Şimdi Ara

Dizimi yukarı aşağı oynattığımda diz kapağımdan çıtırdama sesleri geliyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88
Cevap
4
Favori
111.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler, yatay biçimde veya hafif eğrik biçimde bacağımı aşağı yukarı oynattığımda diz kapağımdan çıtırdama sesleri geliyor. Yokuş çıkarken ve yürürken sağ bacakta hafif ağrı oluyor. Sol bacağımda bu şikayetim yok. Kötü bir şey olmasından korkuyorum, nedeni nedir? Başına böyle bir şey gelen var mı acaba? Doktora gitme imkanım yok şu an, ortalama 4,5 gün sonra gidebilirim ancak. Rahatsız ediyor bu durum, nedeni nedir acaba?

Eğilip ayakkabı bağlayamamak gibi nedenler.. Oha tutuyor. Acaba kireçlenme mi bu? Tedavisi nedir? Kalıcı mıdır? Yahu yaşım daha 17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 10 Eylül 2010; 3:20:09 >

• Burda mantıklı bi cevap beklemen yanlış, bi doktora görün.

+rep emeğe saygı
  • Vay arkadaş aynı durumun benzeri bende de var geçen de farketttim,

Son zamanlar uyandığımda sol diz kapağımda bir ağrı oluyordu. Uyandıktan bir kaç saat sonra geçiyor.

Neyse çıtırdama sesine gelirsek, Bende de durum şöyle, Tek kişilik koltukta hafif yanlamasına uzanır durumda sol bacağımı koltuğun yanından uzattığım zaman, ve ayağımı sağa sola boşlukta sallarken bir gıcırdama sesi duyuyorum, Aslında duymuyorum, hissediyorum gibi bir şey bunu da 2 parmağımı diz kapağımın üstüne koyup yine ayağımı salladığım zaman içten bir gıcırdama sesi algılıyor gibi oluyorum..

Tıp falan okuyan yok mu burda hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhqwer -- 10 Eylül 2010; 2:55:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: camper.

Burda mantıklı bi cevap beklemen yanlış, bi doktora görün.

+rep emeğe saygı

Hocam dedim ya doktora 4,5 gün sonra gidebilirim. Annem ameliyat oldu yalnız bırakamam. Yani çok rahatsız edici bir durum. Belki başına böyle bir şey gelen olmuştur diye açtım konuyu.

@Dhqwer

Hocam çok kötü bir durum ya.. Katur kutur ediyor resmen yavaşça yukarı - aşağı yapıyorum bacak tamamen açılana kadar, yani dikleşene kadar takur tukur ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Hocam çok kötü bir durum ya.. Katur kutur ediyor resmen yavaşça yukarı - aşağı yapıyorum bacak tamamen açılana kadar, yani dikleşene kadar takur tukur ediyor.

Hocam senin olay sanki parmakları kütlettiğimzde çıkan ses gibi o zaman ya, Benim durum diz kapağından sonrasını sağa sola boşluğa bırakıp sallarken oluyor. Onu da anca parmaklarımı diz kapağımın üstüne değdirdiğimde içten duyabiliyorum.Yağlanmamış kapı gıcırtısı gibin. Hatta bu duruma bile şaşırdım ya, İnsan parmakları bir nevi şu doktorların kullandığı Stetoskop görevi görüyor sanki.

Mesela az önce bilgisayar koltuğunun üstünde aynı şeyi denedim, gıcırtı gelmedi. Sadece oturma odasındaki koltukta otururken duyabiliyorum.
  • hocam o zaman mantık yürüterek, kireçlenme var diyorum. Reymunjel diye bi krem var kas gevişetici ondan kullan istersen.
  • Kireçlenme gibi bi durum olur mu dicem de muhtemelen yaşın gençtir daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tango-1

Kireçlenme gibi bi durum olur mu dicem de muhtemelen yaşın gençtir daha

Hocam yaşım 17 ben de böyle düşünüyorum, yaşım daha erken gibi. Ama bir tanıdığımıza aynısı olmuş, kireçlenmedir, bende de olmuştu dedi. Tedavisi zor mudur ne zaman geçer ve kalıcı mıdır acaba?

@camper.

Hocam bilemiyorum ama bir tanıdığımız da böyle demişti sohbet ederken.

