Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (103. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Durum nedir hocam bilgi verirmisiniz ?
  • wmsnickers kullanıcısına yanıt
    Ameliyat olalı yaklaşık 1.5 ay oldu.Şuan iyiyim.Sadece dokununca biraz acıyor.Daha tam nefes alamıyorum.Arada tıkanıyor sonra tekrar açılıyor.Burun şeklinden memun sayılırım.Birazcık yamuk yapmış doktor ama beklentim çok aşırı yüksek olmadığı için bana güzel görünüyor.Zaten yamukluğu anlamak için çok dikkatli bakmak gerekiyor ben bile bir kaç hafta sonra farkettimİlk zamanlar baya zorluk çektim ama şimdi iyi ki olmuşum diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoiciyiz -- 9 Aralık 2015; 18:01:01 >
  • enoiciyiz kullanıcısına yanıt
    O yamukluk ödemden kaynaklı da olabilir. İlerleyen zamanlarda şişlikler inince düzelebiliyor.

Memnun olmanıza sevindim.

Ben de 2.ameliyatı olabilirim belki, kararsızım. Burun ucu düşük hala...
  • Rinoplasti için Konya'da doktor önerebilecek var mı?
  • Geçenlerde Muhammed Dilbere'e gittim ameliyattan sonra burnumun değişeceğini ameliyat yapmamamı söyledi fakat burnumun içi çok kötü durumda eylülde emre ilhana görüneceğim bakayım o ne diyor galiba bazı doktorlar kötü burunları yapma riskine girmiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.a arkadaşlar.

9 yaşında iken bir kaza geçirdim ve burnum kırıldı. 18 yaşını tamamladıktan sonra doktor yeniden ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bende hem korku hemde ihmalden ( korktum çünkü ilk ameliyatım narkoz olmadan yapılmıştı acısını halen hatırlıyorum ) bir türlü ameliyat olmadım. En son iki sene önce annemin rahatsızlığı için doktora gidince ( anatomica ) doktor ayak üstü muayene edip revizyon ameliyat olmam gerektiğini. Ameliyat için kaburgamdan veya organ bankasından kıkırdak alınıp ameliyatta kullanılması gerektiğini söylemişti. O zamanlar da 7000 TL civarı bir fiyat çıkmıştı.

Gel zaman git zaman ben yine ihmal ettim, en son 1 ay önce vertigo rahatsızlığı için kbb doktoruna gittim. Medipol üni. hst. bir profesördü, profesör burnum için kesinlikle ameliyat şart dedi fakat ben yapamam dedi, çok iyi bir doktora ameliyat olmalısın dedi.

Şimdi olmak istiyorum ama doktorların bu kadar ciddiye alması beni korkutuyor, hele ki iyi bir doktora denk gelmezsem yandım gittim diyorum.

İstanbulda siz hangi doktoru önerirsiniz ? Daha önceden buna benzer bir operasyon geçiren var mı acaba ?

Teşekkürler.
  • Merhaba beyler,
    23 aralik sabah 8 de ameliyat oldum,5 saate yakin surdu.Ciktigimda iki doktorda yorucu bir ameliyat oldugunu ama basarili gectigini soylediler.

Ertesi gun sabahin korunde hemsire kiz geldi tamponlari aldi ne oldugunu bile anlamadim.Sonra burnum biraz acildi oh be dedim ama demez olaydim.Burundan sizan kanlar iyice kurudu ve burnumun icine yapisti ve hicbir sekilde nefes alamiyorum suan.Ustune bir de balgam oldu bugun,iyice daraldim.

Yarin doktorun yanina gidicem iyice bi temizlesin.Bir de dertlerimi anlaticam.

Suan kafayi yemek uzereyim.Cogu kisi ameliyattan once cok korkar ama ben de gram korku olmadi,gule oynaya girdim.Ama simdi iyilesme sureci daha sorunmus bunu anladim.

Suan icin gercekten tek istegim %30 %40 bile olsa nefes alabilmek.Sekil falan umrumda degil suan O derece daraldim yani.

Tecrubeli arkadaslarin beni umutlandiracak deneyimleri olmussa soylesinler lutfen.

• Hocam doktor burum damlası vermedi mi? Eğer vermediyse kendin eczaneye gidip burum damlası iste. Her burun deliğine 4 5 damla damlattıktan sonra bi süre götürür seni.

