Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA 2000-2001 1.4-1.6 TERRA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
33.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir kaç gündür kafayı TOYOTA COROLLA 2000-2001 1.4-1.6 TERRA modeline taktim yuvarlak farlı olan değil de onun bir üst modele olan gözyaşı damla farmı ne diyorlar tam olarak bilmiyorum ondan almak istiyorum aracı yere göğe sığdıramayan da var yerin dibine sokanda var

Anlatılan ARTILAR
    1- Motoru çok iyidir en az 500000 i devirir mekanik hiç bir hata vermez
    2- Oldukça konforludur.
    3- Toyotanın yeni moddelerinde hala kullandığı V V I motoru kullanır Ekonomiktir
    VB

Anlatılan EKSİLER
    1- Tutulmayan kasa modeldir elinde patlar ve ya satarken zarar edersin
    3- Motoru yağ yakıyor geneli böyledir tutulmamasının sebebi de budur
    3- Çok yakıyor ekenomik değil
    4- Parçası pahalı
    5- 120 km den sonra savurmaya başlıyor şoförün hakimiyeti %40 azalıyor kaza riski yüksek rüzgarlı günlerde otobanda ve virajlarda savuruyor VB

1-Bunları yıllardır araba kullananlardan ve İnternetten araştırarak öğrendim yukarda anlatılan ARTI Ve EKSİLERİN ne kadarı doğru bu araç alınmaya değer mi benim bütçem maksimum 15 hatta 14 tür. bu para ile bunu alsam pişman olurmuyum ve yarın satmak zorunda kaldığımda gerçekten ciddi oranda zarar edermiyim ve ya satmak için çok beklermiyim.

2- Araç kullanmasını yok denecek kadar bilmiyorum İstanbuldan ve İstanbul trafiğinden de korkuyorum bu korkularımı nasıl yenebilirim 1 yıl içinde 1200 km lik uzun yola çıkacak kadar tecrübe kazanabilirmiyim.

Görüş, öneri ve tavsiyeleriniz için şimdine teşekkür ederim

• bahsettiğin aracı 2000 yılında sıfır olarak aldık 10 senedir kullanıyoruz.1.6 olanını.
    Artıları
    Motoru bence çok güzel. Performans olarak iyidir, yakıt tüketimi de şehir içi 10 u geçmiyor bizde. (Maraşı bilen bilir, her yerde dik yokuşlar var.)
    sorunsuzluğundan bahsetmeme gerek yok sanırım. Yine de bahsedeyim. 10 yıldır bakım dışında servise gitmedi.
    süspansiyon konforu olarak çok iyidir.

eksileri

hızlı girilen virajlarda önden çabuk kayıyor ama gazdan çekince toparlıyor. Yine de yol tutuşu iyi sayılmaz.
    bristone pirelli vs olursa lastik sesini çok alır.
    İç mekanı dar.

sonuç olarak tavsiye ederim. Bizim araç takla da attı, kasa olarak da çok sağlamdır. Başka sorun olursa cevaplarım.
    Yağ yakma olayına gelince double up vs kullanmazsan yağ yakıyor. 3-5bin km de bir 1 litre falan ekliyoruz.
  • PEki 1.4 ünü tavsiye edermisiniz 2001 model olanı yakıt tüketimi LPG de nasıldır Siz aaracı benzin ile mi kullanıyorsunuz
  • 1.4 ünü de tavsiye ederim. 1.4ü bile 97 beygir. yeterince güçlü. Zaten kasa hafif. 1055kg. şimdiki kasasını düşünürsek 124hp 1300 kg. Oran olarak yakın gibi. Çekiş sorunu yaşatmaz.Ama arada fiyat farkı yoksa 1.6 daha ideal olur diye düşünüyorum.
    Biz hep benzinde kullandık, 2 ay önce tüp taktırdık, tüplü halini görmedim, ben istanbuldayım ailem kullanıyor maraşta. Yakıtı nasıl bilmiyorum ama çok gezmeye başladılar:)
  • Bende istanbuldayim inşallah aracı alırsam memlekete Antep'e gitmeyi düşünüyorum seneye inşallah o zaman yeterince tecrübe kazanırım km de kaç yaktığını öğrenip yazarsan sevinirim ilerleyen günlerde. Ben hız tutkunu değilim performan deyince hız kast ediliyorsa bu beni pek ilgilendirmez çünkü su an için tek istegim olması gerektiği gibi kullanmak çık acemiyim
  • 2000 de sıfır aldık ve hala kullanıyoruz 1.6 sol 110bin km de

bakım dışında hiç servise gitmedi. sorunsuzluk abidesi diyebilirim :) süspansiyonlar çok konforlu değil, yol tutuşta pek iyi değil.

