- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Sokak kavgasında işe yarayan dövüş sporu ?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
105
Cevap
5
Favori
35952
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


1063 Mesaj
1 Eylül 2010; 1:00:20 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba.

Arkadaşlar sokak ortamında sopalı kişilere karşı veya 2-3 kişinin saldırısına karşı koyabilecek düvüş sporu olarak ne önerirsiniz?. şimdiye kadar öyle kavga etmişliğim yok kavgayla falan işim olmadı hiç bana bulaşanda olmadı . en son ne zaman kavga ettiniz diye sorsanız hatırlamam yani. Ama artık biyerden başlamak lazım ( savunma anlamında ). Bende biraz dövüş filmleri izledim ne tür dövüş sporları falan var diye IP MAN filminde Wing Chun ilgimi çekti. ve gerçekden güzel bi stile benziyor bayan tarafından geliştirildiği için insanı öyle yormayan ama karşı tarafıda etkisiz hale getiren bi spor gibi. Wing Chun'a alternatif olarak ne önerirsiniz. karate demeyin hiç sevmem< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriticalWave -- 1 Eylül 2010; 2:18:21 >
_____________________________3178 Mesaj
1 Eylül 2010; 2:03:21 

Arkadaşım sokakta silahlı saldırılara karşı öğrenebileceğin en iyi sistem Escrima'dır. Hem silahlı hem de silahsız stilde çalışmaları vardır. Öncelikle bunu öğrenmeye çalış. Ek olarak buna ekleyeceğin herhangi bir dövüş sanatı senin yararına olacaktır. WT olur, sevmesen de Shotokan Karate olur ya da Muay Thai... Aikido olabilir bu tarz saldırılara karşı etkili bir sistemdir. O da sana kalmış.

Ip Man filminde gördüğün şey Wing Chun'dur. WT, geleneksel Wing Chun-VingTsun'dan oldukça farklıdır. Ancak temeli aynı şeye dayanır tabi ki. Eğer Wing Chun eğitimi almak istiyorsan Sifu Aydın Erdem ya da Nedret Kılıç gibi hocalara danışmanı öneririm. Ama dediğim gibi Escrima + herhangi dövüş sanatı seni oldukça iyi hale getirecektir.
_____________________________1063 Mesaj
1 Eylül 2010; 2:15:53 

Escrima yı ilk defa duydum biraz araştırayım.

Wing tsun ile Wing Chun farklımı? ne tür farkları var
_____________________________3178 Mesaj
1 Eylül 2010; 14:52:24 

Klasik geleneksel Wing Chun'da öğrenci seviyeleri yoktur. Sizok Sifu gibi şeyler kullanılır ama WT'de bu farklıdır. Leung Ting ve Keith Kernspecht'in ticari zekaları sayesinde Wing Chun artık WT olarak ticari bir sömürü aracına dönüşmüştür. Örneğin 12 öğrenci seviyesi çıkarılmıştır. Bundan sonra ise TG ve PG seviyeleri konulmuştur. Tabi bu seviyelere gelene kadar çuvalla para ödeniyor organizasyonlara. Wing Chun'da en geç 7 senede sistemi tamamen öğrenip usta olabilirken, Wing Tsun'da ise 7 senede 1 TG ya da 2 TG anca olabilirsiniz. Wing Chun'da 7 seneden sonra kendinizi mükemmelleştirmek sizin elinizdeyken WT'de ise 20 yıl sonra bile hala öğrenmediğiniz teknikler vardır. Kısaca anlatmak gerekirse farkı budur. Eğer vaktin değerliyse WT'ye değil de daha çok Wing Chun ya da Ving Tsun dersleri alabileceğin yerlere yönelmeni öneririm.
_____________________________3166 Mesaj
1 Eylül 2010; 15:07:22 


quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave

Escrima yı ilk defa duydum biraz araştırayım.

