Şimdi Ara

Bankaların Genel Ücretsiz Hizmetleri (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.709
Cevap
49
Favori
451.536
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Acer 3820TG

Arkadaşlar İş Bankası'ndan vadesiz hesap açmak için başvuruda bulundum. Sadece kira yatırma işi için kullanacağım. Benden para mı talep edecekler şimdi bu hesabı açtığım için?

İşbankası'nın kira ödeme paketi var. Müşteri hizmetlerine sorun.
    O pakete üye olanlardan hesap işletim ücreti alınmıyor ve kira hesaba yattığında evsahibine SMS gönderilebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

hesap kesim ücreti keserler her ay. keşke vadeli hesap açsaydın

Hocam kusura bakma, anlamıyorum pek :) Vadeli hesap olunca ne oluyor, vadesiz olunca ne oluyor? Ziraat'te de hesabım var ama para falan almıyorlar. World'de de Play hesabım var, onda da para almıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hurshit

O pakete üye olanlardan hesap işletim ücreti alınmıyor ve kira hesaba yattığında evsahibine SMS gönderilebiliyor.

http://www.isbank.com.tr/content/TR/Bireysel_Bankacilik/Diger_Hizmetlerimiz/Odemeler/Kira_Odeme_Hizmet_Paketi-744-13.aspx

Şundan bahsediyorsunuz sanırım. Pazartesi günü bir görüşeyim şu adamlarla.

• quote:

Orijinalden alıntı: tubul

quote:

Orijinalden alıntı: enriko17

quote:

quote:

ARKADAŞIM SANA DÖVİZ KURU KONUSUNDA KATILMIYORUM YERİ GELİYOR KUR İŞLEM YAPARKEN DEĞİŞEBİLİYOR BİZİM KUR PİYASADAN DÜŞÜK OLABİLİR AMA SATIŞIMIZDA DÜŞÜK DIŞARIDA SERBEST PİYASA EKONOMİSİ VAR SEN HİÇ DÖVİZ BÜROSUNA GİDİP DOLARIN ALIŞ VE SATIŞ FİYATI ARASINDAKİ FARKI GÖRMEMİŞSİN SANIRIM AYRICA ALTINDA YÜKSEK SATIP PAHALIYA ALMIYORUZ SANA KATILMIYORUM ALIŞ SATIŞ ARASINDA 1 TL FARK VARDIR ÖRN SATIŞ 1 GR 100 T İSE ALIŞIMIZ 99.08 TL DİR BU YİNE DE TERCİH SİZİN TABİ BİR DEFA İNTERNET BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN ŞUBELERİMİZE GELMEMEYİ TERCİH EDİYORSANIZ SEÇİM SİZİN OZAMAN DİĞER ÖZEL BANKALARIN NEDEN BU KADAR KAR YAPTIĞINI NASIL YAPTIĞINI SORGULAYABİLİRSİNİZ. HAYIRLI GÜNLER DİLERİM. MESAİ SAATİ YAKLAŞIYOR

bankanın döviz kuru döviz bürolarıyla değil diğer bankalarla kıyaslanır, altın alış satışı da

altının gramı 70 lira civarındayken halkbankasının alış satış farkı 90 kuruştu, garanti bankasında bu 60 kuruştu.

Halkbankasında çalışyorsunuz ama güncel altın kur farkınızı bile bilmiyorsunuz..yaklaşık 1,25 TL altın alış satış farkınız var

arkadaşım altının fiyatı 70 tl iken bizim bankada da alış satış farkı 60 kuruştu fiyat arttıkça genel müdürlük aradaki farkı açtı 109 tl olduğu zaman 1.35 kuruşlara bile yükselmişti o fiyattaki değişime göre kar marjı değişiyor sen bana 70 tl iken garanti bankasıyla kıyaslama yapıyosun sen istersen garantiden almaya devam et serbest piyasa kimse kimseyi zorla bir bağlayamaz kazancınız bol gönlünüz rahat olsun ii geceler.

