Şimdi Ara

türkiyedeki silah gücü sizce ne durumda

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
0
Favori
34.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu konu hep aklımı karıştırdı.. türkiyedeki silah gücü teknoloji ne durumda...??
    yayınlanan bi (dergi gazete) de tam hatırlamıyorum türkiyede 50 adet nükleer başlık bulunduğu yazıyodu.
    elimizde nekadar menzilli füze var bu füzelerin etki alanı ne mesela. türk ordusu cesaretiyle tartışmasız lider durumda peki teknolojimiz????

• teknolojimizde iyi durumda sen merak etme dünya da ilk beşte deniyor ama bence diğerlerinden eksiği hiç yoktur
  • dostum nükleer başlık varmıdır harbiden elimizde. elinde olan konuşuyo gözdağı vermek için bizimkiler hep susma halinde
  • oldukça fazla.
  • Dünyada gerilla savaşını kazanan (bu yöntemi kullanan terörist örgüt) tek ülke
    Bir dağdan diğerine asker aktarabilen 2 ülkeden biri
    Bağımsızlık savaşı ile kurulmuş tek ülke
    Kosovadan gece atış yaparak tam isabet alan iki ülkeden biri
    Kıbrıs savaşındaki başarılı çıkartmayı yapabilen tek ülke

......
  • bizde uçmayı çok seviyoruz

ayaklarımız ne zaman yere basacak bilemiyorum

Türkiye ordusunun rakkamsal büyüklüğü açısından ilk 5 te
    ama mesela asker başına harcanan parada diğer ülkelerin 50 de 1i
    ben zaten biliyordum
    ama askere gitip tastikte ettim

kimseye fazla güvenmeyin
    ordu bi poka yaramayan er ve erbaşları besliyor okadar
    ben valla birliğimdeki askerlerle çatışmaya gitmezdim
    adama yürümesini öğretemedik onunla cepheyemi gidilir

bizim zaten komutanda diyordu bu tip salak askerler yüzünde kaç şehit verdik

sızma operasyona gidiyorsun
    adam gidip tuvaletini yapıyor
    tüm nöbetçiler klubede uyur

Türkiyenin derhal modern orduya geçmesi lazım zaten ufak ufak kıpırdanmalar başladı aklı başınd akomutanlarımızın hepsi diyordu
    ilk önce G3 ten kurtulmaları lazım
    ayağına paranga tak öle dağa çık daha iyi

tabi şimdi millet sallamaya başlıyacak yok biz çok iyiyiz yok öle yok şöle
    tabi tabi
  • Askeri gücümüzü tam bilmiyorumda tanka, uçağa, dağa, köpeğe ceza vermesek daha iyi olucak..
    Askerde iken cezalı tank vardı birde onun başına nöbetçi dikiyorlar sanki tank kaçıcak
  • Turkiyede asker basina para harcanmaz bence pek

direk roketsan Aselsan vb sanayilere para harcanior daha 1 yil oncesine kadar en fazla burce savunma ve silah sanayine harcandigina gore birseyler olmali...
  • Türkiye'nin askeri gücü ilk 5'te olamaz tüm dünya ordularını baz alırsan, ama şanlı bir tarih, imanlı askerler kalabalık bir nüfus olunca caydırıcı olabilir elimizde uzun menzilli radara yakalanmayan füzelerimiz yok, elektronik silahlarımız,nükleer başlıklı bilmemnelerimiz yok ama Ortadoğu'yu baz alırsan bölgede liderdir denilebilir. Bir ülkeye girmek önemli değildir, önemli olan orda kalabilmektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: respectrespect

Türkiye'nin askeri gücü ilk 5'te olamaz tüm dünya ordularını baz alırsan, ama şanlı bir tarih, imanlı askerler kalabalık bir nüfus olunca caydırıcı olabilir elimizde uzun menzilli radara yakalanmayan füzelerimiz yok, elektronik silahlarımız,nükleer başlıklı bilmemnelerimiz yok ama Ortadoğu'yu baz alırsan bölgede liderdir denilebilir. Bir ülkeye girmek önemli değildir, önemli olan orda kalabilmektir

Atma respectrespect bunlar gizli bilgilerdir Ayrica akdenizde deliler gibi roket denemesi yapildigini bilmeyen kac kisi war bu forumda acaba ?

