Şimdi Ara

Botech Cihazlar | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
328
Cevap
5
Favori
80.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11042 11043 bulamıyoruz kanalı siz de benzer sorun var mı? Güncel frekans ve nasıl ekleyeceğim bilgisini paylaşabilirseniz sevinirim.
  • Merhaba,

Botech 11500 PVR özellikli cihazı harici hard diske bağlayıp kullanabilen var mı ? Memory stick ile çalışıyor ancak muhtemelen yazma hızından dolayı atlama yapıyor.
    2,5" lik HDD yi taktığım zaman görmüyor. Bununla ilgili daha önce bir yerde elektriği harici olarak almayn hard diskleri görmez diye okumuştum.
    3,5" lik elektriği harici alan HDD yi bağladığım zamanda görmüyor. Sadece çıkartırken ekranda "USB çıkartıldı" mesajı çıkıyor. Aklıma gelen tek şey diskin NTFS formatında olması. Cİhaz belkide sadece FAT32'yi destekliyor olabilir. Sitesinde kullanma klavuzunu da bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mıdır ?
  • Botech-2010-HD

İyi günler arkadaşlar. Ben fazla televizyon izlemem ama Copa America Turnuvasını izleyemediğim için biraz moralim bozuldu ve uydu alıcısı almaya karar verdik. =)
    Baya araştırdım hd destekli olduğu için bu modelde karar kıldım. Birkaç sorum olacak ancak sorulardan önce hala analog yayın izlediğimi ve uydu dünyasına tamamen yabancı olduğumu belirtmek isterim. :D

Bu uydu alıcısını aldıktan sonra alacağım lnb nasıl olmalı ?
    http://www.hepsiburada.com/Liste/next-gold-hd-ready-tek-cikisli-lnb-ye-333/ProductDetails.aspx?productId=evnextye333&categoryId=157193

Şurada ki gibi Hd destekli olması mu lazım ? Yoksa normal lnblerde TRT Hd,Atv HD gibi yayınları izleyebilirmiyiz?

Bu arada gittigidiyorda 166 tl
    http://urun.gittigidiyor.com/Botech-2010-HD-USB-Girisli-Dijital-Uydu-Alicisi_W0QQidZZ41662200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -AhmtOzdmR- -- 19 Temmuz 2011; 15:39:18 >
  • Botech-2010-HD

İyi günler arkadaşlar. Ben fazla televizyon izlemem ama Copa America Turnuvasını izleyemediğim için biraz moralim bozuldu ve uydu alıcısı almaya karar verdik. =)
    Baya araştırdım hd destekli olduğu için bu modelde karar kıldım. Birkaç sorum olacak ancak sorulardan önce hala analog yayın izlediğimi ve uydu dünyasına tamamen yabancı olduğumu belirtmek isterim. :D

bu uydu alıcısını aldıktan sonra alacağım lnb nasıl olmalı ?
    http://www.hepsiburada.com/Liste/next-gold-hd-ready-tek-cikisli-lnb-ye-333/ProductDetails.aspx?productId=evnextye333&categoryId=157193

Şurada ki gibi Hd destekli olması mu lazım ? Yoksa normal lnblerde TRT Hd,Atv HD gibi yayınları izleyebilirmiyiz?

Bu arada gittigidiyorda 166 tl
    http://urun.gittigidiyor.com/Botech-2010-HD-USB-Girisli-Dijital-Uydu-Alicisi_W0QQidZZ41662200
  • Sn, @AhmtOzdmr

Bahsettiğiniz Next lnb ile bu uydu alıcısını kullanıyorum, HD kanalları sorunsuz izliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odyseuss -- 20 Temmuz 2011; 10:11:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odyseuss

Sn, @AhmtOzdmr

Bahsettiğiniz Next lnb ile bu uydu alıcısını kullanıyorum, HD kanalları sorunsuz izliyorum.
    quote:

Orijinalden al�nt�: Odyseuss

Sn, @AhmtOzdmr

Bahsetti�iniz Next lnb ile bu uydu al�c�s�n� kullan�yorum, HD kanallar� sorunsuz izliyorum.

