Şimdi Ara

Samsung Galaxy S'de telefona reset atan yeni bir hata tespit edildi (+video)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
9.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung tarafından dünyanın en hızlı Android telefonu olarak geçtiğimiz aylarda satışa sunulan Galaxy S'te ilginç bir hata tespit edildi. Başta anavatanı Güney Kore olmak üzere kullanıma sunulduğu hemen her ülkede önemli satış başarılarına imza atan Galaxy S, bir süredir GPS sorunuyla anılıyordu. Ancak Gizmodo Fransa tarafından keşfedilen yeni bir hataya göre, Galaxy S beraberinde gelen Kies uygulaması üzerinden bilgisayara bağlandığında, telefon kendi kendine reset atıyor. Yapılan araştırma sonucunda ilginç bir sonuca ulaşan site, bu hataya 16 karakterli isim uzantasına (örneğin file.1234567890123456) sahip dosyaların neden olduğunu ve ilgili dosyaların silinmesi halinde sorunun da aşılacağını ifade ediliyor.

Gelen son bilgilere göre Samsung da durumu incelemeye almış durumda yani önümüzdeki günlerde çıkacak genel ya da soruna özel güncelleme ile sorun çözülecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S i9000 - Crash "MTP application"

Yükleyen ITespresso-France. - Güncel bilim ve teknoloji videoları.

• gps'inde ne gibi bir sorun var? ve çözümü var mı acaba? almayı düşünüyorum da bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • pehh samsung fazla hızlı gitti .. gördü olacağı buydu:))
    elbet sonyercsson tekarar kendini göstercek .samsungun yüzüne bakmam telefonda..
  • İyide ben bu sorunu çözeli baya oluyor. .
    Bu arada telefon reset atmiyor orda dailymotiondaki video daki gibi oluyordu..
    Yabanci bi forumda sdcardi bicimlendirerek cozmusler bende oyle yapiyodum canimi sikmaya basladi tek tek klasorleri silip denedim ve SKYFİRE adli klasoru sildigimde duzeldi. ..Bu bir sorun degil bence SKYFİRE programini sildim saniyor bazi arkadaslar hayir sadece klasoru sildim..
  • @vidoko

Bu arada ben hiç yaşamadım da; bu tip 16 karakterli uzantısı olan dosyalar neymiş merak ettim vallahi
  • Kimsede böyle sorun olduğunu duymadım, hadi olsa ufak bir işlem, hatta yazılım güncellemesiyle çok kolay aşılabileceği söyleniyor, insanlarda hemen çamur atmak için yer arıyor komik.
  • ben de böyle birşey yaşamadım.
  • arkadaslar bu telefonda navigasyon sinyalini cokmu gec aliyo yada cok azmi aliyo arkadasim samsun wave almis pencerenin kenarinda bile cekmiyo navigasyonu bende htc hd vardi evin icinden cekiyo manyak cihazda o yuzden htc desire ve galaksi arasinda kaldim wave gibi kotuyse navigasyon hic alma daha iyi birde saarji iyi gitmesi onemli
  • GPS Sorunundan Sonra Buda Büyük Bir Sorun.Ne Kötü.
  • Bende de böyle bir sorun olmadı.
  • bende geçenlerde yaşadım bu sorunu. yanlız herzamanki gibi haber tam araştırılmadan hatta video bile izlenmeden cevrilip copy pastelenmiş malesef. goruldugu uzere telefon DEGIL telefonu kies e baglayan program rest atiyor. bunu anlamak için telefonu satin almaya gerek yok heralde.

herneyse cozumu oldukca basit, ayrica ilerde bir update ile kolayca hallolucak yazilimsal bir sorun.zaten kies e baglanmaya da pek gerek yok. gereksiz bir program ama illa baglanıcam diyorsanız,çozumu yuklediginiz programlarin cache lerine bakarak uzun isimlileri silerek de girebilirsiniz. hatta ben telefonu (usb modunu takınca seç yaptiktan sonra) usb ye takıp ilk basta yıgın bellek yapip baglandıktan sonra cıkarip hemen tekrar busefer kies modunda takarak baglayabilmistim.ancak tekrar calısırmı sansa mı oldu bilemiycem.deneme geregide duymadim.zaten kies kadar gereksiz bir programa 2.kez baglanmaya gerek olmuyor. 40 yilda bir update için açılır anca.