motoru harika, performanslı ve az yakar yaşıtlarına göre. zaten araba hafif, 110 bg ile bayağı iyi gidiyor. sağlam kaçar yani

110dan sonra çok güven vermediği doğru, savuruyor

michelin takmazsan yol sesi alır. görüş açısı çok iyi arabanın, her tarafını görürsün rahatça. motor sessiz çalışır oldukça

fren dengesi çok iyi

iç mekan da kullanılan malzeme orta kalite, ama kötü değil kesinlikle

bagaj hacmi oldukça iyi

bizimki daha hiç yağ yakmadı, 10 yıllık ve 110bin km de olmasına rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team McLaren -- 31 Ağustos 2010; 1:40:10 >
  • Cevap verdiginiz için teşekkür ederim peki aracınızın su an gercek 2.el fiyatı nedir bu aralar herkes kafayı yemiş çok uçuk rakamlar yazıyorlar 1.4 terra alırsam sorun yaratirmi yokuşlarda cekisi falan ve ya satmak istediğimde sorun yazarmiyim 1.6 sol ile 1.6 terra arasında ne fark var ki 1.6 daga pahalı halbuki kasa ayni
  • selam arkadaslar ben özkan tokattan 7 ay önce toyota corolla 2000 model 1.4 16valf terra aldım.bi çok söylenti var hiç birine kulak asmadım çünkü cebimi ve yakıt konusunda beni üzmeyecek bir araç lazımdı yakıt konsunda konfor konusunda ve performans konusunda kullandığım 1.4 lerin içinde en mükemmeli .yağ yakma var ama 10 bim km 1 litre eksiltiyor buda sorun değil .yakıt konsunda 2200 km yol yaptım 284 tl lpg parası verdim (o zman lpg fiyatı 2.200 )süratlı kullanan biriyim 170 km bulduğum oldu çoğu zman savrulma sorunu yasamadım çelik jantların etkisi oldu sanırım ...
  • bende 1.6 2001 model var 2005 yılında 2. el olarak aldım 5-6 yıldır bende lpg takılı. Lpg ile inanılmaz ekonomik. Benzinle de emin olun akıllı motor sayesinde gayet cimri. kim çok yakıyor demiş o yıllarda üretilen araçlar içinde kendi sınıfında en az yakan ve en performanslı araçlardandır emin olabilirsiniz.

Yol tutuş konusuna katılıyorum çok performans beklemeyin ama benim arkadaşımda da aynı araç var ve o 3,5 luk yay taktırdı inanılmaz yol tutuyor. Böyle çok beklenti içinde iseniz yayla sorun çözülebilir ama benim gibi normal kullanıcı iseniz sizi hiç üzmez.

yukarda arkadaşın da dediği gibi bende aracı aldım alalı düzenli bakım yaptırmadığım halde hiç sorun çıkarmadı. birkere bile çalışmama, yolda bırakma gibi sorun olmadı çok şükür.

benim aracımda da yağ yakma problemi var bu bir eksi ama 5000 km de bir 1 lt yağ ekliyorum kendim. Çokta sorun değil aslında ama yağsız bırakmayın.