Wing tsun ile Wing Chun farklımı? ne tür farkları var


Prensipte aynı şeyler.
_____________________________

Encinaar


 
364 Mesaj
1 Eylül 2010; 15:14:53 

sokak için hepsinin faydası olur, kiminin az kiminin ise çok olur, ama olur.
Heathen'ın yazdığı şeyler doğru.
Boks Kickboks, ving tsun, muay thai, tam vuruşlu karate çeşitleri (genel olarak tanınan shotokan'a pek benzemezler, sokağa daha uygundurlar)
sırf sokak için self defans öğrenilmemeli.
spor olan AMA aynı zamanda musabakası vs. olan ve yine aynı zamanda sokaktaki şansını da arttıran sporları tercih et derim.
Ankara'daysan KUDO yu bir araştır, Japon MMA'idir, öğretenler de hepsi beyefendi ve de okumuş kişiler.
Bu da çok güzel bir daldır; tekme, yumruk, atmalar, yer dövüşünü bünyesinde barındıran sağlam bir spordur.
BJJ de süper olur.
Wushu-Sanda da çok iyidir.
Judo da aslına çok iyi bir self defans aracıdır, bu yönü maalesef hem bilinmez hem de hafife alınır. Adamı da anında fit yapar.
ekle: escrima-arnis-kali aşağı yukarı aynıdır, filipin dövüş sanatları. aslında bıçak ve sopa dövüşü diye bilinir ama çıplak el uygulamalrı da çok etkilidir, BRAVO heathen.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derkrieger -- 1 Eylül 2010; 15:18:45 >
_____________________________1063 Mesaj
3 Eylül 2010; 7:58:05 

nunçaku hangi dövüş sporunda öğretiliyor?

birde şunu buldum
Wing Chun Neden WT Oldu?
_____________________________3178 Mesaj
3 Eylül 2010; 19:52:19 

VT oldu, WT olmadı.
_____________________________2539 Mesaj
5 Eylül 2010; 1:19:14 

peki sayokan nedir?
_____________________________3178 Mesaj
5 Eylül 2010; 1:43:08 

Hocam bize ansiklopedi muamelesi yaptığınızı hissetmeye başladım Google'dan çok güzel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kendi düşüncemi söylemem gerekirse, uzak doğu savaş sanatlarından oluşturulup bir kaç farklı teknik eklenip, unvanları Öz Türkçe yapıp milli duyguları sömürmeye çalışan ama japon gi'leri giyilen derme toplama disiplindir. Türk Savaş Sanatı diye pazarlanmaya çalışılır, ben samimi bir olay olduğunu düşünmüyorum. Kurucusu ise Aikido, Kung Fu gibi savaş sanatlarıyla kendimizi koruyamayacağımızı iddia eden biridir. Hiç ciddiye almadım bu Sayokan'ı, bundan sonra da almam herhalde. Çok yapmacık ve yapay geliyor, gerek tavırları gerek kendilerine taktıkları garip isimler, gerek uzak doğu sanatlarından direkt copy past yapmışlıkları...

Ekşi sözlük'teki Sayokan başlığının 2. sayfasına yazan arkadaşlar benim düşüncelerimi okumuşlar sanki.
_____________________________2539 Mesaj
5 Eylül 2010; 2:32:19 

yanlış anlamayın,önce araştırma yapıyorum..
ama hangi tekniği araştırıp sayfasına vs. ulaşsam herkes kendini övmekle meşgul..
herkesin stili öğrenilmesi gereken yegane stilmiş gibi?
yani yoğurdum ekşi diyen yok ben de ne kadar gerçek olduklarını kavrayabilmek için bu konuda zamanını harcamız ve tecrübe kazanmış siz ve diğer arkadaşların fikirlerini almak amaçlı soruyorum sorularımı :(
haşa,hazıra konmak gibi bir düşüncem asla yoktur..
_____________________________3178 Mesaj
5 Eylül 2010; 2:40:27 

Yok canım estağfurullah şakasına söylemiştim. Evet dediğiniz şeyde haklısınız, bir çok okul kendi sanatlarını öve öve bitiremez, hatta yanlış bilgiler de verir. O yüzden tecrübesi olan bilen birilerine danışmayı istemekte sonuna kadar haklısınız. Ben de bir sanata başlamadan önce detaylı araştırmaya falan girişmiştim, elbet olacak bunlar herkes yapar yani. Bizler de birbirimize yardımcı olmak, bilgi paylaşımı yapmak için buradayız. O yüzden aman çekinmeyin bir şey sorarken

Başka sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım. Konu Dışı'ndaki sorunuza cevap vermeye çalıştım gerisi kişinin kendi ideallerine kalıyor.:)

Saygılar,
_____________________________2539 Mesaj
5 Eylül 2010; 2:52:37 

neler neler okudum.. soyağaçları nasıl geliştiği vs. vs. kafam bulandı vesselam..
videoları da izledim nartube,youtube vs. vs. hepsi iyi yapılınca göze hoş ve etkili geliyor sadece izleyerek ya da okuyarak benim seviyemdeki biri için karar vermek güç oluyor..
ama karar verdim sayenizde.. karate + aikido
teşekkürler..
_____________________________ 
364 Mesaj
5 Eylül 2010; 13:07:16 

sokak için olmayan iki disiplin seçmişsiniz tebrik ederim.