• emolity kullanıcısına yanıt
    Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Bana da damla krem veya türevi verilmedi. Ağrı kesici(apranax) , alerji hapı ve fito krem verdi. Ama bende şöyle birşey oldu. Tanıdık doktorun getirisi olarak 2.5 gün hastanede yattım. İlaçlarım hep hemşireler tarafından verildi. Sürekli serum vesaire. 4 gün tamponlar alındı. Burnum açıldı kebap. Arabaya bindik yaz sıcağı antalyanın sıcak poyrazı bir kuruttu burnumun içerisini. Aman allahım rezalet bir şeydi ya. 4 gün sonra dikişler alındı. Değişik bir bantla defalarca bantladı burnumu. Bu arada içini temizledi. Fito ile kremle günde 2 defa dedi. Bu aşamadan sonra hiç bir sıkıntı çekmedim. Şuanda 4.ay geçti. Şükürler olsun iyi ki olmuşum. Hem görünüş bakımından hem de sağlık bakımından.
  • Merhaba;
    Öncelikle hepinize geçmiş olsun. Bugün itibariyle yaklaşık 15 gün önce ameliyat oldum. Önce burnumun içindeki et alındı sonra da estetik operasyon geçirdim. Et ile kapalı olan kısım sağ taraftı oradan çok rahat nefes alıyorum fakat sol taraf resmen tıkalı. Bunun sebebi sanırım sümük. Temizlemesi zor oluyor ve bu can sıkıyor. Sıktığım tuzlu su gibi olan serumu şırıngaya fazla çekmiyorum doktor öyle söylemiş sanırım yani o da fayda etmiyor. E zaten şu anda sümkürmek de sıkıntı. Bu konuyu nasıl çözebilirim ? Danışmak istediğim diğer konu da şu. Nasıl anlatıyım burnumun sağ ve sol yanaklarında içe doğru et parçaları var her iki tarafta yani parmağı sokunca girmiyor bu sizde de oldu mu ? Olduysa geçiyor mu endişe etmeli miyim ? Şu anda şekil olarak bir sıkıntım yok fakat bu iki mevzu canımı sıkıyor 1 ay geçtikten sonra daha rahat sümkürebilecek miyim veya o bahsettiğim kısım açılacak mı? Şimdi son olarak da özel bir soru sormak istiyorum malum dediğim gibi sümkürmek kolay değil. Gusül abdest ihtiyacınız geldi mi geldiyse nasıl yaptınız. Aradan epey zaman geçti ama dediğim gibi sümkürmek hala sıkıntı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep_blue54

Merhaba;
    Öncelikle hepinize geçmiş olsun. Bugün itibariyle yaklaşık 15 gün önce ameliyat oldum. Önce burnumun içindeki et alındı sonra da estetik operasyon geçirdim. Et ile kapalı olan kısım sağ taraftı oradan çok rahat nefes alıyorum fakat sol taraf resmen tıkalı. Bunun sebebi sanırım sümük. Temizlemesi zor oluyor ve bu can sıkıyor. Sıktığım tuzlu su gibi olan serumu şırıngaya fazla çekmiyorum doktor öyle söylemiş sanırım yani o da fayda etmiyor. E zaten şu anda sümkürmek de sıkıntı. Bu konuyu nasıl çözebilirim ? Danışmak istediğim diğer konu da şu. Nasıl anlatıyım burnumun sağ ve sol yanaklarında içe doğru et parçaları var her iki tarafta yani parmağı sokunca girmiyor bu sizde de oldu mu ? Olduysa geçiyor mu endişe etmeli miyim ? Şu anda şekil olarak bir sıkıntım yok fakat bu iki mevzu canımı sıkıyor 1 ay geçtikten sonra daha rahat sümkürebilecek miyim veya o bahsettiğim kısım açılacak mı? Şimdi son olarak da özel bir soru sormak istiyorum malum dediğim gibi sümkürmek kolay değil. Gusül abdest ihtiyacınız geldi mi geldiyse nasıl yaptınız. Aradan epey zaman geçti ama dediğim gibi sümkürmek hala sıkıntı.

Ben septum deviasyon ameliyatı olmuştum , doktorum kulak temizleme çubuğuna zeytin yağı surup temizle demişti

• Estetik olan arkadaşlar beklediğiniz burna sahip oldunuz mu kuruşu kuruşuna değen bir ameliyat mı yoksa beklentileriniz karşılanmadı mı ? Tabi doktordan doktora farkeden bir durum bu ama genel yorumları merak ediyorum.Estetik olan arkadaşlar özel mesajdan ulaşırlarsa çok sevinirim, sormak istediklerim var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • burun ameliyatında 1. ay ile 6 . ay arasında ne kadarlık bi fark oluyo şişlikler açısından ?
  • Brockman kullanıcısına yanıt
    burnun şekli epey değişiyor tam oturmuş halini alıyor diyebiliriz..
  • Arkadaşlar bende Mart ayı 28 de burun ameliyatı olacağım sol taraf tıkalı burun eğik dedi, benim estetik olacak mı olmayacak mı bilmiyorum. SSK ile ameliyat olacağım. Bende estetiğe gerek var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: NarsistAdam

burnun şekli epey değişiyor tam oturmuş halini alıyor diyebiliriz..

Hocam benim burnum kalın derili birazda etli ucu çok şiş gözüküyo şuan 1 aylık, ne kadar bi küçülme olur acaba ?

• Brockman kullanıcısına yanıt
    şöyle söylim doktor benim estetik kısmını ellememiş sadece iç kıkırdağı düzeltmiş. Yamuk olan burnum ilk 4 ay kusursuz gözüküyordu 6. ayda eski haline döndü meğer adam bana estetik yapmamış septum yapmış sadece :D şimdi onun için tekrar plastik cerrahta estetik yaptırıcam.
    özet : 6ay -1 yılda tam son şeklini görürsün acele etme.
  • Beyler ben rinoplasti yaptırmayı düşünüyorum fakat sadece kemeri mi alıyor yoksa burnun ucunuda düzeltirler mi? Ayrıca benim burnum yüzüme göre çok uzun bunu kısaltmak mümkün mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kingsx kullanıcısına yanıt
    bende sadece kemeri alıp bıraktılar estetik dedikleri buydu sanırım :-( burun ucum hala etli kemeri almadılar. içeride burun deliklerini ayıran bölme hala sola doğru eğri sol taraftan zor nefes alıyorum.
    iyice sorup sorgulamak lazım ameliyat olmadan önce
  • bekir sivriye ameliyat olan arkadaslar memnunlar mi? bir sikayetleri var mi?

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.