başka kafanıza takılan bir soru varsa zevkle cevaplarım.
  • Bende 2000 model 1,3 olan versiyon var, 86 beygir (çirkin yuvarlak farlı olan). 2003 yılından beri kullanıyorum. Türkiyenin her tarafına gittim. Çok sorunsuz, kullanımı yumuşak bir araçtır.
    Uzun yolda çok konforlu değil, içeri yol sesini çok alıyor.
    Arka koltuk diz mesafesi dar, uzun boylu birileri arkada zor oturuyor ya da en azından uzun yolda eziyet çekebilir.
    Ön kapı camlarının içeri düşebilmesi gibi bir sorunu var, benim 2 defa başıma geldi. Servisteki adamlar da bu sorundan bahsetmişlerdi.
    2001 modellerinde yağ yakma sorunu varmış ama benim bilgim yok, bendeki 2000 model olan o konuda sorunsuz.
    Ama bunlar haricinde son derece sorunsuz, ekonomik bir araç. Tık demeden çalışır, olağan bakımları aksatılmadıktan sonra sorun çıkarmaz.
    2003 yılında alırken 18bin kmde idi, 1-2 sene kullanır, araba kullanmayı öğrenir, sonra da satarım dedim ama hala satmadım, tepe tepe biniyorum.
    14bine aldığınız araçta ne kadar zarar edebilirsiniz ki zaten? İkinci el aldığınz için bence zarar etmeyi filan akıldan çıkarın. 14-15 bine temiz bir araç alır, birkaç sene biner, sonra da satarsınız, artık kaça giderse....
  • Temizini uygun fiyatlisini bulamadım bizim millet Geçen yıl kafayı yedi 2000-2001 model 1.4 corollalar için 15 hatta 17-18-19 istiyorlardı bende siniendim almıyorum dedim bir eczacıdan temiz daha 76 binde Full orjinal bir 2000 model Opel corsa 1.4 GLS buldum 12 ye onu aldım biraz masraf yaptım âma memnunum tek şikayetim 1.4 motor olmasına rağmen çok yakması arkadas 2200 km yaptım 284 tl LPG yaktım diyor İÇİM CIZZZ ETTİ VALLA daha ademiyim belki benden kaynaklidir ama benim araba km de 275 kuruş LPG yakıyor vicdansiz.. Ama nasil olur anlamıyorum 2200 km yı 284 TL İLE YAPMİSSANİZ sizin araba dizelden bile az yakıyor arkadasım 2011 model fiesta tcdi aldı 150 liralık dizel ile 950 km yapıyor siZinki ondan bile az yakiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: polimex

Temizini uygun fiyatlisini bulamadım bizim millet Geçen yıl kafayı yedi 2000-2001 model 1.4 corollalar için 15 hatta 17-18-19 istiyorlardı bende siniendim almıyorum dedim bir eczacıdan temiz daha 76 binde Full orjinal bir 2000 model Opel corsa 1.4 GLS buldum 12 ye onu aldım biraz masraf yaptım âma memnunum tek şikayetim 1.4 motor olmasına rağmen çok yakması arkadas 2200 km yaptım 284 tl LPG yaktım diyor İÇİM CIZZZ ETTİ VALLA daha ademiyim belki benden kaynaklidir ama benim araba km de 275 kuruş LPG yakıyor vicdansiz.. Ama nasil olur anlamıyorum 2200 km yı 284 TL İLE YAPMİSSANİZ sizin araba dizelden bile az yakıyor arkadasım 2011 model fiesta tcdi aldı 150 liralık dizel ile 950 km yapıyor siZinki ondan bile az yakiyor

Zamdan önceki hali ile olsa gerek. Benim 1.6 corolla 100 km de şehir içi 9 lt şehir dışı 6-7 lt tüketiyor. (lpg)

Benzinde 7-7.5 litreydi ortalama şehir içi de 8-8.5 lt leri görüyordu.

lpg yi 2005 li yıllarda taktırmıştım. 20 tl gaz ile 150 - 160 km gittiğim günleri bilirim

şimdi 20 tl ye 100 km yapsa seviniyorum vallahi
  • quote:

Orijinalden alıntı: omercan_84

quote:

Temizini uygun fiyatlisini bulamadım bizim millet Geçen yıl kafayı yedi 2000-2001 model 1.4 corollalar için 15 hatta 17-18-19 istiyorlardı bende siniendim almıyorum dedim bir eczacıdan temiz daha 76 binde Full orjinal bir 2000 model Opel corsa 1.4 GLS buldum 12 ye onu aldım biraz masraf yaptım âma memnunum tek şikayetim 1.4 motor olmasına rağmen çok yakması arkadas 2200 km yaptım 284 tl LPG yaktım diyor İÇİM CIZZZ ETTİ VALLA daha ademiyim belki benden kaynaklidir ama benim araba km de 275 kuruş LPG yakıyor vicdansiz.. Ama nasil olur anlamıyorum 2200 km yı 284 TL İLE YAPMİSSANİZ sizin araba dizelden bile az yakıyor arkadasım 2011 model fiesta tcdi aldı 150 liralık dizel ile 950 km yapıyor siZinki ondan bile az yakiyor

