Şimdi Ara

10 TL'YE KASA ALDIM MODİFİYE ÖNERİLERİ LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • guzel bır kasaya benzıyor (feel hurcıne 1) kasa baya bır işi var gıbı yardımlarınızla ondan bır sahaser yaratmayı planlıyorum kasanın on kapagı ayaklıkları fanları fan cercevlerı 5.25 kapakları hıç bırseyı yok zaten bu yuzden 10 tlye satılyordu :D

• 5.25 kasa kapağı bulmak çok zor olmamalı. Zaten DVD kullanmayan yok o yüzden o kapaklardan sadece 1 tane bulman yeterli olacaktır. Tabi bütçen varsa ve LCD paneldir, VU metredir, LCD ekranlı fan kontrolcüdür gibi bileşenler alabiliyorsan bunları ön panelde görmek göğsünü gururla kabartacaktır!

Yan panel pleksisi çok çizik ve üzerinde son derece gereksiz olduğunu düşündüğüm bir fan yuvası var! Demek ki? Evet doğru bildin! Yan panel pleksisi yenisiyle değişecek! Yine yan panelde altta ve üstte 2 adet havalandırma ızgarası benzeri yapı görüyorum ki çok sevdiğim "gizli ışık kaynağı" uygulaması için birebir... Bir alta bir üste 2 adet katot veya led şerit koyarak çok güzel bir ışıklandırma elde edebilirsin. Arka egzos fanı olarak ışıklandırma temasına uygun renkte ve kasanın desteklediği azami büyüklükte bir LED'li fan gerekiyor. El yatkınlığın ve imkanın varsa bunu kendin de yapabilirsin. Yoksa para ile alman gerekecek (çok bişey değil).

Kasanın iç rengi korkunç! Kasanın içi kesinlikle boyanmalı. Nasıl yapılacağı bu forumda pek çok konu başlığı altında anlatıldı ama istersen yine anlatırız. Uğraşamayacaksan oto boyacısına götür komple boyasın kasayı siyaha. Hem boya da yenilenmiş olur

Kasanın altına ayak kesip takmak son derece kolay bir işlem. Ayakları ahşaptan, metalden, plastikten ve pek çok başka parçadan kendin üretebilirsin ya da bu tür ayakları hazır olarak koçtaş gibi yapı malzemeleri satan mağazalarda ya da büyük nalburlarda bulabilirsin.

Bunların ötesinde çok fazla bir şeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum ama hayal gücünün sınırı yok.
  • led seritlerin, 2 tane 12 cm ve bır tane 8 cm ısıklı fanın sıparısını verdım bır dvd rw bırde fan kontrolcusu alacam bugun :) cok degıl 4-5 gun ıcınde bıtırecem kasayı
    içine eskı sıstemımı koyacam p4 3.0 ghz işlemci, 2 gb ram , 512 mb gıgabayt geforce 8500 gt ekran kartı ve 250 gblık harddısk... kasa bıtınce içinede bır el atmam gerekecek galıbaa
  • o önündeki fan çalışıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIME BANDIT

o önündeki fan çalışıyor mu?

o dekoratıf fan ama arkasında 12 cmlık fan koyma yeri var o fanı takınca donuyor gene hızlı bır sekılde fanda ısıklı oldumu cok hos bır goruntusu var yakınfa foto ekleyecem gorursn :D
  • arkadaşım kasa güzel ve ucuz öncelikle hayırlı olsun.. bu forumda ne modlar görüldü eminim extrem bi modifiye yaparsın.. ayrıca arkadaşlar genel olarak bi soru sormak istiyorum bu arkadaşın alıdığı kasanın önündeki fanın dışındaki gri yuvarlaktan nerede bulabiliriz bi fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim..
  • Evet kasanın içini kesinlikle boyaman gerekecek. O kadar güzel bir kasaya gri iç mekan hiç yakışmaz...

quote:

Orijinalden alıntı: fehan

ayrıca arkadaşlar genel olarak bi soru sormak istiyorum bu arkadaşın alıdığı kasanın önündeki fanın dışındaki gri yuvarlaktan nerede bulabiliriz bi fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

O yuvarlaktan bulman pek olası değil. Uygulanacağı yere özel üretildiğini tahmin ediyorum. Tek çare kendin yapmak. Forumda o öndeki fanı (uçak motoru deniyor adına) kendi yapan pek çok arkadaş var. Uygun boyuttaki bir atık su borusunu uygun şekilde kesip arkasına fan yerleştirdiğinde de aynı sonucu alıyorsun. İlle o parça ya da benzer bir parça lazımsa yarım plastik hortumdan tut ısıyla uygun çapta bükülmüş yarım PVC boruya kadar pek çok malzeme kullanabilirsin.
  • bence içini dışını boyamakla başla birde bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim kasanın plastik kısmının boyasıda aşırı yıpranmış gözüküyor ne uygulanabilir sizce cila gibi birşeymi yoksa boyanırmı?
  • silinsin yanlıslıkla attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylpc -- 10 Ağustos 2010; 2:21:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

Evet kasanın içini kesinlikle boyaman gerekecek. O kadar güzel bir kasaya gri iç mekan hiç yakışmaz...

quote:

Orijinalden alıntı: fehan

ayrıca arkadaşlar genel olarak bi soru sormak istiyorum bu arkadaşın alıdığı kasanın önündeki fanın dışındaki gri yuvarlaktan nerede bulabiliriz bi fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

O yuvarlaktan bulman pek olası değil. Uygulanacağı yere özel üretildiğini tahmin ediyorum. Tek çare kendin yapmak. Forumda o öndeki fanı (uçak motoru deniyor adına) kendi yapan pek çok arkadaş var. Uygun boyuttaki bir atık su borusunu uygun şekilde kesip arkasına fan yerleştirdiğinde de aynı sonucu alıyorsun. İlle o parça ya da benzer bir parça lazımsa yarım plastik hortumdan tut ısıyla uygun çapta bükülmüş yarım PVC boruya kadar pek çok malzeme kullanabilirsin.

