DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
PİLOT NASIL OLUNUR TÜM AYRINTILAR
75
Cevap
1
Favori
55.198
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> PİLOT NASIL OLUNUR TÜM AYRINTILAR
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 03:09:48
   Arkadaslar nasıl pilot olunur detaylar nelerdir ve bunla ilgili konuları pilot maası ne kadar topic'inden daha dogru biryere tasımak hemde forum yeni giren birisi daha rahatlıkla hangi bilgiye ulasacagına baslıktan hemen karar vermesi icin actım.

   Eger admin gereksiz görürse topici kapatabilir.


   Guest bu mesajı paylaştı
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 03:25:01
   anadolu üniversitesinden yapılan yeni acıklama;

   T.C.
   ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
   ÖN KAYIT VE ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALINACAKTIR

   Üniversitemiz Sivil Havacılık Yüksekokulu Pilotaj Bölümü’ne ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile 15 öğrenci alınacaktır. Ön kayıt için, 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan türlerinden en az birinden (ağırlıklı orta öğretim başarı puanı eklenmeden) 225,000 veya daha fazla puan almış olan lise ve dengi okul çıkışlılar başvurabileceklerdir.
   Adayların şahsen başvurmaları gerekmektedir.
   2010 Öğrenci Seçme Sınavı sonucunda bir fakülte veya yüksekokula yerleştirilmiş olanlar da ön kayıt için başvurabileceklerdir.

   1. ADAYLARDA ARANACAK OLAN KOŞULLAR
   1.1. T.C. vatandaşı olmak.
   1.2. Başka bir yüksek öğretim kurumundan veya askeri ya da sivil başka bir eğitim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle ilişiği kesilmiş olmamak. Bu hususa aykırı beyanda bulunanların kesin kayıtları yapılmış olsa bile Sivil Havacılık Yüksekokulu ile ilişkileri kesilecektir.
   1.3. Hava Harp Okulu Öğrenci Seçme Uçuşlarından veya başka bir kurumun (kamu ya da özel diğer sivil havacılık eğitim kurumlarından) uçuş eğitiminden; başarısız olma, disiplinsizlik, hava hastalığı gibi nedenlerden dolayı ya da başarısız olacağını anlayarak kendi isteği ile uçuştan ayrılmış olmamak.
   1.4. 01.01.1989 doğumlu veya daha küçük yaşta olmak Yaş düzeltmesi kabul edilmeyecektir. Düzeltmeden önceki tarih esas alınacaktır.
   1.5. Vücut yapısı düzgün ve her bakımdan sağlam olmak, dilinde pelteklik ve gizli kekemelik, işitme kaybı, renk körlüğü vb. olmamak.
   1.6. 2009-ÖSYS’de, ÖSS puanı veya özel yetenek sınavı sonucu ile örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adayların ağırlıklı ortaöğretim başarı puanları ile ilgili katsayıları yarıya düşürülecektir. Bu kural açık öğretimin kontenjanlı programları için de uygulanacaktır. Sınavsız geçiş ile meslek yüksekokulları veya açık öğretimin (kontenjansız programları hariç) 2009-ÖSYS’de yerleştirilen adaylara bu kural uygulanmayacaktır.
   1.7. Adayların orta öğretim başarı puanları Yüksekokulumuz tarafından ÖSYM'den temin edilecektir. (Orta öğretim başarı puanı diploma notu değildir.)


   2. ÖN KAYIT YAPTIRACAK ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER
   2.1. 2010 YGS Sonuç Belgesi (ÖSYM’den Yüksekokul tarafından alınacaktır.)
   2.2. Nüfus cüzdanı örneği (Noter veya Nüfus ve vatandaşlık İşleri Müdürlüğü’nden onaylı belge)
   2.3. Dört adet vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar 4.5x6 cm ebadında, son altı ay içinde önden başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)
   2.4. Başvuru formu (Bu form ön kayıt sırasında Yüksekokul tarafından verilecektir)
   2.5. Yetenek sınavına katılmak isteyen adaylardan sınav evrak giderleri için KDV dahil 50 (elli) TL sınav ücreti alınacaktır. Ücretler T.C. Ziraat Bankası Anadolu Üniversitesi Bürosu TR 58 0001 0019 0040 0130 7150 13 Eskişehir hesabına yatırılacaktır. Banka dekontu ön kayıt esnasında görevli personele teslim edilecektir. Başvuru ücretleri iade edilmeyecektir.
   2.6. Öğrenci Seçme Programında belirtilen sınav aşamalarını başararak deneme uçuşlarına katılacak olan adaylardan uçuş yer derslerine katılmadan önce KDV dâhil 500 TL uçuş harcı alınacaktır.

   3. SAĞLIK SERTİFİKASINA İLİŞKİN BİLGİ
   3.1. Adayların Pilotaj Bölümüne kesin kayıt yaptırabilmeleri için “JAR FCL MEDICAL–3”e göre geçerli bir Class I sağlık sertifikası gerekmektedir. Adayların bu sağlık sertifikasını alabilmeleri için aşağıda açıklanan iki farklı yöntem önerilmektedir.
   3.2. Adaylar isterlerse Pilotaj Bölümü Seçme Sınavları başlamadan önce Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün pilotaj sağlık muayenesi için yetkili kıldığı ve Tablo-1’de listelenmiş olan hastanelerden birisine başvurarak sözü edilen sağlık raporunu alacaklar ve ön kayıt sırasında yetkililere teslim edeceklerdir.
   3.3. Adaylar isterlerse sağlık sertifikası alma sürecini Mülakat Sınavı sonucuna bırakabilirler. Mülakat Sınavını kazanacak 30 aday 16-17 Ağustos 2010 tarihlerinde, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün pilotaj sağlık muayenesi için yetkili kıldığı ve Tablo-1’de listelenmiş olan hastanelerden birisine başvurarak ücreti karşılığında JAR FCL MEDICAL–3’e göre Class I sağlık raporu muayenelerine katılacaklardır. Sağlık muayenelerinden geçen ve sağlam raporu alan adaylar uçuş testine tabi tutulacaklardır. Uçuş yetenek testi başlangıç tarihi 19 Ağustos 2010 olacaktır. (Tablo-1’in güncelliğinin SHGM http://web.shgm.gov.tr/...orel.php?page=hastaneler internet sitesinden takip edilmesi adayların sorumluluğundadır.)


