- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
AÇILIŞ SAYFASI - BAŞLANGIÇ SAYFASI - TOOLBARLAR - VİRÜS - SPY ÇÖZÜM YOLLARI
Bu konudaki kullanıcılar:
 
23
Cevap
37179
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
2793 Mesaj
29 Eylül 2005; 5:26:44 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

spy yada virüsmü bulaştı açılış sayfanızmı değişti

şu sıralarda tekrardan açılan bu konular için yazdım topic kirliliği yaşanmasın diye umarım aramayı kullanırlar. ve ekleme yapacak arkadaşlar olursa yazmayı unuttuğum konularda sevinirim. link olarak sorun yaşayanlara uzun uzadıya anlatmak yerine bu linki kullanabiliriz.

açılış sayfası değişikliği indirilen programların kendilerinden yada nette gezinirken popuplardan dolayı değişebilir internet seçenekleri kısmından başlangıç sayfası değişmiyorsa legal olmayan birşeyler browserda sorun yaratıyor demektir. legal olanlarsa zaten program ekle kaldırdan kendilerini kaldırabilirler.

öncelikle explorer gibi açıkları olan browser yerine firefox ve opera gibi browserlarla bu risk en alt düzeye indirilmeye çalışılabilir. sistemde aktif koruma sağlayan antispy ve antivirüs guvenlikduvarı programları bulunmalıdır bunun yanındada explorer kullananlar sp2 yide kullanmalıdırlarki popuplar bi nebze olsun engellensin ve açılış sayfası değişikleri engellemeye çalışılsın bazı programlar açılış sayfası değişikliğini engeller. startpage guardda bunlardan biridir.
bir başka yol ise bir arkadaşın açıklmasıydı. bu linkteki yöntemde spy silinmez b sayarda kalır elbette ama sorunu halledene kadar denemekte yarar var. linki veriyorum denemedim ama işe yarıyormuş. http://forum.donanimhaber.com/m_4144936/tm.htm

açılış sayfasında mesela yahoo yazıyorsunuz karşılığında şöyle bir siteye gidiyor. http://www.mp3sex.info/?www.yahoo.com yani başına ek geliyor. o halde başlat çalıştır regedit ten HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\URL\Prefixes kısmından ön ek olarak gorunen adres yerine http:// yapılır ama unutmayınki sadece açılışı duzeltir yinede antispy programlarıyla taratılmalıdır.

peki sorun nasıl halledilir bazan çok inatçı spy ve virüslerle karşılaşırız bazan silemeyiz bile ama silmek için elimizden gelen nelerdir. aşağıda anlatılacak olan açılış sayfasının değişmesi yanında spy ve virüsler içinde geçerli yöntemlerdir.

1- ilk olarak exploerer üzerinde sagtıkla özelliklere gir geçmişi sil,dosya sil,tanımlama bilgisi silin. sonrada varsayılan ayarlara getirin (son durum browser sorunu için)
2- sistem geri yukleme özelliğini kapatmalıyız.
3- ctrl + alt +delete ile işlemler sekmesinde tanımadığımız tümprogramların görevlerini sonlandırmalıyız.
4-bağlantıyı kesmeden önce antivirüsleri guncelleştirmeliyiz. kulanacağınız programları önceden belirleyip yukleyin forumda yeni konu açmadan arama bolumunden bu programlara ulaşabilir ve karar verebilirsiniz herkes farklı birşeyler söyler karar sizindir. fakat antivirüs ve antispy programları farklı şeylerdir her ikisindende yukleme yapmalısınız.
ancak açılış sayfası yada search barların kaldırılması hususlarında üstlerine başka bir program tanımadığım iki program linki vereceğim.
hijack this bu program b sayardaki korsanları bulur spyları yani. browser temizlemede ustadır. kulanımında bilene danışılmalıdır çunku size sunduğu listedeki herşey zararlı değildir siz karar vereceksiniz o yuzden sormanızda fayda vardır. aksi taktirde formatla karşılaşabilirsiniz. http://www.inndir.com/program.php?id=22615
CWShredder bu programda browserlar içindir açılış sayfası search barları için. http://www.inndir.com/program.php?id=26951
5- internet bağlantımızı kapalı tutmalıyız. özellikle browser temizliğinde.
6- başlat> çalıştır >msconfig> başlangıç sekmesinden tanımadığımız tüm işlemlerin açılışta çalışmaması için kaldırmalıyız. unutmayınki çalışan bir uygulamayı silemezsiniz.
7- b sayarı guvenli kipte açmalıyız açılışta bios sayımından sonra sürekli F8 tuşuna basın ve yonergeleri izleyin.
8- bu adımda b sayarı taratın ve bulduklarınızı silin unutmayalım en iyi diye birşey yoktur antispy ve antivirüslerin en iisi yok birnin bulamadığını bşkası bulabilir o yuzden en iyiyle sonuca ulaşamazsınız en iyi olabileceklerle ulaşabilirsiniz.
9- sorun hallolmadı mı o halde yapacak çok fazla şey kalmıyor başlat çalıştır regeditten aradığımız virüs yada spyın adını biliyor ama silemiyorsak guvenli modda elle silmeye çalışıyoruz. ancak regeditte yapılacak hatalar sistemin bir daha çalışmamasına neden olabilir regeditte o yuzden hiçbirşeyi bilmeden ve yedeklemeden silmemeliyiz.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run
HKEY_CURRENT_USER\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run
regeditten bu anahtarlara bakıp sevgili silinemeyen virüsü onların içinde bulabiliriz. “serpe”, “avnort”, “ltwob” gibi değerler varsa onlarıda silin.
10- sistem geri yukleme yapmak formattan önceki son çare olmalıdır