Oyle seylerimiz olmasaydi yunanistan bizi En buyuk tehdit olarak gormezdi.
  • bizim genel sorunumuz AR-GE
    tüm dünyada en büyük AR-GE yi ordu yapar çünkü para onda
    bizde ordu çok az ar-ge yapo
    bu yüzden türkiyede mühendisin eğitimin değeri yok
    özel sektör daha yeni arge yapmaya başladı

TAI Türkiye için büyük umuttu ama heç bişi üretemedik
    çünkü bizde grup çalışması yok
    her kez başkasının başarılı olmasını istemmiyor, dedikodu yapıyo ıvır zıvır
    en büyük sorunumuz bu
    bizde çok iyi mühendisler zekalar var ama kullanamıyoz
    dedikodu kuyu kazma her yerde var
    çünkü kimse kendinden zeki birini istemiyor
    sonra şuçu ABD ye atıyoz

diğer sorunda eğitim askerler bile 1935 a kadar her haltı biliyor
    II dünya savaşından falan haberleri yok
    zaten olsa direk modern orduya geçerler

II Dünya savaşı rakkamsal büyüklüğün heç bir halta yaramadığının en büyük ispatıdır
    dünya tarihinde hiç bir zaman bu kadar küçük ordular bu kadar büyük orduları yenmemiştir.

Türkiye halkı ile önemli bir ülkedir,
    halkı bir bütündür ve tüm dünyaya yayılmıştır
    ancak pasiftir
    yani ABD de 4-5 ermeni rum her türlü kararı aldırırken türkler boston da sokakta gezinir,
    ABD'de ki Türk dostu gavurlar bizim Türkleri toparlayım senatoya baskı yapmaya çalışırken dediğim gibi bizim Türkler bi zikim yapmaz

tabi tüm şuç vatandaşlarımızda değil, devlette onlara destek vermez
    Türk'lük aleyine bir film yaptığınız zaman 4 bir yandan dünyanın desteği alırsınız
    Türkleri övme amaçlı bir film yapmay akalkıştığınızda TC bırakın destek olmayı köstek oluyo
    yabancı bi adam cnntürk te böle konuşuyordu Türkiyede çekim izni için aylarca uğraşmışlar

ama bizim halktan niye korkuyorlar çünkü yumurta kapıya dayandığı zaman birlik olacaklarını biliyorlar
    gerisi hikaye

bizim halk grup çalışmasını öğrendiği
    birde başkasına pok atmaktan vazgeçtiği zaman (yok ABD yaptı yok trafik canavarı yaptı) savun dünya Türkler geliyoo
  • bence sen atıyon
    uyan kalk uykudan

Türkiyede mikron lehim teknolojisi yok Nükleer silahmı yapacak
    Allah'ım akıl fikir ver

bizim ordumuz 2 tane zikimdirik torpil atan, suyun altından 1 gün kalan 20knot hız yapan denizaltılarımıza modern denizaltı diyor
    halbuki 1960 lardan beri dünya nükleer olmayan deniz altılara su altındada gidebilen gemi diyor o sınıfa koyuyor

quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

quote:

Türkiye'nin askeri gücü ilk 5'te olamaz tüm dünya ordularını baz alırsan, ama şanlı bir tarih, imanlı askerler kalabalık bir nüfus olunca caydırıcı olabilir elimizde uzun menzilli radara yakalanmayan füzelerimiz yok, elektronik silahlarımız,nükleer başlıklı bilmemnelerimiz yok ama Ortadoğu'yu baz alırsan bölgede liderdir denilebilir. Bir ülkeye girmek önemli değildir, önemli olan orda kalabilmektir

Atma respectrespect bunlar gizli bilgilerdir Ayrica akdenizde deliler gibi roket denemesi yapildigini bilmeyen kac kisi war bu forumda acaba ?

