Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

quote:

Orijinalden alıntı: skllmyh

bende 1-2 sene sonra ameliyat olmayı düşünüyorum. ama benimkisi burun eti vb. değil. estetik yani.
    özel mi devlet mi? hangısı daha iyi sizce? ücret vb. tuzlumu baya?

Elin yok mu reis, araştıramıyor musun googledan?

Ben de narkozdan korkuyorum beyler, bu yaz olacağım birkaç ameliyat; biri de burun. Bok yoluna gidersek diye tırsıyorum...

Neden tersliyosun simdi? Sonucta burda bir sürü arkadas ameliyat olmus, görmüs yani. İnternette baktim 1000-10000 TL arasi bi fiyat var. Ameliyatı iyi gecmis,doktorundan memnun arkadaslardan sadece öneri istedim doktor vb.
  • 4 aydan fazla oldu ameliyat olalı. Herşey süper, bir problem yok. Nefes sıkıntısı çekenlere şiddetle tavsiye ederim

Burnumdan çıkan fazla kıkırdakların resmini çekmiştim paylaşayım sizle

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

4 aydan fazla oldu ameliyat olalı. Herşey süper, bir problem yok. Nefes sıkıntısı çekenlere şiddetle tavsiye ederim

Burnumdan çıkan fazla kıkırdakların resmini çekmiştim paylaşayım sizle

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi

aynen bende oldum bu amelıatı bnımkılerde bole bırseydı heralde ama bana gostermedıler.
    suan rahatım.ama ılk 2gun cok kotuydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

aynen bende oldum bu amelıatı bnımkılerde bole bırseydı heralde ama bana gostermedıler.
    suan rahatım.ama ılk 2gun cok kotuydum.

Geçmiş olsun nasıl rahatmı nefesin
  • İzmirde yaptıran var mı ? Hastane ve doktor ismi söylerse sevinirim.
  • Konuyu bir uplamak istedim. Hem nefes darlığı hem estetik olmayı düşünüyorum. Acaba önerebileceğiniz bir hastane doktor varmı? Çapada yaptırmayı düşünüyorum.
  • beyler tipoplasti hakkinda gorusleriniz nedir,burnumun her yerinden memnunum fakat ucu bana biraz egik geliyor tipoplasti'de lokal anestezi ile 20 dk'de ucunu duzeltiyorlarmis tampon falan yokmus...dogrumudur?
  • Beyler ben de size burun ameliyatı deneyimimi anlatıyım.

Yaşım 25.yaklaşık 2 sene önce Samatya SSK Hastanesinde ameliyat oldum.Sıkıntım Burun eğriliği.Hem görsel olarak kendimi mutsuz hissediyordum,Hemde

burun delikleri küçük olduğu için rahat nefes alamıyordum.Birde burun eğriliği sola doğruydu ve Sol taraf komple kapalıydı.Bu güne kadar hep ağzımdan

nefesaldım.Tabii her sabah kalktığımda ağız kuruluğu felan.Üniversite yıllarımda sürekli odadaki peteğin üzerinde bi metal kabın içinde su bulundurmak

zorndaydm.Ortam Buharlı olsun diye.Çnkü sıcak hava nemi yok eder.Sıkıntılıydı hep yani.

İşte bir takım tetkikler röntgendi kan testiydi derken 1buçuk ay sonraya ameliyat tarihi verrdiler..Doktoruma sordum dedimki

hocam ameliyat estetikte olacak değil mi,fark neyse veriyim yeter ki kurtulayım bu dertten.Tamam dedi.Aşşa yukarı 250 tl bi fark ödedim.Zaten SSk burun

ameliyatını ücretsiz yapıyor.Bana bakan doktor Aşmış.Bölümün şefi.Yaşlı maşlı bi tip.BElli yani emektar olduğu.

Gel gelelim ameliyat günü çattı.Sabah 8:30 da ilk ben girdim ameliyata.Gözlerim tabi yaşlı doktoru arıyor.Ama piyasada yok.Ameliyat ekibi girdi ameliyathaneye.Cerrah Genç birisi en fazla 27-30 yaşları arasında.Anaa dedim oldumu sana kobay.Benim moral gitti tabi.NeyseDamardan narkozu bi

çaktılar 3 saniye bayıldım.Uyandığımda yatakta yatıyordum.

