Şimdi Ara

Acil! Yanağım şişti , Apse?! Tecrübeli olanlar yardım lütfen!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
51.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 ay önce feci bir diş ağrısı çektim. Doktor fobim olduğundan gitmedim.
    Sol azı dişim 5 yıldır çürük. etrafı iyi durumda ama ortası oyuldu iyice. Fakat bugüne kadar sadece geçen ay bi kaç gün ağrı yaptı.
    Bugün sol yanağım şişmiş olarak uyandım.

Sanırım bugün doktor antibiyotik verecek, onu kullanacağım.
    Peki ya sonra? Kanal tedavisi zorunlu mu?
    Ben direk dolgu yaptırmak istiyorum antibiyotik tedavisinden sonra.
    Bir de dolgu yapmadan önce içini temizletiyorlar ya, acıyor mu?

Fobim olduğundan gerçekten çok kötüyüm elim ayağım titriyor.
    Lütfen yardım edin, teşekkürler.

• acil olduğu için yukarı taşıyorum lütfen yardım edln
  • Benimde başıma geldi.Abartılacak birşey değil.Bende o lanet şey patlamıştı ve patlayan yerin hala izi duruyor.Apse'nin iyi yanı ellemedikçe ağrı yapmaz.Bende doktorlara karşı zıtımdır.Hiç doktora gitmedim 1 hafta filan süründüm ve mutlu son.
  • dierlerini bilmiyorumda dolgudan önce içini temizlerken hiç acımıyor.ben uyuşturtmuyorum bile ama senin fobin olduğu için uyuşturması iyi olr herhaldeburada gitmeyi erteleme.diş önemlidir
  • benim gitmem gerek. nasıl nerden patladı yanağın dışından mı diş etinden mi anlamadım?
  • bence kesinlikle gitmelisin fobin olsa bile bi konuş lokal anestezi yerine bayıltıp bişey yapabilirler belki ki gerekte yok bitek o iğneyi vurulana kadar acır kalanında konuşamıycaksın bile şimdi baktır ilerde pişman olma daha beter olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhORa
    bence kesinlikle gitmelisin fobin olsa bile bi konuş lokal anestezi yerine bayıltıp bişey yapabilirler belki ki gerekte yok bitek o iğneyi vurulana kadar acır kalanında konuşamıycaksın bile şimdi baktır ilerde pişman olma daha beter olmasın

Gidicem ama kanal tedavisi korkutuyor beni drenaj işlemi falan iltihabı boşaltma işlemi :S
  • sen bilirsin gene ama git kurtul derim
  • ben 2-3 defa kanal tedavisi yaptırdım..korkulacak bişey yok..diş çektirmek daha kötü..ufaktan bi acı hissediyosun ama öyle mızmızlancak kadar bişey yok..rahat ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcan35

ben 2-3 defa kanal tedavisi yaptırdım..korkulacak bişey yok..diş çektirmek daha kötü..ufaktan bi acı hissediyosun ama öyle mızmızlancak kadar bişey yok..rahat ol

zaten iyice uyuştuktan sonra acı yok gibi bişey.. ama psikolojik olarak hissediyor insan orda bişeyler olduğunu. diş çektirmekten daha az acılıysa daha iyi. ordaki sinirleri öldüreceklermiş. neden böyle bi işlem uygulanıyor ki? ağrımıyor benim dişim. antibiyotikle şişlik insin, bir hafta sonra oyuğun içini temizleyip dolgu yapsalar? özel doktora gidicem umarım en iyi şekilde atlatırım..
  • ben gittim fazla canını yakmıyorlar merak edecek bir şey yok kanal tedavisinde çok az canın yanıyor 2 3 defa bir kaç saniye hafiften sızlama yapıyor yaptıkları işlemde o kadar sadece kontrole ve içinin iyi durumda olup olmadığı içine koyduğu ilacı tazelemek derken arada bir kontrole gidiyorsun sonunda sinirlerin bir kaçını alıyor doldurup kapatıyor onada dayanırsın koca adamsın sonuçta çocuk değilsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyboy1 -- 2 Eylül 2010; 17:29:50 >
  • desteğiniz için teşekkür ederim (:
    artık daha rahatım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumuklu sucurta

benim gitmem gerek. nasıl nerden patladı yanağın dışından mı diş etinden mi anlamadım?

Dışarıdan yanak altından patladı hocam.Kalan iz aynı sivrisinek ıssırığı gibi .Belli olmuyor bile.

Edit =>Bir harf çok şey değiştiriyor(belli oluyor,belli olmuyor).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat57 -- 2 Eylül 2010; 17:49:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumuklu sucurta

desteğiniz için teşekkür ederim (:
    artık daha rahatım.

rica ederiz dostum sonuçta önemli olan senin sağlığın...
  • Çürük varsa hemen git zaten hemen dolgu yapmıyorlar önce temizleyip ondan sonra kanala inip inmediğine bakıyorlar.Eğer kanala inmişse hemen kanala başlıyorlar.Ancak kanal hiç acıtmıyor asıl acıtan çürükleri temizlerken...Bana 3 defa narkoz vurmuşlardı;ama hala acı çeke çeke temizlemişlerdi
  • ankaradaysan ilaç veriyim ankarada degilsen ilaç markasını veriyim 2 güne iniyor agrı kesiyor
  • Sinirleri Çekerken Acıyor Sadece..
  • sprey sık
  • Ohoo geçen hafta dişim çekildi bile, geçti gitti. Yarın bi dişim daha çekilecek ama hiç korku yok
    Sonra bi dolgu var, sonra temizleme işlemi var. oh mis.
  • diş iltihap yapmış bu adam dolgudan bahsediyor
    alooooo dişin çekilicek ayakta uyuyorsun
    o dişi iğnelerle uyuşturucak sonra çekicek oluk oluk kan akıcak ağzındaki pamuk kan içinde kalıcak
    eve gelip pamuğu çıkarıp aynaya bakınca dişinin orası çukur şeklinde vede çene kemiğinide görüceksin
    bir bardak dolusu kan tükürceksin,şimdiye kadar gitseydin dolguyla kurtarıcaksın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.