Şimdi Ara

rampada çekmeme problemi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
35.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bizdede 2002 ghia var ama bizdeki otomatik yokuşlardada hiç bi proplemi yok gayet iyi cekiyor seninde dediğin gibi baskı balatada dır sorun onunda değişimi 350 500 arasında değişir
  • merhaba arkadaşlar.geçen ay 2001 model focus ghia aldım.araba 75000 kmdeydi.full bakım yaptırdım,tüm filtreleri değiştirdi.triger setini,v kayışını,devirdaim pompasını,bujileri,fren balatalarını komple değiştirdim.
    ancak canımı sıkan çok önemli bi husus var.arabam uzun yolda rampada boğuluyor! çekmiyor! bolu dağında falan 2. vitese kadar düştüm,kamyonlarla beraber çıktım nerdeyse rampayı
    sizce sorun nedir? bu özellikteki bir araba yüklü de olsa hafif rampaları 4. vitesle çıkamaz mı? bikaç kişi baskı balataya baktır dedi,sizce sorun orada mı? çünkü rampada kalkışta da sorun yaşıyorum. patinaj çekerek kalkabiliyorum biraz dik yokuşlarda. sizce debriyaj baskı balata gitmiş mi? bu meret kaç paraya değişir_? daha yeni 750 lira masraf yaptım param da kalmadı:-(

• Baskı balatada sorun olsa patinaja düşemez araba.
  • o zaman nede olabilir sorun? baskı balatada sorun olduğunu nasıl anlarız?
  • balata testi vardır. el freni çekilir araç 4. vitese takılır ve kalkış yapmaya çalışılır. eğer kavrama annıda araç stop ediyorsa balata iyi durumdadır ama devir yükseliyor araç stop etmiyorsa balata son demindedir. fala denemeyin çünkü bitik balatayı sıyırıp kalbilirisiniz.

Aracın katalitik konvektmrü tıkanmış olabilir.
  • neyse saoln arkadaşlar bir sorun var belli ama masraf çıkaracak baya o da belli. neyse ben yavaş yavaş çıkayım da rampaları kışa doğru yaptırırım artık,çok paramı yedi çünkü bordo kızım
  • 2001 model focusunla klima açık ve yüklü araçta en fazla Bolu dağında 3. vitese düşersin.Bu bile nadiren olur.
    Araç eğer LPG li ise 1 vites daha kayıp olabilir.Ancak bahsettiğiniz yığılma kadar olmaz sanırım.Debriyaj yukarıdamı kavrıyor peki?
  • yok debriyajda değilmiş srun arkdaşlar. sanayide balans yaptırdığım ustayla bidik arabaya, adam u focus gibi gitmiyor,araba gaz yemiyor,hızlanmıyor; tüplü araba gibi gididyor dedi.
    sonra motorc bir ustaya sorduk, ya triger setinin orda bilmem ne kaymas olabilir dedi, ya egzosta bi problem olabilir, bakılması lazım dedi... yani inşalah büyük bir problem yoktur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.