Annem felan başmda bekliyolar.Bu arada narkozluykan bilinçaltında ne varsa onu tekrarlarsınız.Sonraki günlerde Kardeşm tarafndan çok dalga geçldm.

Buz tedavisi kesnlkle önemli.Hatta şöyle yapın.Bildiğiniz Doktor eldiveni alın eczaneden beyaz olanlardan ve Onlara su koyun dondurun.İnanlmaz

rahatlatıyor.Hem çok fazla soğuğu geçiriyor.Hem çok Hafif.

Neyse sonraki günlerde tabi kontroller felan.İşaret parmağı kadar silikon var burunda.Okyanus suyu sıkıyosn açmak için burundaki pıhtılaşmış kanları.

İlk günler ağrılıydı.Burun sürekli sızlıyor.Tamponlar çıkarıldığında beynimi çıkarıldığını zannetim.Çok küfür ettim stajyere.Boğazına Yapştım felan.

İnanılmaz bir acı.Ama 10 saniye Sürüyor.Snra sargıya aldılar tekrar.

Sol taraftaki kemik kırıldığı için ödem vardı.Şişti yani.Dedim burası inermi zamanla iner dedi stajyer.Günler geçiyor inme yok.Hala şiş.

Şimdi üstünden 1 buçuk sene geçti.Burnumun ucu hala dokunduğumda sızlıyor.Artı burnumu ucu hafif Düştü.Delikler gene küçük.

O tam uç kısımdaki kıkırdağın arkasında kemik belli oluyor.Yani tam bir hayal kırıklığı.Çektiğim o acılar boşunaymış

Şimdi arkadaşlar Siz Siz olun Devlet hastanesinde olacaksanız doktoru tanıyın.Referansla gidin.Ya da özel ameliyathanesine gidin.Benim gibi kobay

olmayın.Devlet hastanelrinde hergün 10 larca hasta ameliyat oluyor.Haliyle sallanmıyorsunuz.Ama doktor tanıdıksa Rahatsınız ve ucuza kaparsınız.

ÖZel hastanelere gelelim.Şu anda bir çok özel hastaneyi gözden geçirdim.PEk çoğundan fiyat aldım.3000 e de var 5000 e de yapan var.

Bir tanesinde olacağım yakın zamanda.Hastaların önceki ve sonraki fotoğraflarını

yayınlıyolar sitelerinde.Gerçekten muazzam çalışmalar yapmış doktorlar.ücreti 2000 + KDV.

Bir de bir arkadaş içerden kemik eğriliğinde dışarısı da düzelmiyor mu diye sormuş.Ameliyat sırasında burun komple açılıyor.Her türlü oynama yapılıyor.

Tabiki de dıştan da burun doktorun istediği gibi değiştiriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oportunist

Beyler ben de size burun ameliyatı deneyimimi anlatıyım.

Yaşım 25.yaklaşık 2 sene önce Samatya SSK Hastanesinde ameliyat oldum.Sıkıntım Burun eğriliği.Hem görsel olarak kendimi mutsuz hissediyordum,Hemde

burun delikleri küçük olduğu için rahat nefes alamıyordum.Birde burun eğriliği sola doğruydu ve Sol taraf komple kapalıydı.Bu güne kadar hep ağzımdan

nefesaldım.Tabii her sabah kalktığımda ağız kuruluğu felan.Üniversite yıllarımda sürekli odadaki peteğin üzerinde bi metal kabın içinde su bulundurmak

zorndaydm.Ortam Buharlı olsun diye.Çnkü sıcak hava nemi yok eder.Sıkıntılıydı hep yani.

İşte bir takım tetkikler röntgendi kan testiydi derken 1buçuk ay sonraya ameliyat tarihi verrdiler..Doktoruma sordum dedimki

hocam ameliyat estetikte olacak değil mi,fark neyse veriyim yeter ki kurtulayım bu dertten.Tamam dedi.Aşşa yukarı 250 tl bi fark ödedim.Zaten SSk burun

ameliyatını ücretsiz yapıyor.Bana bakan doktor Aşmış.Bölümün şefi.Yaşlı maşlı bi tip.BElli yani emektar olduğu.