(gerçi karate derken, hangi stili kastediyorsunuz?)
Şimdi orada: karate derken ashihara veya kyoksuhin veya enshin veya muay thai veya kickboksu (:) ) kastediyorsanız sorun yok.
aikido yerine de judo veya BJJ'i monte dersek o zaman tadından yenmez bir karışım ortaya çıkardı. yanlış anlamayın aikido da güzeldir, shotokan da ama bunların hiçbirinin sokak etkinliği noktasında iddiası bulunmamaktadır.

yine de:
karate + aikido da güzel olur. önemli olan hareket etmek, spor yapmak, yeni arkadaşlıklar kurmak olmalı zaten. hayatta ne zaman kavga edeecğiz? belki de hiç!!!
_____________________________217 Mesaj
5 Eylül 2010; 15:58:12 

Öğrendiklerini sparring veya maçlarla uygulayabileceğin dövüş sporlarını tavsiye ederim. Önce el yumruğu yemek lazım< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Düşünen adam -- 5 Eylül 2010; 16:01:15 >
_____________________________3166 Mesaj
5 Eylül 2010; 16:31:40 

Bence krav maga şu anda Türkiye'de öğrenebileceğiniz ve sokakların kuralsız ortamına en uygun sistem. Diğer başka ne yapsanız bir tarafınız açıkta kalıyor.


Sparring zaten maç, müsabaka demek.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ata -- 5 Eylül 2010; 16:33:49 >
_____________________________

Encinaar


217 Mesaj
5 Eylül 2010; 16:38:21 


quote:

Orijinalden alıntı: Ata

Bence krav maga şu anda Türkiye'de öğrenebileceğiniz ve sokakların kuralsız ortamına en uygun sistem. Diğer başka ne yapsanız bir tarafınız açıkta kalıyor.


Sparring zaten maç, müsabaka demek.

Sparring ile müsabaka aynı şey değil. Sparring antrenman maçıdır, fazla sert vurulmaz. Öğrendiklerini uygulama amaçlıdır.
_____________________________3166 Mesaj
5 Eylül 2010; 16:50:40 


quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen adamSparring ile müsabaka aynı şey değil. Sparring antrenman maçıdır, fazla sert vurulmaz. Öğrendiklerini uygulama amaçlıdır.


Düzeltmek için yazacaktım eksiği yazımışsın
_____________________________

Encinaar


2539 Mesaj
5 Eylül 2010; 17:17:08 

aikido sokakta neden işe yaramasın?
karate de neden işe yaramasın?
kavga etmek,dövüşmek zaten içgüdüsel ve yeteneksel bir özellik.. amaç spor yapmak,güçlenek,hızlanmak ve tabiki de bir iki teknik öğrenmek.. bunlar olduktan sonra zaten sokakta herhangi bir olumsuzlukta en azından kaçacak kadar yeterli teknik,hız ve güce sahip olacağımı düşünüyorum..
diğer taraftan;
muay thai ya da kickboks da zaten çok az sayıda teknik yok mu? vuruşları belli değil mi,gerisi hız ve güce bakmıyor mu?
ama juijutsu ya da judo kısmına katılıyorum amam ben istemiyorum onlarıda :(
bahsettiğim karate goju-ryu
_____________________________ 
364 Mesaj
6 Eylül 2010; 0:33:28 

işe yaramaz denilmedi, sokak hakkında iddiaları yoktur denildi.
hakikaten gidin bir aikido hocasına sorun, ben sokakta bunu kullanacağım diye, bakalım nasıl tepki veriyor.
aikido çalışan insanlar ile konuşun bu konuyu.
muay thai ve KBnin teknikleri en az karate kadar vardır merak etmeyin, bir insana zaten en fazla 30-40 teknik yeter. önemli olan bunları iyi çalışmak.