   4. SEÇME SINAVLARINA İLİŞKİN DİĞER BİLGİLER
   4.1. Ön kayıtlar 12-13 Ağustos 2010 tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü, Sivil Havacılık Yüksekokulu, ESKİŞEHİR adresinde (www.ecas.anadolu.edu.tr internet adresinden sırasıyla Bölümler / Pilotaj kısmından ulaşım bilgileri ayrıntılı olarak görülebilir) yapılacaktır.
   4.2. Belirtilen tarihlerde ön kayıtlarını yaptıran ve mülakatı kazanıp uygun sağlık raporunu belgeleyen adaylar deneme uçuşlarını da kapsayan seçmelere alınacaklardır. Seçimler ile ilgili program ve diğer ayrıntılı bilgiler ön kayıt sırasında her adaya ayrıca verilecektir.
   4.3. Pilotaj Öğrenci Seçme Programının iki hafta (ön kayıt süresi hariç) süreceği göz önünde tutularak, il dışından Eskişehir’e gelecek adayların hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Şehir dışından gelen adaylar, istedikleri takdirde Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurtlarından faydalanabileceklerdir.
   4.4. Sınava başvuran adayların, Kredi Yurtlar Kurumunda kalma talepleri olması durumunda, SHYO Kredi Yurtlar Kurumunda konaklama konusunda yardımcı olacak formu düzenleyecek ve öğrenciye teslim edilecektir.
   4.5. Kesin kayıt tarihleri sınav sonuçları ile birlikte ilan edilecektir.
   4.6. Pilotaj Bölümünün öğretim dili en az %30 İngilizce’dir. Eğitim süresi, 1 yılı İngilizce hazırlık sınıfı olmak üzere, toplam 5 yıldır, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı’nda başarılı olamayan öğrenciler için İngilizce hazırlık sınıfı zorunludur. Hazırlık sınıfında başarılı olamayan öğrencinin kaydı silinir.
   4.7. Bu programda uygulamaya yönelik bazı dersler ve stajlar özel ve resmi havacılık kuruluşlarının tesislerinde yapıldığından bu programı kazanan adaylara güvenlik soruşturması yaptırılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz olan veya bu kuruluşların düzen ve disiplinine uymayan adaylar bu programa devam edemezler.
   4.8. Pilotaj Bölümü ile ilgili her türlü bilgi 0-222-321 35 50 / 6823 no’lu Sivil Havacılık Yüksekokulu (Öğrenci İşleri Bürosu) telefonundan veya www.anadolu.edu.tr ile www.ecas.anadolu.edu.tr internet adreslerinden sağlanabilir.
   4.9. Posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
   4.10. Adaylar ön kayıt ve özel yetenek sınavları esnasında kılık-kıyafetle ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadır.   _____________________________

  • Binbaşı
   1865 Mesaj
   03 Ağustos 2010 04:00:27
   Bizim Arkadaşlar 2 Extra İle Pilot Oluyo Çokta Zor Bi Dalga Değil.


   _____________________________

   мoonяoмαпicisм"
   Aranızdan yarınızı, arzuladığımın yarısı kadar anıyorum.Diğer yarınızı da hakeiğinin yarısı kadar seviyorum!
  • Yarbay
   9265 Mesaj
   03 Ağustos 2010 04:01:13
   50.000€ karşılığında pilot olabilirsiniz. Bu ücret karşılığında altı aylık eğitimden geçiyorsunuz. Başarılı olursanız THY ayda 5000 liradan fazla maaşla sizi bünyesine alıyor. İki yılda ödediğiniz ücreti amorti edersiniz. Param olsa katılırdım.

   Fakat sınavı geçemezseniz paranız ne oluyor bilmiyorum.


   _____________________________

   Hp G62-B01ET
   Huawei Ascend G7
   Sony Smartwatch 2


  • Teğmen
   184 Mesaj
   03 Ağustos 2010 04:13:08

   quote:

   Orijinalden alıntı: KuzuXx

   Bizim Arkadaşlar 2 Extra İle Pilot Oluyo Çokta Zor Bi Dalga Değil.


   50 bin lira vermeye gerek yok, 5 lirayada pilot olunabilir.


   _____________________________

  • Yarbay
   4949 Mesaj
   03 Ağustos 2010 04:15:02
   uçMashıNı ßiLirshéN 0LurshuN phiL0t, ishtéMéshiNi ßiLirshéN iNér shaNa hér qhüL0t. -MC Ökkeş stayla


   _____________________________

  • Onbaşı
   33 Mesaj
   03 Ağustos 2010 04:53:58

   quote:

   Orijinalden alıntı: SuMMerMaN

   uçMashıNı ßiLirshéN 0LurshuN phiL0t, ishtéMéshiNi ßiLirshéN iNér shaNa hér qhüL0t. -MC Ökkeş stayla   Türkçe mi bu?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 04:55:17

   quote:

   Orijinalden alıntı: hardcrss

   50.000€ karşılığında pilot olabilirsiniz. Bu ücret karşılığında altı aylık eğitimden geçiyorsunuz. Başarılı olursanız THY ayda 5000 liradan fazla maaşla sizi bünyesine alıyor. İki yılda ödediğiniz ücreti amorti edersiniz. Param olsa katılırdım.

   Fakat sınavı geçemezseniz paranız ne oluyor bilmiyorum.


