Şimdi Ara

Bir Bankanın Mulakatına Çağrıldım Ne gibi sorular Soruyorlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
24.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Bankanın Mulakatına Çağrıldım Ne gibi sorular Soruyorlar?
    Daha önce böyle deneyim yaşayanlarınız varsa belki yardımcı olur

• çıkmış sorular için TIKLA
  • anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı?
  • Çoluk çocuğun olduğu sayfaya bu tarz başlıklar açarsan böyle cevaplar veriyorlar işte,zeka seviyeleri buna yetiyor,kapasiteleri bu,espri yetenekleri bu kadar,algıları henüz gelişmemiş,banka mülakatı desen anlamayacağından da emin olabilirsin.

Neyse,hangi pozisyon için çağrıldın,tavsiye ona göre değişir.

Banka müfettişliği için çağrıldıysan banka ismi verirsen elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stramanti

Çoluk çocuğun olduğu sayfaya bu tarz başlıklar açarsan böyle cevaplar veriyorlar işte,zeka seviyeleri buna yetiyor,kapasiteleri bu,espri yetenekleri bu kadar,algıları henüz gelişmemiş,banka mülakatı desen anlamayacağından da emin olabilirsin.

Neyse,hangi pozisyon için çağrıldın,tavsiye ona göre değişir.

Banka müfettişliği için çağrıldıysan banka ismi verirsen elimden geldiğince yardımcı olurum.

Sağol kardeş diğer cevapları göze alarak açtım bu başlığı onları kale almaya gerek yok

FinasBankın düzenlediği sınava girmiştim sınav Finansbank şube ve genelmüdürlük kadroları içindi sınavım olumlu sonuçlanmış mülakata çağrıldım
    Sınav sorularına bakaraktan söylüyorum sınav aşırı zordu mülakatta aşırı zor olacak gibi sınavda 60 soru 60 dk idi tüm sorular zeka sorusu ama düşünmeye zaman yoktu

• Bende FinansBank sınavına katıldım Ankara'da..
    Sınav gayet kolaydı olumlu sonuçlanmış sözlü mülakata çağrıldım.

Mülakatta bildiğiniz uzun masa toplantısı gibi.
    10 Kişiyi alıyorlar 2 bayan 1 erkek..
    İnsan Kaynakları müdürü, girmek istediğiniz bölümün müdürü vs..

Önlerinde sınav sonuçları, başlıyorlar rastgele 10 kişi arasından..
    İlk baş benden başlamışlardı.
    Tam bir soru fırtınası. Soruyu soruyolar cevabı bitmeden bir başkası başka bir soru soruyor. Kafan dönüyor, amaçlarıda zaten o tepkisi nasıl diye.
    İşte benim 10 tane kredi kartım var bu bankanın kredi kartını sat bakalım bana. İşte şöyle diyorsun böyle diyorsun sana bin tane mazeret sunuyorlar hepside mantıklı gelde cevap ver.
    Diksiyonunu, konuşmanı, herşeyini çok çok iyi ölçüp tartıyorlar.
    Gözlerinini bir kere bile ayırmıyorlar gözlerinden.
    Aylık ne kadar kazanmak istiyorsunuz diyorlar? Kimisi 1500 TL dedi kimisi 1000 TL dedi. Neden bu kadar çok neden bu kadar az diyorlar?
    Ailen nasıl, ailende kimler çalışıyor ne kadar kazanıyorlar, hastalıgın var mı, seyehatlere çıkabilir misin vs vs vs vs..

Anlıyacağın gayet zorlu geçiyor, heyecan yapmaman gerekli. Soruları iyi analiz edip düşünüp cevap vermelisin sonradan düşünmemelisin.