hayır, halkbankasında 70 lira iken ve garantide 70 lira iken

alınan komisyonlar 90 kuruşa 60 kuruştu

bundan bahsediyorum

milleti yanlış bilgilendirme, neyse onu yaz

arkadaşım sen ozaman garantiyle çalışmaya devam et demekki garanti senden memnun 60 kuruş farkla ordan al sat sana neden ordan alıyosun yada halkbankasından almıyosun diyen yok bu fiyatları biz belirlemiyoruz kimseyi yanlış bilgilendirdiğim yok isteyen gider şubeden gerekli bilgiyi alır herkesin kendine göre aklı var sende canın nerden isterse oradan altın al döviz al sat işine geldiği yerden al serbest piyasa ekonomisi saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ARKADAŞIM SANA DÖVİZ KURU KONUSUNDA KATILMIYORUM YERİ GELİYOR KUR İŞLEM YAPARKEN DEĞİŞEBİLİYOR BİZİM KUR PİYASADAN DÜŞÜK OLABİLİR AMA SATIŞIMIZDA DÜŞÜK DIŞARIDA SERBEST PİYASA EKONOMİSİ VAR SEN HİÇ DÖVİZ BÜROSUNA GİDİP DOLARIN ALIŞ VE SATIŞ FİYATI ARASINDAKİ FARKI GÖRMEMİŞSİN SANIRIM AYRICA ALTINDA YÜKSEK SATIP PAHALIYA ALMIYORUZ SANA KATILMIYORUM ALIŞ SATIŞ ARASINDA 1 TL FARK VARDIR ÖRN SATIŞ 1 GR 100 T İSE ALIŞIMIZ 99.08 TL DİR BU YİNE DE TERCİH SİZİN TABİ BİR DEFA İNTERNET BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN ŞUBELERİMİZE GELMEMEYİ TERCİH EDİYORSANIZ SEÇİM SİZİN OZAMAN DİĞER ÖZEL BANKALARIN NEDEN BU KADAR KAR YAPTIĞINI NASIL YAPTIĞINI SORGULAYABİLİRSİNİZ. HAYIRLI GÜNLER DİLERİM. MESAİ SAATİ YAKLAŞIYOR

bankanın döviz kuru döviz bürolarıyla değil diğer bankalarla kıyaslanır, altın alış satışı da

altının gramı 70 lira civarındayken halkbankasının alış satış farkı 90 kuruştu, garanti bankasında bu 60 kuruştu.

Halkbankasında çalışyorsunuz ama güncel altın kur farkınızı bile bilmiyorsunuz..yaklaşık 1,25 TL altın alış satış farkınız var

arkadaşım altının fiyatı 70 tl iken bizim bankada da alış satış farkı 60 kuruştu fiyat arttıkça genel müdürlük aradaki farkı açtı 109 tl olduğu zaman 1.35 kuruşlara bile yükselmişti o fiyattaki değişime göre kar marjı değişiyor sen bana 70 tl iken garanti bankasıyla kıyaslama yapıyosun sen istersen garantiden almaya devam et serbest piyasa kimse kimseyi zorla bir bağlayamaz kazancınız bol gönlünüz rahat olsun ii geceler.

hayır, halkbankasında 70 lira iken ve garantide 70 lira iken

alınan komisyonlar 90 kuruşa 60 kuruştu

bundan bahsediyorum

milleti yanlış bilgilendirme, neyse onu yaz

arkadaşım sen ozaman garantiyle çalışmaya devam et demekki garanti senden memnun 60 kuruş farkla ordan al sat sana neden ordan alıyosun yada halkbankasından almıyosun diyen yok bu fiyatları biz belirlemiyoruz kimseyi yanlış bilgilendirdiğim yok isteyen gider şubeden gerekli bilgiyi alır herkesin kendine göre aklı var sende canın nerden isterse oradan altın al döviz al sat işine geldiği yerden al serbest piyasa ekonomisi saygılar

mevduata en yüksek faiz sende

en düşük döviz kurları sende

altın alış satış farkın düşük

bu savundukların doğru değil..savunabileceğin şeyler yazacaksın.

tavsiyene de kimsenin ihtiyacı yok

(garantideki bu komisyon geçerliliği kişisel değil geneldi)

• Bugün Garanti Bankası Paracard kartımla atm den 1.100 tl çekeyim dedim, limiti aştınız 2 lira keseceğiz diye uyarı verdi.
    meğer 1000 üzeri çekimlerde 2 lira kesiyorlarmış, hiç sevmiyorum bu bankayı, mecbur işimiz gereği kullanıyoruz.
  • HERKES GARANTİ AKBANK VE YAPI KREDİYİ KULLANSIN EN GÜSEL HİZMET ÖZEL BANKALARDA GİŞELERDE OLSUN PAZARLAMA ELEMANLARI OLSUN HEP GÜSEL BAYANLARDAN OLUŞUYOR KARLARINA KAR KATMAYA DEVAM HERKESE BOL KAZANÇLAR
  • arkadaşlar benim kuveyttürk hesabım internet şubesinden bir arkadaşın iş bank hesabına para yatırmam gerek bu hallerde herhangi bir masraf ödeniyomu yatıracağım miktar 120 ytl havale veya eft kelimelerinin tam açılımını bilmiyorum lütfen birisi açıklama yapabilirmi yada kuveyt türkün isme havalesi varmış karşıdaki kişi herhangi bir kuveyt türk şubesine gidip kimliğini göstererek parayı alıyomuş böyle bişe nin ptt olduğunu biliyorumda bankalarda olduğunu daha önce hiç duymadım havale ücretsiz derse bu durumdada söz konusumudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feruğum_61

arkadaşlar benim kuveyttürk hesabım internet şubesinden bir arkadaşın iş bank hesabına para yatırmam gerek bu hallerde herhangi bir masraf ödeniyomu yatıracağım miktar 120 ytl havale veya eft kelimelerinin tam açılımını bilmiyorum lütfen birisi açıklama yapabilirmi yada kuveyt türkün isme havalesi varmış karşıdaki kişi herhangi bir kuveyt türk şubesine gidip kimliğini göstererek parayı alıyomuş böyle bişe nin ptt olduğunu biliyorumda bankalarda olduğunu daha önce hiç duymadım havale ücretsiz derse bu durumdada söz konusumudur.