   6 ayda hava yolu pilotu olamazsın süre minumum 14 ay


   _____________________________

  • Onbaşı
   33 Mesaj
   03 Ağustos 2010 04:56:36
   Masraflı uraş isteyen meslek boşverrrr


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 04:57:18

   quote:

   Orijinalden alıntı: KuzuXx

   Bizim Arkadaşlar 2 Extra İle Pilot Oluyo Çokta Zor Bi Dalga Değil.


   nasıl ayrıntıları aktarır mısın...
   bende ucus okulana gidicem hayırlsıyla


   _____________________________

  • Binbaşı
   1865 Mesaj
   03 Ağustos 2010 05:12:40

   quote:

   Orijinalden alıntı: prenskaan   Alıntıları Göster   nasıl ayrıntıları aktarır mısın...
   bende ucus okulana gidicem hayırlsıyla

   Ayrıntıya Gerek Yok Üstad Alıyosun Uçuyosun Hepsi Bundan İbaret   _____________________________

   мoonяoмαпicisм"
   Aranızdan yarınızı, arzuladığımın yarısı kadar anıyorum.Diğer yarınızı da hakeiğinin yarısı kadar seviyorum!
  • Çavuş
   53 Mesaj
   03 Ağustos 2010 05:46:44

   quote:

   Orijinalden alıntı: KuzuXx   Alıntıları Göster


   Ayrıntıya Gerek Yok Üstad Alıyosun Uçuyosun Hepsi Bundan İbaret
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   438 Mesaj
   03 Ağustos 2010 05:53:03

   quote:

   Orijinalden alıntı: KuzuXx   Alıntıları Göster


   Ayrıntıya Gerek Yok Üstad Alıyosun Uçuyosun Hepsi Bundan İbaret

   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Ağustos 2010 10:19:35

   quote:

   Orijinalden alıntı: quneshlee   Alıntıları Göster   _____________________________

  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 12:51:52
   quote:

   Orijinalden alıntı: KaeJx

   Masraflı uraş isteyen meslek boşverrrr


   sende pilotsun sanırım bu kadar net konustguna göre


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prenskaan -- 3 Ağustos 2010; 12:59:24 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1884 Mesaj
   03 Ağustos 2010 12:55:10
   hostes ol


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   692 Mesaj
   03 Ağustos 2010 12:56:10
   kimyasal almadan pilot olunmaz. bira ve türevleri hamallık.


   _____________________________

   Kendimi biraz öldürüyorum
   Her ilişkide
   Bu aşkla ilgili değil
   Sadece başka bir cenaze töreni..
  • Yarbay
   4230 Mesaj
   03 Ağustos 2010 12:58:25
   hava harp okulu


   _____________________________

  • Binbaşı
   1306 Mesaj
   03 Ağustos 2010 12:59:43
   @hardcrss

   Bildiklerin kısmen doğru,fakat tam olarak değil.Şöyleki;
   "52.000€" karşılığında özel pilot kursları var 16 aylık bir eğitim sonunda uçuşa hazır hale geliyorsunuz.Türkiye'de çok fazla pilot sıkıntısı var şuan Türkiye'de çalışan 60 dan fazla yabancı pilot var,bu yüzden hem Türk pilotlar değerli.Bu 16 aylık eğitim sonunda direk 3.500-5.000 tl arası maaşla ilk işinize başlayabiliyorsunuz.5 yıllık süre içerisinde buraya dikkat maaşınız "15.000-20.000€"ya kadar çıkabiliyor,hatta geçebiliyor.

   Maaş örnekleri uçuş başına değildir,aylıkdır.Uçuş başına maaş alan pilotların değerlendirmesi ayda kaç kere uçuş yaptığına göre değişir.

   İyi forumlar.

   edit:@prenskaan kopyala yapıştır yapmışsın,yinede sağol bilgilendirme amaçlı olmuş ama pek fazla kişinin okuyacagını sanmam.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoX~ -- 3 Ağustos 2010; 13:04:18 >
   _____________________________


   Onu Özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü, çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 71 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum..

   1881 - ∞


  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 13:45:02
   quote:

   Orijinalden alıntı: WoX~

   @hardcrss

   Bildiklerin kısmen doğru,fakat tam olarak değil.Şöyleki;
   "52.000€" karşılığında özel pilot kursları var 16 aylık bir eğitim sonunda uçuşa hazır hale geliyorsunuz.Türkiye'de çok fazla pilot sıkıntısı var şuan Türkiye'de çalışan 60 dan fazla yabancı pilot var,bu yüzden hem Türk pilotlar değerli.Bu 16 aylık eğitim sonunda direk 3.500-5.000 tl arası maaşla ilk işinize başlayabiliyorsunuz.5 yıllık süre içerisinde buraya dikkat maaşınız "15.000-20.000€"ya kadar çıkabiliyor,hatta geçebiliyor.

   Maaş örnekleri uçuş başına değildir,aylıkdır.Uçuş başına maaş alan pilotların değerlendirmesi ayda kaç kere uçuş yaptığına göre değişir.

   İyi forumlar.

   edit:@prenskaan kopyala yapıştır yapmışsın,yinede sağol bilgilendirme amaçlı olmuş ama pek fazla kişinin okuyacagını sanmam.


   kopyala yapıstırda bir sorun mu var ki;

   ayrıca kurs ücretleri degiskendir 55.000 £ duydum ama 52.000 £ hic duymadım tabi indirim veya anlasmayala bu fiyat olmus olabilir hatta 50.000 £ düsebilir
   ancak yaklasık olarak birbirine yakınsada su anda güncel fiyat ortalması 85.000 ila 100.000 tl arasındadır
   kurs dönemleride minumum 14 ay olup 16-18 ayda veren kurumlar vardır
   maas konusunda ise baslangıc maası 3.500-5000 tl den kesinlikle fazladır keza kabin hosteslernin aldıgı maası 3.040 TL dir
   özel kurstan cıkıpta 5 yıl icinde 15.000-20.000 £ kesinlikle yeni baslayan biri icin neredeyse imkansız bir maastır
   ucus basına tazminatta vardır maasındısında yada baska bir degisle X ayda 20 saat ucuyor Y 50 saat maası aynı olabilir mi
   farklı bir örnek birisi ist-yurt dısı calısıyor birisi ist-izmir calıyor maaslar aynı olabilirmi sence kesinlikle HAYIR!


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prenskaan -- 3 Ağustos 2010; 13:52:37 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   628 Mesaj
   03 Ağustos 2010 13:53:12

   quote:

   Orijinalden alıntı: KuzuXx   Alıntıları Göster


   Ayrıntıya Gerek Yok Üstad Alıyosun Uçuyosun Hepsi Bundan İbaret
   Biris SS alsın.Manyak Fail.


