Şimdi Ara

1'İNCİ J. EĞT. TB. K.LIĞI - GÖLKÖY / KASTAMONU (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
0
Favori
95.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kastamonu gölköy de yaptım askerliği 1, bölükdeydim aklıma ilk gelen musluktan su içileiliyordu en çok ihtiyaç duyacağınız şey olduğu için yazdım boşuna sıraya girmeyin orada.

337, k.d
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Bana da burası çıktı tertipler...

Mutlaka ortak noktalarımız vardır, ben İstanbul'da ikamet ediyorum, sınava Tuzla'da girdim ve İnşaat Mühendisiyim...

Ayrıca gideceğimiz yer de Tugay değil bir Tabur. Dolayısıyla Türkiye'nin her yerine dağıtılacak kadar askerin istihdam edilebileceğini sanmıyorum... :)

kardeşim pm atamıyorum. umarım görürsün bunu. ben şu an msndeyim.

eudoxia_rode@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem88tr

quote:

Orijinalden alıntı: gfk

vay be şimdi gölköyü duyunca bi hoş oldum gözlerim doldu. bende 337 kd olarak aralık ayında yaptım gölköyde acemiliği.
    bizim 5.bölüktü. 5. bölük gölköy ün en iyi imkanları olan bölüktür. sosyete bölük derler. 5. bölük e düşenler gerçekten şanslı sayılır.
    gerçekten komutanlar ve ortam süperdi. askerliğin en iyi zamanları acemilikte geçen zamanlar..
    valla gölköyden sivasa dağıtımdan sonra çok sıkıntılı geçti askerlik..
    diyeceğim; gölköye düşenler tadını çıkarsınlar çünkü usta birliğine dağıtımda mumla arayacaksınız gölköyü.

üstad sivas nasıldı sonra bende sivas il jandarmadayım

valla hocam gölköy den sonra sivasa düşmüştüm sivastada ilçelere dağıtım olmuştuk.
    337 kd kışın gittiğim için iliklerimize kadar donuyorduk -35 derecede nöbet tutuyorduk
    ben sivasın bi ilçesine düştüm düşmez olaydım, komutanlar çok sertti, uzun dönemlerin hepsi malın tekiydi
    çoluk çocuk sürekli kendi aralarında kavga ediyorlardı bir kaç tane sürgün yemiş rdm (psikopat) vardı
    uzun dönemler sizi sevmiyecekler kısa dönem olduğunuz için. okumanın ne kadar değerli bişi olduğunu o zaman anlayacaksınız.
    hiç günler geçmiyor askerde, şimdi bakıyorumda sivildeyim bitireli 3 ay oldu ne çabuk geçiyor anlamıyor insan.
    4 yıl neki askerlik için ben 10 yıl daha okurum arkadaş.
    sen il jandarmaya düştüysen muhtemelen orda yapacaksın askerliğini dağıtım felan olmazsın.
    aynısı benim arkadaş ta orda yapmıştı. ama seni üzmek istemem orda devrecilik varmış..
    inşallah kalkmıştır devecilik. yoksa kötü bişi devrecilik. neyse allah yardımcınız olsun. hayırlı tezkereler ...

• quote:

Orijinalden alıntı: unher

Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi KASTAMONU 1'İNCİ J.EĞT.TB.K.LIĞI/GÖLKÖY
    GÖLKÖY KASTAMONU
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.08.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/TOKAT
    TOKAT

Herkese Hayırlı Uğurlu Olsun. Samsundan Geliyorum.

selamlar arkdas bnmde aynı yerler sanırım beraber geçicek askerlik:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Bana da burası çıktı tertipler...

Mutlaka ortak noktalarımız vardır, ben İstanbul'da ikamet ediyorum, sınava Tuzla'da girdim ve İnşaat Mühendisiyim...