Gel gelelim ameliyat günü çattı.Sabah 8:30 da ilk ben girdim ameliyata.Gözlerim tabi yaşlı doktoru arıyor.Ama piyasada yok.Ameliyat ekibi girdi ameliyathaneye.Cerrah Genç birisi en fazla 27-30 yaşları arasında.Anaa dedim oldumu sana kobay.Benim moral gitti tabi.NeyseDamardan narkozu bi

çaktılar 3 saniye bayıldım.Uyandığımda yatakta yatıyordum.

Annem felan başmda bekliyolar.Bu arada narkozluykan bilinçaltında ne varsa onu tekrarlarsınız.Sonraki günlerde Kardeşm tarafndan çok dalga geçldm.

Buz tedavisi kesnlkle önemli.Hatta şöyle yapın.Bildiğiniz Doktor eldiveni alın eczaneden beyaz olanlardan ve Onlara su koyun dondurun.İnanlmaz

rahatlatıyor.Hem çok fazla soğuğu geçiriyor.Hem çok Hafif.

Neyse sonraki günlerde tabi kontroller felan.İşaret parmağı kadar silikon var burunda.Okyanus suyu sıkıyosn açmak için burundaki pıhtılaşmış kanları.

İlk günler ağrılıydı.Burun sürekli sızlıyor.Tamponlar çıkarıldığında beynimi çıkarıldığını zannetim.Çok küfür ettim stajyere.Boğazına Yapştım felan.

İnanılmaz bir acı.Ama 10 saniye Sürüyor.Snra sargıya aldılar tekrar.

Sol taraftaki kemik kırıldığı için ödem vardı.Şişti yani.Dedim burası inermi zamanla iner dedi stajyer.Günler geçiyor inme yok.Hala şiş.

Şimdi üstünden 1 buçuk sene geçti.Burnumun ucu hala dokunduğumda sızlıyor.Artı burnumu ucu hafif Düştü.Delikler gene küçük.

O tam uç kısımdaki kıkırdağın arkasında kemik belli oluyor.Yani tam bir hayal kırıklığı.Çektiğim o acılar boşunaymış

Şimdi arkadaşlar Siz Siz olun Devlet hastanesinde olacaksanız doktoru tanıyın.Referansla gidin.Ya da özel ameliyathanesine gidin.Benim gibi kobay

olmayın.Devlet hastanelrinde hergün 10 larca hasta ameliyat oluyor.Haliyle sallanmıyorsunuz.Ama doktor tanıdıksa Rahatsınız ve ucuza kaparsınız.

ÖZel hastanelere gelelim.Şu anda bir çok özel hastaneyi gözden geçirdim.PEk çoğundan fiyat aldım.3000 e de var 5000 e de yapan var.

Bir tanesinde olacağım yakın zamanda.Hastaların önceki ve sonraki fotoğraflarını

yayınlıyolar sitelerinde.Gerçekten muazzam çalışmalar yapmış doktorlar.ücreti 2000 + KDV.

Bir de bir arkadaş içerden kemik eğriliğinde dışarısı da düzelmiyor mu diye sormuş.Ameliyat sırasında burun komple açılıyor.Her türlü oynama yapılıyor.

Tabiki de dıştan da burun doktorun istediği gibi değiştiriliyor.

Ben 3000 liraya oldum ameliyatı. Son derece de memnunum pişman değilim. Konuyu görünce aklıma geldi martta doktora kontrole gitmem gerekiyordu unuttum şimdi 8 ay oldu hiçbir sıkıntım yok Allaha şükür.

