Şimdi Ara

[ Nokia C6-01 { Belle | 3.2' nHD CB-AMOLED | 8MP - 720p | WLAN - GPS - USB OTG ] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.516
Cevap
11
Favori
371.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonun made in hungary,finland ya da germany olması lazım.. nokia nın çinde fabrikası yok.. haa ama pil ve klaklık gibi şyler made in china ama kaliteli china
  • hoparlörle konuşurken konuştuğunuz kişiye ses yeterince gitmiyor, benzer bir şey sizlerde de oluyor mu?
  • Beim cihaz made in hungary ama batarya çin malıymış.
  • Telefon Made İn Hungary Batarya Made in China Fabrique in China
  • quote:

Orijinalden alıntı: aligulcan7

arkadaslar bende bu telefonu almak istiyorum bugun itibariyle vatanda 555tlye düştü.ama kafama takılan bir nokta var.PRC menşeiliymiş.yani acılımı People's Republic of China yani çin malıymıs.bu konuda bilgisi olan varmı?bu sorun olurmu sizce?

Hocam ben de tıpkı senin gibiydim.. Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinde menşei P.R.C yazıyor değil mi? Hatta sırf bunun için telefonu 2 ay boyunca almadım, P.R.C olmasın istiyorum diye.. Sonra bir gün Vatan Bilgisayar'a gittim baktım, telefonlar P.R.C değildi.. Hungary yazıyordu.. Yani sadece internette P.R.C yazıyor hocam, aslında hep hungary satıyorlar.. Ben de ve birçok arkadaş da vatan'dan aldık teli, hepsi hungary yazıyor merak etme..

• Arkadaşlar ben evde kablolu modem kullanıyorum.. Harita güncellemesi, oyun indirme, vs. gibi şeyleri kablosuz modem kullanan arkadaşımın evinde beraber yapmıştık.. Ve telefonumun kendi kendine internete girmesi gibi bir şey söz konusu değildi.. Geçenlerde kablosuz modem kullanan teyzemlere gittim onlarda internete girdim telefonumla, o günden beri telefonum kendi kendine internete girip duruyor :(

Telefonun sol üst köşesinde GSM şebekesinin ne kadar çektiğini gösteren işaretin yanında "wlan" işareti oluyor (matematikteki eşittir gibi bişey) ve üstünde de "E" harfi var.. Neden böyle oluyor, eskiden olmuyordu.. Ne yaptımsa kapatamıyorum, hep öyle duruyor.. Bağlantı yöneticisine girdiğimde ise saniyeler ilerliyor, internete bağlı olduğunu görüyorum, avea internet yazıyor.. Ve bi sürü şarj gidiyor bunun yüzünden.. Ne yapacağım arkadaşlar, bunu nasıl durdurabilirim?

• biz belle'yi beklerken, "Symbian Anna güncllm. 2/2 (316 kB) " çıktı, bi de wifi güncelleme istiyo
  • Arkadaşlar lütfen bana bi yardımcı olun. Apartmanda iki tane wifi var. ikisininde şifresini biliyorum. üst kattaki daha iyi çektiğinden ona bağlanmak istiyorum fakat bağlanamıyorum. wifiyi görüyor bağlan diyorum şifreyi giriyorum web sayfası bulunamadı diyor.

alt kattaki modeme bağlantı sorunsuz. yeni bir kullanıcıyım ne yapacağımı bilmiyorum. cvplarınız için şimdiden tşkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar_mavis

Arkadaşlar lütfen bana bi yardımcı olun. Apartmanda iki tane wifi var. ikisininde şifresini biliyorum. üst kattaki daha iyi çektiğinden ona bağlanmak istiyorum fakat bağlanamıyorum. wifiyi görüyor bağlan diyorum şifreyi giriyorum web sayfası bulunamadı diyor.

alt kattaki modeme bağlantı sorunsuz. yeni bir kullanıcıyım ne yapacağımı bilmiyorum. cvplarınız için şimdiden tşkler.

baglanamadıgın wıfının sınyalı dusukdur..gorur ama dusuk oldugu ıcın baglanmazz.. en fazla google falan acarsın ..kı bazen onuda acamassın .. normal yanı ..sınyalın ıyı olmadıgından kaynaklanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanefirarda

Arkadaşlar ben evde kablolu modem kullanıyorum.. Harita güncellemesi, oyun indirme, vs. gibi şeyleri kablosuz modem kullanan arkadaşımın evinde beraber yapmıştık.. Ve telefonumun kendi kendine internete girmesi gibi bir şey söz konusu değildi.. Geçenlerde kablosuz modem kullanan teyzemlere gittim onlarda internete girdim telefonumla, o günden beri telefonum kendi kendine internete girip duruyor :(

Telefonun sol üst köşesinde GSM şebekesinin ne kadar çektiğini gösteren işaretin yanında "wlan" işareti oluyor (matematikteki eşittir gibi bişey) ve üstünde de "E" harfi var.. Neden böyle oluyor, eskiden olmuyordu.. Ne yaptımsa kapatamıyorum, hep öyle duruyor.. Bağlantı yöneticisine girdiğimde ise saniyeler ilerliyor, internete bağlı olduğunu görüyorum, avea internet yazıyor.. Ve bi sürü şarj gidiyor bunun yüzünden.. Ne yapacağım arkadaşlar, bunu nasıl durdurabilirim?

Edge ( E simgesi )

sebekenın edge destekledıgını gosteren ısaret ..

• quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

quote:

Arkadaşlar ben evde kablolu modem kullanıyorum.. Harita güncellemesi, oyun indirme, vs. gibi şeyleri kablosuz modem kullanan arkadaşımın evinde beraber yapmıştık.. Ve telefonumun kendi kendine internete girmesi gibi bir şey söz konusu değildi.. Geçenlerde kablosuz modem kullanan teyzemlere gittim onlarda internete girdim telefonumla, o günden beri telefonum kendi kendine internete girip duruyor :(

Edge ( E simgesi )

Eskiden yoktu hocam.. Şimdi internete kendiliğinden bağlanıyor ve o işaret çıkıyor.. :(
    Nasıl durdurabilirim?? Sizde de oluyor mu?

• quote:

quote:

Arkadaşlar lütfen bana bi yardımcı olun. Apartmanda iki tane wifi var. ikisininde şifresini biliyorum. üst kattaki daha iyi çektiğinden ona bağlanmak istiyorum fakat bağlanamıyorum. wifiyi görüyor bağlan diyorum şifreyi giriyorum web sayfası bulunamadı diyor.

baglanamadıgın wıfının sınyalı dusukdur..gorur ama dusuk oldugu ıcın baglanmazz.. en fazla google falan acarsın ..kı bazen onuda acamassın .. normal yanı ..sınyalın ıyı olmadıgından kaynaklanıyor

üstad alt kattaki daha az çekmesine rağmen bağlanıyorum. üst kattaki neredeyse 3.diş çekiyor fakat bağlanamıyorum. çekme ile alakalı değil yani.

• <<<<<<GENEL>>>>>>

..Telefonunda kendı kendıne ınternete gırme nasıl bısı bılmıyorum ama ... ( yanı uzun zamandır benzerı sıkayetler okuyorum bu topık altında bende ıstemdısı nete baglanma gıbı bır sorun hıc olmadıgı ıcın acaba telde yada operatorde bır sorun mu var yoksa tamamen telefon ayarlarıyla ılgılı bısımı bılmıyorum )

...genel olarak bılmeyen arkadaslar ıcın sunu soyleyebılırım .. wıdget dedıklerı kısayol ınternet aracları ekranda yada arkada aktıf halde bulunuyorsa nete baglanır ..maıllerınızı telefonda aktıf etmıss ısenız gonder al dedıklerı guncelleme yuzunden nete baglanır .. kullandıgınız program yada oyunlar ıcınde baglantıya ıhtıyacı olan varsa ınternete baglanır ..aklıma gelen genel durum budur ..

..sımdı kendı yaptıgım genel ayarları soyleyeyım ben bu ayarlarda sorun yasamıyorum .. kendısıne uygun oldugunu dusunen arkadaslar bu ayarları deneyebılr ..

..MENU-AYARLARBAGLANTI-AYARLAR dan ....kendı ulknd.verı kullan secenegı yalnızca wlan ( ben ısde evde wlanla baglanıyorum .dısarıda bıyerlerde acıl yada anlık nete ıhtıyac duydugumda yalnızca ana sebeke ye alıyorum )

..aynı menude otomatık tercıhı secdıgınız sıralama hangısı ıse once onunla baglanır .eger baglantı bulamssa ıkıncı tercıhe gecer .. ( yanı once sebeke dedıysen sebekeden dener olmadı wlana gecer yada tam tersı ..UNUTMADAN OTOMATIK OLURSA AYARINIZ INTERNETE ISTEM DISI BAGLANIR !!! )

...yalnızca sebekede sadece gsm den baglanır ( SEBEKE SECILI ISE ISTEMDISI BAGLANTI OLUR )

... herzaman sor da baglanacagı zaman wlan mı gsm mı dıye herseferınde sorar ( ıstemdısı baglantı oolurmu bılmıyorum bu tercıhı kullanmadım hıc )

... yalnızca wlan tercıhı sadece TELEFONA TANIMLI WLANLARDAN OTOMATIK BAGLANIR ... arama tarama ıle bulunan wlanlara zaten sız ıstersenız gecer baglanır ..

