Şimdi Ara

LİSE MEZUNU OLARAK ASKERE GİDENİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
42.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lise terkim seneye askere gidiyorum.
     LİSE MEZUNU OLARAK ASKERE GİDENİN

Korkunun ecele faydası yok.Kasma boşuna kendini.
  • Çavuş olabilirsin yerine göre değişir.
  • valla herşey gelebilir uzun dönemler çok ezilir askerde nede olsa çoğu yerde devrecilik var
  • ne gelecek yav yılda binlerce asker gidiyor başına ne geliyorsa senin de gelecek içini ferah tut
  • 2,5 ay acemilik; 3 ayda usta birliğinde en alt devrelik toplam 5,5 ay başına pek güzel şeyler gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 27 Ağustos 2010; 22:32:12 >
  • sakın gıtme dıcem mecburen gıdıcen ben kısa donemım suanda 335.donem uzunlar geldı yenı egıtımden gelır gelmez 8 saat nobetı caktılar adamlaraaa
  • Üniversite bitirmeden gidenin hali vahim diyor askerlik yapan tanıdıklarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Üniversite bitirmeden gidenin hali vahim diyor askerlik yapan tanıdıklarım

Genelkurmay başkanı bunu ortadan kaldırıyor işte!

Üniversite bitirmişin yüksek lisans yapmışın yada ilkokuldan terk etmişin... Hiçbi farkı yok!
  • gerçekten zor bir askerlik olur, üniversite bitirmeye bakın bence.
    quote:

• quote:

tanıdıkların güzel sıkmışlar..
  • quote:

şans faktörünüde unutmamak lazım
  • kimse birşey yazmıyor sanırsam.
  • üniversite bitirmeye bak.Bu arada yeni kanun gelse bile(tek tip askerlik) yine herseyin esit olacagını zannetmiyorum.En azından üni bitirenleri çavuş yaparlar gerisi er kalır yada bunun gibi birşey olacagını tahmin ediyorum.
  • quote:

yok öyle birşey gittiğin yere göre değişir biraz okadar.

Uzun dönemlerin tek sorunu devrecilik olması.Buda işlerin yürümesi için mecbur aslında biraz sıkıyorsun altına 2 devre gelince rahatlıyorsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rádèøή

quote:

Genelkurmay başkanı bunu ortadan kaldırıyor işte!

Üniversite bitirmişin yüksek lisans yapmışın yada ilkokuldan terk etmişin... Hiçbi farkı yok!

• Resmiyette tabiki de böyle bişey yok fakat düzen bu, çark böyle dönüyo. Ha olay falan çıkarma, askerliğin bitmez düzene uy. Senin yaptığın herşeyi vaktiyle onlarda yapmış diye düşün
  • batıyı bilmiyorum ama şuanda devrecilik doğunun hiçbir yerinde yok ama sıracılık var oda alt devren gelene kadar sürüyor...

bende şuanda şırnakta askerlik yapıyorum izne geldim bugüne kadar hiç bir zaman devrecilik görmedim zaten sınırcıysanız 16 kişilik acemilikten beri birbirini tanıyan tim olarak gidiyorsunuz doğal olarak kimse devrecilik yapamaz.. ama sıracılık var oda çok büyük bir problem değil
  • Ben Kıbrıs da yaptım askerliği kısa dönem gittim. Antalya da 35 gün acemilik sonrasında Kıbrıs toplam da 5.5 ay yaptım.

Şu an mevcut olan yasa için konuşuyorum size tavsiyem üniversite mezunu olarak gitmeniz.

Acemiliği bitirip Kıbrıs da başladığım ilk hafta bize çavuş rütbesi taktılar. Bu sayede 5,5 ay boyunca 1 kere bile nöbet tutmadım çünkü bulunduğum yerde çavuşlar silahla nöbet tutmuyorlardı. Sadece kolluk nöbetimiz vardı o da ay da en fazla 4 kere geliyordu haftada 1 yani, kolluk nöbetlerini genellikle uzman çavuş, onbaşılar tutuyordu.

Çavuş oldunuzmu yemek sırasıda beklemezsiniz telefon sırasıda her sıranın en önüne geçme hakkınız var tabi diğer yerleri bilmiyorum şimdi biri çıkıpta aksini de söyleyebilir ama dediğim gibi biz bu şekilde askerlik yaptık.

Koğuşlarımız ayrıydı, uzun dönemlerle beraber kalmıyorduk. Aynı koğuşta cumhuriyet savcısı, hakim, milletvekili çocuğu, öğretmen vs. kişilerle beraber kalıyorduk. Askerlikte herkes eşittir sözünede inanmayın bu saydığım mesleklerden birine sahipseniz diğerlerinden farklısınız.

Daha fazla açıklayıcı bir şey yazmak istemiyorum sadece şunu tekrar söylüyorum üniversite mezunu olarak giderseniz askerdeki sıkıntılarınız en aza iner

• iyi günler ben 1 ocak 1993 doğumluyum ayrıca lise mezunuyum fakat lise diplomamı kaybettim baya bi araştırdım lise diplomamın aslını vermiyorlar bende okulumdan okuldan mezun olduğuma dair bir belge aldım kısmetse bu yaz muayne olucaz onu versem olur dimi birde askerde rütbe alabilir miyim bölümümde bilgisayar teknikeriyim .. askerde uzman erbaş kalabilme imkanım var mı tsk ederim simdiden .!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.