AÇILIŞ SAYFASI VE SEARCHBAR SORUNLARINDA HİJACKTHİS KULLANIMI

rarlı şekilde gelen hjthis programını açıp çalıştırıyorsunuz scan seçeneğini seçip b sayarı taratıyorsunuz karşınıza bir sürü sonuç çıkacak sakın ha sakın söylediğim şey dışında birşey silmeye kalkmayın hijack format attırır yksa bulduklarının tamamı virüs değildir. şimdi geldi bulduklarından hangilerini sileceğimize. buldukları kayıtların her bir satır başında rakam yada harfler yazar.
sizin yapmanız gereken şey R0, R1, R2, R3 haneleri satırlarının hepsine işaret koyun yani kutucukları doldurun R hanlerinin hepsi işaretli olmalıdır işaretledikten sonra altta fix checked yazan butona tıklayın işlem tamamdır. search barı silmek içinse 03 numaralı kayıtlara bakıcaz ve okayıtlarda silmek istediğimiz search barın yanına tik koyup fix checked a tıklıcaz. ve son olarak b sayarınızı normal olarak açın bu esnadada dua edin tabiki düzelmiş olsun diye.:)) bu yolu deneyin browsera yerleşenler butun spy programları tarafından tespit edilemez hijack browserlar için tasarlanmıştır. ancak mesela aradığınız spy yada virüsün adını biliyorsunuz
o halde hijack thisin bulduğu loglar içinde o spyın adını arayın tek tek bakın
sadece browserları değil tüm spyları bulduğunuz ve işaretlediğiniz taktirde siler. elbette bu işlemide güvenli modda yapıyoruz. yukarıda maddeler halinde sayılan tüm işlemler hijackin kullanımı içinde geçerlidir. 1 den 8 e kadar. eğer searchbar sorunu varsa hijakthis den 03 numaralı logların içinde silmek istediğimiz searchbarı buluyoruz ve tik koyup fix checked diyoruz.

umarım sorununuz hallolur.

bunlarda virüsler hakkında bazı bilgiler.

http://forum.donanimhab...r%25FCs//tm.htm#3657952

http://forum.donanimhab...r%25FCs//tm.htm#3657952

http://forum.donanimhab...r%25FCs//tm.htm#3309220

http://forum.donanimhab...r%25FCs//tm.htm#3675229

son olarak şunu söylemek gerekir bazı virüs ve spylar için özel virüs ve spy programları ve özel çözüm yöntemleri vardır buradakiler genel çözüm yollarıdır.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenvirus -- 6 Ekim 2005, 0:40:28 >
_____________________________

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
"SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.


258 Mesaj
29 Eylül 2005; 12:32:56 

Paylaşım için Teşekkürler Umarım topic kirliliğini önler
_____________________________

Aşkın Öyküsü Bir Merhaba ve Hoşçakal´dan İbarettir
Yaşamın Öyküsü Bir Doğum ve Ölümden İbarettir...


Tarihte Bugün Neler Oldu Acaba?


