Şimdi Ara

Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri normal katkı payı mı öder?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
41.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri ertesi yıl normal katkı payı mı öder? Her üniversite de böyle midir?

• İki seçeneği var ya normal öğretim saatiyle okula gider İ.ö parası öder Yada İ.ö saatiyle gidip normal öğretim parasıyla öder
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSimson

İki seçeneği var ya normal öğretim saatiyle okula gider İ.ö parası öder Yada İ.ö saatiyle gidip normal öğretim parasıyla öder

%10 luk dilime giren kişi normal harç vermek istiyorsa ikinci öğretim saatinde mi gitmeli diyorsun? Normal olan da bu zaten de %10 luk dilime giren ikinci öğretim öğrencisinin normal katkı payı ödediği doğru mu?
  • sınıfında derken bölümünde mi ? yani bölümündeki tüm öğrenciler içinde mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ateşkes

sınıfında derken bölümünde mi ? yani bölümündeki tüm öğrenciler içinde mi

Hayır sınıfta. Bazı üniversitelerde (Balıkesir, Trakya) böyle bir uygulama var ama hepsinde var mı onu bilmiyorum ve merak ediyorum.

Soruyu toparlayacak olursam: Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencisi ertesi yıl katkı payını normal mi öder? (Derslere yine ikinci öğretim saatlerinde girilecek, bu kafa karıştırmasın)
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

sınıfında derken bölümünde mi ? yani bölümündeki tüm öğrenciler içinde mi

Hayır sınıfta. Bazı üniversitelerde (Balıkesir, Trakya) böyle bir uygulama var ama hepsinde var mı onu bilmiyorum ve merak ediyorum.

Soruyu toparlayacak olursam: Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencisi ertesi yıl katkı payını normal mi öder? (Derslere yine ikinci öğretim saatlerinde girilecek, bu kafa karıştırmasın)

Benim okuduğum zamanda böyle birşey vardı.Ama okuldan okula değişir mi bilinmez okuduğun okulda sorman gerekir bunu.Ama evet böyle uygulanan bir sistem vardı hatta yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi 2 şekilde olabiliyordu tabi en iyisi % 10 luk dilime girmişse kişi 2. öğretim devam edip gündüz parası ödemesidir :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheSimson

İki seçeneği var ya normal öğretim saatiyle okula gider İ.ö parası öder Yada İ.ö saatiyle gidip normal öğretim parasıyla öder

%10 luk dilime giren kişi normal harç vermek istiyorsa ikinci öğretim saatinde mi gitmeli diyorsun? Normal olan da bu zaten de %10 luk dilime giren ikinci öğretim öğrencisinin normal katkı payı ödediği doğru mu?

Eğer %10 luk dilime girersen sana seçme hakkı veriyolar(İ.ö gidiyosun olarak kabul ediyorum)
    1. Seçenek İ.Ö sattlerinde gitmeye devam edersin ama normal öğretim parası ödersin
    2. Seçenek normal öğretim sattlerinde gitmeye başlarsın ama İ.ö parası ödemeye devam edersin

Senin seçimin

• Normal öğretim saatlerinde de giderim ben hocalarla anlaşırım o problem değil de acaba bu uygulama tüm üniversitelerde var mı merak ettiğim konu o.
  • işleyiş nasıl oluyor mesela 1.dönem dercedeyiz 2.dönemin harcınımı normal eğitime göre ödüyorz ?
  • quote:

işleyiş nasıl oluyor mesela 1.dönem dercedeyiz 2.dönemin harcınımı normal eğitime göre ödüyorz ?

Hayır sene sonunda oluşan ortalaman baz alınıyor ve ertesi sene normal ücret ödüyorsun. Eğer tekrar %10 luk dilime girersen normal ücret ödemeye devam ediyorsun ileriki yıllarda.
  • Bilen yok mu yahu?
  • quote:

Normal öğretim saatlerinde de giderim ben hocalarla anlaşırım o problem değil de acaba bu uygulama tüm üniversitelerde var mı merak ettiğim konu o.

Tüm üniv. lerde yok. Üniv. den üniv. ye değişir. Hocadan hocaya değişir. Bi şey de diyemezsin. ( öğretim saatleri açısından )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 20 Ağustos 2010; 22:46:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Normal öğretim saatlerinde de giderim ben hocalarla anlaşırım o problem değil de acaba bu uygulama tüm üniversitelerde var mı merak ettiğim konu o.

Tüm üniv. lerde yok. Üniv. den üniv. ye değişir. Hocadan hocaya değişir. Bi şey de diyemezsin. ( öğretim saatleri açısından )

Evet o değişir de %10 luk başarıyı yakalayınca harç miktarı düşüyor mu bunu merak ediyorum ben ve hala bilen biri çıkmadı.
  • düşüyor.

forumda '' ikinci öğretim '' şeklinde arama yaparsan , konularda bulacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

düşüyor.

forumda '' ikinci öğretim '' şeklinde arama yaparsan , konularda bulacaksın.

Madem öyle hiç aramayayım 96k bağlantıyla hocam. Sağ ol
  • Ben ikinci öğretimim. Ablamda ikinci öğretimde vakti zamanında. İlk %10 girdiği olmuştu 2 sene ve 1. öğretim parası ödedi. Benimde ilk senem bitti bende %10 dayım şuan ve bende 1. öğretim parası ödeyeceğim. Ama bizim üniversitede istenirse 2. öğretim parası ödemeye devam edip 1. öğretime geçebilirsin. Çoğu üniversitede bu iki seçeneği sunuyorlar önüne. Ve üniversite ayırt etmeksizin %10 a giren öğrencinin 1. öğretim parası ödemesi (2. öğretimde okumaya devam ettiği sürece. 1 yıl boyunca) genel bir yönetmeliktir.
  • quote:

bizimkinde var(erciyes)

bütün üniversitelerde vardır.

geçen sene ilk ondaydım.okuldan yazı geldi.bu sene de ilk ondayım henüz yazı falan gelmedi.bi sıkıntı olur mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 16 Ağustos 2011; 15:11:27 >
  • quote:

bütün üniversitelerde olduğunu sanıyorum. benim gittiğim Kırıkkale Üniversitesi ve ablamın gittiği Süleyman Demirel' de var
  • Dumlupınarda okuyorum bende daha 1.sınıfım benden düşük ortalaması olan arkadaşlar %10luk dilime girdiler fakat ben giremedim bir dersim fd sadece bundan dolayı mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursad14

Dumlupınarda okuyorum bende daha 1.sınıfım benden düşük ortalaması olan arkadaşlar %10luk dilime girdiler fakat ben giremedim bir dersim fd sadece bundan dolayı mı acaba ?

alttan dersi olan giremez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.