   _____________________________

   Samsung R522 XS08TR ( P7350,4 GB RAM,4650 1GB GDDR3,15''4 HD LED EKRAN )
   LG NEXUS 5
   VESTEL 32 '' MİLLENİUM HD READY LCD TV
   GOOGLE CHROME & VİSTA ULTİMATE 64 BİT
  • Yarbay
   4435 Mesaj
   03 Ağustos 2010 15:19:25
   THY nin sitesini takip edin, ağustos döneminde de açılacak deniyordu yetiştirilmek üzere pilot alımı, eğer geçerseniz bedavaya eğitim alıyorsunuz tabi 15 yıl için sözleşme imzalamak kaydıyla, şu anda pilot olmanın en mantıklı yolu bu

   Sırası ise ilk önce mezuniyet dil bilgisi ve boy kilo mevzuları, harp okulunun aldığı şekilde olacak, daha sonra psikomotor testi var çok zor değil, dikkat hafıza falan ölçüyor, bundan sonra hamburg taki dlr testi ki bu biraz zor, başvurunuz kabul edilince hemen çalışmaya başlayın, dlr diye nette aratırsanız bulursunuz testler, bunu geçersenizki ben hiç bakmadan girdiğimden biraz da hevesli olmamamdan geçemedim, burada uçuş testi var, işte havada eğitim uçağıyla çıkıp her türlü ani harekete karşı tepkileriniz ölçülüyor, sanırsam kalan olmamış bundan bu zamana kadar, oturup ağlayıp kusmadığınız sürece geçersiniz, sonra mülakat varthy yönetimiyle görüşüyorsunuz bölüm müdürleri falan, ama dlr yi geçtikten sonra bunlar kolay sayılır, böylece thy de pilot olabiliyorsunuz, eğitim florida ve Türkiye de, uzun bir süreçtir bu dönem

   ayrıca herhangi bir yerden eğitim alsanız bile dlr yi geçmeden thy de uçamazsınız, bu yüzden bu tarz bir başvuruyla girmek daha iyi, hamburg a gidişin uçak konaklama ve test ücretini thy karşılıyor, vize pasaport ve öğlen akşam yemeklerini siz karşılıyorsunuz


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 15:37:38

   quote:

   Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

   THY nin sitesini takip edin, ağustos döneminde de açılacak deniyordu yetiştirilmek üzere pilot alımı, eğer geçerseniz bedavaya eğitim alıyorsunuz tabi 15 yıl için sözleşme imzalamak kaydıyla, şu anda pilot olmanın en mantıklı yolu bu

   Sırası ise ilk önce mezuniyet dil bilgisi ve boy kilo mevzuları, harp okulunun aldığı şekilde olacak, daha sonra psikomotor testi var çok zor değil, dikkat hafıza falan ölçüyor, bundan sonra hamburg taki dlr testi ki bu biraz zor, başvurunuz kabul edilince hemen çalışmaya başlayın, dlr diye nette aratırsanız bulursunuz testler, bunu geçersenizki ben hiç bakmadan girdiğimden biraz da hevesli olmamamdan geçemedim, burada uçuş testi var, işte havada eğitim uçağıyla çıkıp her türlü ani harekete karşı tepkileriniz ölçülüyor, sanırsam kalan olmamış bundan bu zamana kadar, oturup ağlayıp kusmadığınız sürece geçersiniz, sonra mülakat varthy yönetimiyle görüşüyorsunuz bölüm müdürleri falan, ama dlr yi geçtikten sonra bunlar kolay sayılır, böylece thy de pilot olabiliyorsunuz, eğitim florida ve Türkiye de, uzun bir süreçtir bu dönem

   ayrıca herhangi bir yerden eğitim alsanız bile dlr yi geçmeden thy de uçamazsınız, bu yüzden bu tarz bir başvuruyla girmek daha iyi, hamburg a gidişin uçak konaklama ve test ücretini thy karşılıyor, vize pasaport ve öğlen akşam yemeklerini siz karşılıyorsunuz


   türk hava yolları zor ama dedigin dogru suan icin en mantıklı secim denebilir.Hersey de oldugu gibi bir iki tanıdıkla is cözülebilir ama onun haricinde herkese aynı sans verilmez diye düsünüyorum   _____________________________

  • Yüzbaşı
   497 Mesaj
   03 Ağustos 2010 15:42:40
   THY işi güzel fakat 15 yıl çok kötü ya kölelik gibi. Onun yerine ailemle yaşarım 2 yıl daha okuyor gibi. Hiç maaş aldığımı düşünmeden. O parayı da sürekli çektiğim krediye ya da ne bileyim nerden bulduysak parayı oraya yatırırım. Ondan sonra da mis gibi istediğim yerde çalışırım.


   _____________________________


   Take a look to the sky just before you die, it's the last time you will!
  • Yarbay
   4268 Mesaj
   03 Ağustos 2010 15:49:34
   Efes pilotlarının da yaşam şekli belli zaten gece uçuyorsun sabah düşüyorsun düş kalk düş kalk 30 yıl sonra karaciğer yetmezliği ya da sirozdan son düşüsünü yaşıyorsun

   Hava harp akademisi koşulları

   Askeri Lise Başvuru ve Giriş Koşulları

   Sosyal Durum, Ahlak ve Karakterle İlgili Koşullar

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
   Kendisi ve aile bireyleri, kusursuz ahlâk ve karakter sahibi olmak.
   Evli, dul, nişanlı olmamak, bir kadınla nikahsız olarak birlikte yaşamamak.
   Tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya karışmamış olmak.
   Herhangi bir nedenle askerî okullardan çıkmamış veya çıkarılmamış, sivil okullardan ise çıkarılmamış olmak.
   Yapılacak özel güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.
   Öğrenim İle İlgili Koşullar

   Halen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilköğretim okullarının 8 nci sınıfında okuyor olmak ve sınava giriş yılının Haziran döneminde doğrudan mezun olmak (Lise sınıflarında (hazırlık dahil) öğrenim görenlerin başvurusu geçersizdir).
   Okul bitirme derecesi (son beş yılın ortalaması) en az 3,50 (100'lük sistemde 75) olmak.
   Yurtdışındaki okul mezunları için (bu durumdaki adayların da sınavın yapıldığı yılın Haziran döneminde doğrudan mezun olmaları gerekmektedir.) bu okulların bir mesleğe yönelik olmadığını ve ilköğretim okullarıyla denkliğini belirten, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış belgeye sahip olmak (Bu belge yazılı sınav sonucunda Hava Kuvvetleri Komutanlığınca belirlenen baraj puanı aşıldığı takdirde ikinci aşama sınavına gelirken adaylar tarafından yanlarında getirilecektir.)
   Sağlık, Boy-Kilo ve Yaş İle İlgili Koşullar

