Şimdi Ara

Sony DAV-DZ330 5+1 Ev Sinema Sistemi Ses Sistemi Hakkındaki Düşünceleriniz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
3
Favori
22.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benm soruma cevap verebilecek yokmu arkadaslar
  • centerdan bende ses almıyordum dvd takılıyken film oynatırken systm menu tusu olması gerek ona basın ve cihazın oynatıcısı userinde cıkacak ilk menüden ses ayarları var 3 sık olmalı onlardan birisinde centerden ses geliyor o sekilde kaydedin ve sorun bitmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratua58

quote:

Orijinalden alıntı: cesar_

bende bu sistemi aldım egreat m34a ya optikten bağladım çok kaliteli bir sesi var bass larıda güzel ama sesi az geldi bana bir ayarı falan var mı acaba menu den ben bulamadım...

Hocam var özelden anlattım. Tüm arkadaşlara belki yararı olur buraya da yazayım. Ön hoparlörleri 0 db, arka hoparlörleri +5db center +6db subwoofer ise +3db yaptığınızda harika bir ses alırsınız. Bunu yapmak için de makineyi açın içinde dvd olmasın dvd/cd tuşuna basın daha sonra displaye bastığınızda ayarlar gelecek orada en
    son bölüm hoparlör ayarları.

Bende de dz 730 var. Bu cihazın aynısı. Şimdi bu ayarlar sesin hangi yönünü iyileştiriyor? yani bass ları artırıyor, tizlerimi, yoksa genel sesi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

quote:

Orijinalden alıntı: muratua58

quote:

Orijinalden alıntı: cesar_

bende bu sistemi aldım egreat m34a ya optikten bağladım çok kaliteli bir sesi var bass larıda güzel ama sesi az geldi bana bir ayarı falan var mı acaba menu den ben bulamadım...

Hocam var özelden anlattım. Tüm arkadaşlara belki yararı olur buraya da yazayım. Ön hoparlörleri 0 db, arka hoparlörleri +5db center +6db subwoofer ise +3db yaptığınızda harika bir ses alırsınız. Bunu yapmak için de makineyi açın içinde dvd olmasın dvd/cd tuşuna basın daha sonra displaye bastığınızda ayarlar gelecek orada en
    son bölüm hoparlör ayarları.

Bende de dz 730 var. Bu cihazın aynısı. Şimdi bu ayarlar sesin hangi yönünü iyileştiriyor? yani bass ları artırıyor, tizlerimi, yoksa genel sesi mi?

Hocam ikisini de iyileştiriyor. Sıkıntı sesin düşük olması yükselince bu ayarlarla bass da tiz de yükseliyor haliyle. Bir dene istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: alimaruf

lglerde mkvlerin dts sorunu varmış bunda öle bi sorun varmı lgden sğudum buna ısındım alcam hayal kırıklığına uramiyim.

mkv oynatmıyor ki bu sony.ama media playera bağlarsan sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimaruf

lep i bağlıcam ordaki mkvnin dts çözmesinden söz ediyom bide thx serfitikası varmıydı bunun.

dts çözüyo ben media player a bağlı olarak kullanıyorum.
  • Bence apartmanda isen sana en iyi sony gider hem z5500 den daha net mid tız alırsın yüksek sese gerek yok .. Bas larıda güzel dir home sinema sistemlerin bass kalitesi genelde iyi olur derin vurur odayı doldurur...
  • arkadaslar bende bu ürünü aldım ama kullanma kılavuzu yok radyo kanallarını hafızya nasıl alıyorsunuz bilen varsa bana yardımcı olabilirmi simdiden tesekkürler
  • Fmdeyken - system mode > oklar yukarı aşağı orda memory var ordan
  • ben sruma cevap verecek arkadas yokmu hala bekliyorum uydu dekoderimden ses alamıyorum
  • ses sisteminin scart çokışını uydunun vcr girişine tak. ses alırsın
  • dekoder scart cıkısını ses sistemine ses sisteminin hdmi cıkısını tv ye taktım ses var goruntu yok nasıl hallederiz peki ?
  • Uydudan sadece sesi alırsın görüntü alamassın. zaten görüntüyü alsan bile görüntü kalitesinde bir değişiklik olmaz. Genellikle uydular da iki scart çıkışı vardır. Birini televizyona birini ses sistemine bağlarsan sorunun çözülür. Şahsen ben öyle yapıyorum. Ya da uydunda optik çıkış var ise optik kabloyla sesi ses sistemine de aktarabilirsin.
  • merhaba arkadaşlar.
    bende sony40bx400 tv dz330 ev sinema sistemi, ps3 ve digitürk var.
    tüm bağlantıları yaptım ps3 oynarken ve film izlerken ses sistemi çalışıyor fakat tv yi normal olarak izlediğimde görüntü var ama ses alamıyorum.
    fikri ve önerisi olan varsa paylaşmasını rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezarxl

merhaba arkadaşlar.
    bende sony40bx400 tv dz330 ev sinema sistemi, ps3 ve digitürk var.
    tüm bağlantıları yaptım ps3 oynarken ve film izlerken ses sistemi çalışıyor fakat tv yi normal olarak izlediğimde görüntü var ama ses alamıyorum.
    fikri ve önerisi olan varsa paylaşmasını rica ederim.

ben de aynı şekilde kullanıyorum bağlantıları söyleyeyim sen de benim gibi yapabilirsin.optik kablo ile ps3'ü sinema sisteminin receiver'ına bağla.digiturkten ses alman için de 2 scart kablo kullandım ben.birisini tv ile uydu arasında,diğerinin uydu ile sinema sistemi arasında bağladım oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

ben de aynı şekilde kullanıyorum bağlantıları söyleyeyim sen de benim gibi yapabilirsin.optik kablo ile ps3'ü sinema sisteminin receiver'ına bağla.digiturkten ses alman için de 2 scart kablo kullandım ben.birisini tv ile uydu arasında,diğerinin uydu ile sinema sistemi arasında bağladım oldu

digitürkte ikinci scart yeri yok o zaman ne yapacam cihazı mı değiştirmem gerekiyor
  • optik çıkış varsa optik ile sinema sistemine bağlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

optik çıkış varsa optik ile sinema sistemine bağlayın

hocam üşenmedim bu soğukta gittim scart çoklayı aldım ve digitürk ile sinema sistemine scart ile bağladım ama yine ses yok :(
    nerede yanlış yapıyorum

derken düzeltiyorum ufak bir teknik hata yapmışım :) şimdi herşey çok düzgün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezarxl -- 9 Mart 2011; 16:56:39 >
  • dekoderdeki optik cıkısla ses sisteminin optik cıkısı aynı değil nsaıl baglarım
  • arkadaşlar ayrı bir konuda açmıştm fakat cevap gelmedi burayada yazayım dedim :)

bende dün dz330 aldım fakat usb den hiçbir türlü atyazıyı desteklemiyor dil kodunuda girdim 1538 olarak yine olmuyor yapanlar olmuş forumdan nasıl yaptılar acaba
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.