Şimdi Ara

1'inci Mknz. P. Tug. K.lığı DOĞUBEYAZIT AĞRI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
36.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• kardeş ben yenişehirden şuan bilet almaya çalışıorum erzuruma gitmeyi düşünüorum
    http://www.facebook.com/profile.php?id=568079750

bi msj atsana bana faceden
  • ----------------------------
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 1'inci Mknz. P. Tug. K.lığı
    DOĞUBEYAZIT AĞRI
    ----------------------------

Adım Sinan. Boluluyum. Bolulu varsa özel mesaj atabilir.

Nasip olursa, yarın sabahtan önce Ankara'ya oradan da Erzincan veya Erzurum'a otobüsle gitmeyi düşünüyorum. Ankara'dan Erzurum ortalama 10 saat sürüyor. Erzurum'dan otobüs bulabilirsem Ağrı'ya da gidebilirim, tabi yakalanmazsak :)

AĞRI VE SOĞUK

Bir arkadaşım Ağrı'da asker, diğeri de Valilik'te polis memuru idi. Ağrı ile ilgili söyledikleri tek şey: SOĞUK... Hele hele, kısa dönem olduğumuz için eğitim sonrası da orada kalacağımızı göz önüne alırsak askeri eğitimden çok, soğuk sıkıntı olacak gibi. Meteoroloji sitesinden Ağrı'nın hava sıcaklık derecelerine baktım. Ağustos-Eylül ve Ekim ayları serin. Fakat, Kasım ayından itibaren terhis olacağımız Ocak ayına kadar çok soğuk (-10 ile -30 arası). Arkadaşım, "Nöbetleri 15 dakika arayla tutuyorduk" demişti. Gerisini siz düşünün.

YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER

"Giderken yanınıza birşey almayın" diyen çok oluyor. Askeri siteden de okudum. Açıkcası, yanımda fazla birşey götürmeyi düşünmüyorum. Sadece KTM'lerde kalırım diye - yakalanmamam imkansız :) - birkaç eşya götürebilirim. Askerdeki tüm ihtiyaçlar (pijamasından çorabına kadar) zaten veriliyor. Traş bıcağından telefon kartına kadar yanınıza almayı düşündüğünüz herşey de kantinlerde mevcut. HATTA DIŞARIDAN ALACAĞINIZ FİYATTAN BİLE UCUZ.

Eğitim sonrasında ve özellikle kışa doğru ihtiyaç olursa kazak gibi kalın eşyalarımı kargo ile yollattırmayı düşünüyorum.

AŞAĞIDAKİ SİTEDEKİ BİLGİLERİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM
    http://www.dzkk.tsk.tr/TURKCE/birliktanitimi/isdeneregitimalayi/faydali_bilgiler.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolu374 -- 10 Ağustos 2010; 17:58:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.