Şimdi Ara

Yeni bakımdan çıkmış bir araç neden hâlâ çok yakar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yağı, yağ filtresi, hava filtresi, bujileri ve buji kabloları yeni değişmiş bir araç, bakıma girmeden önceki çok yakan haline göre az yakması gerekirken hâlâ çok yakıyorsa bunun nedenleri ne olabilir?
    Araçtan ve kullanan kişiden kaynaklanan nedenler nelerdir??

• aracın markası ne? aracı spor mu kullanıyorsun?
  • aracın biyel kollarına baktırdın mı yada sibop ayarlarına bu tür ayarlar doğru olamazsa çekşte ve yakıtta problem yaşayabilirsin
  • @destroil, araç Hyundai accent 1.5 gls 16v. Spor olarak mümkün değil..

@kavranhan, bilye kolları veya sibop ayarlarını baktırmadım ama daha yeni bakımdan çıkmıştı.

Araç 16v olması 1.5 değil de 1.6 motor gücünde olup çok yakmasına sebep olabilir mi? Şehir içi 200-250ytl arası yakması gerekmez mi normalde?
  • Bir de yağ çubuğunu kontrol ettiğimde yağın hafif benzin koktuğunu fakettim. Kartele benzin karışımı mı var acaba veya böyle kokması yakıtın çok harcanmasına sebep olur mu?
  • Muhtemelen serviszede arkadaşlardan biri olmuşsun. Akla mantığa sığan bişey deil yani aracın daha çok yakması. Biyerini, ayarını bozmuşlardır ki boyle olmuş...
  • Haklı olabilirsin ama araç servisten çıktığında sanki eski araç değildi. Hala da çok fark var, yani araç kuş gibi hafiflemişti. Gaza dokunduğum gibi uçuyordu, yumulmuyordu. Çekişi çok daha iyi olmuştu. Yani o bakım çok fayda etti araca ama yakıta bir faydası olmamış. Bir de dediğin gibi ayar bozma işi olmuşsa nasıl bir ayar bozma ki eskisinden farkı olmamış??
    quote:

Orjinalden alıntı: nsx

Muhtemelen serviszede arkadaşlardan biri olmuşsun. Akla mantığa sığan bişey deil yani aracın daha çok yakması. Biyerini, ayarını bozmuşlardır ki boyle olmuş...
  • bende yeni aldım 2000 model gls 16v buji, yag ve hava filtresi.. degistirdim benim eski eskorttan daha fazla yakıyor araba! deposu 45lt göstergeye bakarak hesaplama para olarak ölç bence. birde ne kadar hyundaide olsa 102hp ile spor kullanım mümkün. ben birde sakin kullanmayı denicem ölçüp yazarım tekrar!
    quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

@destroil, araç Hyundai accent 1.5 gls 16v. Spor olarak mümkün değil..

@kavranhan, bilye kolları veya sibop ayarlarını baktırmadım ama daha yeni bakımdan çıkmıştı.

Araç 16v olması 1.5 değil de 1.6 motor gücünde olup çok yakmasına sebep olabilir mi? Şehir içi 200-250ytl arası yakması gerekmez mi normalde?

• Benim araç da 2001 sonu, diğer özellikler senle aynı, klima var bir de ama artık kullanmıyoruz tabii.. Sen de bir bak bakalım ne kadar yakıyorsun şehir içi, senden haber bekliyorum. Ona göre yine servis yolu gözükecek mi belli olacak..
    quote:

Orjinalden alıntı: BlackFoX

bende yeni aldım 2000 model gls 16v buji, yag ve hava filtresi.. degistirdim benim eski eskorttan daha fazla yakıyor araba! deposu 45lt göstergeye bakarak hesaplama para olarak ölç bence. birde ne kadar hyundaide olsa 102hp ile spor kullanım mümkün. ben birde sakin kullanmayı denicem ölçüp yazarım tekrar!
    quote:

@destroil, araç Hyundai accent 1.5 gls 16v. Spor olarak mümkün değil..

• klima kapalı 150km sehir dısı yol yaptım ceyrek depo yedi! ama dedigim gibi depoyu fulleyip ölcücem sana haber weririm merak etme! servislere pek sıcak bakmıyorum arac 0 olmadıkca..
  • Tamam arkadaşım, senden haber bekleyecem bu konuda..
    quote:

Orjinalden alıntı: BlackFoX

klima kapalı 150km sehir dısı yol yaptım ceyrek depo yedi! ama dedigim gibi depoyu fulleyip ölcücem sana haber weririm merak etme! servislere pek sıcak bakmıyorum arac 0 olmadıkca..
  • diyorsun ya gaza dokundum mu uçuyordu diye... sen o gazla eskisinden daha spor kullanmış olmayasın? yani bir ihtimal diyorum...

quote:

Haklı olabilirsin ama araç servisten çıktığında sanki eski araç değildi. Hala da çok fark var, yani araç kuş gibi hafiflemişti. Gaza dokunduğum gibi uçuyordu, yumulmuyordu. Çekişi çok daha iyi olmuştu. Yani o bakım çok fayda etti araca ama yakıta bir faydası olmamış. Bir de dediğin gibi ayar bozma işi olmuşsa nasıl bir ayar bozma ki eskisinden farkı olmamış??
    quote:

Muhtemelen serviszede arkadaşlardan biri olmuşsun. Akla mantığa sığan bişey deil yani aracın daha çok yakması. Biyerini, ayarını bozmuşlardır ki boyle olmuş...

• ustam bendede skoda octavia war 1.6 8v.bende bakıma sokturdum.aynı ıslemler yapıldı senınkıyle.yakıt tuketımı arttı bıde performansta dusus war.15gun 20 gunde duzelır fln dedı servıs ama bı degısıklık yok.needn acaba
  • Valla bende performans artışı oldu ama fazla yakıt tüketimi düşecekti hesapta bujiler ve kabloları değişince, en ufak bir azalma olmadı.
    Senin olayda niye tersine işledi ki sonuç??
    quote:

Orjinalden alıntı: unstoppable

ustam bendede skoda octavia war 1.6 8v.bende bakıma sokturdum.aynı ıslemler yapıldı senınkıyle.yakıt tuketımı arttı bıde performansta dusus war.15gun 20 gunde duzelır fln dedı servıs ama bı degısıklık yok.needn acaba
  • Yok dostum yav, araç bakımdan çıktığında çok hafiflediği için ilk bikaç km. bastık tabii ama sonra bildiğin şehir içi trafiği, dur kalk muhabbeti yani..
    250binden fazla yakması bana korkutucu geliyor valla. Şimdi 20milyonluk(7.8lt) benzin aldım, en az 80km. gitmem gerekmez mi bu kadar benzinle??
    quote:

Orjinalden alıntı: ulask

diyorsun ya gaza dokundum mu uçuyordu diye... sen o gazla eskisinden daha spor kullanmış olmayasın? yani bir ihtimal diyorum...

quote:

Haklı olabilirsin ama araç servisten çıktığında sanki eski araç değildi. Hala da çok fark var, yani araç kuş gibi hafiflemişti. Gaza dokunduğum gibi uçuyordu, yumulmuyordu. Çekişi çok daha iyi olmuştu. Yani o bakım çok fayda etti araca ama yakıta bir faydası olmamış. Bir de dediğin gibi ayar bozma işi olmuşsa nasıl bir ayar bozma ki eskisinden farkı olmamış??
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 4 Ekim 2005, 1:25:15 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.