Şimdi Ara

..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
17.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 82 -- 8 Nisan 2018; 16:25:43 >

• Geçmez gibi görünüyor,beyazlaşır kalır öyle.
  • Faça çekmişsin gibi duruyor.Geçmez o bayağı kapanır kimse çakmaz ama sen bildiğin için görürsün.

Not:Birde yurt dışında yanıklar için falan bir merhem satılıyordu o çoğu yarayı 1-3 günde kapatıyordu ama adı aklımda değil.
  • salyangoz kremi dene belki işe yarar bide güneşte tut bol bol zamanla gecer
  • Erbium lazer+contractubex
  • Hocam benimde sol kolumda vardı hem ütü değmişti hemde bisikletle kaza yapmıştım. Sonra orası güneşte kala kala yandı, esmerleşti yani. Sende güneşte dur esmerleşsin, git gide belli olmuyor.
  • Hiç izi kalmaz geçer. Nerede olduğunu bile unutursun. Bu tarz yaralarda sadece dikiş varsa az bir onun izi kalır.
  • geçmezse üzerine dövme yaptır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: duff

Erbium lazer+contractubex

Bu ikisi derin kesik izlerini geçirebilir mi acaba?(Dikiş yok kendiliğinden kaynadı 4 cm uzunluğunda bir kesik)
  • Doktorun tavsiyesi üzerine kullandığın krem yarayı olması gerekenden daha hızlı kabuklaştırıp alt deriyi oluşturmaya çalıştığı için derin incelmiş. Bunun üstüne de üst deri tekrar oluşmaz çünkü altderinin iyileştiğini düşünüyor. Eğer krem kullanmasaydın iyileşme süreci yavaş ama daha kesin olacaktı. Aferim sana. Paracı doktorların her dediğini yapın. Yaşa şimdi kolundaki bu kocaman yarayla.

İki meslekten nefret ederim. Doktor ve Avukat.
  • Vazelin sür güneşe çık.Biraz kararır teninle uygun hale gelene kadar yap

Not:tarafımdan denenmiştir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 15

quote:

Orijinalden alıntı: by_kesh

Vazelin sür güneşe çık.Biraz kararır teninle uygun hale gelene kadar yap

vazelin niye

vazelin+güneş solaryum etkisi yaratıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polipeptit -- 1 Ağustos 2010; 17:04:57 >
  • Yaraizlerini hiçbir şey geçirmez.Lazer,kremler falan işe yaramıyor.Faydası olsaydı kolumdaki izlerden kurtulurdum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Vazelin sür güneşe çık.Biraz kararır teninle uygun hale gelene kadar yap

vazelin niye

vazelin+güneş solaryum etkisi yaratıyor

sağol denerim
    zaten güneşte yanmaktan başka çare yok gibi

acele edipte çok fazla durma güneşte .Oluşabilecek sorunlardan sorumlu değilim haberin olsun

• Bu konu aklimda kalsin benim elimede civi girmisti rengi hep daa degisik bi deniyim bende
  • kardeşim kusura bakmada bisikletten düştün ve kolun yara oldu diyede doktora mı gidilir..her düşen çocuk doktora gitse ohooo..hadi onu geçtim ilaç kullanmışın..küçükken biz günde 10 kere düşerdik dizlerimiz yarılırdı , bi oksijenli su veya tendirdiyotla temizleyip sarardık..ne iz kalırdı ne bişey..
    merak etme sendede iz falan kalmaz..bu kadar hassas olmayın
  • quote:

kolumda bu iz kaldı ilk önce doktor bepanthen plus diye bi krem vermişti onu kullandım .

burda doktor demişsin o yüzden dedim

ama kuşkulanma geçer..arkadaşlardan biliyorum
  • İzi kalır birinin , o geçmeden izi kalır ötekinin. Hepimizin izi bir dizi....
  • Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese geçmiş olsun
    mesajları okuyorum ve deneyip olumlu sonuç aldığım bir tedavi yöntemini paylaşmak istiyorum
    benim kafamda yara oluşmuştu ve kanamıştı, daha sonra jilet izi gibi bir çizik şeklinde iz kalmıştı...
    gelelim çözüme... liste halinde almanız gerekenler:

1- Contractubex merhem (sürdüğünüzde doğrudan güneş ışığında kalmayın, günde 2-3 kez sürün)
    2- Tritone merhem (sürdükten sonra güneşe çıkmayın, evde olduğunuz günler ve geceleri kullanın)
    3- Kantoron yağı (aktarlarda bulunur, günde 2-3 kez 5-6 saat arayla kullanabilirsiniz)
    4- Köpekbalığı karaciğer yağı (shark liver oil, solgarın ürününü tavsiye ederim, günde 1 veya 2 tane, sabah/akşam yemekle birlikte)
    4- Ceviz (her gün sabah ve akşam 3-4 tane ceviz yiyin)
    5- Elma (her gün 1 tane yiyin)

Bunları uyguladım, şu anda yara izi farkedilmeyecek kadar azaldı, 1 aya kadar tamamen geçecek umuyorum.

Önemli bir detay, hiçbir iz akşamdan sabaha iyileşmez, benim iyileşme sürecim yaklaşık 3 ay sürdü, disiplin içinde, sabırla ve aksatmadan yazdıklarımı uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Tekrar geçmiş olsun...

• dövme yaptır geçer
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.