Şimdi Ara

AMD Radeon HD 6700 serisi 256-bit bellek veri yolu desteği ile gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
12.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD bir süredir merakla beklenen Radeon HD 6000 serisi ekran kartlarını Ekim ayıyla birlikte kullanıma sunmaya başlayacak. Radeon HD 6700 serisiyle başlayacak ikinci jenerasyon ekran kartları için detaylar arka arkaya ortaya çıkıyor. Elimize ulaşan bilgilere göre AMD Radeon HD 6700 serisinde kullanılacak Bart kod adlı yeni grafik yongası, 256-bit bellek veri yolu desteği sunacak. Bilindiği üzere hali hazırda satışta olan Radeon HD 5700 serisindeki tüm ekran kartları 128-bit bellek veri yolu desteği sunuyorlar.

AMD'nin orta segmentte performans çıtasını yükseltmek istemesinin arkasına yatan en güçlü neden Fusion işlemci ailesi. Yıl sonuna doğru pazara sunulması ve 2011'de iyiyce yaygınlaşması beklenen Fusion işlemci ailesinde, DirectX 11 destekli entegre grafik birimlerine yer veriliyor ve performansın modeline göre Radeon HD 5400-5500 seviyesinde olacağı ifade ediliyor. Durum böyle olunca, giriş seviyesi ekran kartlarında daha yüksek performans için orta segmentte bazı güncellemelere ihtiyaç duyan AMD, Radeon HD 6700 serisinde 256-bit bellek veri yolu desteğine geçiyor. Tabi firmanın bu hamlesinde Nvidia'nın GeForce GTX 460 ile elde ettiği başarının katkısı da yok değil.

Ekim ayında pazara sunulacak Radeon HD 6750 ve HD 6770 modellerine yer açabilmek için Radeon HD 5700 serisinde fiyat indirimine gidilmesi de bekleniyor.

• 6770 performans olarak en az 5850seviyesinde olacak gibi gözüküyor.
    6870 ise 5970e yakın..
    Benim anlamadığım tek parametre 6850'nin 5870'ten yavaş olması...
  • Bir arkadaş %90 128bit olacak diyordu nerde o?
  • @cestvrai, bizim doğrudan bir üreticiden aldığımız ön performans bilgileri;
    Hemlock Cayman XT Cypress XT Cayman Pro Cypress Pro yani Radeon HD 5970 Radeon HD 6870 Radeon HD 5870 Radeon HD 5850 şeklinde. Ay içerisinde performansa ilişkin daha belirgin detaylar da ortaya çıkacaktır.
  • Bu güzel bir haber, 5700 serisi ile yaşadığım menuniyet, 6700 serisi ile devam edecek gibi görünüyor.
  • harika haber cidden,gelsinde 67xx serisi alalım
  • Güzel gelişme...
  • 6770 gerçekten harika bir kart olacak @cestvrai'nin dediği eğer doğruysa biz 5770 ile yetinen adamlarız 5850 ile nasıl bir patlama yaşanacak bir düşünün :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrimdoga

6770 gerçekten harika bir kart olacak @cestvrai'nin dediği eğer doğruysa biz 5770 ile yetinen adamlarız 5850'in gücü ile nasıl bir patlama yaşanacak bir düşünün :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Bir arkadaş %90 128bit olacak diyordu nerde o?

gelir gelir merak etme, ama kalır mı ve ya yazar mı - o biraz şüpheli.

bakalım bu kartlara ne kulup takacak zamanında HD5770'e düşman olanlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 1 Eylül 2010; 11:35:27 >
  • Bu arada AMD büyük ihtimalle yeni jenerasyon konsollarda (XBOX + PS3) fusion ile anlaşmalar yapacakmış..
  • vallahi bu 6700 serileri müthiş gelecek gibi görünüyor.Benim 4 senelik hurdam yenile beni diyor artık. Ben askere gidiyorum 3 ay kadar zaman sonra. Hayırlısıyla geldiğimde muhtemelen fusion cpu iyice oturacak ve 77xx serileri çıkar ve bomba gibi olur.(bu arada 7 uğurlu sayım 7770'e rastlaması tesadüf olamaz heralde) Gpu uyum adına da cpu ile daha iyi eşleşir.Benim için anlaşılan bomba gibi bir sistem bekliyor.
  • GTX 460 256bit neler yaptırıyor

128 bitten 256 bite çıkıyor ( yeni 5770 256 Bit )

128 bitin ileriye gidemeyeceğini anlayabilmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 1 Eylül 2010; 12:31:34 >
  • Çok iyi bir gelişme bu. AMD hızını aldı gidiyor.
  • Yeni fiyat performnas kartı belli oldu , forumumuza hayırlı olsun 2. el 5770 lerin de fiyatı taban yapacak gibi duruyor artık.
  • ya inşallah 350 watt la çalışır... 5770 çalışıyordu... :D çalışmazsa bile 28nm ye geçtiklerinde çalışır herhalde yani umarım galiba sanırsam...
  • 4000 serisinde yaptıkları gibi 1 tane 28 nm kart üretirlerse çok iyi olur
  • iyi ya bu kartın 256 bit olması daha güzel 128 bit olacağına
  • 192 bit olacağını tahmin ediyordum. Çünkü AMD gereksiz şekilde gpu'yu büyütmek istemiyor. 5.0ghz üstü belleklerle de gerekli bellek bant genişliği sağlanabilirdi. Neyse hayırlısı olsun diyelim. GTX460'a sağlam bir rakip gelecek demektir. Eğer hd6850, hd5870'ten biraz düşük veya ona yakın performans sergileyecekse, hd6770'ten de hd5850'den biraz daha düşük performans sergilemesi beklenebilir. Bu da tam olarak gtx460'ın karşısında bir kart olacağı anlamına gelir. Demek ki Ekim Kasım aylarında gtx460'larda güzel fiyat indirimleri görebiliriz. Tabi AMD kartların fiyatları da önemli olacaktır.
  • Nvidia'nın GeForce GTX 460 ile elde ettiği başarının katkısı da yok değil.

allah aşkıne ne başarısı elde etmiş atinin sonlardırmakda oolduğu 5xxx serisine karşı ne başarısı sağlamış
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.