.. bu telefonun genel ınternet ayarları bunlardır.. baglantı ayarlarını her seferınde menuden gırmek yerıne kısayol atarsanızz tek tusda wlanı aktıf edebılr yada sebekeye gecebılrsınız..

..umarım yardımcı olabılrmısımdır ..

..yanlıs yada gozden kacmıs eksık bılgı ve berbat ımla hatalarım turkceyı katleden yazı tarzım ıcınde ozurdılerım

..

• quote:

quote:

quote:

Edge ( E simgesi )

Eskiden yoktu hocam.. Şimdi internete kendiliğinden bağlanıyor ve o işaret çıkıyor.. :(
    Nasıl durdurabilirim?? Sizde de oluyor mu?

dostum bende de aynı sorun vardı. bak anlatayım nasıl çözüm. menü--ayarlar---bağlantı---ayarlar----hedefler---internet içindeki wap eişim noktasını WAP SERVİSLERİNE TAŞI sorun düzelir.

• quote:

quote:

quote:

üstad alt kattaki daha az çekmesine rağmen bağlanıyorum. üst kattaki neredeyse 3.diş çekiyor fakat bağlanamıyorum. çekme ile alakalı değil yani.

cekme ıle alakalı ... sen orada gordugun cekme dısıne bakma ..alt kattakının modemı ıle ustkattakının modemı emınım aynı degıldır ? tamamen modemın yada ap nın ( VARSA EGER ) .. yaydıgı sınyal gucunden kaynaklanıyor

• arkadas baska bısı onermıs aslında olabılrde ... kusura bakma usdat.. dene ınsll olur ...

..ben bezerı bır sorun yasamısdım o yuzden bu kadar emın konusdum ..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

cekme ıle alakalı ... sen orada gordugun cekme dısıne bakma ..alt kattakının modemı ıle ustkattakının modemı emınım aynı degıldır ? tamamen modemın yada ap nın ( VARSA EGER ) .. yaydıgı sınyal gucunden kaynaklanıyor

üstad şuan da modemle yan yana oturuyoz. :)) full çekiyo tel. ama sonuç negatif. bir önerin var mı??

bu arada arkadaş kendi telinden bağlanabiliyor.

• ılgınc sen wıfıden baska modemden baglanıyorsun ama suan yanında bulundugun modemden baglanamıyorsun ..ve arakdasın cepden o modeme wıfıdn baglanıyor ..durum bumudur ?
  • ben gecen yaz kaldıgım bıyerde wıfıden sıfreyı gırerek nete baglandım ..sonra bır ıkı gun gsm den bıle baglanamamısdım .. yanı her seferınde o wıfı yı goruyordu telefon fakat tabı sınyal alamayınca hata verıyordu .. sankı ıcınde son kayıtlı o modem tanıtılmısdı ..

..sımdı aklıma bırtek bu gelıyor acaba dıyorum senın bır oncekı baglandıgın modem kayıtlı da ondan mı baglanmaya calsıyor sınyal alamayınca hata verıyor ..

... telı kapa ac .. kayıtlı dıger wıfılerı sıl wıfı yı kapat once.. bırde gırdıgınız sıfre varsa arkadasın modemden sıfreyı degıstırsın sende yenı sıfreyle gırmeyı dene mesela..

cunku cok ılgınc bır durum denyerek bısıler bulmanız gerekıyor sanırım
  • su an nokia suiteden güncellemelere bakıyorum bi arkadas güncelleme var demişte hizmet su anda kullanılamıyor diyo acaba bendemi bi sorun var yoksa herkestemi böyle??yada belle falanmı gelcek :p:D(şimdi bu mesajı bi kaç kişi okur diğer forumlarda belle geliyomus o yüzden hizmete erişilemiyor falan yazar bizde bikaç saat sonra okuruz belle cıkmıs falan galeyana geliriz kesin :D )
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.