Teşekkür ederim. :)
    Bende bu hafta içinde almayı düşünüyorum. Öğrendiğim kadarıyla son yazılımla birlikte ntfs desteğide varmış receiverda. Sadece bunun için bile alınabilir =)

TRT Hd ve Atv HD dışında başka hd kanal var mı Türksat'ta?
  • Ntfs desteği var, şu an TRT HD, ATV HD, AHBR HD var, ayrıca baya test, demo kanal hd... Umarım Behzat Ç ve Muhteşem Yüzyıl'ı alan TVEN(Doğuş grubun yeni kanalı) HD kanalı HDEN kanalını şifresize çevirirde. Uydu alıcının tadını çıkarırız.
  • Teşekkürler Odyseuss. Bahsettiğim cihazı ve lnb'yi bugün sipariş ettim gittigidiyordan .=)
  • CİHAZIN KANAL GEÇİŞİ SIRASINDA SAAT ARALIKLARI İLE PROGRAM ADLARI YAZIYOR AMA HEP YANLIŞ 2-3 SAAT GERİDEN TAKİP EDİYO GİBİ. Bir diğer konu şifreli kanallarda ara ara trt hd bile şifreli diyor göstermiyo sonra bi bakmışsın açılmış. Ama çoğu şifreli kanalı malesef açmıyo çözüm bilen varmı? bu kapayıp tekrar açma modu falan işe yaramadı denedim. ayrı bi program yükleme veya menü ayarı gerektiriyorsa onu belirtirseniz memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: breakerman

Merhaba,

Botech 11500 PVR özellikli cihazı harici hard diske bağlayıp kullanabilen var mı ? Memory stick ile çalışıyor ancak muhtemelen yazma hızından dolayı atlama yapıyor.
    2,5" lik HDD yi taktığım zaman görmüyor. Bununla ilgili daha önce bir yerde elektriği harici olarak almayn hard diskleri görmez diye okumuştum.
    3,5" lik elektriği harici alan HDD yi bağladığım zamanda görmüyor. Sadece çıkartırken ekranda "USB çıkartıldı" mesajı çıkıyor. Aklıma gelen tek şey diskin NTFS formatında olması. Cİhaz belkide sadece FAT32'yi destekliyor olabilir. Sitesinde kullanma klavuzunu da bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mıdır ?
    @bbreakerman Ben sorununuz üzerine 2.5" iomega 500 gb harici diski denedim. NTFS formatında ki hdd'yi gördü.

NTV Spor'da geçen gün yayınlanan Barcelona maçı sırasında şifreye girdi. Bunu çözmek için ne yapmak lazım ?
  • bende netsipariş ten aldım gayet iyi
    http://www.netsiparis.com/kategori/42/2606/1511/UYDU-ALICILARI/BOTECH

botech sağlammış
  • botech 2010 hd cihaza standart LNB ile bağlasak HD yayınları izleyemezmiyiz yukarıdaki arkadaşların bahsetmiş olduğu türden LNB mi almamız gerekli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmtOzdmr

@bbreakerman Ben sorununuz üzerine 2.5" iomega 500 gb harici diski denedim. NTFS formatında ki hdd'yi gördü.

NTV Spor'da geçen gün yayınlanan Barcelona maçı sırasında şifreye girdi. Bunu çözmek için ne yapmak lazım ?

Teşekkür ederim. Sizin cihazınızda Botech 11500 PVR idi değil mi ? Birde bağladığınız 2,5" lik disk elektrikten harici güç almıyor, USB'den mi besleniyor ?
  • Arkadaşlar ,

Uydu alıcıda kayıt yaparken elde ettiğim sonuçları paylaşmak istiyorum. Mutlaka bir teknik açıklaması vardır.

