Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.849
Cevap
147
Favori
679.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben mesela makina müh. öğrencisiyim erciyesden uludağa geçmek istiyorum ortalamamda tutuyor lys sonucunun geçişlerde herhangi bir etkisi varmı aceba
  • quote:

Orijinalden alıntı: m@TR@x

ben mesela makina müh. öğrencisiyim erciyesden uludağa geçmek istiyorum ortalamamda tutuyor lys sonucunun geçişlerde herhangi bir etkisi varmı aceba

Üniversiteye göre değişiyor lys puanına bakıp / bakmama olayı. Ama uludağ bakmıyordu hatırladığım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alessio Nikky

quote:

ben mesela makina müh. öğrencisiyim erciyesden uludağa geçmek istiyorum ortalamamda tutuyor lys sonucunun geçişlerde herhangi bir etkisi varmı aceba

Üniversiteye göre değişiyor lys puanına bakıp / bakmama olayı. Ama uludağ bakmıyordu hatırladığım kadarıyla.

hmm sanırm ankara izmir istanbul bakıyor sanırım
  • quote:

quote:

quote:

ben ege üniversitesine yatay geçiş yaptım. burası bakmıyor puana. aynı şekilde dokuz eylül de bakmıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben ege üniversitesine yatay geçiş yaptım. burası bakmıyor puana. aynı şekilde dokuz eylül de bakmıyor.

Sizin Öss puanı ile Ege üniversitesini taban puanı arasında ne kadar fark vardı?

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin Öss puanı ile Ege üniversitesini taban puanı arasında ne kadar fark vardı?

we hangi üniversiteden geçtiniz ??

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

we hangi üniversiteden geçtiniz ??

Atılım üniversitesinden geçtim. bi 60-70 puan vardı arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Highsenberg -- 16 Ekim 2011; 15:17:37 >
  • Çukurova bilgisayar muh. Den ankara yada eskişehirde bi devlet okuluna 3 civari bi ortalamayla yatay gecis yapma ihtimalim nedir ?

Alinti yaparak cevaplarsaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesajım bulunsun güzel çalışma bu bilgiler lazım olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamNon

Çukurova bilgisayar muh. Den ankara yada eskişehirde bi devlet okuluna 3 civari bi ortalamayla yatay gecis yapma ihtimalim nedir ?

Alinti yaparak cevaplarsaniz sevinirim

Talebe göre değişir. 3 kişilik kontenjana 3.80 ortalamalı 3 kişi başvursa senin 3.79 ortalamanın bile anlamı kalmaz. Şans işi biraz.
  • Arkadaslar kocaeli universtesi iktisattan (io) marmara yada istanbula gecis icin sansim nedir ? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_fb**

Arkadaslar kocaeli universtesi iktisattan (io) marmara yada istanbula gecis icin sansim nedir ? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

iki üniversite de hem öss puanını hem ortalamayı hesaplayıp alıyor.iyi bir ortalama lazım 3.50 ve üzeri.
  • arkadaşlar ben istanbul üni ekonometriden, puanı daha düşük olan akdeniz üniversitesine geçmek istiyorum. akdeniz üniversitesinin sitesinde ortalamanın 2.00 olması lazım yazıyor. ama ortalama 2.00 olmasa bile bölümünün puanı yüksekse başvurabilirmişim. bölümler arası puan farkı 30 filan. akdeniz üniversitesi geçişlerde üniversitenin puanını da göz önünde bulunduruyormu? yaklaşık 2.00 gibi bi ortalamayla geçme şansım ne kadardır acaba :s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsızz1 -- 22 Ekim 2011; 2:19:49 >
  • merhabalar öncelikle. ben özel bir ünide halkla ilişkiler ve reklamcılık okuyorum.
    1) Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümü ikinci öğretime geçmek istiyorum. bu mümkünmüdür, bilen varsa lütfen cevaplasın
    2) ikinci yarıyıl egeye başvuru yapabiliyormuyum bide öss puanıma bakıyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsızz1

arkadaşlar ben istanbul üni ekonometriden, puanı daha düşük olan akdeniz üniversitesine geçmek istiyorum. akdeniz üniversitesinin sitesinde ortalamanın 2.00 olması lazım yazıyor. ama ortalama 2.00 olmasa bile bölümünün puanı yüksekse başvurabilirmişim. bölümler arası puan farkı 30 filan. akdeniz üniversitesi geçişlerde üniversitenin puanını da göz önünde bulunduruyormu? yaklaşık 2.00 gibi bi ortalamayla geçme şansım ne kadardır acaba :s

http://oidb.akdeniz.edu.tr/_dinamik/75/1237.pdf akdeniz üni. yatay geçiş koşullarına baktım ama öss puanıyla ilgili birşey göremedim galiba puana bakmıyor. baksa bile en fazla %35 ile %40 arası etki eder. şansın düşük.

