Şimdi Ara

>>> TOYOTA VERSO <<<

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
862
Cevap
24
Favori
130.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2011 verso 1.6 kullanıcısıyım. 1500kg Yakıt uzun yolda 6.5lt, şehir içi 8.5-9lt. LPG bende yok işim de olmaz zaten. Motor-çekiş orta, 3000 devirden sonra iyi ivmeleniyor. Yol tutuşu, viraj 10 numara(Spor araba gibi). Herşeyden önemlisi ferah. Tam aile arabası. Bir daha normal araba alırmıyım emin değilim.
  • titanichay kullanıcısına yanıt
    hocam babam kullanıyor 2 sene oldu alalı verso 1.6 benzin+lpg.Kendisi memnun,seviyor.Genellikle versolar da temiz olurlar çok sıkıntı çıkaracağını tahmin etmiyorum.
  • Yanlış anlamayın ama kimseye bir şey ispatlamak zorunda değiliz ben daha fazla bu konu hakkında yazmak istemiyorum, bu mesele ile konu başlığınıda çok meşgul ettik kanısındayım.

5. lpg li aracımı kullanıyorum (brodway(tartarini-sorunsuz), toyota corolla(tartarini-sorunsuz), 2009 pejo 308(OMVL-tam bir lpg fiyaskosuydu , 2010 honda civic (tartarini-sorunsuz), 2011 verso(BRC- süper sorunsuz) )bende kendi çapımda tecrübelerimi aktardım , sizinde tecrübe ve bilgilerinize saygı duyarak haklı olduğunuz noktalar olabilir ... diyerek sözlerimi bitiriyorum

kalın sağlıcakla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 6 Ağustos 2011; 1:11:49 >

• Yetkili servise verso comfort extra için arka bagaj gizleme örtüsü fiyatı sordum.1041TL dediler.Bir demir içinde plastik yaylı sargıyı 1041TL'ya satarken hiç sıkılmıyorlar mı acaba?

Bu arada Kartalın ki 40-50TL arası satılıyor.5 katı kalite farkı koysak 200-250TL etmesi gerekir.Hadi 300TL deyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soran2

2011 verso 1.6 kullanıcısıyım. 1500kg Yakıt uzun yolda 6.5lt, şehir içi 8.5-9lt. LPG bende yok işim de olmaz zaten. Motor-çekiş orta, 3000 devirden sonra iyi ivmeleniyor. Yol tutuşu, viraj 10 numara(Spor araba gibi). Herşeyden önemlisi ferah. Tam aile arabası. Bir daha normal araba alırmıyım emin değilim.