Usb Flash bellek ve Class 6 hızında Micro Sd karta kayıt yaptırmayı denedim. Usb flash belleğin okuma ve yazma hızı daha yüksek olmasına rağmen (24mb/11mb ) kayıtlarda takılma-kesilme oluyor. Microsd kartta (17mb/9mb) ise en ufak bir takılma ne normal kayıtta ne de yayını durdurmakta ( time shift) sorun olmuyor. Özellikle hem kayıt hem okuma yapılan durumlarda usb flash bellek hiç verimli çalışmıyor.

Acaba okuma - yazma kanalı tek şeritli yol gibi mi? Eğer tek hat bağlantı varsa , hem yazma hem okuma yapamayacağı için birini yaparken diğeri kesintiye uğrayacaktır. Bilen arkadaşımız varsa açıklarsa iyi olur

Bir milyoncudan aşağıdaki kartı okuyucuyu 2,5 liraya aldım. Koruyucu kapak ve ip kısmını çıkartınca usb girişte hiç belli olmadan duruyor. İçine telefonlarda kullandığımız micro sd kartı taktım. Kayıt sırasında okuma-yazma ışığı yanmadığı için dikkat dağıtmıyor. Küçük olduğu için göze hoş görünüyor. Hız olarak sorunsuz. 4 gb belleğe 40 dakika civarı HD kayıt yapmak mümkün. Sd yayın ise 1-1,5 saat arasında kanalına göre kayıt yapmak mümkün. Tabiki 8 veya 16 gb bellek olsa daha iyi olacak ve Class 6 ve üzerini kullanmak lazım. Düşük hız sınıfına sahip kartlarda yine atlama yapıyor.

Botech Cihazlar | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hb_kosovali

CİHAZIN KANAL GEÇİŞİ SIRASINDA SAAT ARALIKLARI İLE PROGRAM ADLARI YAZIYOR AMA HEP YANLIŞ 2-3 SAAT GERİDEN TAKİP EDİYO GİBİ. Bir diğer konu şifreli kanallarda ara ara trt hd bile şifreli diyor göstermiyo sonra bi bakmışsın açılmış. Ama çoğu şifreli kanalı malesef açmıyo çözüm bilen varmı? bu kapayıp tekrar açma modu falan işe yaramadı denedim. ayrı bi program yükleme veya menü ayarı gerektiriyorsa onu belirtirseniz memnun olurum

Menu>> Zaman >> Zaman Dilimi : GMT+3 yaparsanız doğru zamanı gösterir.

Eğer zamanı Oto Zaman değil de , siz kendiniz ayarlarsanız o zaman EPG bilgisinde çok daha garip zamanlar gösteriyor. Örneğin :

19:00-20:00 >> Ana Haber Bülteni
    20:00- 22:00 >> Yerli Dizi

şeklinde göstermesi gerekirken

13:28-14:46 >> Ana Haber Bülteni
    15:11- 16:52 >> Yerli Dizi

gibi çok daha garip ve tam saat yerine , dakikalı bilgiler veriyor. Yazılım hatası.

------------------------------------------

Arkadaşlar ,

http://www.eurosatbase.com/

sitesi sanırım resmi yazılım sitesi.

Burada :

http://www.eurosatbase.com/contact.html

iletişim kısmına yazılım hatalarını yamak mümkün. Ben daha önce şifre.li kanalı normal zamanda bile kayıt etmiyor diye yazmıştım. Yeni yazılımda düzeltildi. Beni mi dikkate aldılar yoksa kendileri de mi yanlış yaptıklarını farkettiler bilemiyorum ama sizler de yazılım kusurlarını (bug) şikayet edin. Özellikle tv kayıt oynatma bölümünde Türkçeleştirilmemiş bölümler var. Yarısı Türkçe yarısı İngilizce uyarı mesajları var. Şifre.li kanalları yayın durdurma ( timshift) de yaptırmıyor. Ayda yılda bir , sadece bir spor karşılaşması için şifreye giren kanallar var (CNN, TRT1, Star gibi ). Bu kısıtlama çok mantıksız olmuş. Belki şikayet ile düzeltilir.

