Şimdi Ara

Motora Komple WD40 sıksam zararı olurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
36.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 ayda 2 tane büyük boy WD-40 bitirdim, bırak motoru kontağa bile sıkıyorum ara sıra, immobilizer fln daha hiç sorun çıkarmadı ucuna kırmızı çubuğu tak anahtar deliklerine fln nereyi bulursan sık..

hatta geçen gün telefonun board una sıktım =) utanmasam kendime sıkcam o kadar yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!!Chinogolog!!! -- 14 Eylül 2010; 1:15:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

5 ayda 2 tane büyük boy WD-40 bitirdim, bırak motoru kontağa bile sıkıyorum ara sıra, immobilizer fln daha hiç sorun çıkarmadı ucuna kırmızı çubuğu tak anahtar deliklerine fln nereyi bulursan sık..

hatta geçen gün telefonun board una sıktım =) utanmasam kendime sıkcam o kadar yani

arap mısınız hocam

• benzin deposuna 3 kutu sıktım.yakıt yarı yarıya düştü.çekiş 2 katına çıktı yarında farlara sıkacam bakayım aydınlatmada ne kadar fark edecek
  • Ben bu geçtiğimiz pazar günü arabayı yıkadıktan sonra asfalt ziftlerini WD-40 ı bir bez e sıkarak temizledim. Baktım ki güzel çıkarıyor bütün arabayı temizledim. Bayaa bi parladı boyası sildiğim bez de simsiyah oldu sonunda. Demek ki biz arabayı yıkasak da kirler çıkmıyor. Bu sabah yağmur yağıyordu arabanın üstünde yağmur damlaları boncuk boncuk olmuştu sanki cila atmışım mübarek ışıl ışıl parlıyordu.

Sakın boyaya zararı olur demeyin. Bunu yapmadane evvel bir arkadaşım da kendi aracının zift lekelerini temizlemişti aşağı yukarı 1 yıldır arada bir yine WD-40 la siler. Eğer boyaya bir zararı olsaydı şimdiye kadar onun arabasının boyası çoktan sökülmüştü.
    ben aşağıdaki metni okuduktan sonra boyâ'ya bir zarar vermeyeceği kanaatine vardım ve kullandım memnunum aracın boyasında ne zift kaldı ne kir..
    Fekkat ben doğrudan boyaya sıkıp temizlemedim. Bir beze sıkıp öyle denedim aşırı da sıkmadım yarı nemli bir şekilde kullandım bezi..

wd40
    bir pas sökücü ürün. özellikleri şöyle:

- formülünde bulunan metale karşı yüksek çekim özelliği sayesinde, yüzeyleri nemli koşullar altında bile tamamen kaplar. Püskürtülerek, fırçalı uygulamalarda veya daldırma yönteminde dahi metal yüzey ile nem arasına girerek koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu özelliği ile WD-40, nemle alakalı kısa devreleri hemen ortadan kaldırdığından, elektrik kontağının söz konusu olduğu durumlarda çok kullanışlıdır.
    - metal çekim özelliği ile paslı ve aşınmış yüzeylere nüfuz ederek, metal, tel, halatlardaki pası çıkarır, sıkışmış somunlar, bağlantılar, kontrol mekanizmaları ve diğer metal parçalardaki aşınmayı ortadan kaldırarak, parçaların serbest bir biçimde çalışmasını sağlar.
    - metal yüzeylere tamamen yayılarak migroskopik gözenekleri dahi kaplar. Oluşan bu tabaka ve WD-40'ın nem atıcı formülü sayesinde metal yüzey üzerinde neme ve diğer pas oluşturucu maddelere karşı koruma sağlar. Metal düzenli bir şekilde kullanılıyorsa, koruma devam edecektir.
    - formülü hiçbir aşındırıcı madde içermeksizin çok kalın tabakalı gres yağı ve kiri, etiket ve yapıştırıcı madde kalıntılarını yüzeyden tamamen temizler. Ayrıcı oluşturduğu film tabaka ile çürüme ve paslanmaya karşı korur.
    - yüksek çekim özelliği sayesinde içeriğinde bulunan yağlayıcı maddelerin tüm yüzeye yayılarak hareketli parçalara mükemmel bir şekilde tutunmasını sağlar. WD-40 silikon veya toz ve kir toplayıcı herhangi bir katkı maddesi içermediğinden yüzeyde kir tabakası oluşturmaz