Bir kaç tane buldum anlaşamadık.Nasip hala bakıyorum.Teşekkürler ilginize :)
  • İyi akşamlar. Touch2'li Verso'da usb girişi nerede yardımcı olabilir misiniz?
  • Mpv kullanan zor vaz geçer. Hele verso ise asla
  • Sevgili versocular.sizlere bugün verso ile ilgili başımdan geçen bir hadiseyi anlatayım. bende 2005 honda civic vtec2 var. Aracımdan son derece memnunum fakat ailemiz genişlediği için 7 kişilik bir verso hayali kuruyorum aylardır. Dün gece 12 de bizim dayı bana watsapptan bir verso linki gönderdi. çok temiz diyerekten. araç 2004 model Toyota corolla verso 1.8 vvti motor otomatik . 122.000 km de . Fotolarından aracı inceledim ve acayip hoşuma gitti. ilana 44.750 yazmış. Neyse gece 2 ye kadar bu aracı inceledim. benim aracı satıp bunu almanın yollarını etüt ettim. sabaha kadar döndüm durdum yatakta. sabah erkenden de adama watsapptan aracın hala satılık olup olmadığını sordum. 5 temmuzda verilmiş ilan. adamda satılık dedi. bende bunun üzerine aradım. araç hakkında biraz bilgi aldım. stajer avukatım. yeni büro açacam onun için satıyorum dedi. tramer sorgusunda 1 tane çarpma çıkıyor bu nedir dedim. ön tampon boyandı mühim bişey değil dedi. onun dışında sağında ve solundaki arka kapılarda yarım boya mevcut dedi. aracın trigerinin zincirli olduğunu şanzımanında gayet iyi durumda olduğunu söyledi. 94.000 kmye kadar servis bakımlıymış.80 yaşında bir amcadan almış mersinden. 2 senedir bende dedi. lpg yi brc taktırdım garantisi devam ediyor. ruhsata işli dedi. akşam iş çıkışı bakacam araca yakından dedim ve kapattık. 2 saat sonra aradı ben yenimahalledeyim dedi aracı görecenmi dedi. bende çıkamam şu an getirebilirmisin dedi. sağolsun aldı geldi aracı. birkaç km tur attık geldik. yürüyeni motoru gayet iyi durumda.ruhsatı inceledim aracın sigortası yaptırılmamış. 2.ayda bitmiş.neden yaptırmadın deyince kazadan dolayı yüksek çıktı prim dedi .bir not daha kırdım. aracı bi inceleyebilirmiyim dedim. arka koltuklar bildiğin çöplük soda şişeleri, kola kutuları, cipsler, çubuk kraker ve balık kreker sayabildiklerim. kışlık lastikler aracın üzerinde ve jantlar kapkara olmuş kirden. ben şok oldum tabi. torpidoların kilidi bozuk, güneşten kavrulmuş ön göğüs acayip canım sıkıldı. yani satılık araba ilanı koyduğun araç bu şekilde alacak olan adama gösterilirmi. motoru görebilirmiyim dedim bir açtım cehennem. bildiğin leş. yahu insan bindiği araca biraz bakar bu nasıl iştir. birde son olarak klimasına bakayım dedim soğuk üflemiyor. gazı bitmiştir dedi. iyice soğudum arabadanda adamdanda. sonrada acele tavırlarla gitmem lazım alıyonmu deyince az kalsın adamı dövecektim Kapora istemek gibi olmasında çok soran var arabayı dedi. ben sana haber vereyim önce benim aracı satmam lazım dedim. o halde çabuk sat perşembeye kadar opsiyonladım sana aracı dedi. tamam deyip gönderdim. şimdi sorarım size kardeşlerim. şu arabaya iç dış yıkama yaptırsaydı. motoru bi sildirseydi. derli toplu çıksaydı karşıma yeminle kaporasını verip gönderecektim. lastik masrafı klima vs.bakım masraflarıyla 3-4 bin lira masrafı olan bir araçtı. 44.000 olur en son demişti.sizce edermi o kadar. 40.000 dese bile o 2 sene zarfında aracın anasnı ağlattığı için yine alınmaz. burdan çıkaracağımız ders sizsiz olun aracınızı satmaya kalkarsanız iç dış yıkatıp öyle çıkarın insanların karşısına. ankarada 20 gündür yağmur yok aracın dışı çamur içindeydi. böyle kepazelik olmaz.

Aracın kullanım izlenimlerine gelirsem. hayalimdeki araç diyebilirim. otobüs sürüyomuş gibi hissettim kendimi. geniş bakış açısı ve yüksekliği takdire şayan.Vites geçişleri gayet başarılı. +- manuel kullanımda mevcut. 1.8 motor çekişi gayet başarılı.adama kızmasaydım pis biri olmasaydı yeminle kaçırmazdım bu aracı. benim elime geçince cennete düştüm derdi araç dile gelirdi de neyse. yapacak bişey yok. denk gelirse mutlaka alacağım. Verso hayalimden vazgeçmeyi düşünmüyorum.

• Sarper 77 S kullanıcısına yanıt
    Valla omso marka aldım N11den. 88 tlye geldi. Valla ben bu gruptan cevap geleceğini hiç düşünmüyordum ilginize de teşekkür ederim o yüzden sipariş vermiş bulundum. :)
  • Toyota Türkiye Verso satışını durdurmuş. Bilgi almak için attığım mesajda verso 2018 satışı ile bilgi ve 7 kişilik diğer bir model olan prius+ ile bilgi istemiştim. Verilen cevapta "Şu an ülkemizde Toyota Verso ve Prius + modellerinin satışı planlanmamaktadır." Diyerek cevap attılar. Bir devir kapandı artık.
  • Araci 1 ay once aldim. 2013 premium modelinden.