Ayrıca gideceğimiz yer de Tugay değil bir Tabur. Dolayısıyla Türkiye'nin her yerine dağıtılacak kadar askerin istihdam edilebileceğini sanmıyorum... :)

339 olarak gölköy de acemiliği yaptık. 1600 Kısa dönem vardı. yaklaşık 1350 kişi doğunun değişik illerine gitti. Şanslı sayılabilecek 250 kadar kişi en batı Zonguldak olmak üzere batı illerine düştü. Ben de o grup içindeyim. Bartın - Amasra ilçe jandarma. şafak 34 herkese hayırlı teskereler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackeagleaod

quote:

Orijinalden alıntı: unher

Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi KASTAMONU 1'İNCİ J.EĞT.TB.K.LIĞI/GÖLKÖY
    GÖLKÖY KASTAMONU
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.08.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/TOKAT
    TOKAT

Herkese Hayırlı Uğurlu Olsun. Samsundan Geliyorum.

selamlar arkdas bnmde aynı yerler sanırım beraber geçicek askerlik:)

Gölköyden tokat/zileye gitmiştim

• up!!!
  • Jandarma Genel Komutanlığı
    Sınıfı JANDARMA
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi KASTAMONU 2'NCİ J.EĞT.TB.K.LIĞI/GÖLKÖY
    GÖLKÖY KASTAMONU
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/MALATYA
    MALATYA

malatyaya geçecek olan arkadaşlar var mı
  • arkadaslar öncelikle selam ben 15 ay askerligimi gölköyde yaptım acemi birligim 3. bölük tü sonra dagıtımımız okundugunda yine aynı yerde kaldım kısmet ne diyelim karargah bölügüne geldik usta birligine bir kac gün orda kaldıktan sonra oguzhan binbası bizi bölüklere yani birim yerlerimize verdi benim sansıma 5. bölük geldi ve usta birligimi tamamiyle 5. bölükte revir cavusu olarak yaptım tertibim 89/2 az önce okudum yorumları ksd ler var forumda onlarla aynı dönem yapmıstım sanırım hatırlarlar belki herneyse gölköy güzel yerdir kastamonuda güzel bir şehirdir biraz sıkıntı cektik ama cok sükür bitirdik geldik ben teskere aldıgımda alay oluordu orası inşaat halindeydi 5. bölük bizim otaraf arazi falan revir yapılıordu egitim alanlarınız kısa dönem arkadasların acıkladıgı gibi toz toprak içindeydi ama arkadas demiş eczaneden maske alın :D arkadaslar maske alsanız bile takmanıza izin vermezler yazıları okudukca duygulandım inanın cunku ben o taburun ön nizamiyesinden acemi olarak girdim arka nizamiyesinden teskere elimde izin kullanmadan askerligimi bitirdim cıktım ama alay oldu diye biliorum suan bazı komutanlarımla görüştüm onlarda zaten hep taini cıkmıs gitmişler gölköy taburunun her karısına ayak bastım yeri geldi bunaldık yeri geldi sıkıldık kafayı yicek gibi olduk ama güzel yerdir rahat yerdir emin olun buna acemi askerlere cok önem verilior ben acemiyken daha rahattım usta olunca orda cok zorlandık ama 3 ay falan sonra tabi cok güzel gecti donanım haber sayesinde tertiblerime selam söylemek isterim sivaslı eser abi konya konarili köyü beytullah kacar bursalı ceylan giresunlu laz ceyhun :) hepinizi cok özledim lan güzel günlerdi sayamadıgım taburda olan tüm tertiblerime badilerime selam olsun burdan ayrıca kısa dönem abilerimede selam olsun hıı birde unutmadan eger bir gün revire giderseniz soner yüzbası veya erdal yüzbası ordaysa 5. bölük adanalı hüseyinin size cok selamı var komutanım diyin rdm komutanı metagan tegmenim siizi de unutmadım daha kimler kimler garas cavusu badim emirhan sende aklımdasın kardesimlerim benim zor günlerdi ama cok güzel günlerdi SELAM OLSUN TÜM MEHMETCİKLERİMİZE ha birde :) filama yarıslarında kosamazsanız durun nefes alamıor gibi yapın arkadan gelen ambulans sizi alır bişede olmaz korkmayın :D cok merak ettiginiz seyler varsa burda sorun elimden geldikce cvp lıcam size arkadaslar sonucta 15 ayımı ben o taburda izin kullanmadan gecirdim ewim gibi olmustu orası hepinize hayırlı teskereler allaha emanet olun DOGUBEY İNTERNET CAFE SAHİBİ SEHER ABLA VE MEHMET ABİ kalbimdesiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Omegamon

