Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gittim hocam. Mudurlukteki adam ile uzunca sohbet ettik. 21 rahat alirsin vdsl olarak dedi. Fttc olarak gorunuyormus bizim hat. Sonrasinda superonline yi aradim onlar bizde adsl den baska bir sey tanimlanmiyor dediler. Gittim modemi alip maltepedeki novatech e ve iptal ettirdim paketi. Bugun aradi SOL dan güya ben mudurlukten ariyorum onerecegim paketleri baskasi oneremez ayagina anlatiyor. En sonunda dedim bak abicim, ben parasinda ya da indirim belesinde degilim, dilencilik yapmiyorum ben akk siz adam gibi paket istiyorum var mi yok mu dedim. Yok dedi, iptal edin o zamn dedim ve SOL seruveni bitti. Gecen aksam btk yayinindan sonra duzgun bi paket bulursam baslatirim vdsl veren birini. Yoksa marta kadar baglatmam. Belki de daha uzun sure. Tamamen boyle :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ttnet modem kablo ic tesisat vb kaynaklı diye diretiyor hız dusmesi sebebini. Upload hizim dusmezken download düşüyor. 1 sene once hız 14 mb civariydi. 2 yil taahhudum var. Mayis 2017 ye kadar. Yorumunuz nedir? Ben telekomun marifeti diye düşünüyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

• daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    İç tesisatında ek vs varsa kontrol et.

• quote:

Orijinalden alıntı: daytripper25

Arkadaşlar ttnet modem kablo ic tesisat vb kaynaklı diye diretiyor hız dusmesi sebebini. Upload hizim dusmezken download düşüyor. 1 sene once hız 14 mb civariydi. 2 yil taahhudum var. Mayis 2017 ye kadar. Yorumunuz nedir? Ben telekomun marifeti diye düşünüyorum.

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Hat zayıflamanız çok yüksek. Yakınınızda saha dolabı varsa portunuzu oraya aktarmalarını isteyin.

• Port aktarım diye birşey yok.
  • Sevgili dostlar bir bakar mısınız? hızımı 4mbit'e sabitlemişler...

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokak1112 -- 11 Eylül 2016; 1:00:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cattepiller

Gittim hocam. Mudurlukteki adam ile uzunca sohbet ettik. 21 rahat alirsin vdsl olarak dedi. Fttc olarak gorunuyormus bizim hat. Sonrasinda superonline yi aradim onlar bizde adsl den baska bir sey tanimlanmiyor dediler. Gittim modemi alip maltepedeki novatech e ve iptal ettirdim paketi. Bugun aradi SOL dan güya ben mudurlukten ariyorum onerecegim paketleri baskasi oneremez ayagina anlatiyor. En sonunda dedim bak abicim, ben parasinda ya da indirim belesinde degilim, dilencilik yapmiyorum ben akk siz adam gibi paket istiyorum var mi yok mu dedim. Yok dedi, iptal edin o zamn dedim ve SOL seruveni bitti. Gecen aksam btk yayinindan sonra duzgun bi paket bulursam baslatirim vdsl veren birini. Yoksa marta kadar baglatmam. Belki de daha uzun sure. Tamamen boyle :)

Hocam güzel demişsiniz.Müdürlükteki adam da sizin hat değerlerinize bakarak vdsl2 21 rahat alırsın demiş. ADSL sinyali üzerinden vdsl2 yorumu yapmış.. Anlamamış yani. FTTC olarak görünüyor demek fiber var kabine kadar demek. Yani çok rahat vdsl2 alırsınız hiç sıkıntınız olmaz kesinlikle. Vodafone altyapı sorgulamadan sorunca ne çıkıyor ?

http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php

• tezekos kullanıcısına yanıt
    17 mbps ADSL / VDSL FIBER cıkıyor. Ama birkaç ay paket almayı düşünmüyorum. Yeni AKK düzenemesinden sonra bir şeyler çıkarsa anca o zaman bulurum güzel bir paket ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokak1112

Sevgili dostlar bir bakar mısınız? hızımı 4mbit'e sabitlemişler...

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Onlarca şikayetten sonra bugün bağlantı hızımı 7mbit yapmışlar---- sizce düzelmiş diyebilir miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sokak1112 S kullanıcısına yanıt
    Slm Son hat degerlerinizide atabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Materyal_Clock

Slm Son hat degerlerinizide atabilirmisiniz

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
    yeni değerlerim şu şekilde çıkıyor---- 20 defa aradım sonunda bu şekilde değiştirdiler...
    SNR sınırda saha dolabına uzaksin kopma olursa 6 mbite çektir eğer bina içi tesisatin eski ise cat 6 kablo ile yenile Splitter kontrol et

• Merhaba arkadaşlar sizce kaç hız alabilirim?

DSL senkronizasyon durumu:
    Yukarı
    Bağlantı durumu:
    Showtime
    Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):
    797
    Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):
    8188
    Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):
    1057
    Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):
    11404
    Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
    18.6
    Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
    14.7
    Yukarı akım aralık derinliği:
    1
    Aşağı akım aralık derinliği:
    1
    Hat standardı:
    ADSL_2plus
    Yukarı akım hat zayıflaması (dB):
    20.1
    Aşağı akım hat zayıflaması (dB):
    27.9
    Yukarı akım çıkış gücü (dBm):
    12
    Aşağı akım çıkış gücü (dBm):
    17.8
    Kanal türü:
    Hızlı
    DSL çalışma zamanı:
    0 gün 1 saat 33 dakika 51 saniye
  • quote:

SNR sınırda saha dolabına uzaksin kopma olursa 6 mbite çektir eğer bina içi tesisatin eski ise cat 6 kablo ile yenile Splitter kontrol et

ilginiz alakanız için teşekkür ederim..
    8 mbit için yeterli

• hocam bin defa aradım--- sizi bir daha aramam eğer düzeltmezseniz bayram bitince hattımı kapatıcam dedim 8mbit yapmışlar---yemnle anlamıyorum bunları
    125
    Müşteri hizmetlerine duruma anlatmak uzun bir süreç.
  • Rdau kullanıcısına yanıt
    8 den yukarı çıkmayın bu şekilde iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam... Kullanılmayan paralel (töbe töbe) kabloları temizledim.. değerleri yükseltmeye çalıştım sizce bir etkisi olmuş mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokak1112 -- 12 Eylül 2016; 16:07:03 >

• Arkadaşlar bi yorum alabilirmiyim normalde 16mbite kadar olan bi paketim var şuan test yapamıyorum aknden dolayı ama 7-10 arası bir hız alıyorum
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 16383
    Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 11
    Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 9.3
    Yukarı yönde aralık derinliği 1
    Aşağı yönde aralık derinliği 1
    Hat standardı ADSL2+
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 9
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 17
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.3
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 15.9
    Kanal türü Fast
    Yukarı yönde CRC 1
    Aşağı yönde CRC 106
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 280

Eve gelen siyah bi telekom kabloyla ince telefon kablosunu bantlayarak bağlantımı sağladım, herhangi bir priz vs yok ince telefon kablosunu bağlamak için direk camdan geliyor kablo :D Değerlerim iyi mi? Kabloları değiştirerek Daha hızlısını alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilinenibilmeyen -- 13 Eylül 2016; 20:30:58 >

• 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.