• arkadaslar bendede oluyor ama böyle video daki gibi degil kies bi sorun yaratmiyor .... ama günde 1 kere telefon kendini yeniden baslatiyor pin istiyor sanki yeni acilmiys gibi ama ... bu sorun durdugu yerde yapiyor cözenlerin yardimini bekliyorum yoksa servise götürcem
  • arkadaşlar ne denediysem bu kies problemini halledemedim yardım eder misiniz..
  • Ben de de aynı sorun var. ne yapabiliriz acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

bende geçenlerde yaşadım bu sorunu. yanlız herzamanki gibi haber tam araştırılmadan hatta video bile izlenmeden cevrilip copy pastelenmiş malesef. goruldugu uzere telefon DEGIL telefonu kies e baglayan program rest atiyor. bunu anlamak için telefonu satin almaya gerek yok heralde.

herneyse cozumu oldukca basit, ayrica ilerde bir update ile kolayca hallolucak yazilimsal bir sorun.zaten kies e baglanmaya da pek gerek yok. gereksiz bir program ama illa baglanıcam diyorsanız,çozumu yuklediginiz programlarin cache lerine bakarak uzun isimlileri silerek de girebilirsiniz. hatta ben telefonu (usb modunu takınca seç yaptiktan sonra) usb ye takıp ilk basta yıgın bellek yapip baglandıktan sonra cıkarip hemen tekrar busefer kies modunda takarak baglayabilmistim.ancak tekrar calısırmı sansa mı oldu bilemiycem.deneme geregide duymadim.zaten kies kadar gereksiz bir programa 2.kez baglanmaya gerek olmuyor. 40 yilda bir update için açılır anca.

Update işlemini kies programına gerek duymadan telefondan yapabilecekmiyiz peki. sanırım daha yasal 2.2 froyo çıkmadı. ayrıca benim telefonda her türlü bağlantıda sroun çıkıyor dosya aktarımı da mümkün olmuyor.

• arkadaslar vıdeodakı resetleme sorununun aynısını yasıorum yenı cıkıck guncellemeyı bklemeden cozme yolu vrmı ?
  • öncelikle tüm bilgilerini bir hafıza kartına aktar
    fabrıka ayarlarına geri dön yada hard reset at çözülüyor...
  • Aynı sorunu yaşıyordum =) ekran bu şekilde gidip gelmeye başladığı an orta tuşa basıp ana menüye dönün. Bildirimler kısmını açın (üstten açtığımız menü)Usb bağlandı kısmına tıklayıp USB depolamayı kapat diyerek telefonun tekrar kiese bağlanmasını bekleyin. Büyütülecek bir durum değil fazlaca abartılmış...
  • Bu iddialar sanırım kişilerin kullanım bilgisiyle alakalıdır. Çünkü bu cihazı üretenler onu piyasaya sürmeden çeşitli yönleriyle test etmiş ve mutlaka ki onlar da usb bağlantısı yapmışlardır. Aksi taktirde rakip firmalar daha bu ürün piyasaya çıkmadan onun bu kusurunu piyasaya sürerlerdi. Ama yine de uzman kişilerden ve satıcı firmalardan kesin bilgi almak gerek. Sonuçta ucuz bi telefon değil. Doğrusu benim de dişimi kamaştırdı.
  • ben telefonu fabrika ayarlarına aldım ancak yinede usb kablosunu takınca MTA Application hatası alıyorum ne yapabilirim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.