Üstün başın düzgün olmalı.
    Siyah elbise pek tercih etme, çünkü mülakatlarda giyilmez fazla.
    Kaliteli füme, gri tonlarında bir renk tercih et. Beyaz gömlek. Açık sarı yada mavi tonlarından da kravat tak.
    Saçın başın, sakalın düzgün olsun.
    Grantualet ol kısaca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Kaliteli füme, gri tonlarında bir renk tercih et. Beyaz gömlek. Açık sarı yada mavi tonlarından da kravat tak.
    Grantualet ol kısaca.

Bunu bir yerde mi okudun? Gerekçesini merak ettim, eğer biliyorsan.
  • Pirezentabıl mısın?
  • 3 yıllık bankacı, 5 yıllık bankacı arkadaşı ve 25 yıllık bankacı yeğeni olarak tek bir şey söyleyeceğim: bankada çalışma, sağlığından, gençliğinden, hayatından olursun.
  • Cloud Nine deneyeyimlerini aktardığın için teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

Pirezentabıl mısın?

İdare eder...

quote:

Orijinalden alıntı: psikopak

3 yıllık bankacı, 5 yıllık bankacı arkadaşı ve 25 yıllık bankacı yeğeni olarak tek bir şey söyleyeceğim: bankada çalışma, sağlığından, gençliğinden, hayatından olursun.

Deneyeceğiz zaten mülakat yani sonuçta kesin gireceğim diye bir şey yok bir umut
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

quote:

Grantualet ol kısaca.

Bunu bir yerde mi okudun? Gerekçesini merak ettim, eğer biliyorsan.

Bu olayın doğruluğu vardır ama bankacılık mülakatında o kadar etkili değildir.

Kaymakamlık mülakatının yazılı olmayan kurallarından birisidir bu.

Mülakata girmeden evvel 10 metre uzunluğunda bi platformda yürüyerek mülakat kurulunun karşısına gelirsiniz ki burada sizin yürüyüşünüze,duruşunuza bakılır.Öyle ki bu 10 metrelik platformdan önce kapıda görevli bir kaymakam bulunur ve bu kaymakam sizin boyunuzun ölçüsünü dahi not alır,bu esnada mülakat kurulunun gözünde değerinizi artırmak için lacivert takım ve kırmızı kravat takılır,yani siyah takım elbise pek görülmez,lacivert takımın içine beyaz gömlek,kırmızı kravat.O yüzden kırmızı kravata genelde bürokrat kravatı denir.

• umut mu :)

girersen bir kaç sene sonra pişmanlıktan öleceğin garantisini veriyorum sana. elinde fırsat varsa başka sektörlerde dene şansını
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

Cloud Nine deneyeyimlerini aktardığın için teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

Pirezentabıl mısın?

İdare eder...

quote:

3 yıllık bankacı, 5 yıllık bankacı arkadaşı ve 25 yıllık bankacı yeğeni olarak tek bir şey söyleyeceğim: bankada çalışma, sağlığından, gençliğinden, hayatından olursun.

Deneyeceğiz zaten mülakat yani sonuçta kesin gireceğim diye bir şey yok bir umut

Müfettişlik sınavı olmadığı için sana bilgi vermeyeceğim,çünkü iki pozisyon çok farklı mülakatlara sahip ama eğer mülakatı kazanırda gitmezsen o kurumda bir daha işe girememe gibi bir tehlikeyle karşılaşırsın.

• quote:

umut mu :)

girersen bir kaç sene sonra pişmanlıktan öleceğin garantisini veriyorum sana. elinde fırsat varsa başka sektörlerde dene şansını

Yapma hocam bu kadar mı kötü bende bu sene mezun olacağım büyük ihtimal bankada çalışacağım ama senin yorumlarından sonra en iyisi kpss'ye asılmak gibi geldi belki yerleşirim devlete.
  • quote:

Bende FinansBank sınavına katıldım Ankara'da..
    Sınav gayet kolaydı olumlu sonuçlanmış sözlü mülakata çağrıldım.

