Şimdi Ara

Uçak modu ne işe yarar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
44.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • thy de cebindeyse bişi demiyor amerikadan dönüşte 4 le çektiğim fotoğraflara bakıyodum host geldi kapatırmısınız dedi kapattım kulağımda kulaklık diğer telefondan müzik dinliyorum ona bişi demedi
  • Arkadaslar iPhone ve ipodlarda bulunan uçak modu seçeneği ne ise yarar.

Sanırım iPhone ha şebeke bağlantısını iptal ediyor.

iPod touchlarda ne işe yarıyor peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: konman4245

Arkadaslar iPhone ve ipodlarda bulunan uçak modu seçeneği ne ise yarar.

Sanırım iPhone ha şebeke bağlantısını iptal ediyor.

iPod touchlarda ne işe yarıyor peki?

Evet iphone'da (ve birçok telefonda) gsm'i kapatıyor fly mode.iPod'larda ne işe yarıyor bilgim yok.
  • uçuş modu bütün zamazingo dalgalarını kapar
    wifi, bt, şebeke falan...
  • ipod touch ta GSM yok, ama WIRELESS mevcut (Bluetooth var mi bilmiyorum)

yani kisaca manyetik dalga yayan her turlu aparati kapatiyor.
  • Hicbir ise yaramiyor; Ucakta hostes geliyor(THY); telefonunuz ucus modunda mi diye soruyor ? evet dediginizde; olsun yine de kapatin telefonu diyor .. polemik olmasin diye siz de kapatiyonuz telefonu ; Ha su bakimdan ise yarar; hostes ile tanismayi kafaniza koyduysaniz konusmaya baslamak ici bir vesile olabilir . :))
  • Uzun mesafe dalga yayan ekipmanlari kapatiyor. Telefon acik oldugunda bataryadan enerji cekildiginden ucus modu acik olsa bile, cihaz yine de bir miktar elektromanyetik dalga yayar. Bu yuzden tamamen kapatilmasini istiyor cogu ucak firmalari.
  • Yaw mesajları siliyorsunu madem dikkatli silin, bi şey sormuştuk gitmiş mesajımız araya kaynayıp
  • iPod Touch olayını ben de merak ediyorum sadece wi-fi var zaten wi-fi'ye girip kapatırız uçak modu falan ne gerek var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Yaw mesajları siliyorsunu madem dikkatli silin, bi şey sormuştuk gitmiş mesajımız araya kaynayıp

Alıntı yaptığınız mesaj silindiği için sizin de mesajınız silindi. Soruyu sorduğunuz üyenin nicki Krandei. Kendisine konuyla ilgili özel mesaj gönderebilirsiniz.

http://resim.donanimhaber.com/showprofile.asp?memid=235918

• quote:

Orijinalden alıntı: Orodreth Elanesse

iPod Touch olayını ben de merak ediyorum sadece wi-fi var zaten wi-fi'ye girip kapatırız uçak modu falan ne gerek var ?

bazı programlar sana sormadan erişim yapmaya çalışabilir...
    ama uçak moduna geçtiğinde hiç açılmaz

THY yollarının cahilliğine tüküreyim... Onların yapmak istediği "alaturka" zihniyet...
    uçak modu kapalı der bizim halk kapamaz o yüzden kapalı veya değil hiç birini kullandırtmayalım diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ω Omega

quote:

Orijinalden alıntı: Orodreth Elanesse

iPod Touch olayını ben de merak ediyorum sadece wi-fi var zaten wi-fi'ye girip kapatırız uçak modu falan ne gerek var ?

bazı programlar sana sormadan erişim yapmaya çalışabilir...
    ama uçak moduna geçtiğinde hiç açılmaz

THY yollarının cahilliğine tüküreyim... Onların yapmak istediği "alaturka" zihniyet...
    uçak modu kapalı der bizim halk kapamaz o yüzden kapalı veya değil hiç birini kullandırtmayalım diyorlar

Anladım Yani kullanmadığım zaman ipodumu uçak modunda bırakırsam işletim sistemi hiçbir uygulamaya izin vermeyecektir.
    Teşekkürler.

• Turkmenistanda adam inis sirasinda telefonunu aciyor ALOOO INDIK AZ KALDI BEKLEYIN!!! diye bagira bagira konsuuyor (Turkmence). kimse bisey demiyor... ucak ta dusmuyor... cok ilginc :D:D:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

Turkmenistanda adam inis sirasinda telefonunu aciyor ALOOO INDIK AZ KALDI BEKLEYIN!!! diye bagira bagira konsuuyor (Turkmence). kimse bisey demiyor... ucak ta dusmuyor... cok ilginc :D:D:D

Uçaklarda zaten telefon olayı önlem olarak yapılır. Elektronik bilgi taşıyan kabloların mesafeleri dahi önemlidir. Ancak çalışmayı etkilemeyecek bir kısa uzun mesafe kablo kolaylıkla manyetik dalgalardan etkilenerek göstergelerde karışıklık yapabilir. Tamamen önlem yani
    Ama siz yinede telefonu kullanmayın uçakta, sakata gelmeyin

• Babam avukat ona bi soracağım... yasal dayanağı yoksa
    kullanıcam artı kapa dediği içinde dava açıcam thy'ye
  • Otobuslerde de yasak diyorlardi o da yalandi heralde
  • sözde abs yi de bozuyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdinDžeko

Otobuslerde de yasak diyorlardi o da yalandi heralde

yalan değıl, çok ufak olasılıkta olsa abs'yı etkılıyebılıyor telefon. uçakta bu olasılık daha yüksek ama kesınlıkle telefonu açınca ahanda sınyaller karıştı uçak düşücek gıbı bır durum değıl. orda da önlemden ötürü kapattırılıyor.
  • wifi - bluetooth yani sinyal yayan herşeyi kapatıyor buna yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ω Omega

Babam avukat ona bi soracağım... yasal dayanağı yoksa
    kullanıcam artı kapa dediği içinde dava açıcam thy'ye

kardeş hiç kasma bence yasal dayanağı olsun olmasın ( bilmiyorum bile olup olmadığını ) sen orda onu açtığında yanındaki biri bişi der sonra, hır çıkar orda herkesin hayatıyla oynuosuna gelir yani gerek yok bence. Bende iphone 3g ve ip4, ipad 3g wifi kullanıyorum ama daha yeni uçuştan geldim normal nanomu kullandım. Yani etki edermi sinyaller çok bilemem ama her ihtimale karşı gerek yok bence. Daha yararlı bişileri kurcala :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.