Örnek : Tv yayını kaydettikten sonra uzaktan kumandanın List tuşu ile girilen listede kaydı SARI tuşu ile silmek için işaretleyip OK tuşu ile silemeye çalışınca Confirm Delete (Silmeyi Onaylıyor musunuz) diye İngilizce soruyor.
  • arkadaşlar bende

botech "bc-7300xfta usb" receiver var.

durduk yere "7U" yazdı önünde. kumanda aç-kapa dışında işe yaramıyor. üzerinden de kanal değişmiyor. NTVsporda takıldık kaldık.
    yazılım falan atılmadı, kaç senelik receiver...

nasıl düzelir? acil yardım lütfen
  • kumandanın üzerindeki TV/AV tuşuna basınca mod değişiyormuş oradan düzeldi.
    yazılım problemi denmiş bazı forumlarda, alakası yok.
  • bu uydu alıcısı ile hotbird kanallarının şifresini çözüp izleyebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radius38

botech 2010 hd cihaza standart LNB ile bağlasak HD yayınları izleyemezmiyiz yukarıdaki arkadaşların bahsetmiş olduğu türden LNB mi almamız gerekli ?

lnb'nin hd'si diye birşey yok. ben eski lnb ile trt hd, atv hd, a haber hd kanallarını cam gibi izliyorum (botech bc 2010 hd).
  • botech bc 2010 hd almayı düşünenler için izlenimlerim:

kötü yönleri:
    - dikkatli bakınca karıncalanma var.kahverengi tonlarda çok belirgin oluyor.
    - kumanda verem ediyor. bu yüzyılda bu kadar çekemeyen bir kumanda üretmeyi nasıl başarmışlar anlamadım. kumandayı alıcının gözüne sokmak gerekiyor.
    - receiver kapalı konumda olsa bile elektrik gidip gelince kendiliğinden açılıyor
    - otomatik kapanma zamanlayıcısı işi bitince zamanlamayı silmiyor. yani bir akşam otomatik kapansın diyorsun her akşam kapanıyor. elle silmek gerekiyor.
    - media player'ın desteklediği formatlar iyi olsa da "media player" a yakışan bir menüsü yok. filmi ileri sarmak için eski vcdlerdeki gibi 1x 2x 3x ileri-geri izleye izleye sarıyor.
    - cihazın menüsü türkçeye yarım yamalak çevirilmiş.
    - kanal listesi düzenleme ekranında "atla" fonksiyonu var. ne işe yarıyor diye bakayım dedim. lütfen bekleyiniz dedi kaldı. yarım saate bekledim olmayınca kapattım, açılmadı. 3 hafta serviste kaldı. sakın denemeyin o fonksiyonu.
    - kanal geçişleri 1 saniyenin üstünde. hd kanallara geçiş daha da yavaş. aynı tp'deki sd yayınlar arasında geçiş (trt1-trt haber) daha hızlı
    - uydu sinyal seviyesi 65'in üstüne çıkmadı.genelde 45-55 civarında geziniyor. seviye 45in altına inerse görüntü gidebiliyor. eski uydu alıcım 90-100 arasında gösteriyordu.
    - yazılım güncellemelerinde sürekli twin protokolde güncelleştirme yapıldı diyor. bu cihazı alanların yüzde kaçı twin protokol kullanıyor.. cihazda değiştirilmesi gereken onca menü hatası ve eksiği varken bunlarla uğraşıyorlar çok garip.

gelelim iyi yönlerine:
    - hd yayınlar çok net
    - sd yayınlar scarttan daha keskin, suluboya gibi görünmüyor.
    - kayıt güzel ve kayıpsız çalışıyor. hızlı bir flash gerekiyor.(sandisk cruzer 8 gb ile hd kayıt atlama zıplama yapıyor malesef)
    - ısınmaya bağlı kapanma problemi yok

sonuç: hd yayınları net izlemek isteyen, menüsüyle çok işim olmaz ileri-geri kanalları gezerim, kumanda çekmese de razıyım diyenlere öneririm. 5 ay önce almıştım. bugün bakıyorum 150 tl civarında hala alternatifini bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.