Goju süper olur. benim de çalışmak istediğim bir dal, maalesef çok yaygın değil. :( bir karate hocası arkadaşım bana goju'yu öve öve bitirememişti zamanında, shotokan hocası bir Alman, o günden beri goju çalışmak istiyorum aslında biraz :)
goju+aikido güzel olur.

hayırlı olsun.
_____________________________ 
364 Mesaj
6 Eylül 2010; 0:35:33 


quote:

Orijinalden alıntı: Ata
Düzeltmek için yazacaktım eksiği yazımışsın

Ata Krav'ı nerede çalışıyorsun ?
_____________________________1063 Mesaj
6 Eylül 2010; 1:27:06 

Krav da güzelmiş nerde öğretiliyor?
_____________________________3178 Mesaj
6 Eylül 2010; 1:56:42 

Krav Maga ya da Krav Magen (böyle bir şey de var) öyle yaygın bir disiplin değildir. Dilersen Taksim'de İsrailli birisi Krav Magen öğretiyor tabi fiyatını bilmiyorum. Aylık 160 liraydı galiba emin değilim yanlış bilgi vermeyeyim. Tabi doğru düzgün öğrenebileceğiniz ve aynı şekilde ticari yönü öne çıkmayan -gerçi pek umudum yok bu konuda- bir yer bulabilirseniz gayet etkili olabilir. Hiç öğrenme fırsatım olmadı ama hep merak ettiğim bir disiplindir. Yanılmıyorsam İsrail patentli ve İsrail askerlerine öğretiliyor günümüzde. Avrupa'da oldukça bilindik bir şey zannediyorum, ülkemizde pek bilinmiyor.
_____________________________ 
364 Mesaj
6 Eylül 2010; 4:04:06 


quote:

Orijinalden alıntı: Heathen

Krav Maga ya da Krav Magen (böyle bir şey de var) öyle yaygın bir disiplin değildir. Dilersen Taksim'de İsrailli birisi Krav Magen öğretiyor tabi fiyatını bilmiyorum. Aylık 160 liraydı galiba emin değilim yanlış bilgi vermeyeyim. Tabi doğru düzgün öğrenebileceğiniz ve aynı şekilde ticari yönü öne çıkmayan -gerçi pek umudum yok bu konuda- bir yer bulabilirseniz gayet etkili olabilir. Hiç öğrenme fırsatım olmadı ama hep merak ettiğim bir disiplindir. Yanılmıyorsam İsrail patentli ve İsrail askerlerine öğretiliyor günümüzde. Avrupa'da oldukça bilindik bir şey zannediyorum, ülkemizde pek bilinmiyor.

sokak için bir şey arıyorsanız Avcı WTyi de gözardı etmemek lazım.
o da bir denenebilir,
ama seminer fiyatları 100 Avro civarındaymış :(
_____________________________1063 Mesaj
6 Eylül 2010; 4:35:45 


quote:

Orijinalden alıntı: derkriegersokak için bir şey arıyorsanız Avcı WTyi de gözardı etmemek lazım.
o da bir denenebilir,
ama seminer fiyatları 100 Avro
civarındaymış :(


Ticaret kokusu alıyorum
_____________________________3178 Mesaj
6 Eylül 2010; 15:13:07 

Evet Avcı'nın seminer parası oldukça pahalı Konu Dışı'nda bir arkadaş 150 lira diyordu. Aylık ücret de 150 lira civarıymış.

Bir de hocam sokak için Avcı iyidir demişsiniz de , ilk beginner seviyeleri için ne farkları var EBMAS'la ikisinin arasında? EBMAS da gördüğüm kadarıyla 3 aylık bir süre içinde gayet verimli eğitim veriyor.
_____________________________2539 Mesaj
6 Eylül 2010; 15:59:43 


quote:

Orijinalden alıntı: derkrieger

işe yaramaz denilmedi, sokak hakkında iddiaları yoktur denildi.
hakikaten gidin bir aikido hocasına sorun, ben sokakta bunu kullanacağım diye, bakalım nasıl tepki veriyor.
aikido çalışan insanlar ile konuşun bu konuyu.
muay thai ve KBnin teknikleri en az karate kadar vardır merak etmeyin, bir insana zaten en fazla 30-40 teknik yeter. önemli olan bunları iyi çalışmak.