Genislik konusunda gercekten inanilmaz. Yuksekligi de bekledigimden fazla. SUV yuksekligini fazla aratmayacak.

Yakit ise benzinle uzun yolda 100/7.2 sehirici 9.5 civarinda( ikiside klimali).

Lpg konusunda supheliyim. Onceki aracim Yaris te 50.000km lpg kullanimim sonrasi yag eksilttigi icin ve yillik kullanimim 7000km civari oldugu icin simdilik lpg dusunmuyorum
  • Merhaba Versocular,

Toyota bölümünde Verso konusu olmamasını yadırgadım doğrusu. haydi paylaşım için bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagduygu -- 14 Eylül 2010; 15:34:15 >

• 1 yıldır imzamdaki versonun sahibiyim. aracımdan çok memnunum ve ilgi duyanların sorularına cevap vermek isterim.
  • şu anda piyasada bulunabiliyor mu bilmiyorum fakat ben geçen sene araya adam sokarak ve 3 ay bekleyerek çorlu'dan zorla bulmuştum. elbette ÖTV indirimi yoğunluğu da vardı fakat gerçekten yok satıyordu. bırakın aracı test etmeyti görmeye bile bayilerde araba yoktu. Satılıp henüz teslim alınmamış olan bir aracı görmek için izmite gitmiştim. kendim gebzede yaşıyorum.
  • bir önceki aracım yeni kasa yaristi 3 yıl kullandım ve çok da memnundum fakat iki çocukla küçük geliyordu. babamda 97 corolla vardı sattı ve yeni corolladan aldı. ailecek toyotalıyız. toyota bizi üzmedi biz de onadan vazgeçemedik. ne kadar mantıklıdır bilmiyorum fakat yeni araç alacaksak başka markayı araştırmıyoruz bile.
  • Öncelikle artık ismi corolla verso değil. Toyota Verso

Ayrıca Toyota başlığı altında da bir verso konusunun olmasında fayda var. Neden başka bir başlık altında konu açma ihtiyacı duyulmuş anlamadım.
  • Ayrıca linkini verdiğiniz konu o başlık altında 9 sayfada yer alıyor. bu model ile ilgili birşeyleri merak eden birinin veya merak etmese de genel olarak göz gezdiren birinin nasıl dikkatini geçer bilmiyorum. O konuyu buraya alalım ben de orada birşeyler paylaşayım.
  • merhaba
    allah nasip ederse ben de versolu olucam.
    2005 model verso buldum. kazasız ve 100000 km'de. benzinli araç. comfort versiyonu. kilometresi yüksek olduğu için bi sorun yaratır mı? ve ya kronik problemleri var mıdır aracın?

şimdiden teşekkürler
  • Şimdiden hayırlı olsun. 100 bin km toyota için yüksek değil. şöyle bir örnek vereyim.

geçen hafta sonu aracımın 10 bin bakımı için izmit kaya'ya gittim. bir aracın servis bakım geçmişini girişe yerleştirmişler 535 bin km yapmış ve periyodik bakımları dışında birşeyi değişmemiş ve motor revizyona girmemiş. araç 96 model corolla. oldukça şaşırdım. toyotalarda böyle motorlar var işte. sorunsuzluk böyle birşey olsa gerek. kronik bir problem olsa zaten bu forumlarda ifade edilirdi. Ben duymadım. eminim yüksek km'li diye uygun da bir fiyattan alıyorsundur. ciddi bir kaza yapmadıktan sonra düzenli bakımları da yapılmışsa

ayrıca 10 bin bakımda yağ + yağ filtresi değişiyor. 250 TL civarı bir ücreti var ve pazarlık ile indirim alınabiliyor. Ben gebzede olmama rağmen ve burada da toyota dumankaya açılmasına rağmen işçilikte güzel indirim yaptıkları için gidiş geliş 100 km yapmayı göze alıp izmite gittim. bakımda 0-40W mobil 1 yağ kullanılıyor. full sentetik. potansiyel gaz bedalı sorununu hallettiler. geri vites lambası patlamış onu ücretsiz değiştirdiler. filtreleri temizlediler.genel bir rotüş yaptılar.

ben memnun kaldım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.