• Slm arkadaşlar bizim marmara biliyorsunuz çok nemli haliyle motor yıpranıyor. Motorun orası burası nemden dolayı oldukça fazla kir pas toz tutuyor. Bunlarda zamanla bir yerlerden motorun ses yapmasına neden oluyor. Geçen servisteydim araçları kaldırmışlar. Alttan araçlara şöyle bir baktım her tarafı araçların pas. Egzozundan diskine kadar pas içerisinde. Şimdi kimileri bu wd40 ı çok övüyor. Hem koruyucu hem nem önleyici dolayısıyla pas önleyici diyorlar. Bunu motora komple üstten alttan sıksam zararı olurmu? Ne dersiniz?

http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu/productDetails.aspx?categoryid=455797&productid=hrwd40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkimore -- 13 Eylül 2010; 14:52:45 >

• ne diyorsunuz millet, mesajım daha yeni onaylanmış alta düşmüş..
  • Olmaz sıktıktan snora sılersın bırde parlak gorunur hem :)
  • Zararı olmaz hatta motor içerisinde kurumaya yüz tutmuş tozlu
    yağ artıklarını inceltip akmasını sağlar.Uyguladıktan sonra bir de
    yıkayıp görülen yerleri kurulayın.Fakat bu uygulama paslanma açısından
    öyle uzun süreli bir koruma sağlamaz.
  • ben çok sıktım hocam birşey olmuyor.Hatta bazı servisler de bile komple motora uygulanıyor.
  • aksine yararı olur oksitlenmeyi önler.ben 4-5 kutu bitirdim.3 ayda bir sıkarım
  • Ben eskiden sıkıyordum, güzel temiz görünüyor fakat wd40 ın bulaştığı, senin silemediğin yerlerde çok toz birikiyor zamanla.
  • wd-40la komple motoru yıkadığım bile oluyor
    Tek dikkat etmen gereken sıktıktan sonra 2 3 dk beklemeden hemen çalıştırma. Çok yanıcı olduğundan ne olur ne olmaz diye kurumasını bekle
  • bende sıkıp boca edeyim bakalım tozu kiri psaı halledecekmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkimore

Slm arkadaşlar bizim marmara biliyorsunuz çok nemli haliyle motor yıpranıyor. Motorun orası burası nemden dolayı oldukça fazla kir pas toz tutuyor. Bunlarda zamanla bir yerlerden motorun ses yapmasına neden oluyor. Geçen servisteydim araçları kaldırmışlar. Alttan araçlara şöyle bir baktım her tarafı araçların pas. Egzozundan diskine kadar pas içerisinde. Şimdi kimileri bu wd40 ı çok övüyor. Hem koruyucu hem nem önleyici dolayısıyla pas önleyici diyorlar. Bunu motora komple üstten alttan sıksam zararı olurmu? Ne dersiniz?

http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu/productDetails.aspx?categoryid=455797&productid=hrwd40

Amerikadaki oluk işçileri bunu testere yağı olarak kullanıyorlardı bize motor yağı olarak mı satıyorlar yuh :)

• aracın ateşleme parçalarına gelmemesine dikkat edin ayıca wd40 çok toz toplar sıktıktan sonra basınçlı hava ile kurutursanız daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: müMKÜNsüz

Ben bu geçtiğimiz pazar günü arabayı yıkadıktan sonra asfalt ziftlerini WD-40 ı bir bez e sıkarak temizledim. Baktım ki güzel çıkarıyor bütün arabayı temizledim. Bayaa bi parladı boyası sildiğim bez de simsiyah oldu sonunda. Demek ki biz arabayı yıkasak da kirler çıkmıyor. Bu sabah yağmur yağıyordu arabanın üstünde yağmur damlaları boncuk boncuk olmuştu sanki cila atmışım mübarek ışıl ışıl parlıyordu.