Goju süper olur. benim de çalışmak istediğim bir dal, maalesef çok yaygın değil. :( bir karate hocası arkadaşım bana goju'yu öve öve bitirememişti zamanında, shotokan hocası bir Alman, o günden beri goju çalışmak istiyorum aslında biraz :)
goju+aikido güzel olur.

hayırlı olsun.

goju ryu + aikido
bu disiplinleri çalışabileceğim iyi bir hoca tanıyorum..
goju ryu da 4.dan 16 yaşından beri çalışıyormuş bu da 17-18 yıl deneyim demek..
aikido da da 2.dan olmalı şu ara..
sanıyorum yeterli olur çünkü disiplin kadar çalışılan yer de çok önemli diye düşünüyorum?
_____________________________ 
364 Mesaj
6 Eylül 2010; 17:06:12 

AVCInın iyi olmasının sebebi, bir klasik LTWT yaptırmamakta, Avcı gerçekten de LTWTnin içinden kendi saçma gördüğü şeyleri atmış bir adam.
Yer dövüşü. Avcı'nın yer dövüşü kesinlikle EBMASınkinden iyi, bu nedenle ikisine aynı muameleyi reva görmüyorum.
bir de üzerine escrima ekle (ha, bak burası ebmas ile aynıdır)
ama bu fiyatlara (150 aylık, 150 seminer) değmez, onu da diyeyim.
_____________________________ 
364 Mesaj
6 Eylül 2010; 17:08:16 


quote:

Orijinalden alıntı: corailgoju ryu + aikido
bu disiplinleri çalışabileceğim iyi bir hoca tanıyorum..
goju ryu da 4.dan 16 yaşından beri çalışıyormuş bu da 17-18 yıl deneyim demek..
aikido da da 2.dan olmalı şu ara..
sanıyorum yeterli olur çünkü disiplin kadar çalışılan yer de çok önemli diye düşünüyorum?

nerede çalışacaksınız bu disiplinleri hocam?
bir de ayıp olmazsa, aylık ne kadar para vereceksiniz bu antrenmanlar için?
_____________________________2539 Mesaj
6 Eylül 2010; 20:10:54 

izmir budo spor klübü karşıyaka da adliye civarında bir dojo
Taner Buzacı Hoca goju ryu 4.dan
fiyat olarak görüşmedim ama kendo dan eski öğrencisiyim..
her iki stil toplamına bütçemi sarsacak bir aidat istemeyeceğine eminim..
_____________________________3166 Mesaj
7 Eylül 2010; 13:16:47 


quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave
Ticaret kokusu alıyorumBirçok hoca hayatlarını des vererek kazanıyor. Fiyatlara bakarak "ticaret" dememek lazım.
_____________________________

Encinaar


2 Mesaj
7 Eylül 2010; 15:35:11 

Yakınlarında bu işi doğru bilen bir hoca varsa MMA bence en iyi seçim. Ama savaş sanatlarında her şeyde olduğu gibi emek en ön plandadır. Fiziksel yapın yada acıya tahammülün nasıldır bilmiyorum ama seçim yaparken senin fiziksel yapına ve hayat tarzına en uygun stili seçmen en doğrusu olur, evet MT çok etkilidir ama bence herkez yapamaz en azından ciddi çalışamaz vb..
_____________________________71 Mesaj
19 Eylül 2010; 4:24:46 

Wing Tsung un gerçekten işe yarıyabileceğini düşünüyorum.
_____________________________ 
44 Mesaj
24 Aralık 2010; 15:12:40 

WingChun'da 2 -3 kişiye karşı koymak baya zaman alır.
Aikido öneririm vuruş yoktur.Adamı tutarsan vay haline
_____________________________1063 Mesaj
24 Aralık 2010; 15:56:22 

taekwondo hoşuma gitmeye başladı
_____________________________ 
44 Mesaj
24 Aralık 2010; 18:57:33 

Teekwondo %75tekme%25 yumruk üzerine kuruludur.
Sokakta mesafeni iyi ayarlarsan etkili tekme atabilirsin.
Etkili tekme atmak için mesafe en önemli etkenlerden biridir_
ve bacak egzersizleri yapabilrisin daha rahat tekme atabilmek için
bacaklarını güçlendirirsen mesafeyle bi arada dönerek mideye vurulan
tekme çok etkili olacaktır.
_____________________________ 
1428 Mesaj
4 Ocak 2011; 11:15:11 

