgilendirirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

2,6 inch birde HD video koysalardı

Bu kadar da cahil olunmaz be arkadaş!!! Sırf yorum yazmak için yorum yazmayın bari! Bu telefonun sistemi ne işlemcisi ne? Böyle bir cihazdan nasıl olur da HD video beklenir benim aklım bunu almıyor 2.6" olsa ne yazar isterse 2.8" olsun hiç farketmez. 240x320 piksel ekrandan nasıl HD video beklersiniz? Haberde sırf yorumum bulunsun tarzından yapılmış bir yorum... ! Bu nasıl bir mantık anlamadım!
  • ful dokunmatik telefonların geniş ekranlarında bile film seyretmek bazen zorlaşıyor.Ki bu ekran oldukça küçük,hd video kaydı olsa bile gözü aşırı yorar bu ekran.
    bastırmatik ne demek?Böyle bir kelime ben daha önce teknolojik anlamda duymadım?
    Kastınız rezistif ekran mı?
    gerçi rezistif ekranlar basarak çalışmazlar ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 28 Eylül 2010; 21:14:14 >
  • 5800'dan çok çektim. Bunu almayı düşünüyorum, çok sempatik bir telefon, kullanışının da rahat olacağı gözüküyor. Ne zaman çıkacak ve ilk çıktığında fiyatı ne kadar olur biliyor musunuz?
  • güzel telefon

3g
    wi fi
    5 mp
    dokunmatik

ürünü alınası yapıyor gerçekten...(şu görüntülü konuşma işini hala anlamadım kimle görüntülü konuşacaksınız allah aşkına bende 5800 var hiç bir zaman görüntülü konuşmayı kullanmadım ki zaten gereksiz birşey
  • çıkar çıkmaz alacağım tam telefonumu değiştirecektim internetden gözüme çarptı ama sorun ne zaman çıkar acep? 1-2 ay neysede 1 yıl sürecekse beklemem...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.