Sakın boyaya zararı olur demeyin. Bunu yapmadane evvel bir arkadaşım da kendi aracının zift lekelerini temizlemişti aşağı yukarı 1 yıldır arada bir yine WD-40 la siler. Eğer boyaya bir zararı olsaydı şimdiye kadar onun arabasının boyası çoktan sökülmüştü.
    ben aşağıdaki metni okuduktan sonra boyâ'ya bir zarar vermeyeceği kanaatine vardım ve kullandım memnunum aracın boyasında ne zift kaldı ne kir..
    Fekkat ben doğrudan boyaya sıkıp temizlemedim. Bir beze sıkıp öyle denedim aşırı da sıkmadım yarı nemli bir şekilde kullandım bezi..

wd40

- formülünde bulunan metale karşı yüksek çekim özelliği sayesinde, yüzeyleri nemli koşullar altında bile tamamen kaplar. Püskürtülerek, fırçalı uygulamalarda veya daldırma yönteminde dahi metal yüzey ile nem arasına girerek koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu özelliği ile WD-40, nemle alakalı kısa devreleri hemen ortadan kaldırdığından, elektrik kontağının söz konusu olduğu durumlarda çok kullanışlıdır.
    - metal çekim özelliği ile paslı ve aşınmış yüzeylere nüfuz ederek, metal, tel, halatlardaki pası çıkarır, sıkışmış somunlar, bağlantılar, kontrol mekanizmaları ve diğer metal parçalardaki aşınmayı ortadan kaldırarak, parçaların serbest bir biçimde çalışmasını sağlar.
    - metal yüzeylere tamamen yayılarak migroskopik gözenekleri dahi kaplar. Oluşan bu tabaka ve WD-40'ın nem atıcı formülü sayesinde metal yüzey üzerinde neme ve diğer pas oluşturucu maddelere karşı koruma sağlar. Metal düzenli bir şekilde kullanılıyorsa, koruma devam edecektir.
    - formülü hiçbir aşındırıcı madde içermeksizin çok kalın tabakalı gres yağı ve kiri, etiket ve yapıştırıcı madde kalıntılarını yüzeyden tamamen temizler. Ayrıcı oluşturduğu film tabaka ile çürüme ve paslanmaya karşı korur.
    - yüksek çekim özelliği sayesinde içeriğinde bulunan yağlayıcı maddelerin tüm yüzeye yayılarak hareketli parçalara mükemmel bir şekilde tutunmasını sağlar. WD-40 silikon veya toz ve kir toplayıcı herhangi bir katkı maddesi içermediğinden yüzeyde kir tabakası oluşturmaz

WD-40 pahalı bir ürün.Boya üzerindeki zift kalıntılarını temizlemek için gaz yağı kullanın.
    Her sene aracımı komple temizlerim,hem de parlatır.

• Çok övüyorlar şu mereti alıp denemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fio48

quote:

Orijinalden alıntı: müMKÜNsüz

Ben bu geçtiğimiz pazar günü arabayı yıkadıktan sonra asfalt ziftlerini WD-40 ı bir bez e sıkarak temizledim. Baktım ki güzel çıkarıyor bütün arabayı temizledim. Bayaa bi parladı boyası sildiğim bez de simsiyah oldu sonunda. Demek ki biz arabayı yıkasak da kirler çıkmıyor. Bu sabah yağmur yağıyordu arabanın üstünde yağmur damlaları boncuk boncuk olmuştu sanki cila atmışım mübarek ışıl ışıl parlıyordu.

wd40

WD-40 pahalı bir ürün.Boya üzerindeki zift kalıntılarını temizlemek için gaz yağı kullanın.
    Her sene aracımı komple temizlerim,hem de parlatır.

nesi pahalıya 400 ml si 8-9 TL yukarda hepsi buradanın linkini ekledim.

• Bende Motoru temizliyorum bununla,.Bu şey Pas sökücü değil koruyucu.Özellikle aracımın elektrik aksamına sıkıyorum sonra hortumla yıkanıyor aynı yerler.İstanbul Bahaus da Firma tanıtım yapmıştı bir araç üzerinde .Özellikle Pas sökücü değil diye bas bas anlatıyorlardı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Bende Motoru temizliyorum bununla,.Bu şey Pas sökücü değil koruyucu.Özellikle aracımın elektrik aksamına sıkıyorum sonra hortumla yıkanıyor aynı yerler.İstanbul Bahaus da Firma tanıtım yapmıştı bir araç üzerinde .Özellikle Pas sökücü değil diye bas bas anlatıyorlardı :)

Arkadaş pas sökücü diye satıyorlar bunu
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.