1441 Mesaj
29 Eylül 2005; 13:32:10 

sağol
_____________________________


''Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'' Mustafa Kemal Atatürk


Forumda 2004 yılından bu yana !


 
600 Mesaj
22 Ekim 2005; 17:16:54 

paylaşım icin saol arkadaşım:)
_____________________________1219 Mesaj
22 Ekim 2005; 18:48:49 

hepsini okuyamdım ama şu HİJACKTHİS fena bir program değilmiş
_____________________________ 
2793 Mesaj
22 Ekim 2005; 19:35:06 

hijackthis çok iyi programdır size tum çalışan programları vs listeler siz seçip işaretleyip silersiniz. kullanmayı bilirseniz mukememldir..
yazıyı okumamışsınız umarım okumak zorundada kalmazsınız.
teşekkürler arkadaşlar.
_____________________________

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
"SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.


 
603 Mesaj
23 Ekim 2005; 13:16:20 

sağol
_____________________________

vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor!
bir hilal uğruna ya rab,ne güneşler batıyor!!!!
" Savaşarak Ölmek, İhtimal Dahilindedir! Kaçarak Ölmek İse Muhakkaktır! "


 
2793 Mesaj
23 Ekim 2005; 15:15:21 

quote:

Orjinalden alıntı: welly

sağol


sen saol arkadaşım.
_____________________________

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
"SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ekim 2005; 15:46:17 

çok iyi oldu bu çok sinir oluyordum gerçekten çok saol


635 Mesaj
23 Ekim 2005; 16:13:56 

gereksiz bilgi
_____________________________

|| iPhone 5S 16 GB Uzay Grisi || Logitech K360 || Logitech M305 || Airties Air 4920 || Megane 2015 GT-Line 1.6 cvt || Blackberry Curve 9360 || Sony SBH50 ||
|| Turkcell Vınn Wifi 21.6 Mbps || Toshiba EXII 32 GB 3.0 USB || WD My Cloud 2 TB ||
|| Garmin Vivosmart HR || Kaliteli Hosting Arıyorsanız Tıklayın.. ||


2029 Mesaj
23 Ekim 2005; 17:36:24 

ya topıc kırlıgını azaltmak ıstıyosanız 0tekı topıclerıde sılın. bu sefer hepten karısıo. bide bu helenvirus adlı modun gorevı forumları kılıtleyıp yonlendırmekmı ?
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


2697 Mesaj
23 Ekim 2005; 19:01:52 

biz zamanında çok çabaladık kardeşim bilenler beni bilir
mod. görevi kendine verilmiş olan yetkileri en iyi şekilde kullanmaktır laf sölüyon ama adamın ne yetkileri var bilmiyon
forum sadece bir kıstastır adamım
gereksiz konuları yazıları silmek değiştirmek forumda ki görevi
bide gereksiz kişiler var onları da adminlere aktarır
sen ne görevi olmasını bekliyorsun ki merak ettim
_____________________________

l|lllll|lll||ll||lll|ll||lllll||lll¢σρуяιgнт © ѕιη¢є 1982-2016


 
2793 Mesaj
23 Ekim 2005; 19:33:37 

konuyu yeni gordum arkadşlar kurallar her forumda üstkonuda yeralır bu kurallara uyulması gerekir ençok yapılan hata konu başlıkları ve yanlış yerde konu açmalardır. bu durumda düzeltme yada doğru yere taşımak gerekir yazılıma ait konuyu internet bölümünde açarsak bu konu yazılıma taşınır bu şkilde olmak zorundadır.
ama yeni kullanıcı arkadaşlar bu ayrımı malesef yapmıyorlar. silsek kimse dikkat etmez o yuzden kilitliyoruzki tüm uyeler bunları gorup dikkatli olsun diye silersek kimsenin haberi olamaz.
bu arada mesela bu yazılan konuda buraya ait değil modların görevleri hakkındaki konu şikayet butonu kullanılarak yada kurallar bölümü okunarak anlaşılabilir zaten.
terabaytın dediği gibi geçmişte çok konuşulan sorunları en alt düzeye indirmeye çalışıyoruz.
teşekkürler.
_____________________________

Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....
Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
"SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.