@Dhqwer

Yok hocam, sanki 100 kişi yanımda oturmuş gofret ısırıyor, böyle bir çıtırtı var.
  • Aha hocam aynen bendeki sorun dizimi aşşağı yukarı hareket ettirdiğimde katır kutur ses geliyor ama şuana kadar ağrı hiç olmadı 2 dizimdede var bu sağda baya fazla solda daha az nedir bu hakkaten

Edit:yaş:17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LizOzOM -- 10 Eylül 2010; 3:17:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LizOzOM

Aha hocam aynen bendeki sorun dizimi aşşağı yukarı hareket ettirdiğimde katır kutur ses geliyor ama şuana kadar ağrı hiç olmadı 2 dizimdede var bu sağda baya fazla solda daha az nedir bu hakkaten

Edit:yaş:17

Valla kardeşim uzmantv'den video izliyorum, eğilip ayakkabını bağlarsın, kalkarken ağrı varsa zorlanıyorsan yani.. Yokuş inerken ağrı hissediyorsan falan.. Off ya. Uzatmayıp hemen gitmek lazım doktora yoksa protez falan uğraşılmaz.

Hocam şu videoyu izle:

http://www.uzmantv.com/kireclenme-nasil-tedavi-edilir

Ayrıca sağ tarafta da var videolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 10 Eylül 2010; 3:24:06 >
  • Ya sanırım ilaç tedavisi uygulanıyor babamda va kireçlenme de babamda var yanii de tedavisi konusunda hiçbi fikrim yok yaşlar baya genç o kadar kolay kireçlenme olmaz olsa bile basit bi tedaviyle atlatılır diye düşünüyorum vakir kaybetmeyin ama gidin bir an önce
  • quote:

Ya sanırım ilaç tedavisi uygulanıyor babamda va kireçlenme de babamda var yanii de tedavisi konusunda hiçbi fikrim yok yaşlar baya genç o kadar kolay kireçlenme olmaz olsa bile basit bi tedaviyle atlatılır diye düşünüyorum vakir kaybetmeyin ama gidin bir an önce

Romatizma da olabilir mi ki acaba.. Dediğin gibi vakit kaybetmemek lazım. Acaba bayram günü yerinde midir doktorlar?

Evet, ilerlemediği sürece ilaç tedavisi kullanılıyormuş. İleride böyle bir sorun yaşamayım diye hemen iyileşir, iyileşmez spora başlayacağım.
  • quote:

quote:

Ya sanırım ilaç tedavisi uygulanıyor babamda va kireçlenme de babamda var yanii de tedavisi konusunda hiçbi fikrim yok yaşlar baya genç o kadar kolay kireçlenme olmaz olsa bile basit bi tedaviyle atlatılır diye düşünüyorum vakir kaybetmeyin ama gidin bir an önce

Romatizma da olabilir mi ki acaba.. Dediğin gibi vakit kaybetmemek lazım. Acaba bayram günü yerinde midir doktorlar?

Evet, ilerlemediği sürece ilaç tedavisi kullanılıyormuş. İleride böyle bir sorun yaşamayım diye hemen iyileşir, iyileşmez spora başlayacağım.

Romatizma da olabilir ben bi zaman ayağım burkuldu da kemik enfeksiyon kaptı romatizma olabilirim diye ağır bi antibiyotik tedavisi geçirdim 2. sınıfa falan gidiyordum şu an 18 yaşındayım herhangi bir problem yok.

Ve size bir öneri daha spor gerçekten önemli bunun yanı sıra hastahaneye gidecek olanlar mesela ben istanbuldayım Baltalimanı Kemik ahstahanesi ni öneririm adamlar işlerinde gerçekten iyiler sizin de yaşadığınız yerde bu tip hastane varsa oralara yönlenin arkadaşlar düz hastanelerin ortapedi bölümleri zaman zaman yetersiz kalabiliyorlar bana da bu teşhisi baltalimanında belirlemişlerdi zaten aklınızda bulunsun
  • quote:

quote:

quote:

Romatizma da olabilir ben bi zaman ayağım burkuldu da kemik enfeksiyon kaptı romatizma olabilirim diye ağır bi antibiyotik tedavisi geçirdim 2. sınıfa falan gidiyordum şu an 18 yaşındayım herhangi bir problem yok.

Ve size bir öneri daha spor gerçekten önemli bunun yanı sıra hastahaneye gidecek olanlar mesela ben istanbuldayım Baltalimanı Kemik ahstahanesi ni öneririm adamlar işlerinde gerçekten iyiler sizin de yaşadığınız yerde bu tip hastane varsa oralara yönlenin arkadaşlar düz hastanelerin ortapedi bölümleri zaman zaman yetersiz kalabiliyorlar bana da bu teşhisi baltalimanında belirlemişlerdi zaten aklınızda bulunsun

Hocam annem emekli SSK memuru, sağlık karnem falan var. Bunlarla gidiyoruz değil mi?