   Sınava giriş yılında en fazla 16 yaşında, en az 13 yaşında olmak(Her ne sebeple olursa olsun yaş düzeltmesi yaptırmış olanların düzeltmeden önceki yaşları geçerlidir.)
   Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin ortaöğretim okullarına girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık niteliklerine uygun olmak (vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziksel görünüşü kusursuz olmak, göğüs kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde dikkati çekecek ve göz estetiğini bozucu yara, yanık, kellik, frengi ve cilt hastalığından iz bulunmamak, düz taban olmamak, duymasında en ufak bir kusur bulunmamak, her ne derece olursa olsun gözlük-lens kullanmamak, gözünde şaşılık, renk körlüğü vb. hastalık bulunmamak, lazer ameliyatlısı olmamak, kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve tüberküloz geçirmemiş olmak.)
   Sevk edileceği askeri hastaneden "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR, UÇUCU YETİŞTİRİLMEYE ELVERİŞLİDİR." kaydını içeren sağlık kurul raporu almak.
   Türkçe’yi kusursuz konuşmak. (Dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk vb. olmamak.)
   Yapılacak ön sağlık muayenesinde, yaş, boy (ayakkabısız) ve kilo ise TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun sınırlar içinde bulunmak,

   Diğer Koşullar

   Askeri Liselere Giriş Sınavı Aday Bilgi Formunda Hava Kuvvetleri Komutanlığı tercihinde bulunmak,
   ÖSYM tarafından yapılan ve 1’nci seçim aşaması olan Askeri Liseler Sınavı (ALS)'ndan Hava Kuvvetleri Komutanlığınca belirlenen olan baraj puanı almak,
   Baraj puanı aşan adaylar için, Ön Sağlık Muayenesi, Bedeni Yetenek Sınavı, Mülakat, Psikoteknik Test ve Sağlık muayenesi aşamalarını içeren 2'nci Seçim Aşamasını başarıyla tamamlamak,
   Performans Puanına göre yapılacak sıralamada Hava Kuvvetleri Komutanlığınca belirlenen kontenjan içerisinde olmak.
   “Askeri Okullara Alınan Öğrenciler İle Silahlı Kuvvetler Hesabına Fakülte ve Yüksek Okullarda Okuyan Öğrenciler İçin Yüklenme Senedi Düzenlenmesine ve Bu Okullardan Çeşitli Sebeplerle Ayrılacak Öğrencilere veya Kefillerine Ödettirilecek Tazminata Dair Yönetmelik” ’te belirtilen yüklenme ve kefalet senetlerini düzenlemek.
   Askeri Liseler Öğrenci Seçme Sınavı (ALS)’na başvurmak isteyen adaylar Başvuru Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu ww.tsk.tr ve www.osym.gov.tr internet adreslerinden temin edebileceklerdir.

   Başvurular, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile bazı ortaöğretim kurumlarında oluşturulacak Başvuru Merkezleri tarafından, internet aracılığıyla alınacaktır. Başvuru merkezleri www.ikdm.hho.edu.tr, www.tsk.tr, www.osym.gov.tr internet adreslerinden yayınlanacaktır.

   Adaylar, kılavuzda belirtilen kurallara göre Aday Bilgi Formunu doldurarak öğrenim gördüğü ilköğretim okulu müdürlüğüne onaylatacaklardır. Onayı olmayan formlar işleme alınmayacaktır. Adaylar, sınav ücretini sınava başvurma süresi içinde ilgili banka şubelerine T.C. Kimlik Numarası, ad, soyadı, bu sınavın açık adını belirterek yatıracaklardır. Sınav ücretini yatırdıktan sonra özel kimlik belgesi ve Aday Bilgi Formu ile birlikte Başvuru Merkezine giderek, başvurularını internet aracılığıyla Başvuru Merkezi görevlisine, son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yaptıracaklardır. Başvuru Merkezine adayın kendisinin gitmesi zorunludur. Adayların fotoğrafları Başvuru Merkezi görevlisi tarafından çekilerek internetle ÖSYM kayıtlarına aktarılacaktır. Aday başvuru kayıt bilgileri dökümünden bilgilerini kontrol edip onaylayacaktır. Adayın ve görevlinin imzaladığı Aday Bilgi Formu adayda kalacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra ALS başvurusu tamamlanmış olacaktır.

   Yurt dışında yaşayan adaylar, başvuru süresi içinde aşağıdaki belgeleri bir zarf içerisinde ÖSYM'ye göndererek veya elden teslim edilmesini sağlayarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

   Doldurulmuş ALS Aday Bilgi Formu,
   Yurt dışında bulunma nedenlerini ve sürelerini belirten resmi bir belge,
   Son üç ay içerisinde cepheden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş bir fotoğraf (Gözlükle çekilmiş fotoğraf gönderilmemelidir.)
   Özel kimlik belgesinin onaylı örneği,
   Sınav ücretinin yatırıldığını gösterir banka dekontu.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_morad -- 3 Ağustos 2010; 15:52:58 >
   _____________________________

  • Teğmen
   171 Mesaj
   03 Ağustos 2010 15:50:45
   Üni bitsin,birde buna giricem


   _____________________________

  • Binbaşı
   1380 Mesaj
   03 Ağustos 2010 15:52:17

   quote:

   Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

   THY işi güzel fakat 15 yıl çok kötü ya kölelik gibi. Onun yerine ailemle yaşarım 2 yıl daha okuyor gibi. Hiç maaş aldığımı düşünmeden. O parayı da sürekli çektiğim krediye ya da ne bileyim nerden bulduysak parayı oraya yatırırım. Ondan sonra da mis gibi istediğim yerde çalışırım.


   THY şuan havacılık sektöründe en yüksek maaşı veren kuruluştur. Dolayısıyla 15 yıllık sözleşme imzalamak aslında bir nevi en iyi yerde çalışacağınızın garantisi olacak, bunda üzülecek ya da kölelik olarak görecek bir durum yok. Tabii siz "Ben Lufthansa'da uçucam bende o potansiyel var" diyorsanız birşey diyemem. Ama Türkiye'nin en iyisi THY.

   Saygılar...


