Şimdi Ara

5+1 ses sistemini LCD tv'ye bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
3
Favori
172.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wedo
    Bunun için DVDyi devre dışı bırakıp kolonlardan çıkan kabloları direkt LCD TV'ye takmak istiyorum.

Bu şekilde olmaz. Yapmanız gerken TV'nin ses çıkışını, ses sisteminin ses girişine bağlamaktır. Ses sisteminiz için verdiğiniz linkten pek bir şey anlaşılmıyor. TV'nizin ve ses sisteminizin arka tarafının görüntülerini koyabilirseniz fikir vermek daha kolay olur.
  • Arkadaşlar merhaba ;

Evime yeni bir LCD aldım ve daha önceden almış olduğum 5+1 ses sistemimi LCD TV'ye bağlamak istiyorum.Fakat şöyle bir sorunum var ki ; ses sistemimden çıkan kabloları DVD'ye bağlamak zorundayım.Çünkü kolonların arkasında sadece kolon çıkış kabloları var.Normalde bütün kolonların kabloları DVD'de toplanıyor.DVD'nin scart kablosunuda LCD TV'ye bağladığım zaman DVD'de film müzik dinlediğimde ses sistemi çalışıyor.Fakat benim istediğim TV izlerkende ses sistemini kullanabilmek.Bunun için DVDyi devre dışı bırakıp kolonlardan çıkan kabloları direkt LCD TV'ye takmak istiyorum.Bunu yapabilmem içinde kolonlardan çıkan kabloları LCD tvye uygun hale getirmem gerekiyor.Bunu yapma şansımız yok mudur ? Yoksa DVD yi kullanmak zorundamıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim

• Ses sistemim : Sansui 9750 RZ 9750

http://www.sansui-global.com/english/products_detail.php?cat=Home Theatre System&cat_id=&ss_model_no=RZ-9750AVD

TV : samsung 32C650
  • akşam eve gidince resimlerini çekip yarın foruma koyarım ama dediğim gibi ses sisteminde ses giriş çıkışı yok.Sadece kolonlardan çıkan kablolar var.Bu kablolarda DVD'ye bağlanıyor.Marka pek iyi değil bana göre ama DVD'de müzik filan dinlerken çok iyi ses veriyor ve şu anda boş boş odada yatıyor.
  • quote:

akşam eve gidince resimlerini çekip yarın foruma koyarım ama dediğim gibi ses sisteminde ses giriş çıkışı yok.Sadece kolonlardan çıkan kablolar var.Bu kablolarda DVD'ye bağlanıyor.Marka pek iyi değil bana göre ama DVD'de müzik filan dinlerken çok iyi ses veriyor ve şu anda boş boş odada yatıyor.

Ses sisteminin ses çıkışı olmaması anormal bir durum değil. Ama ayrıca bir ses girişi olsaydı fena olmazdı, verdiğiniz linkteki teknik açıklamada varmış gibi görünüyor.

Peki ses sisteminizin DVD'den başka bir modu var mı? TV, AUX, AUDIO, veya LINE IN gibi. Varsa, TV ve ses sistemini scart ile bağladığınızı söylüyorsunuz bu nedenle TV seyrederken biraz önce bahsettiğim DVD haricindeki modlardan birini seçebiliyorsanız TV'nin sesini de ses sisteminiden alabiliyor olabilirsiniz.

• kabloları DVD'de topluyorum.DVD'yide scart ile TV'ye bağlıyorum ve bu sayede DVD'de müzik izleyip film izlediğimde 5+1 sorunsuz çalışıyor.

Sizin söylediğiniz TV AUX AUDIO ve ya LINE IN modları olması lazım.Menüleri kurcalarken öyle bir şey gördüğümü hatırlıyorum.Ses sistemini uzun zamandır kullanmadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum.sanırım iftardan sonra baya bi kurcalayacağım ses sistemini.Zamanında 240 lira saymıştım ses sistemine.Şimdi boş boş durması beni üzüyor :)
  • Resim çekemedim ama şöyle kısaca anlatayım neler olduğunu

uydu alıcısı : Next YE 2000 CX Super Plus

Arkasında : Sarı renkte (VİDEO)
    Beyaz renkte (Audio L)
    Kırmızı renkte (Audio R)
    Bunlar bi dikdörtgen içinde ve üzerinde A/V OUT yazıyor

Ayrıca ;

Yeşil renkte (Y)
    Mavi renkte (Pb)
    Kırmızı renkte (Pr)

Bunların altında da YUV OUT yazıyor
    ----------------------------------------------------

Sansui RZ 9750 AVD dvd player ;

functions tuşuna bastığım zaman Input 1 , Input 2 ve Dijital in yazıları çıkıyor

Arkasında ise ;

Input 2 yazısı altında ;

Sarı renkte (Video) 2 tane
    Beyaz renkte (L) 2 tane
    Kırmızı renkte (R) 2 tane

OUT PUT yazısı altında ;

Sarı renkte (Video)
    Beyaz renkte (L)
    Kırmızı renkte (R)

DVD ONLY COMPONENT OUT yazısı altında ;

Kırmızı renkte (Pr)
    Yeşil renkte (Y)
    Mavi renkte (Pb)

var....

Nasıl yapıcam bu bağlantıyı arkadaşlar ?