Ayni banka icinde(subeler farkli olabilir) yapilan para aktarimlarina havale, farkli bankalar arasi olana ise eft denir. Eft'yi yaparken saate dikkat ediniz, sadece haftaici calisir ve aksam 5ten sonraki eftler bir sonraki is gününe kalir. Eftnin masrafi oluyor 2-3 lira civari bankadan bankaya degisiyor bu masraf tutari.

• bu arada garanti eft havale ücretlerini düşürmüş arkadaşlar...
  • ingbank 150 lira için 2.5 lira eft ücreti aldı. (ingbank dan garanti bankasına)
  • Finanscıydım ama artık en nefret ettiğim banka finansbank. Adamlar EFT den felam para aldığı gibi bide deli gibi hesap işletim ücreti alıyorlar.
    Akbankda kara listemde ikinci sırada.
    Şimdi TEB e başvurdum, şartlarımı kabul eden bir hesap türü verirlerse, diğer bankalarla ilişkimi keserim herhalde.
  • Vakıfbank'tan HSBC'ye 30 lira EFT'ye 2.7 lira para verdim. Bilgi vereyim.
  • TEB dede hesap işletim ücreti almayabiliyolar ama EFT ücretli.

Bu durumda bankasya cazip gibi görünüyo
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hurshit

http://www.isbank.com.tr/content/TR/Bireysel_Bankacilik/Diger_Hizmetlerimiz/Odemeler/Kira_Odeme_Hizmet_Paketi-744-13.aspx

Şundan bahsediyorsunuz sanırım. Pazartesi günü bir görüşeyim şu adamlarla.

Açtırdığım hesap için kira paketi geçerli değil dediler ama kira için otomatik ödeme talimatı verirseniz ücret alınmıyor dediler. Aradaki farkı anlamadım ama iyi dedik, sorun olmadı.

Ayrıca öğrencilerden de, kimlik göstermek suretiyle, hesap işletim ücreti alınmıyormuş.

• Arkadaşlar geçenlerde İş Bankası hesabımdan 35 lira kesildi de hesap işletim ücreti adı altında. Lisedeyken açtırmıştım hesabımı , lise bittikten sonra üniversiteye geçince belge göstermedim. Yarın gidip üniversite kimliğimi göstersem o 35 lirayı alabilr miyim acaba? Alabilirsem de hemen veriyorlar mı yoksa birkaç gün sürüyor mu ?
  • Bildiğim kadarıyla geri veriyorlar o parayı. Öğrenci kimliğinle gidip müşteri temsilcisiyle konuş. Hık mık ederlerse hesabı kapatacağını söyle, hallolur
  • quote:

Bildiğim kadarıyla geri veriyorlar o parayı. Öğrenci kimliğinle gidip müşteri temsilcisiyle konuş. Hık mık ederlerse hesabı kapatacağını söyle, hallolur

Verirlerse çok iyi olur, bu aralar biraz paraya sıkıştım o 35 lira ilaç gibi gelir valla. Normalde önceden gidecektim de 2 tane şube var yakınlarda (yakın dediğim de en yakını 1 km uzakta falan) ve çok kalabalık oluyor hep. Yarın erkenden gideyim bari. Hem HSBC de halen ferdi kaza sigartamın poliçesini vermedi. Müşteri temsilcisi haftaya da dönüş olmazsa bana gelirsin hallederiz haftaya demişti. Bu banka işlerinden sıkıldım ben ya.

• Akbank'ta 5 tane fatura otomatikte olduğu için hesap işletim vermiyordum ancaaak son 2-3 aydır 7 tl eve gelen ekstre zarfı için kestiler. Neymiş int. teşvik için miş muş... Bunun için ceza (ücret) kesiyorlarmış.. Hakkımı helal etmiyorum AKBANK o zarfı bırak postayı FEDEX ile veya USMAIL ile göndersen o kadar tutmaz

Ne mi yaptım? Elbette hesabımı kapattım enayimiyim.. vakıfta ödüyorum şimdilik faturularımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g_boz -- 19 Ekim 2011; 11:35:44 >
  • yapıkrediden, ziraat veya iş bankasına eft yapacagım .. 30-50 arası tl transfer yapacagım..eft ucreti ne kadar olur ?

tesekkurler.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.