Aikido'yu düşünürseniz İstanbul Anadolu yakasında Kartal, Atalar'da Aikido Spor Klubünü öneririm. Zaman sınırlaması yok, haftanın 7 günü çalışma var. Aylık 50TL. Ticari amaç gütmeyen, sadece Aikido öğretmeyi ilke edinmiş bir dojo. İlk 1-2 ders para alınmıyor.
_____________________________496 Mesaj
3 Şubat 2011; 0:54:55 

uzman arkadaşlar, peki muyi thai mi yoksa kick boks mu tercih ediyorsunuz? birbirlerine benziyor ama sanki muyi thai de diz ve dirsek daha ağırlıklı gibi. Antalyada tavsiye edebileceğiniz hocalar var mıdır.
Aikido dur kung fu dur güzel belki ama haftada 2-3 gün 1.5 saatte ilerleme kaydetmesi zor gibi geliyor bana. sokağa ve birkaç serseriyi aynı anda yıkmaya yönelik olarak kick boks veya tayland boksu mu tercih edilmelidir yoksa boks ve güreş de uyar mı sizce?
wing chun un yumrukları bana kadınsı gelmişti zaten demek ki sebebi kadın icadı olması imiş? etkil değil demiyorum, küç
ümsemiyorum yanlış anlaşılmasın sadece hoşuma gitmedi yoksa mantık olarak güzel: iki nokta arasındaki en kısa yol düz olanıdır tabii ki de :-)
_____________________________

Panasonic 42E30E, LG BD420, TOSHIBA XD-E500KE, iMac Z0GC001YC, Canon G9


3178 Mesaj
3 Şubat 2011; 18:57:35 

Wing Chun'u nerede gördün;
IKAWA okulunda mı Murat Kaplan hocanın?

Kadınsı yumruk dediğin şey galiba "zincir yumruk" denilen şey. Geleneksel, Ip Man W.C.'da zincir yumruk falan yoktur. Ve emin ol kadınsılıktan, hislerden, eser de yoktur. İstanbulda olsaydın Nedret Kılıç'ın bir dersine katılıp Wing Chun'u görmeni tavsiye ederdim.
_____________________________496 Mesaj
3 Şubat 2011; 19:38:06 

quote:

Heathen:
Wing Chun'u nerede gördün


videolarda ve ipman in filminde gördüm arka arkaya kısa yumruklar atılıyor, atılan birkaç yumruk bir boksörün tek yumruğuna ancak denk gelir gibi. öyledir demiyorum ben de bıraktığı izlenim budur, yoksa anlamadığım bir konuda ahkam kesmek yakışık almaz.

Dediğiniz hocanın yeri nerededir, istanbula gelince uğramak isterim.

Murat Kaplanın antalya da eğitimi var mıdır?

Bir de kick boksu mu yoksa muyi thai yi mi tercih ederdiniz, neden ve ne farkları vardır?
Antalyada bildiğiniz ii salon ve hocalar var mıdır?

Şimdiden teşekkürler...
_____________________________

Panasonic 42E30E, LG BD420, TOSHIBA XD-E500KE, iMac Z0GC001YC, Canon G9


 
44 Mesaj
3 Şubat 2011; 20:38:45 

Arkadaşım Güreşe başla belin yere gelmedikçe kolay dayak yemessin.
Güreşten sonra kickbox muaythai gibi sporlara başlaman daha faydalı olacaktır demedi deme.
Kendine İyi Bak.
_____________________________496 Mesaj
3 Şubat 2011; 23:14:52 

sen dalganı geç sen :-))
hiç güreşçiyle karşı karşıya geledin mi acaba? en fazla gücü bu sporda kazanıyorsun, teknik dersen o da var. Bu biraz da kişinin becerisidir.
bu sporlara da vakıf olan biri olarak mı yazdın yoksa kafana göre mi?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tan_Juan -- 3 Şubat 2011; 23:25:24 >
_____________________________

