Şimdi Ara

2011 fiesta nasıl araba?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
26.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kampanyası var tv de gördük 396 liraya. araç motor,konfor,yakıt donanım olarak nasıl abs klima fln var değil mi?iç genişlik olarak nasıl küçük mü araç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mxloving -- 5 Eylül 2010; 16:44:33 >

• yorumları bekliyoruz arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbakici

http://forum.donanimhaber.com/m_24342037/tm.htm

teşekkürler ama burda da bekliyorum yorumları.
  • valla titanium-x aracın donanımı full bi eksik yok hatta çok fazla bi araç içi geniş gayet rahat tabi 250kilo biri binemez o ayrı:D motor olarak 1.4 benzinli motor gayet iyi seri çekişi mükemmele yakın nerdeyse ancak diğer motorlar hakkında bi bilgim yok, fren ön disk abs arka kampana ama kampana olduğuna takılma fazla fren mesafesi oldukça düşün yağışlı havalarda bile bir sorun çıkarmıyo.... merak ettiğin şeyleri sor seve seve cevaplarım
  • Full eksik yok dediğiniz arabada yan hava yastıkları bile yok GP almadığınız taktirde.Nasıl full oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyc

Full eksik yok dediğiniz arabada yan hava yastıkları bile yok GP almadığınız taktirde.Nasıl full oluyor ?

ben aracın özelliğine full demedim araç gayet dolu donanım olarak anlamında söyledim. Ayrıca kaç kere kaza yaptınız ve yan hava yastıkları açılarak sizin hayatınızı kurtardı! İstediğiniz güvenlik paketini alın ama sakın unutmayın ARAÇ DEĞİL İNSAN ÖLDÜRÜR!
  • quote:

Full eksik yok dediğiniz arabada yan hava yastıkları bile yok GP almadığınız taktirde.Nasıl full oluyor ?

Milletimizdeki hava yastığı takıntısını anlamak mümkün değil. Emniyet kemeri takmaz hava yastığına bakar. Türklere araba satmak istiyorsan bol hava yastıklı yapacana arkadaş. Audi A8 yada Mercedes S class da sıfır hava yastığı olsa türkiyede yüzüne bakan olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caissa -- 9 Eylül 2010; 14:14:52 >
  • arkadaşlar bende fiesta xp manuel benzinli almayı düşünüyorum. fiyat 31.000 t.sigortası hariç fiyat verdiler sizce nasıl alıyımmı? yoksa başka araç mı alayım?

seçeneklerim şunlar:

1- fiesta
    2-polo
    3-jazz
    4-yarıs
  • gidin canlı görün içinize sineni alın, her aracın iyi ve kötü yanları var
    ama kötü yanını görmek gelenek olduğundan iyi yanlarını hiçe sayabiliyoruz

ben fiestadan gayet memnunum, polonun ve yaris in sunamayacağı birçok şeyi sunuyor
    jazz da tasarım olarak bana uymuyor, fiestanın ön kokpiti C sınıfı araçlar kadar geniş ve rahat
    polodaki gibi 30 yıldır aynı kalıp tasarımla gelmiş bir araç da değil markanın arkasına saklanmış

ama şimdi gider fiesta alırsınız orası böyle şurası böyle ne dandik araçmış dersiniz
    o yüzden gidin, hakkınız olan test sürüşlerini yapın ve kararınızı verin
  • gidin bayiye aracı inceleyin.ben de yeni aldım memnunum yalnız düz olmayan bozuk yollarda kullanacaksanız tavsiye etmem. Tam bir şehir arabası.Yok bozuk yollarda kullanacam derseniz dikkat etmelisiniz.Sarsıntıyı içeri alıyor.ama diğer bütün yönleriyle ben çok memnunum

bu da benim bebişim biraz kirli ama idare edin :) şuan daha 400 km de :) :)
    http://www.yukleresim.com/images/15544576978920270047.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rare81 -- 27 Ocak 2011; 0:17:05 >
  • en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir derler çok kararsızım .seçenekleri dörde zor indirdim..her araç için bişey söylüyorlar alamıyacakmıyız biz araç yaa.

festada güvenlik azmış

polo boş donanımmış

yarıs te bagaj yokmuş

jazz da ikinci eli yokmuş

çok incelersem alamıycam bir de bu saydıklarım doğrumu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelmesendeolur

en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir derler çok kararsızım .seçenekleri dörde zor indirdim..her araç için bişey söylüyorlar alamıyacakmıyız biz araç yaa.

festada güvenlik azmış

polo boş donanımmış

yarıs te bagaj yokmuş

jazz da ikinci eli yokmuş

çok incelersem alamıycam bir de bu saydıklarım doğrumu acaba?

Saydıklarınız çok doğru diyemicem.

Fiesta ile diğer araçlar arasında güvenlik konusunda bir fark yok Polo'da 2 havayastığı Fiesta'da öyle karşılaştırdığınız zaman.
    Güvenlik zafiyeti gibi bir durum söz konusu değil.