Mülakatta bildiğiniz uzun masa toplantısı gibi.
    10 Kişiyi alıyorlar 2 bayan 1 erkek..
    İnsan Kaynakları müdürü, girmek istediğiniz bölümün müdürü vs..

Önlerinde sınav sonuçları, başlıyorlar rastgele 10 kişi arasından..
    İlk baş benden başlamışlardı.
    Tam bir soru fırtınası. Soruyu soruyolar cevabı bitmeden bir başkası başka bir soru soruyor. Kafan dönüyor, amaçlarıda zaten o tepkisi nasıl diye.
    İşte benim 10 tane kredi kartım var bu bankanın kredi kartını sat bakalım bana. İşte şöyle diyorsun böyle diyorsun sana bin tane mazeret sunuyorlar hepside mantıklı gelde cevap ver.
    Diksiyonunu, konuşmanı, herşeyini çok çok iyi ölçüp tartıyorlar.
    Gözlerinini bir kere bile ayırmıyorlar gözlerinden.
    Aylık ne kadar kazanmak istiyorsunuz diyorlar? Kimisi 1500 TL dedi kimisi 1000 TL dedi. Neden bu kadar çok neden bu kadar az diyorlar?
    Ailen nasıl, ailende kimler çalışıyor ne kadar kazanıyorlar, hastalıgın var mı, seyehatlere çıkabilir misin vs vs vs vs..

Anlıyacağın gayet zorlu geçiyor, heyecan yapmaman gerekli. Soruları iyi analiz edip düşünüp cevap vermelisin sonradan düşünmemelisin.

Grantualet ol kısaca.

Hangi pozisyon için girdiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Winters

quote:

umut mu :)

Yapma hocam bu kadar mı kötü bende bu sene mezun olacağım büyük ihtimal bankada çalışacağım ama senin yorumlarından sonra en iyisi kpss'ye asılmak gibi geldi belki yerleşirim devlete.

aynen kardeşim.

bak 3 senedir bankacıyım, yaş oldu 28, bu seneki kpss'ye girdim, 80 puan aldım, yerleşmek için dua ediyorum :)

hani millet diyor ya işin var gücün var şükret diye. evet doğru işimiz var ama hayatımız yok. kariyer peşindeysen hırslıysan ben evimi barkımı unuturum, olsun eve gelince yemekten sonra yorgunluktan hemen yatarım kabul ederim diyorsan (ki sakın ola ki saat 6'da kimse çıkacağını düşünmesin bankadan eğer devlet bankası değilse), başında sürekli hem yönetmenlerinden hem müdüründen hem de bölgeden satış satış satış laflarını kaldırırım diyorsan bankacı olursun :)

• quote:

aynen kardeşim.

bak 3 senedir bankacıyım, yaş oldu 28, bu seneki kpss'ye girdim, 80 puan aldım, yerleşmek için dua ediyorum :)

hani millet diyor ya işin var gücün var şükret diye. evet doğru işimiz var ama hayatımız yok. kariyer peşindeysen hırslıysan ben evimi barkımı unuturum, olsun eve gelince yemekten sonra yorgunluktan hemen yatarım kabul ederim diyorsan (ki sakın ola ki saat 6'da kimse çıkacağını düşünmesin bankadan eğer devlet bankası değilse), başında sürekli hem yönetmenlerinden hem müdüründen hem de bölgeden satış satış satış laflarını kaldırırım diyorsan bankacı olursun :)

Bölüm ne abi senin merakdan soruyorum

O zaman ciddi anlamda görüşümü değiştirdin abi valla iyi bi asılmam lazım kpss'ye. İş güç olsun yeter diyordum ama yetmezmiş diğer anlattıklarından sonra,

Edit:Mezun olduğun bölüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winters -- 3 Eylül 2010; 22:53:05 >

• Ailenizin yanında yaşıyorsanız;

Maddi olarak size muhtaç olan birileri yoksa ki,bu eş olur,çocuk olur;

Sizin hayata atılmak için fazladan 1-2 seneniz var ise;