   _____________________________

  • Binbaşı
   1306 Mesaj
   03 Ağustos 2010 15:59:11
   @prenskaan

   16 aylık eğitim + 5 yıllık tecrübe helede 5 yıl aynı yerde çalıştığını düşünürsek 15.000 € AYLIK maaş alınması imkansız mı ? Güldürme.


   _____________________________


   Onu Özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü, çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 71 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum..

   1881 - ∞


  • Onbaşı
   20 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:10:43
   Mesajim bulunsun. editlerim


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:12:11

   quote:

   Orijinalden alıntı: WoX~

   @prenskaan

   16 aylık eğitim + 5 yıllık tecrübe helede 5 yıl aynı yerde çalıştığını düşünürsek 15.000 € AYLIK maaş alınması imkansız mı ? Güldürme.


   3500 £ basaldıgın isine senin dedigine göre 3500 tl 5000 tl arasında her yıl %20 zam benim verdigim rakama gelse ki cok zor yaklasık 10.000 £ gelir
   tekrar söylüyorum bu tabiki ayrıntılar olabilir ama bunlar istisnayı bozmaz en azından güldürme beni denecek kadar kolay degil
   bu arada sana mualefet olmak icin degil bilgilerimi paylasmak icin yazıyorum ben yanlıs anlama


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:17:11

   quote:

   Orijinalden alıntı: AyBuBi   Alıntıları Göster   THY şuan havacılık sektöründe en yüksek maaşı veren kuruluştur. Dolayısıyla 15 yıllık sözleşme imzalamak aslında bir nevi en iyi yerde çalışacağınızın garantisi olacak, bunda üzülecek ya da kölelik olarak görecek bir durum yok. Tabii siz "Ben Lufthansa'da uçucam bende o potansiyel var" diyorsanız birşey diyemem. Ama Türkiye'nin en iyisi THY.

   Saygılar...


   AyBuBi su acından da bakılabilir 15 yıl icinde yapılan zamlar THY düsük olacaktır muhtemeln sonucta devlet destekli özel firmalar gecebilir veya sen daha iyi bir sartla baska bir ise gecemezsin.Ama bende sana katılıyorum THY bu fırsatı olanlar degerlendirmeli cünkü 100.000 kredi alsanız 6 yılda 200.000 tl buluyor geri ödemeniz hemde %100 iş garantisi yok
   THY isin garanti kendi bünyesi oldugu icin.

   benim asıl merak ettigim baslayıp yarıda bırakan yada basarısız olan imzaladıgı sözlesmenin yükümlülükleri nasıl isledi neler basına geldi.
   artı eksi yönleri neler oldu


   _____________________________

  • Binbaşı
   1306 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:18:27
   @prenskaan

   Estağfurullah hocam neden yanlış anliyim.Hepimiz bildiklerimizi paylaşıyoruz sonuçta.


   _____________________________


   Onu Özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü, çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 71 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum..

   1881 - ∞


  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:20:13

   quote:

   Orijinalden alıntı: WoX~

   @prenskaan

   Estağfurullah hocam neden yanlış anliyim.Hepimiz bildiklerimizi paylaşıyoruz sonuçta.   ufak bir gerginlik sezdimde ondan dedim ama sen karakterini konusturdun tsk


   _____________________________

  • Binbaşı
   1306 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:21:51
   Ben teşekkür ettim :)

   Edit:Bu arada savaş pilotlarının maaşları hakkında bilgisi olan varmı ?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoX~ -- 3 Ağustos 2010; 16:23:17 >
   _____________________________


   Onu Özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü, çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 71 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum..

   1881 - ∞


  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:25:02

   quote:

   Orijinalden alıntı: WoX~

   Ben teşekkür ettim :)

   Edit:Bu arada savaş pilotlarının maaşları hakkında bilgisi olan varmı ?


   sen bana kızıcan simdi ama benim bildigim kadarıyla 3.000 TL civarı


   _____________________________

  • Yarbay
   9265 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:27:26

   quote:

   Orijinalden alıntı: WoX~

   Ben teşekkür ettim :)

   Edit:Bu arada savaş pilotlarının maaşları hakkında bilgisi olan varmı ?


   Bilgim yok fakat ben maaşsızda çalışmaya razıyım.


   _____________________________

   Hp G62-B01ET
   Huawei Ascend G7
   Sony Smartwatch 2


  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:30:44
   bu arada türkkusu var arkadaslar en iyi pilot okullarından biri giris sartları cok zor degil ben thy olmazsa orayı düsünüyorum.   _____________________________

  • Binbaşı
   1306 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:31:02
   @prenskaan

   Ahaha :) sanmıyorum o kadar düşük olacağını,sonuçta canı pahasına yapıyor mesleğini,asker olmasına rağmen o kadar düşük olduğunu kesinlikle düşünmüyorum,ama başka bilgim olmadığı için pek bi yorum yapamam açıkcası.

   @hardcrss
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoX~ -- 3 Ağustos 2010; 16:32:15 >
   _____________________________


   Onu Özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü, çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 71 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum..

   1881 - ∞


  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 16:43:18

   quote:

   Orijinalden alıntı: WoX~

   @prenskaan

   Ahaha :) sanmıyorum o kadar düşük olacağını,sonuçta canı pahasına yapıyor mesleğini,asker olmasına rağmen o kadar düşük olduğunu kesinlikle düşünmüyorum,ama başka bilgim olmadığı için pek bi yorum yapamam açıkcası.

   @hardcrss
   kardesim onalrın rütbe olayları felan da var kendi iclerinde baslangıc tegmen oluyor sanırım e tegmen maaslarıda belli birde ucus tazminatları var sanırım rütbede artıkca tabiki maasda artıyor...

   canı pahasına da diyosun ya mehmetcik ya doguda askerlik yapanlar 100.000 alsa ne olur görüyosun durumu ki aldıkları paraları da ortada   _____________________________

  • Yüzbaşı
   570 Mesaj
   03 Ağustos 2010 17:00:28
   ilk defa boyumun dezavantajını yaşıyorum arkadaş..

   Thy ye başvuracaktım boy üst sınırı sanıyorum 1.90 idi. benmki 1.99 diyelim :) torpille düşürülür mü boy görüntüsü


   _____________________________


  • Binbaşı
   1306 Mesaj
   03 Ağustos 2010 17:22:58
   @prenskaan

   Doğudaki Şark hizmetiyle,savaş pilotluğu arasında uçurum var ;)


   _____________________________


   Onu Özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü, çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 71 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum..