çok sağolun hocam şu an zaten su borusu ile yaptım duruyor ama onun havası daha bi farklı duruyo sanki... ayrıca hocam piano black boyamayı yapabilirmiyiz? yada forumda daha önceden yapan arkadaşlar varmı? bu arkadaşında işine yarıyabilir.. çok güzel bi şekil çıkıyo piano black ten bence...
  • ben siyah severim sizi bilmem ama iğneden ipliğe mat siyah bir kasa yapmak isterdim. kara şimşek misali herşeyi siyah bir kasa .sende seviyosan yap bence
  • fotolar ekledim :)) fan kontrolcum daha gelmedı ama dvd-rw nin ustunu ona ayırdım bu arada led serıtler nasıl olmuş??
  • Kasanın dışındaki ledler bence olmamış.
    içindekileride görünmeyecek bi yere takarsan neon havası verebilirsin bence.
  • Orijinalden alıntı: zaga20

Kasanın dışındaki ledler bence olmamış.
    içindekileride görünmeyecek bi yere takarsan neon havası verebilirsin bence.
    [/quote
    boyle kalsın sımdılık bır kac hafta sonra sıkılır degıstırırm zaten :)
  • Kasa iskeletini UV duyarlı bir boyayla boyayıp içine UV ışık koyarsan güzel olur.
  • istediğin renkte plexi kestirip 3'5 lara kapak yapabilirsin yan kapağıda bi demircide uygun ölçülerde sac kestirebilirsin ışıklandırma için şerid led kullan bizim burda 1 metresi 9 tl neon dan daha uygun hem ugrastırmaz gokmence nin de dediği gibi iskeleti uv boyayım uv ışık koyarsan cok hoş olur tavanada 1 yada 2 fan koymalısın bence hadi kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

5.25 kasa kapağı bulmak çok zor olmamalı. Zaten DVD kullanmayan yok o yüzden o kapaklardan sadece 1 tane bulman yeterli olacaktır. Tabi bütçen varsa ve LCD paneldir, VU metredir, LCD ekranlı fan kontrolcüdür gibi bileşenler alabiliyorsan bunları ön panelde görmek göğsünü gururla kabartacaktır!

Yan panel pleksisi çok çizik ve üzerinde son derece gereksiz olduğunu düşündüğüm bir fan yuvası var! Demek ki? Evet doğru bildin! Yan panel pleksisi yenisiyle değişecek! Yine yan panelde altta ve üstte 2 adet havalandırma ızgarası benzeri yapı görüyorum ki çok sevdiğim "gizli ışık kaynağı" uygulaması için birebir... Bir alta bir üste 2 adet katot veya led şerit koyarak çok güzel bir ışıklandırma elde edebilirsin. Arka egzos fanı olarak ışıklandırma temasına uygun renkte ve kasanın desteklediği azami büyüklükte bir LED'li fan gerekiyor. El yatkınlığın ve imkanın varsa bunu kendin de yapabilirsin. Yoksa para ile alman gerekecek (çok bişey değil).

Kasanın iç rengi korkunç! Kasanın içi kesinlikle boyanmalı. Nasıl yapılacağı bu forumda pek çok konu başlığı altında anlatıldı ama istersen yine anlatırız. Uğraşamayacaksan oto boyacısına götür komple boyasın kasayı siyaha. Hem boya da yenilenmiş olur

Kasanın altına ayak kesip takmak son derece kolay bir işlem. Ayakları ahşaptan, metalden, plastikten ve pek çok başka parçadan kendin üretebilirsin ya da bu tür ayakları hazır olarak koçtaş gibi yapı malzemeleri satan mağazalarda ya da büyük nalburlarda bulabilirsin.

Bunların ötesinde çok fazla bir şeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum ama hayal gücünün sınırı yok.

dahada güzeli olamaz ztn
  • KASA ZATEN MODLANMIŞ GİBİ :D
  • Dıştaki led'leri beğenmedim. Hiç sevmem görünen ışık kaynağını... Kasanın içindeki kablo hengamesine şimdilik bir şey demiyorum düzelteceksindir muhtemelen. Aşınmış siyah plastik kısımlara gelince, en ince zımparayla güzelce zımparalayıp gönül rahatlığıyla boyayabilirsin. Piano black istiyorsan parlak siyah üstüne vernik üstüne tekrar parlak siyah onun da üstüne cila atman gerekiyor. Çok da güzel olur. Ben şahsen mat tercih ediyorum daha genç işi oluyor. Piano siyah biraz antika geliyor bana.
  • yenı fotolar ekledım dıstakı ledlerı soktum power suplye ve ekran kartının fanına koydum o ledlerı karısık kablo gorunumune buldugum cozumu cok begeneceksınz :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.