• TV'nin ses çıkışının hangi tür olduğunu yazmamışsınız. TV kanallarını uydu alıcınızdan izliyorsanız, uydu alıcınızın ses çıkışını ses sisteminizin ses girişine bağlarsanız da olur. Hangi INPUT'a bağladıysanız, TV seyrederken ses sistemini o moda almalısınız. (Input1 ve Input2 gibi)
  • TV'nin arkasına hiç bakmadım ne yalan söyliyim hocam :) kanalları uydu alıcıdan izliyorum.ses sistemini filan önemli değilde yanlış yere bağlayınca yeni TV'yi yakmaktan korkuyorum :)
  • Korkma, bir şey olmaz. :)
  • Next uydu receiver'ın arkasındaki kırmızı/beyaz audio çıkışından bir çift rca kablo ile Sansui RZ'nin arkasındaki yine kırmızı/beyaz audio in girişlerine bağladığınızda ve cihazınızı açtığınızda, o sırada seyrettiğiniz TV kanalının sesini Sansui sisteminden alırsınız. Yalnız bu sırada TV'nizin sesini tamamen kapatın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rg206

Next uydu receiver'ın arkasındaki kırmızı/beyaz audio çıkışından bir çift rca kablo ile Sansui RZ'nin arkasındaki yine kırmızı/beyaz audio in girişlerine bağladığınızda ve cihazınızı açtığınızda, o sırada seyrettiğiniz TV kanalının sesini Sansui sisteminden alırsınız. Yalnız bu sırada TV'nizin sesini tamamen kapatın.

DVD'de scart kablo ile TV'ye bağlanması gerekiyor dimi ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rg206

Next uydu receiver'ın arkasındaki kırmızı/beyaz audio çıkışından bir çift rca kablo ile Sansui RZ'nin arkasındaki yine kırmızı/beyaz audio in girişlerine bağladığınızda ve cihazınızı açtığınızda, o sırada seyrettiğiniz TV kanalının sesini Sansui sisteminden alırsınız. Yalnız bu sırada TV'nizin sesini tamamen kapatın.

DVD'de scart kablo ile TV'ye bağlanması gerekiyor dimi ?

Evet. Scart ile hem ses hem görüntü aktarıldığından, DVD seyrederken de ses sisteminden ses almak istediğinizde TV sesinin kapatılması gerekir. TV, Uydu yayını ve DVD için seçimi otomatik yapmıyorsa, TV komandasında input ile seçiminizi yapın.

• arkadaşlar bnm bi sorm olcak bimeks dehttp://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1023&uid=39416 bu hoparlörü beğendim ama pc me deilde lcd tv me bağlamk istiorm böle bi şey mümkn mü acaba 5+1 gibi bağlanıyor mu?mümknse nasıl bağlayabilrm eğer bağlanıyorsa 1 2 gn içnde alıcam teşkkler
  • merhaba,
    benzer bir sorunu ben de bir tanıdıgıma yardım ederken yasadım. pek vaktim olmadıgından ve tv nin arkasındaki girişleri goremediğimden inceleyemedim; ancak elimin girdiği kadariyla fotograf cektim.
    onları paylasırsam daha ayrıntılı bilgi vermiş ve almış oluruz diye düşünüyorum.
    her sayfaya 3 adet koyulabilirmiş, diger fotoları da ikinci bir reply'a koyuyorum hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semicomp -- 29 Ekim 2010; 14:19:33 >

• bunlar da devamı:

dosyaların orijinalindeki isimleri görüntülemiyor sanırım.
    ben soyleyeyim:
    yukarıdaki post'umda ilk iki foto tv nin arkası, son foto ve 2.post'umdaki ilk foto ses sisteminin arkası.
    digerleri de kumandalar: tv ve ses sistemi, sırasıyla.

tvnin arkasında audio out diye bir çıkış goremediğim için bağlantıda problem yaşamış oldum sanırım. ancak digital audio out var (optical) tv'nin HDMI veUSB girişlerinin orada. onu kullanmadan çözebiliriz değil mi?

• quote:

Arkadaşlar merhaba ;

Evime yeni bir LCD aldım ve daha önceden almış olduğum 5+1 ses sistemimi LCD TV'ye bağlamak istiyorum.Fakat şöyle bir sorunum var ki ; ses sistemimden çıkan kabloları DVD'ye bağlamak zorundayım.Çünkü kolonların arkasında sadece kolon çıkış kabloları var.Normalde bütün kolonların kabloları DVD'de toplanıyor.DVD'nin scart kablosunuda LCD TV'ye bağladığım zaman DVD'de film müzik dinlediğimde ses sistemi çalışıyor.Fakat benim istediğim TV izlerkende ses sistemini kullanabilmek.Bunun için DVDyi devre dışı bırakıp kolonlardan çıkan kabloları direkt LCD TV'ye takmak istiyorum.Bunu yapabilmem içinde kolonlardan çıkan kabloları LCD tvye uygun hale getirmem gerekiyor.Bunu yapma şansımız yok mudur ? Yoksa DVD yi kullanmak zorundamıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim

Bu dediğiniz olayı başardınız mı? Aynı durum bende de var...

• AP
  • hemen bende bir şey sorayım

bu resim tv nin arkası. .

üstteki digiturk uydu alıcısı

alttaki ise samsung HT-3550 SES sistemi kutusunun arkası.

şimdi sorum şu

normal digiturk ü izlerken ben ses sisteminin hoparlörlerini kullanmak istiyorum..

internette araştırdım.optik kablo filan deniyor fakat benim uydu alıcısının arkasında optik kablo girişi yok. ( sss sisteminde mevcut bu giriş)

birde HDMI ARC sistemi var tv de. burdanda bağlantı olabilir diyorlar .

TV izlerken en iyi performansı almak icin nasıl bir bağlantı yapacağız..yardımlarınızı bekilyorum tşk.ler şimdiden.

5.1 ses sistemi cihazını optik kablo ile tv ye bağlasam olur mu.

unutmadan birde ses L/R bağlantısı var ama bu kaliteli değilmiş galiba.

• Digitürk scart to scart tv

Tv optic to optic samsung

Samsung stereo seçim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.