Hayattan beklentileriniz var ise;

Hayatı insan gibi yaşamak istiyorsanız;

Asla ama asla acele ederek işe girmeyin.Bekleyin,1 sene bekleyin,2 sene bekleyin,ama bu beklediğiniz süreyi dolu dolu geçirin,çalışın dersinizi,Kpss gibi bir süreci kimse size vermez,1 sene önce öğrenci iken alacağınız ünvana göre 1 sene sonra önünde ceket iliklenen birisi olacaksınız.Bu konu vizyonsuzluğu kaldırmaz,sabırla en iyisinin olması için beklemeniz gerekir.Ben vakti zamanında çok arkadaşımı yoldan çevirdim,adam vergi denetmenliğini kendine yeterli görürken,vergi denetmeni olsam bana yeter derken Maliye Teftiş'e girenler oldu,Bddk'ya murakıp olarak girenler oldu,sabredin,en iyisinden başlayın işe,ha eğer yukarıdaki koşullarda-öncüllerde eksiklik var ise hayat sırtınıza yük olarak bineektir,doğaldır ki bu yükü kaldırmak için,çok,daha çok,herkesten çok çalışmak gerekecektir,o zaman burada senin olumsuz olarak addeddiğin şeylere tahammül etmen gerekmektedir.Ama benim tavsiyem,imkanın var ise her zaman en iyisinin olması için uğraşmandır.Başkalarının önünde ceket ilikleyen değil önünde ceket iliklenen ol.

• quote:

Orijinalden alıntı: Winters

quote:

aynen kardeşim.

Bölüm ne abi senin merakdan soruyorum

O zaman ciddi anlamda görüşümü değiştirdin abi valla iyi bi asılmam lazım kpss'ye. İş güç olsun yeter diyordum ama yetmezmiş diğer anlattıklarından sonra,

Edit:Mezun olduğun bölüm

uludağ üniversitesi iktisat

• quote:

Orijinalden alıntı: stramanti

Ailenizin yanında yaşıyorsanız;

Maddi olarak size muhtaç olan birileri yoksa ki,bu eş olur,çocuk olur;

Sizin hayata atılmak için fazladan 1-2 seneniz var ise;

Hayattan beklentileriniz var ise;

Hayatı insan gibi yaşamak istiyorsanız;

Asla ama asla acele ederek işe girmeyin.Bekleyin,1 sene bekleyin,2 sene bekleyin,ama bu beklediğiniz süreyi dolu dolu geçirin,çalışın dersinizi,Kpss gibi bir süreci kimse size vermez,1 sene önce öğrenci iken alacağınız ünvana göre 1 sene sonra önünde ceket iliklenen birisi olacaksınız.Bu konu vizyonsuzluğu kaldırmaz,sabırla en iyisinin olması için beklemeniz gerekir.Ben vakti zamanında çok arkadaşımı yoldan çevirdim,adam vergi denetmenliğini kendine yeterli görürken,vergi denetmeni olsam bana yeter derken Maliye Teftiş'e girenler oldu,Bddk'ya murakıp olarak girenler oldu,sabredin,en iyisinden başlayın işe,ha eğer yukarıdaki koşullarda-öncüllerde eksiklik var ise hayat sırtınıza yük olarak bineektir,doğaldır ki bu yükü kaldırmak için,çok,daha çok,herkesten çok çalışmak gerekecektir,o zaman burada senin olumsuz olarak addeddiğin şeylere tahammül etmen gerekmektedir.Ama benim tavsiyem,imkanın var ise her zaman en iyisinin olması için uğraşmandır.Başkalarının önünde ceket ilikleyen değil önünde ceket iliklenen ol.

sonuna kadar katılıyorum. şöyle bir 5 sene öncesinde olmayı o kadar çok isterdim ki...

kafanı duvara vuracaksın derdi de babam sallamazdım... buldum belamı şimdi işte

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.