Arkadaşlar ben de kastamonu yolcusuyum, ümraniyeden

benıde bekle nerden bulacaz bu yerı ya :D bende cekme koyden gıdıyorum artık bulusuruz :d devrem
  • İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi KASTAMONU 5'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/GÖLKÖY
    GÖLKÖY KASTAMONU
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2012
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/İZMİR
    İZMİR

İstanbul'dan Kastamonu'ya Metro seyehat ile 12.04 saat 07:00 otobüsüyle Kastamonudaki birliğime katılacağım.

Herkese hayırlı teskereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kivanc87

quote:

Orijinalden alıntı: Omegamon

Arkadaşlar ben de kastamonu yolcusuyum, ümraniyeden

benıde bekle nerden bulacaz bu yerı ya :D bende cekme koyden gıdıyorum artık bulusuruz :d devrem

Ben de Kocaeli'den geleceğim :)
  • İlk Katılışını Yapacağı
    GÖLKÖY KASTAMONU

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/MUĞLA
    MUĞLA

ankara'dan geliyorum arkadaşlar şimdiden hayırlı teskereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku01

İlk Katılışını Yapacağı
    GÖLKÖY KASTAMONU

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/MUĞLA
    MUĞLA

ankara'dan geliyorum arkadaşlar şimdiden hayırlı teskereler

Kastamonu/Muğla ben de kardeş :) Nasılsın?
  • iyidir valla yorumları okuyunca daha da bi sevindim hayırlısı olsun artık. senin keyif nasıl
  • acemilik: KASTAMONU 5'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/GÖLKÖY GÖLKÖY KASTAMONU

usta:J.OKLL.K.LIĞI/BEYTEPE ANKARA

istanbul tuzladayım o yüzden otobüse gebzeden bineceğim. çarşambayı perşembeye bağlayan gece 00.:30 da ulusoyun otobüsüne bilet aldım sabah 7-8 gibi kastamonuda olurum heralde. şimdiden hepimize hayırlı tezkereler arkadaşlar.
  • Arkadaşlar hepinize öncelikle hayırlı teskereker.
    Ben de geçen sene askerliğimi kısa dönem olarak kastamonuda Bölge komutanlığında yaptım.Ordaki tek sıkıntı arkadaşlar asker sayısının az olması dolayısıyle nöbet saatlerinin fazla olmasından kaynaklanıyordu.Gece 2 saat gündüz 3 (toplam 5 saat) yada gündüz 6 saat nöbet fix tutarsın.Yaptığın işler temizlik ve eğer bahar dönemine geldinmi iş kesinlikle bitmez habire çim biçersin...rdm olursan bulaşıktan kurtulamassın.Yani burda kışın askerlik yapmak çok daha iyi.
    Gölköy çok büyük bir yer arkadaşlar.Bütün eğitimler atışlar orda yapılıyor.Erzak deposu cephanelik vs. hepsi orda.5000 kişiden fazla asker alınabiliyo.Ben çavuş olduğumda o tarafa gittiğimde yada atış yapmak için o tarafa gittiğimde eğitimlerin sürekli devam ettiğini gördüm.
    Ordan doğuya gitcek arkadaşlara ek olarak gece arazi eğitimi yaptırıyorlar.Yani sizi uykunuzdan kaldrıp araziye ses dinleme tahmin yürütme vs gibi eğitimler yaptırıyorlar.Bu biraz can sıkıcı ve alışması zor bir eğitim ki benim devrelerede yaptırmışlar kısa dönemlere ordan biliyorum.
    Kastomunu çarşıdan bahsedeyim.Merkezde ortadan akan bir dere ve iki yanına kurulmuş ana yollar ve alışveriz mağzaları var.Sizin ilk çarşıda internete girme sıkıntınız olacak arkadaşlar.Çünkü adam aklıllı internet kafeleri yok ve emin olun ilk çarşıya çıktığınızda yer dahi bulamyabilirsiniz.Ben size her hafta (5 ay) sürekli gittiğim bir yeri söyleyeyim.Gölköy tarafından gelirken salı pazarı diye bir yer var.Orda inin ve sorun ordakilere.Zaten bir tane yol var ana yoldan girdiğinizde.İlerleyin içeri doğru büyük ve tenha bir internet kafe var.Bağlantısı da iyi.Orda takılın.Merkezde boş bulmak çok zor.Ama bulamassanız merkezde ünlü bir pizzacını sırasında kırtasiye görünümlü internet kafe var alt katı yapmışlar yada otobüs firmalarının bulunduğu yerde pasajda PS3 oyun oynatan internet kafe var.
    Umarım iyi bir askerlik geçirirsiniz.Son olarak şunu söyleyeyim.Kastomunda güneşli gün sayısı kışın ve baharda çok az.Yağmur var genelde.Şunu mutlaka yapın çarşı izninizde.Kastamunu kalesine çıkın.Bol fotograf çekilin.Mükemmel bir yer.Cipsinizi kolanızı alın ve manzaraya bakın.Çıktığınızda beni hatırlayın.Hepiniz Allaha emanet olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: utku01