Panasonic 42E30E, LG BD420, TOSHIBA XD-E500KE, iMac Z0GC001YC, Canon G9


 
44 Mesaj
4 Şubat 2011; 0:36:04 

Yorumumu dalga olarak nitelendirmen beni pek hoşnut etmedi.
Bende güc kazandıgın icin yıkılmazsın diyorum ya,teknik desen var tmm ama yıkma üzeri uygulanan teknikler.Benim demek istedigim güreşci bir adamı kolay yıkamazsın.Extra KickBox Muaythai gibi sporlara başlamanında yıkılmamanın yanında nasıl bir önem taşıdığını düşün derim.
_____________________________496 Mesaj
4 Şubat 2011; 21:07:00 

TAMAM DOSTUM, teşekkür ederim, güreş tamam diyorsun yani. peki önce ona sonra buna ayıracak zamanım yoksa yani yaştan dolayı, hangisi dersin?
_____________________________

Panasonic 42E30E, LG BD420, TOSHIBA XD-E500KE, iMac Z0GC001YC, Canon G9


 
44 Mesaj
4 Şubat 2011; 23:48:45 

Yok ben extra demek istediğim belirli bi süre güreş yaptıktan sonra vücut bi yerine oturduktan sonra,
Güreşi bırakıp kickbox falan yapabilirsin muaythai'di diz dirsek vuruşları daha etkin diye biliyorum.
Mesela sen sadece 1 tane spora başlıyacaksan ben ordan gecemem buna fln,evde vücudunu güclendirebilirsin mesela bisikletin varsa ağır vitese tak yokuş çık.Bacakların icin cok etkili bir çalışma olacaktır,bacagın sağlam olması gerek muay thai de gerek kickbox'da çok önemli yer tutar.
KickBox gibi sporlara gidersen sokakta tabi yumruk fln yiyebilirsin ama gardını alman cok önemli,
kickbox tarzı sporlar atağa yöneliktir,yanı bu sözden En İyi Savunma Saldırıdır mantığı doğar.
Bak kardeşim güreşci kolay yıkılmaz tamam ama sen gerçekten KickBox veya MuayThai hangisine gönül veriyosan ona yazıl çok güzel seçim,yıkılma çermeyle kaldırıp yere vurmayla olmaz yumruklarınla rakibi yıkmak vardır bunu unutmayalım.

Allaha Emanet Ol...
_____________________________496 Mesaj
5 Şubat 2011; 2:38:25 

yaş 35-40 civarı ise geç kalınmış mıdır? sonuçta müsabakalara katılmayacağım
_____________________________

Panasonic 42E30E, LG BD420, TOSHIBA XD-E500KE, iMac Z0GC001YC, Canon G9


 
44 Mesaj
5 Şubat 2011; 17:51:29 

35-40 yaşlarında kikcbox yapanlar var tabi,fakat sıgara alkol varmı bunlarıda bilmek lazım
vücut idmanları kaldıramayabilir bu 35-40 yaşlarında die demiroyrum genclerin bile vücutları zaman zaman
yorgun düşebilmektedir.35-40 yaşında bir insanın Uzak Doğu Sporu yapması daha doğrudur kanaatindeyim.
Mesela Karate Olabilir buyur bi bak derim
http://kamikaze.org.tr/...nudevam&news=2&menuid=4

_____________________________496 Mesaj
5 Şubat 2011; 22:13:21 

sağolasın bigteam zahmetin alakan için ama kareteyi hiç sevmem, idmanlar ağır olsun sorund eğil yeterki işe ağzım gözüm şiş gitmem gerekmesin :-))
Ayrıca bu verdiğin linki tavsiye üzerine mi yoksa google aramasından bulduğun üzre mi verdin? Malum hocanın salonun ii olması lazım...
bir yerden başlayacağız artık :-))< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tan_Juan -- 5 Şubat 2011; 22:15:19 >
_____________________________

Panasonic 42E30E, LG BD420, TOSHIBA XD-E500KE, iMac Z0GC001YC, Canon G9


 
44 Mesaj
5 Şubat 2011; 22:47:45 

Zaten Karete'gibi sporlar saldırıdan önce savunma sporudur,Kickbox fln yaparsan sokakta yumruk yiyebilirsin cünkü kickbox'un savunması gardını almak falan,karate gibi sporlarda önce darbe yemeden o yumruğu kesip ardından atak yapıyorsun.Ama karete'yi sevmem diyorsan sevdiğin bi sporda daha başarılı olursun tabiki ben sadece farkını yansıtmak istedim.
_____________________________