Zamdan önceki hali ile olsa gerek. Benim 1.6 corolla 100 km de şehir içi 9 lt şehir dışı 6-7 lt tüketiyor. (lpg)

lpg yi 2005 li yıllarda taktırmıştım. 20 tl gaz ile 150 - 160 km gittiğim günleri bilirim

Bu ay dedim corsam kac yakıyor bakayım dedim depoyu fulledim 75 Tl ye 66 km yaptım tekrar yakıt aldım 18 Tl aldı bu da 275 kurusa falan denk geliyor km de
  • 1.4 lpgli bir araç için çok çok fazla bir değer. Bir yerlerde bir sorun olmalı. Bir lpg servisine gidip ( işin ehli ) aracınızı göstermenizde fayda var. Zamlar oranları gidilen kilometreleri altüst etti ama yinede zamlı lpg'ye rağmen değerler çok
    quote:

quote:

quote:

Bu ay dedim corsam kac yakıyor bakayım dedim depoyu fulledim 75 Tl ye 66 km yaptım tekrar yakıt aldım 18 Tl aldı bu da 275 kurusa falan denk geliyor km de
  • quote:

1.4 lpgli bir araç için çok çok fazla bir değer. Bir yerlerde bir sorun olmalı. Bir lpg servisine gidip ( işin ehli ) aracınızı göstermenizde fayda var. Zamlar oranları gidilen kilometreleri altüst etti ama yinede zamlı lpg'ye rağmen değerler çok
    quote:

quote:

quote:

Evet bencede çok önümüzdeki hafta LPG taktirdigim yere götüreyim bakalım bir problem var mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxjokerxxx
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-1-4-terra-41204517/detay
    bunu satarken mi z<arar edeceksin?

Evet memur olduğumuz için 1-2-3 bizim için önemlidir
  • Ben 2005 te 15.900 e almıştım terra special modelini. şimdi satsam yine 15-16 ya gider yani zarar illa ki olacaktır ama önemli olan minumum zararla satabilmek. Ayrıca Bende acemiliğimi atayım 1-2 sene kullanayım diyerek aldım ama 6 sene oldu kopamıyorum
  • quote:

Ben 2005 te 15.900 e almıştım terra special modelini. şimdi satsam yine 15-16 ya gider yani zarar illa ki olacaktır ama önemli olan minumum zararla satabilmek. Ayrıca Bende acemiliğimi atayım 1-2 sene kullanayım diyerek aldım ama 6 sene oldu kopamıyorum

Corsa aldım 2000 model LPG taktirdim sömürüyor resmen 270 kuruş yakıyor herseyinden memnunum amA bu yakıtı beni dusunduruyor
  • quote:

quote:

Ben 2005 te 15.900 e almıştım terra special modelini. şimdi satsam yine 15-16 ya gider yani zarar illa ki olacaktır ama önemli olan minumum zararla satabilmek. Ayrıca Bende acemiliğimi atayım 1-2 sene kullanayım diyerek aldım ama 6 sene oldu kopamıyorum

Corsa aldım 2000 model LPG taktirdim sömürüyor resmen 270 kuruş yakıyor herseyinden memnunum amA bu yakıtı beni dusunduruyor

Araçtan memnunsanız, satmayın bence. Sorun için iyi bir lpg ustasına gidin o size yol gösterir. Belki lpg den belki de araçta ki bir arızadan sorun kaynaklanıyor olabilir. Sırf bu yüzden araç değiştirmek mantıksız. Sorun öyle ya da böyle bir şekilde çözülür. Bulunduğunuz şehirde ki lpg ustalarını bir raştırın derim ben. İşin ehli bir usta olması önemli, yoksa kobaya çevirirler aracınızı

Düzeltme : benzinde de çok yakıyor mu lpg gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercan_84 -- 2 Şubat 2011; 18:04:28 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.