• Haklısın, yani dediğin doğru akdenizde yapabiliriz ancak, bilmiyorum askerliğini yaptınmı?
    quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

quote:

• Babası asker olan bir kız baya dertliydi bu konuda. Deniz alanında kötüymüşüz çünkü amerikanın hurdaya çıkarttığı gemileri alıyormuşuz. Denizaltıların sadece montajını yapıyormuşuz. Neredeyse tüm malzemeler yurtdışından geliyormuş ve teknolojik cihazların içeriği taM bilinmiyor. Yani amerika denizaltımızın nerede olduğunu bilebiliyormuş.
  • YBA ya Aynen Katılıyorum Bizim ordumuzda Sadece İman gücü var silah yok Benim bildiim tek füzemiz yani en iyi füzemiz NİKE füzesi :D,

Ancak yeni silahlar ve Ar Ge lerle kendimizi ve ordumuzu geliştirevbiliriz, 48 model 50 ton ağırlığında tanklar ve sağa sola döne hizaaya gel cart ccurt eğitimleriyle asker yetiştirmekle olmaz moder askeri eğitime geçmeli savaşmayı öğretmeliler bizi yok 8 barfiks yok 35 şınav çarc curtla asker yetişmez g3 eline verip 9 mermi attirip askerliği boyunca sonra savaş çıkınca sedece nöbete gitssin diye atış yaptırmaları yanlış,,Cephe eğitimi savaş eğitimi yapılmalı..

söylüyeceğim çok şey var bu konu hakkında ama susuyum... komuta Komutanlarımızda...
  • kimsenin hiç bişey bildiği yok tam olarak ama şuna inanıyorumki biz kesinlikle önemsenmeyecek güç değiliz.müslüman ülkeyiz ve etrafımız düşmanlarla dolu.bence kimse bu forumda ve Türkiyede hatta dünyanın hiçbiyerindeki Türk vatandaşı bizim şuyumuz buyumuz bile yok dememeli bu benm cok sinirime gidiyo.Eğer ırak bende nüklüer var akıllı ol diyosa yada kuzey kore diyosa bunu bizde de var demektir bu.Ama TÜRKİYE nin buşekil konuşmasına gerek bile yok.Böle şeyleri forumda tartışmak dopru da değil bence çünkü kendini Türk görmeyen bİR Türk buraya onur kırıcı yazılar yazabilir sallıyabilir ve biz de bu gereksiz insanlar için tartışmamalıyız.
    Ben sadece şunu diyorum Tarihiyle geçmişiyle dünyayı bir zamanlar elinde bulunduran TÜRKün hiç bir zaman önemsenmemesi söz konusu değildir biz güçlü bir milletiz.Her nekadarda hiç bir müttefiğimiz olmasada biz şu an olumlu bir sürecte ve iyi bir durumdayız.g..ü b.klu Yunanistanın arkasında abd ve AB var olmasına rağmen bizden gerideler.Eğer biz hristiyan olsaydık blkide avrupayı şu an yönetiyo olurduk.Ama bizim arkamızda ALLAH var her zaman yardımcımızdır.Türkiye hakkında b,reylerin bu forumda Türkiyeyi aşşağılayacak nitelikte konuşmasına izin vermemeliyiz ne olursa olsun.
  • Naughty peki ismini tam bilmediim ve sanırım bordo bereliler grubu olan bir türk askeri grubu nasıl olurda sade sağa dön sola dönle mekik çekle dünya da yapılan dayanıklılık yarışmasında organizasyonunda birinciliği göğüsleyebilir???
  • Ordumuz savaş kabiliyeti bakımından dünyada ilk sıralarda olabilir ama teknolojik donanım bakımından aynı sıralarda değiliz.
  • Türkiye'de nükleer başlık var ancak bizim değil. incirlik'te hepsi ve amerika'nın.
  • bahsetsene yoğurt kardeşim.nasıl bir yerdesin merak ettim vallaha???
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.