422 Mesaj
24 Ekim 2005; 13:35:18 

quote:

Orjinalden alıntı: gergene

gereksiz bilgi


Bu sözün gereksiz bence...
çünkü bu konuları bilmeyen biri olabilir...
_____________________________

"2005" Daimi Üye


796 Mesaj
24 Ekim 2005; 17:07:22 

bana super yardımı oldu bu konunun. su anda arkadasımın pc sınde buna bnzer bı olay var. gereklı taramaları yaptırdım ama duselmedı. registry den den slmeyı denedk ama olmadı. sımdı yukarda ısmı gecen programları ona ındırtecem ve onla taramasını solıcem. inş.. duselır....
_____________________________


Lenovo IdeaPad Y570
CPU: Intel Core i5-2430M || RAM: 6GB DDR3-1333MHz || HDD: 500GB WD Scorpio Blue || GPU: 2 GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Basic SP1 64-bit


184 Mesaj
25 Şubat 2006; 13:46:55 

tşk ederim.. çok rastladığım bir duırumdu ve format atmak zorunda kalıyorduk... ama artık bu şekilde hallederiz..
_____________________________

::::::Bilen insanla dost ol, çünkü seni aydınlatır. Bilgisiz insanlarla dost ol çünkü sen onları aydınlatırsın. Bilmedigin bilmeyenlerden hemen uzaklaş çünkü onlar seni aptallaştırır..::::


 
140 Mesaj
20 Haziran 2006; 21:05:42 

selenvirüs kardeş sana katılıyorum bende yeni girdigimde neyi nereye yazacağımı bilmiyodum buda hem soru soranlar hemde cevaplayanlar için buyuk zaman kaybı oluyor.bu forma verdiğin emek buyuk sen gorevine devam et teşekkurler

ayreten şikayet butonu var arkadaşlar bu konuları orada tartışırlarsa iyi olur bu konunun buraya taşınması yine zaman kaybına neden oldu.bilmediklerimizi ogrenmeye girmişken tartışmanın bulduk kendimizi
_____________________________2157 Mesaj
21 Haziran 2006; 1:21:45 

bendede son günlerde internette gezinirken kumar siteleri otomatikman açılıyor ne spybot nede adaware nede norton antivir hepsi buluyor siliyor ama sanırım register'a bulaşmış olmalıki yıne açılıyor bu siteler... bunları registerdan nasıl silebilirim ve hangileri....< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St.LuCiFeR -- 21 Haziran 2006; 1:21:57 >


7754 Mesaj
21 Haziran 2006; 1:37:30 

teşekkürler...
_____________________________

Ben aslında yoğum. YOĞUM!


 
1489 Mesaj
20 Ocak 2007; 13:45:17 

guzel bilgiler gercekten . ust konu olsa


523 Mesaj
20 Ocak 2007; 14:37:17 

işin gücün rast gelsin dayı sağolasın hakkaten güzel bilgi...
_____________________________

www.emekcioglutuz.com

...AY Gökte Kaldıkça Ulu Kocaların Ak Sakallıların duası üstüne olsun...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Ocak 2007; 22:06:49 

bende bi ara olmuştu internet explorerin baş sayfası www.travelturkey.net oldu ad-aware spyware doctor avast antivirüs norton işe yaramadı hkey li yaptım ve regeditden düzeltiyorum tekrar açıyorum yine aynıydı sonra ie den japonca yazılar çıkmaya başladı mozillayı indirdim mozillanın 15 vsn de açtığı siteyi ie 1 dk da anca açıyordu ve bazı zsiteleri hiç açmıyordu bile 1hafta sonra çare format oldu bilgisayar açlmadı felen şuan mozilla yı kullanıyorum sorunsuz...


652 Mesaj
21 Ocak 2007; 17:07:47 

Arkadaşlar benim bir isteğim olacak sizlerden

aşağıdaki konuya bir çözüm bulabilir misiniz?http://forum.donanimhaber.com/m_11652975/tm.htm


_____________________________

"Adamın aklı kendine düşman olur mu? Benim aklım bana düşman"
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::YOL:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


501 Mesaj
29 Nisan 2012; 17:56:20 

5 yıllık hort olacak ama lütdfen yardım

http://forum.donanimhab...page_1//tm.htm#60287891
_____________________________BeşiktAŞK ve Diğerleri

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Güvenlik Programları » AÇILIŞ SAYFASI - BAŞLANGIÇ SAYFASI - TOOLBARLAR - VİRÜS - SPY ÇÖZÜM YOLLARI
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR1
0.437