Benim doktor da hep resimlerimi çekti, tam 1 sene olsun tekrar giderim artık resimlere bakmaya

Geçmiş olsun herkese
  • Bende 3-4 yaşındayken yaramaz olduğumdan vitrine çıkmıştım. Vitrinden düşünce burnumu kırdım. Burnumda kıkırdak yamukluğu oldu ama anlaşılmıyor. Ancak burun deliklerime doğru bakarsanız belki biraz belli oluyor. Görüntü konusundan çok sıkıntım yok. Fakat burun deliklerimden biri %100 açık, diğeri ise %25 açık, %75 kapalı gibi bir şey. Doktora gittiğimizde oda 18 demişti. Sizce görüntü açısından sıkıntı yaratmıyorsa, burun deliklerinden birinin %75'i kapalıysa sizce ameliyat olmaya değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

Bende 3-4 yaşındayken yaramaz olduğumdan vitrine çıkmıştım. Vitrinden düşünce burnumu kırdım. Burnumda kıkırdak yamukluğu oldu ama anlaşılmıyor. Ancak burun deliklerime doğru bakarsanız belki biraz belli oluyor. Görüntü konusundan çok sıkıntım yok. Fakat burun deliklerimden biri %100 açık, diğeri ise %25 açık, %75 kapalı gibi bir şey. Doktora gittiğimizde oda 18 demişti. Sizce görüntü açısından sıkıntı yaratmıyorsa, burun deliklerinden birinin %75'i kapalıysa sizce ameliyat olmaya değer mi?

Benim sorunumda seninki gibiydi. Kesinlikle değer çünkü o açık olan taraf tıkanınca kötü oluyor. Kaç yaşındasın? Ben düştüğümde 12 13 yaşlarındaydım o zaman şekil olarak belli olmuyordu. Büyüdükçe burunda gelişince tabi eğrilik belirginleşmeye başlamıştı.
  • 18 yaş sınırında neden bu kadar ısrarcılar? ve bu tür ameliyatların ardından etraftaki arkadaş-aile davranışları ne gibi bir etki gösteriyor?
  • quote:

quote:

Bende 3-4 yaşındayken yaramaz olduğumdan vitrine çıkmıştım. Vitrinden düşünce burnumu kırdım. Burnumda kıkırdak yamukluğu oldu ama anlaşılmıyor. Ancak burun deliklerime doğru bakarsanız belki biraz belli oluyor. Görüntü konusundan çok sıkıntım yok. Fakat burun deliklerimden biri %100 açık, diğeri ise %25 açık, %75 kapalı gibi bir şey. Doktora gittiğimizde oda 18 demişti. Sizce görüntü açısından sıkıntı yaratmıyorsa, burun deliklerinden birinin %75'i kapalıysa sizce ameliyat olmaya değer mi?

Benim sorunumda seninki gibiydi. Kesinlikle değer çünkü o açık olan taraf tıkanınca kötü oluyor. Kaç yaşındasın? Ben düştüğümde 12 13 yaşlarındaydım o zaman şekil olarak belli olmuyordu. Büyüdükçe burunda gelişince tabi eğrilik belirginleşmeye başlamıştı.

Yaş 18. Vallahi yaptırıp yaptırmama konusunda tereddütteyim.
  • quote:

quote:

quote:

Nefes problemi yaşıyorsan yaptır bence. Ama nefesin açıksa yaptırma tabiki. Sonuçta kimse durduk yere ameliyat masasına yatmak istemez. Şeklinden de memnunmuşsun zaten problem yok. Ben hiç nefes alamıyordum, o yüzden şimdi çok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 24 Nisan 2011; 0:36:13 >
  • Merhabalar. Daha once doktorla gorusmustum ve deviasyon ameliyati olmam gerektigini soylemisti zaten. 18 yasindayim. Nefes almada buyuk sorun var. Kendimi bildim bileli agzim acik yasamaktan cenemde kayma oldu ve duzeltilmesi cok ama cok riskli bir ameliyat gerektiriyor. Dolayisiyla cene durumunu kafadan sildim zaten. Balgam sorunu var, rahat uyku uyuyamiyorum vs.

Ankaradayim, hacettepe dis hekimliginde okuyorum. Bana onerebileceginiz hastane-doktor var mi? Hacettepede ayni ameliyati olan bir arkadasimin burnuna eski sistem bez tapmonlardan koymuslardi ve cocugun yuzu morarmisti bir sure boyunca. Sislikler de cabasi. Tabi ki hocalarla gidip kendim de gorusecegim ama bu olay kafami karistiriyor. Dedigim gibi, onerilerinizi bekliyorum.