quote:

Orijinalden alıntı: DemirGZ

merhabalar öncelikle. ben özel bir ünide halkla ilişkiler ve reklamcılık okuyorum.
    1) Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümü ikinci öğretime geçmek istiyorum. bu mümkünmüdür, bilen varsa lütfen cevaplasın
    2) ikinci yarıyıl egeye başvuru yapabiliyormuyum bide öss puanıma bakıyorlar mı?

1. evet, mümkün.
    2. üniversitenin sitesinden yatay geçiş koşullarını incelemelisin. (çoğu üniversite ilk iki yarıyıl yatay geçiş kabul etmez.)

• quote:

Orijinalden alıntı: DemirGZ

merhabalar öncelikle. ben özel bir ünide halkla ilişkiler ve reklamcılık okuyorum.

Ben 1. sınıfı bitirip ege üni'ye yatay geçiş yaptım. Öss puanına bakmıyorlar. Ama 1. sınıfı bitirmen gerekiyor.
  • Arkadaşlar bu yatay geçiş başvuruları ne zaman başlar.Ben 1. sınıfın 1. dönemindeyim henuz bir sınav olmadık 1 ve 2. donemdeki sınavların tamamı bittikten sonra mı oluyor bu başvurular biri açıklayabilir mi bu kısmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

Arkadaşlar bu yatay geçiş başvuruları ne zaman başlar.Ben 1. sınıfın 1. dönemindeyim henuz bir sınav olmadık 1 ve 2. donemdeki sınavların tamamı bittikten sonra mı oluyor bu başvurular biri açıklayabilir mi bu kısmı?

pm'ni cevapladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

Arkadaşlar bu yatay geçiş başvuruları ne zaman başlar.Ben 1. sınıfın 1. dönemindeyim henuz bir sınav olmadık 1 ve 2. donemdeki sınavların tamamı bittikten sonra mı oluyor bu başvurular biri açıklayabilir mi bu kısmı?

Dönemlik başvuru alan ve değerlendiren üniversiteler olduğu söyleniyor ama ben görmedim açıkçası Bilinen üniversitelerin hepsi yazın başlatıyor bu süreci. En erken YTÜ'nün başlar genelde. 2 senedir takip ediyorum durum böyle.

Bu arada eğer çok zorda kalmadıysanız ve devam etmekte olduğunuz üniversite çok kıytırık bir üniversite değilse yatay geçiş yapmayın. Yapacaksanız da her şeyini araştırın daha önce bulunduğunuz üniversiteden geçmek istediğiniz üniversiteye yatay geçiş yapmış adamlarla konuşun. Daha sonra artılarına ve eksilerine bakar hangi taraf ağır basıyorsa ona göre karar verirsiniz.

En iyi üniversite alıştığınız üniversitedir...

(KTÜ'den YTÜ'ye yatay geçiş yapmak isteyenlerin süreç hakkındaki sorularına yanıt verebilirim.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bludger

Bu yatay geçiş olayını yaparken 2 kere düşünün derim arkadaşlar notuydu belgeleriydi uğraşması bir yana alıştığınız çevrenin bir anda değişmesi bir şok yaratıyor bünyede.Ben 1. sınıfın sonunda biraz zorunluluktan yatay geçiş yaptım şu an yeni okulumda 3.sınıfım ama pişman olmadığım tek bir gün bile yok ne okula gidiyorum adam gibi ne başka aktivitelerim var,içimde sürekli bir sıkıntı ve pişmanlık duygusu ve bunlara bağlı olrak notlarımdaki inanılmaz düşüş kısacası üniversite hayatımı öldürdüm Geldiğim okulun öğrenci işlerini birçok defa aradım geri dönebilme ihtimalim var mı diye onlarda tekrar yatay geçiş yolunu söylüyorlar ama not yetersiz malesef.Arkadaşlar sizlerin bildiği bir yol var mıdır geri dönüş için?

Hiç sorma

Bu arada ortalamaya aynen devam ediliyor. Sıfırlanma vs. söz konusu değil yani.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.