   1881 - ∞


  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 17:33:20

   quote:

   Orijinalden alıntı: WoX~

   @prenskaan

   Doğudaki Şark hizmetiyle,savaş pilotluğu arasında uçurum var ;)


   evet doguda daha kolay ölüyorsun


   _____________________________

  • Yarbay
   4669 Mesaj
   03 Ağustos 2010 18:00:55

   quote:

   Orijinalden alıntı: Vexille   Alıntıları Göster
   _____________________________

  • Yarbay
   4435 Mesaj
   03 Ağustos 2010 18:47:52

   quote:

   Orijinalden alıntı: prenskaan

   türk hava yolları zor ama dedigin dogru suan icin en mantıklı secim denebilir.Hersey de oldugu gibi bir iki tanıdıkla is cözülebilir ama onun haricinde herkese aynı sans verilmez diye düsünüyorum
   herkese aynı şans veriliyor, testler profesyonel olarak çalışan kuruluşlarda yapılıyor, en önemlisi almanya da lufthansa da yapılıyor, burada torpil denen şey olmaz, zaten bundan sonraki kısımda elenmek çok zor, yani gerçekten pilot olmak isteyen başvursun, thy zor da olsa şu anda bir pilot için en iyi kurum

   ayrıca en detaylı bilgiyi alabileceğiniz sayfa www.ucuyorum.com , burada konuyla ilgili herşey ve birçok pilot ve pilot adayı var


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   287 Mesaj
   03 Ağustos 2010 18:55:37
   hamburgtakı dlr testını gecene kadar 16 aylık egıtımden sonra ATPL(ticarı pılot lısansı) bunu almak var herkes bunu atlamış


   _____________________________

  • Teğmen
   108 Mesaj
   03 Ağustos 2010 19:01:12

   quote:

   Orijinalden alıntı: prenskaan


   Alıntıları Göster   kopyala yapıstırda bir sorun mu var ki;

   ayrıca kurs ücretleri degiskendir 55.000 £ duydum ama 52.000 £ hic duymadım tabi indirim veya anlasmayala bu fiyat olmus olabilir hatta 50.000 £ düsebilir
   ancak yaklasık olarak birbirine yakınsada su anda güncel fiyat ortalması 85.000 ila 100.000 tl arasındadır
   kurs dönemleride minumum 14 ay olup 16-18 ayda veren kurumlar vardır
   maas konusunda ise baslangıc maası 3.500-5000 tl den kesinlikle fazladır keza kabin hosteslernin aldıgı maası 3.040 TL dir
   özel kurstan cıkıpta 5 yıl icinde 15.000-20.000 £ kesinlikle yeni baslayan biri icin neredeyse imkansız bir maastır
   ucus basına tazminatta vardır maasındısında yada baska bir degisle X ayda 20 saat ucuyor Y 50 saat maası aynı olabilir mi
   farklı bir örnek birisi ist-yurt dısı calısıyor birisi ist-izmir calıyor maaslar aynı olabilirmi sence kesinlikle HAYIR!   peki 55.000 £ verince kesin pilot oluyormusunuz yoksa bu paranın boşa gitme ihtimali var mı?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   287 Mesaj
   03 Ağustos 2010 19:05:34
   atpl sınavını gecmen lazım arkadasım egıtımden sonra sonra type ratıng olayları var felan fıstık musaıt oldugum zaman guzel bır bıcımde yazarım eksık bılgı çok.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   328 Mesaj
   03 Ağustos 2010 19:15:39

   quote:

   Orijinalden alıntı: prenskaan


   Alıntıları Göster   kopyala yapıstırda bir sorun mu var ki;

   ayrıca kurs ücretleri degiskendir 55.000 £ duydum ama 52.000 £ hic duymadım tabi indirim veya anlasmayala bu fiyat olmus olabilir hatta 50.000 £ düsebilir
   ancak yaklasık olarak birbirine yakınsada su anda güncel fiyat ortalması 85.000 ila 100.000 tl arasındadır
   kurs dönemleride minumum 14 ay olup 16-18 ayda veren kurumlar vardır
   maas konusunda ise baslangıc maası 3.500-5000 tl den kesinlikle fazladır keza kabin hosteslernin aldıgı maası 3.040 TL dir
   özel kurstan cıkıpta 5 yıl icinde 15.000-20.000 £ kesinlikle yeni baslayan biri icin neredeyse imkansız bir maastır
   ucus basına tazminatta vardır maasındısında yada baska bir degisle X ayda 20 saat ucuyor Y 50 saat maası aynı olabilir mi
   farklı bir örnek birisi ist-yurt dısı calısıyor birisi ist-izmir calıyor maaslar aynı olabilirmi sence kesinlikle HAYIR!


   dolmuş hattı mı bu abicim birisi ist-yurtdışı birisi ist-izmir çalışsın.

   kulaktan dolma bilgilerini emin olmadan verme insanlara. kopyala yapıştıra devam et.


   _____________________________

  • Yarbay
   4435 Mesaj
   03 Ağustos 2010 19:50:49

   quote:

   Orijinalden alıntı: zerzavatçı

   hamburgtakı dlr testını gecene kadar 16 aylık egıtımden sonra ATPL(ticarı pılot lısansı) bunu almak var herkes bunu atlamış


   thy de eğitime hak kazanmak için ilk önce dlr testine giriliyor


   _____________________________

  • Onbaşı
   20 Mesaj
   03 Ağustos 2010 21:17:36
   Pilot olmak için 3 seçenek vardır.Bunlardan 1.si Hava Harp Okulu,2.si Özel Uçuş okulları sonuncusu ve en garantilisi ise THY veya Pegasus'un pilot yetiştirmek üzere yaptığı alımlardır.
   THY'nin yaptığı sınavlar sırasıyla şu şekildedir.
   Dil testi
   VTS(dlrye benzer bir sınav)
   DLR
   Sağlık Raporu
   Uçuş testi
   Mülakat