Ameliyat sonrasinda, okudugum kadariyla 1 yila yakin bir sure boyunca hassasiyet ve aci devam ediyor. Peki denize havuza girmek istesek giremeyecek miyiz? Bu ameliyattan sonra, hayatimizdan cikarip atacagimiz seyler olacak mi?

Uzun oldu ama cevaplarsaniz sevinirim.

Tesekkurler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nefes problemi yaşıyorsan yaptır bence. Ama nefesin açıksa yaptırma tabiki. Sonuçta kimse durduk yere ameliyat masasına yatmak istemez. Şeklinden de memnunmuşsun zaten problem yok. Ben hiç nefes alamıyordum, o yüzden şimdi çok memnunum

Nefes konusunda aşırı bir sıkıntım yok ama yinede biraz sıkıntı var. Mesela yatarken istemsiz olarak hep ağzı açık uyuyorum. Hatta ağzımdan salyalarda akar, yastığı ıslatır. Normalde ağzımdanda burnumdanda nefes alırım. Fakat burnum tıkanınca mecbur ağızdan alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

Merhabalar. Daha once doktorla gorusmustum ve deviasyon ameliyati olmam gerektigini soylemisti zaten. 18 yasindayim. Nefes almada buyuk sorun var. Kendimi bildim bileli agzim acik yasamaktan cenemde kayma oldu ve duzeltilmesi cok ama cok riskli bir ameliyat gerektiriyor. Dolayisiyla cene durumunu kafadan sildim zaten. Balgam sorunu var, rahat uyku uyuyamiyorum vs.

Ankaradayim, hacettepe dis hekimliginde okuyorum. Bana onerebileceginiz hastane-doktor var mi? Hacettepede ayni ameliyati olan bir arkadasimin burnuna eski sistem bez tapmonlardan koymuslardi ve cocugun yuzu morarmisti bir sure boyunca. Sislikler de cabasi. Tabi ki hocalarla gidip kendim de gorusecegim ama bu olay kafami karistiriyor. Dedigim gibi, onerilerinizi bekliyorum.

Ameliyat sonrasinda, okudugum kadariyla 1 yila yakin bir sure boyunca hassasiyet ve aci devam ediyor. Peki denize havuza girmek istesek giremeyecek miyiz? Bu ameliyattan sonra, hayatimizdan cikarip atacagimiz seyler olacak mi?

Uzun oldu ama cevaplarsaniz sevinirim.

Tesekkurler.

Hayır öyle birşey yok sanırım. Benim 8 ay oldu havalar ısınsın gireceğim denize havuza her türlü kaçışı yok Ama mesela mayısta olursan haziran temmuz belki giremeyebilirsin havuza mikrop kapmaması açısından. Ben 3 ay boyunca her gün burun deliklerindeki pıhtıları temizlemek amacıyla şırıngayla serum sıktım, 3 ay geçmesine rağmen hala hafif kan geldiği oluyordu. O yüzden ilk 3 ay denize giremeyebilirsin ama bilmiyorum doktora sor tabiki
  • Teşekkür ederim, tabi ki en doğrusunu doktor söyleyecektir.

Okuduğum bölüm nedeniyle yaz tatili dışında tatilim yok sayılır (ki o da kısaltılmış bir durumda.) Bu yüzden yazın olmaktan başka seçeneğim yok malesef.

Size de geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Bende de et ve eğrilik var lanet birşey burnumdan gram nefes alamıyorum resmen durum çok kötü benim sonumuz hayır olsun.

Ameliyattan da korkuyorum en sonunda olacağız artık kış yada sonbaharı mevsimi içerisinde olmayı planlıyorum sıcak havalarda hiç çekilmez şimdi.

Gerçekten çok lanet bir şey bu burun eğriliği, et, nefes alamamak ve balgam hepsi var bende rahat konuşturmuyor adamı canıma tak etti devlet hastanesinden randevu alacağım birazdan bakalım doktor ne diyecek yazarım gelişmeleri kafamdaki plan ya bu sonbahar yada gelecek yaz en iyi hastanede ameliyat olmak.. Sağlıktan başkası yalan... Rahat nefes alamadıktan hayatımı yavaşlattıktan sonra ne yapayım böyle burunu..
  • Yarına aldım en sonunda randevu bakalım ne diyecek doktor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.