Polo gerçekten oldukça boş dolular ise çok rahat c sınıfı araç parası dsg düşünülmediği sürece tercih edilmesinin mantığı yok bana göre dsg de oldukça pahalıya maloluyor o yüzden ben tercih etmezdim.

Yaris bu sınıfta en az tutlan araçların başında geliyor ayrıca fıyatlarıda onunda bana göre yüksek 2. elde de sorun yaratır.

Jazz hem donanım hemde genişlik açısından bunlar arasında en avantajlı araç durumunda 2. elide kötü değil iyidir Jazz'ın ayrıca sorunsuzluk bakımından iyidir ama o fiyata tercih eder miyim etmem ayrıca tasarımınıda ben hoş bulmuyorum bagaj önemliyse 400 litre bagajıyla c sınıfından bile fazla hacim sunan bir araç nerdeyse.

Eğer tercihiniz benzinli olacaksa punto 1.4 multiair 105 hp'lık aracı öneririm hem donanım hemde performans olarak fazlasıyla tatmin edecek bir otomobildir.

Kullanıcısı olarak da Fiesta'yı kesinlikle tavsiye ederim hem donanım heme kalite olarak sizi pişman etmez her araç ne kadar sorun verırse en fazla o kadar sorun verir.

• teşekkür ederim yarın çeşitli galerileri dolaşıp yakından inceleyeceğim.karar vermek istiyorum artık.b segmenti olacak.30-35 bin arası bütçe ..hayırlısı inşallah.başka öneriniz varmı..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelmesendeolur

teşekkür ederim yarın çeşitli galerileri dolaşıp yakından inceleyeceğim.karar vermek istiyorum artık.b segmenti olacak.30-35 bin arası bütçe ..hayırlısı inşallah.başka öneriniz varmı..?

seat ibiza lara da bakın fiyat ve donanım avantajı var baya
    ama iç tasarımı biraz pasif kalıyor zamana göre
  • bakarız ona da teşekkürler..nissan note takıldı şimdide aklıma..çorba gibi kafam :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: caissa

quote:

Milletimizdeki hava yastığı takıntısını anlamak mümkün değil. Emniyet kemeri takmaz hava yastığına bakar. Türklere araba satmak istiyorsan bol hava yastıklı yapacana arkadaş. Audi A8 yada Mercedes S class da sıfır hava yastığı olsa türkiyede yüzüne bakan olmaz.

uzun zamandır her kelimesine tamamen katıldığım nadir yorumlardan bir tanesi. çok haklısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: rare81

gidin bayiye aracı inceleyin.ben de yeni aldım memnunum yalnız düz olmayan bozuk yollarda kullanacaksanız tavsiye etmem. Tam bir şehir arabası.Yok bozuk yollarda kullanacam derseniz dikkat etmelisiniz.Sarsıntıyı içeri alıyor.ama diğer bütün yönleriyle ben çok memnunum

bu da benim bebişim biraz kirli ama idare edin :) şuan daha 400 km de :) :)
    http://www.yukleresim.com/images/15544576978920270047.jpg

HAYIRLI OLSUN, KAZASIZ BELASIZ KULLANIN İNŞALLAH.
    BENDE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA SARSINTIYI İÇERİ ALMASI BİRAZ DÜŞÜNDÜRMEYE BAŞLADI, MALUM MEMLEKETİN TAŞ YOLLARI ÇOK :)
    EN İYİSİ Bİ TEST SÜRÜŞÜ YAPMAK

• 1.4 araca çipledik. 68 hp idi. megane 85hplik geçemediği aracı geçmeye başladı. ama zorla. yakıtıda 5.6dan 5.4e indi.

şimdi 1.6 var. ancak 90değil 95hp. çipledik. 120hp oldu. 120hp honda vteci 105 hp dizel golfu 105hp fluenceyi rahat geçiyor. 5.6dan 4.8e düştü yakıt. kesinlikle 1.6 fiesta tavsiye ederim. öle her virajra vitesi 2den 1e atmaya gerek kalmıyor. arabayı istop ettirmezsiniz. hem daha az yakar hem daha kuvvetli. vergiside aynı. satarkende daha pahalıya satarsınız doğal olarak. bindiğiniz bastığınız geçtiğiniz yanınıza kar kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opaques

quote:

Orijinalden alıntı: caissa

quote:

uzun zamandır her kelimesine tamamen katıldığım nadir yorumlardan bir tanesi. çok haklısın

eskiden strateji yapıp ses çıkarmasın diye çakma plastik sokardım kemer aralığına. sonradan dedim artık çakma kemer yok öttümü takacaz. şimdi alıştım ötmesede kemeri takıyorum. inanın eskiden takıldımı rahatsızlık verirdi, şimdi takmadımmı bir eksiklik hissediyorum sanki freni olmayan bir arabaya binmişim gibi bir pskoloji oluşuyor. yani kemerimi takarım dip gaz rahat rahat basıyorum artık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.