   Maaşlara gelince bazı arkadaşlar çok uç noktalara gitmiş,15bin euro falan,çömez pilota bu maaşı vermezler.THY'de 2.pilot maaşı 7bin tl'dir.Tabi type eğitimini saymazsak.Type eğitimini şöyle açıklayayım;
   Örneğin airbus a380 nin 2. pilotusunuz ama pilot olmanıza rağmen yeni başlayan biri oradaki tuşların,aletlerin,görüntü cihazlarının ne olduğunu bilmez.Çünkü her uçak diğer uçağa benzemez.Bu yüzden uçuş okulu mezunları Havayolu sivketine bi 30bin euro bayılarak veya maaştan kesinti yaparak parayı alır.(Her havayolu farklılık gösterir.)
   Uçuş okullarından mezun olanlar uçuş sürelerini doldurmadıkça kolay kolay THY'ye falan giremezler.Okulların verdiği uçuş dersi 200 saattir.(Bildiğim kadarıyla THY istediği süre 300 saat)
   Bunların yanında üst seviye ingilizce olması şarttır.4 yıllık lisans diploması şarttır.
   Her neyse sormak istediğiniz bir şey olursa buyrun sorun.

   SAYGILAR...


   _____________________________

   Signature not found
  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 21:27:48

   quote:

   Orijinalden alıntı: [T-Rex]
   Pilot olmak için 3 seçenek vardır.Bunlardan 1.si Hava Harp Okulu,2.si Özel Uçuş okulları sonuncusu ve en garantilisi ise THY veya Pegasus'un pilot yetiştirmek üzere yaptığı alımlardır.
   THY'nin yaptığı sınavlar sırasıyla şu şekildedir.
   Dil testi
   VTS(dlrye benzer bir sınav)
   DLR
   Sağlık Raporu
   Uçuş testi
   Mülakat

   Maaşlara gelince bazı arkadaşlar çok uç noktalara gitmiş,15bin euro falan,çömez pilota bu maaşı vermezler.THY'de 2.pilot maaşı 7bin tl'dir.Tabi type eğitimini saymazsak.Type eğitimini şöyle açıklayayım;
   Örneğin airbus a380 nin 2. pilotusunuz ama pilot olmanıza rağmen yeni başlayan biri oradaki tuşların,aletlerin,görüntü cihazlarının ne olduğunu bilmez.Çünkü her uçak diğer uçağa benzemez.Bu yüzden uçuş okulu mezunları Havayolu sivketine bi 30bin euro bayılarak veya maaştan kesinti yaparak parayı alır.(Her havayolu farklılık gösterir.)
   Uçuş okullarından mezun olanlar uçuş sürelerini doldurmadıkça kolay kolay THY'ye falan giremezler.Okulların verdiği uçuş dersi 200 saattir.(Bildiğim kadarıyla THY istediği süre 300 saat)
   Bunların yanında üst seviye ingilizce olması şarttır.4 yıllık lisans diploması şarttır.
   Her neyse sormak istediğiniz bir şey olursa buyrun sorun.

   SAYGILAR...

   diyosun ki mesafe dolagisiyla ucus saati önemli degil gülerim ben buna


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onbaşı
   20 Mesaj
   03 Ağustos 2010 21:40:16

   quote:

   Orijinalden alıntı: prenskaan

   Alıntıları Göster


   diyosun ki mesafe dolagisiyla ucus saati önemli degil gülerim ben buna

   200 saat ile THY ye veya Pegasusa vs. girebileceğini mi sanıyorsun.Ne yazdığımı iyice oku ben bu şivketleri kastediyorum.Zirai ilaçlama hususi pilot falan bunları saymıyorum.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
   328 Mesaj
   03 Ağustos 2010 22:11:57
   4 yıllık lisans diploması "kaptanlık" için şart.


   _____________________________

  • Yarbay
   4731 Mesaj
   03 Ağustos 2010 22:18:50
   5000 TL ama o para için 2-3 yıl kasman gerekiyor.
   hiçte kolay değil. kafayı yersin. dil ing. perfect olmak zorunda.
   tip ve geçmişinde önemli.... birde bayılacağın para tabii...

   gençtrcell şifresi olan varmı ? yarın için lazım :) rica ediyorum


   _____________________________

   ....
  • Yüzbaşı
   981 Mesaj
   03 Ağustos 2010 22:43:18

   quote:

   Orijinalden alıntı: ibraxi

   5000 TL ama o para için 2-3 yıl kasman gerekiyor.
   hiçte kolay değil. kafayı yersin. dil ing. perfect olmak zorunda.
   tip ve geçmişinde önemli.... birde bayılacağın para tabii...

   gençtrcell şifresi olan varmı ? yarın için lazım :) rica ediyorum


   tip derken? brad pitt olmayan pilot olamazmı?


   _____________________________

   fonksiyon, proporsiyon, konstrüksiyon
  • Binbaşı
   1255 Mesaj
   03 Ağustos 2010 22:50:59

   quote:

   Orijinalden alıntı: hardcrss

   50.000€ karşılığında pilot olabilirsiniz. Bu ücret karşılığında altı aylık eğitimden geçiyorsunuz. Başarılı olursanız THY ayda 5000 liradan fazla maaşla sizi bünyesine alıyor. İki yılda ödediğiniz ücreti amorti edersiniz. Param olsa katılırdım.

   Fakat sınavı geçemezseniz paranız ne oluyor bilmiyorum.


   farzedelim ki yabacı uyrukluysanız diye başlamalı.


   _____________________________

   Tama Superstar Custom

   Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)
  • Binbaşı
   1255 Mesaj
   03 Ağustos 2010 22:53:08

   quote:

   Orijinalden alıntı: Madrox.theSage   Alıntıları Göster   tip derken? brad pitt olmayan pilot olamazmı?


   tersten bakmışsın hocam


   _____________________________

   Tama Superstar Custom

   Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)
  • Yüzbaşı
   753 Mesaj
   03 Ağustos 2010 23:11:45
   dişçilik düşünüyordum bi düşüneyim


   _____________________________

  • Yarbay
   4669 Mesaj
   03 Ağustos 2010 23:12:35

   quote:

   Orijinalden alıntı: azawarai   Alıntıları Göster   tersten bakmışsın hocam


   O zaman pilot olmayan Brad Pitt olamaz


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   824 Mesaj
   03 Ağustos 2010 23:13:55
   düsünen varsa birlikte karar verlim indirimden yararlanırız


   _____________________________

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> PİLOT NASIL OLUNUR TÜM AYRINTILAR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.