Ayırca;

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=306629

Hemen gidiyorum. Bayramın 3. günü arkadaşım gelecekti. Hemen söyleyimde gidelim hastaneye. Sağlık bu şakaya gelmez. Arkadaşlar sağlık ihmale gelmiyor. Korkmanıza sebep yok. Annem fıtık ameliyatından korktu ve 1 yıl geçiktirdi. Şu an çok zor bir ameliyat geçirdi. Allah'a Şükür şimdi iyi. Kireçlenme tedavi edilmezse bir süre sonra eklemlerdeki ağrı yüzünden günlük işlerimizi bile yapamayacak hale geliyormuşuz. Çok kötü ya.
  • yani bizimkiler memurdu emekli sandığı mı bağ kur mu ne oluyor ben gidebiliyorsam sen de gidebilirsin demek ki ama ben yarın anneme sorar bilgi veririm Pm den sana baktım benden ses seda yok Pm den noldu bizim hastane işi diye sor bana sorar bilgilendiririm seni

Cidden korkulcak bi durum yok kemik kireçlenmenin ileri safhaları için baya bir süre lazım beyler hop diye protez takmazlar
  • Peki dostum diz kapagının tam altında bir şişme mevcutmu öyle ise doktor'a görünsen iyi olur benim 2 bacagımdada tümör var iyi huylu ama..

küçükken çok zorladım futbol oynarken ve 18 yaşına kadar futbol yasaklandı üstüne bide o dediginiz katur kutur sesler geliyo üstüne bide agrı off off.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarlBenz -- 10 Eylül 2010; 3:56:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatar:TheLastAirbender

Peki dostum diz kapagının tam altında bir şişme mevcutmu öyle ise doktor'a görünsen iyi olur benim 2 bacagımdada tümör var iyi huylu ama..

küçükken çok zorladım futbol oynarken ve 18 yaşına kadar futbol yasaklandı üstüne bide o dediginiz katur kutur sesler geliyo üstüne bide agrı off off.

Hocam Allah'a Şükür ağrı yok, tümör olayı gibi bir dertte ben kafamdan geçirdim. Allah düşmanımın başına vermesin. Kan pıhtılaşması mı ne varmış bana bilgi vermediler. Narkozla uyuttular küçükken artık ne olduysa o ara. Düşmüştüm kulağımdan kan gelmişti sanırım, bayılmıştım falan.. Geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun.

@Tango-1

Hocam ben de İstanbul'dayım. Baltalimanı hastanesi tam olarak ne tarafta?

Bu aradawww.revir.com'a şikayetlerinizi yazabilirsiniz arkadaşlar. Değişik sorunlarda biraz geç geliyor sanırım cevap. Geçen mail gelmişti, öyle bir soru sorduğumu bile zor hatırladım. Üroloji doktorundan çekinenlere duyurulur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 10 Eylül 2010; 4:01:42 >
  • 2.köprü anadolu-avrupa istikametine giderken en sağ şeritten sağ aşağıya bak pembe bi bina görürsün az ilerde orası

sana en merkezi şöyle tarif edeyim Taksim e gidersin ordan şoförlere sorsan baltalimanı kemik hastanesine nası giderim diye yardımcı olurlar sahilden istinye sarıyer istikametine giden tüm otobüsler geçiyor sanırım ki ek olarak ;

http://www.baltalimani.gov.tr/ulasim.asp

ama direk bu hastaneye mi gidebiliyosun yoksa sağlık ocağından sevk mi ediyolar onu da sormak lazım
  • quote:

2.köprü anadolu-avrupa istikametine giderken en sağ şeritten sağ aşağıya bak pembe bi bina görürsün az ilerde orası

sana en merkezi şöyle tarif edeyim Taksim e gidersin ordan şoförlere sorsan baltalimanı kemik hastanesine nası giderim diye yardımcı olurlar sahilden istinye sarıyer istikametine giden tüm otobüsler geçiyor sanırım ki ek olarak ;

http://www.baltalimani.gov.tr/ulasim.asp

ama direk bu hastaneye mi gidebiliyosun yoksa sağlık ocağından sevk mi ediyolar onu da sormak lazım

Hocam teşekkür ederim. İlerlememiş olması çok iyi. Annemi uykudan kaldırdım, ( Bir komşumuz ile oda gitmişti sanırım oraya. ) Kendisi 20 - 25 yıl SSK'da çalıştığı için az çok bilgili. Sendeki kemik kireçlenmesi değildir, nerden çıkardın falan dedi.. Bayramdan sonra Levent SSK'ya gideyim diyorum. Eğer oradaki doktordan olumlu bir sonuç alamazsam dediğin gibi Balta limanına giderim.

Hocam yukarıda dediğim gibi annem bir komşumuz ile gitmişti, bacağında sorun vardı galiba, onu sanırım sevk etmişlerdi. Direkt gidilmiyorda olabilir. En iyisi ilkten bir SSK'ya gitmek olacak.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.

Bu arada bayramda SSK'lar da ki doktorlar mesai yapıyor mu?
  • o bendede var dizim bazen kilitleniyor top oynarken
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.