Şimdi Ara

HIZ LİMİTLERİ HAKKINDA DANIŞTAYA DAVA AÇMAK (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
25.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar burada hafif ticari almaktaki amacım ötv den yırtmak değil.Bana 34.5 a geldi bu rakama pek tabikide otomobil tarzı araç alınabilirdi bipper yerine, benim önceliğim aile aracı olarak rahat ve bagaj problemi olmayan bir araçtı.Zaten otobanda bile otomobil kullanırken 120'yi geçmezdim.Hız limiti 120 ama çok kimse uymaz, hele uzun yolda bir süre sonra duruyormuş gibi hissetmeye başlarsın.Peki benim derdim ne: tamam otomobiller kadar hız yapmayalım ancak kamyondan da bi farkımız olsun.Özellikle beni en çok zorlayan şehir içi akan trafikte(ana arterler) 50 ile gitmeye adaptasyon,bu gibi yerlerde bizim tarz araçlar otomobil statüsünde yada ona yakın limitlerde gidebilmeli diye düşünüyorum.Saygılar
  • arkadaşlar kesinlikle hiç vergi alınmamasından yanayım ancak devlet bu ticarilere az ötv koyarken bu araçlar tiari işlerde kullanılacağından daha çok km yapacağı için baştan almadığı ötv yi sonradan amorti etme mantığı ile düşük ötv lendirmiştir. aynı aracın otomobil ruhsatlısıda vardır ticarisinin şartlarına katlanamayan bastırır parayı panoramasını alır otomobil gibi biner
    kardeş o zaman 34,5 lira yerine 45 bin liraya aynı bipperin hususi otomobil ruhsatlısını alırsınız olur biter.
    ayrıca bana göre taksicilere de düşük ötv li otomobil verilmeli diye düşünüyorum çünkü ticari çalışıyorlar bu arada hiçbir taksici tanıdığım yakınım yok
  • kardeş o zaman ekmek bulamazlarsa pasta yesinlere getiriyosunki lafı bence çok önemli bir nokta gözden kaçırılıyor.Belirtiğim gibi asıl problem şehir içinde, akan bi trafikte 50 sınırı ile gitmek bana daha tehlikeli olabilir gibi geliyor.Sağımdan solumdan makasa davetiye çıkarıyorum,neyse amacım anlaşılmıştır umarım saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail64

Hız limitlerini değiştirmeye kalkacağınıza aracınızı değiştirin, aracın binek versiyonunu alın.

Mesela doblonun ve fiorinonun hem ticari, hem binek versiyonu var (partnerde var mı bilmiyorum)

Ama, ticari araçlara hız sınırının düşük olması taraftarıyım.

Sende biraz insanları düşünerek tavrını değiştir. Para harcamana da gerek yok üstelik. Adam donanımsız araca 52.000 TL verebilseydi emin ol partner(ticari) almazdı . Burdan atıp tutmayın, biraz insanların kesesini düşünün öyle atıp tutun.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.