iyidir valla yorumları okuyunca daha da bi sevindim hayırlısı olsun artık. senin keyif nasıl

İyidir işte ben de öyle yorumlara bakıp hazırlanıyoruz..
  • Merhaba arkadaşlar.

Bende 1.Jand.Eğit.Tab.Komut. Gölköy Kastamonu'ya düştüm.

23.05.2012 Teslim olma tarihim.

Samandıra metro'dan alıcam oto.biletimi.

Kartal U.Mumcu Mah'de ikamet ediyorum.

Gölköy'lü varsa beraber gidebiliriz.Cevap bekliyorum.Hayırlı Teskereler Şimdiden.
  • kastamonu gölköy hakkında bilgi almak istğen atkadaşlar kastamonu otagarda inmeğin kastamonu merkezden minibüsler kalkıyor gölgöye cumhuriyet meydana inin zaten orda sizi mücahit abi diye bir arkadaş bekler hem askeri malzemeci hemde internet cafesi var o sizi kazıklatırmaz ona güvenin birde her gittiğiniz yerde fiyat sorun tuvalate bile gitseniz sim kartlarınızı mutlaka alın cep telefonu kıraya veriyolar yemin töreninden sonra carşıvar mrkzden gölköy uzaklığı 10 dk aralığı var botlarınız cok vurur onlara dikkat edin gölköyde ksd lere ii davranıyorlar internet cafe bilardo halı saha sinama salonu var parfüm kolonya deodrant sokmak yasak açık paket sigara yasak ilaç yasak komutanlar iii ksd ii savranıyorlar ilik haftalarda eğitim sıkıcı sonra rahat yemin törenine yakın yürüyüş bol TAFSİYE EDECEĞİM YERLER SENGÜL PASTANESİ
    KEBABİSTAN ARABA PAZARI HAMAMI (ÇAMAŞIR YIKATMAK)AYDIN ASKERİ MALZEME SAFAK ASKERİ MALZEME SAFAK İNTERNET CAFE (ASKERLERE MAHSUSTUR HAFTA SONLARI SİVİL ALMAZ) BÜYÜK Alışveriş merkezivardır barutçu AVM GİDEBİLİRSİNSİZ KALESİ KULESİ ORTADA DERESİ VARDIR BOL FOTO CEKİNİN HATIRA KALIR HIMM FOTOGRAF MAKİNASI KİRALARLAR ) KENDİNİZE İİ BAKIN TORUNLAR BİLETLER GELİN SİZİ BEKLİYORUZ kartı var bende burdan bilgi alın 0366 214 07 77 size hertürlü konuda yardımcı olurlar orsa 2 tane abla var

343 KSD Lİ AYDIN ERSÖZ

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.