Şimdi Ara

İstanbul Bilgi Universitesi Hakkında Merak Edilenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
19.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb arkadaşlar, Bilgi Uni hakkında her türlü sorunuzu (kampüsler, öğrenci ilişkileri,dersler,sosyal olaylar,partiler, vs, aklınıza ne gelirse yani ) sorabilirsiniz..

• yeni açılmadı mı orası?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukela

yeni açılmadı mı orası?

ahahahahaahah :D ne yaptın hocam öyle en az iki hafta oldu açılalı
  • benim sorularım var. bir burs ne koşulda kesiliyor. iki kayıt yaptırana herhangi bir hediyeleri var mı. üç dersler ingilizce mi ooof aklımda çok soru var gidip sormak en iyisi
  • 58000 mf4 sıralamam tam burslu okuyabilirmiyim?
  • Dersler İngilizce mi? Yoksa hazırlığı okutuyolar sonra Türkçe mi devam ediyolar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverarrow

benim sorularım var. bir burs ne koşulda kesiliyor. iki kayıt yaptırana herhangi bir hediyeleri var mı. üç dersler ingilizce mi ooof aklımda çok soru var gidip sormak en iyisi

hediye olarak şarj aleti ve araç kiti veriyorlar

ne çeşit bir bursla giriyorsun? ösym bursu ise kaybetmesi daha zor bir burs ama mulakattan anlasmalı giriyorsan daha riskli.
  • Yetenekle girilen bir bölümde bursun ortalama 2'nin altına düşerse veya devamsızlığın %60'tan aşağıda olursa kesiliyor.

ÖSYM bursu 7 senelik sanırım, alttan ders bırakabilirsin vs, kesilmiyor.

Derslere Türk bir eğitmen girerse Türkçe yapıyorlar, ama sınıfta Erasmusla gelmiş bir öğrenci varsa nolursa olsun ingilizce ders dili, değişiyor yani. Zaten basit, ingilizce ben anlamam zordur demeyin :)

Sıralama hakkındaki soruları bilmiyorum, daha çok sosyalleşme, ilişkiler,dersler üzerine tavsiye/bilgi verebilirim :)
  • bilgisayar bilimleri bölümü iyi midir?
  • Bence her bölüm iyi, ben gerçekçi bi insanım yani öyle toz pembe bakmıyorum üniversiteye, ama burdan mezun olup boş dolaşmazsınız yani, zaten çevreniz çok genişliyor burada, herkes birini tanıyor iş hayatında, Bilgi Üniversitesi aa özel o kötü demiyor artık insanlar herkes biliyor eğitim kadrosu, olanakları ne kadar iyi.
  • Banada mektup göndermişler..

Bu sene için meslek yüksek okulu açmışlar.. Valla düşünmüyor değilim bakıcam.
  • ben gittim yerinde gördüm hocam. adamlar yapmış

şaka bi yana süper bi kampüs santral kampüsü. hocalarla görüştüm bu kadar mı sıcakkanlı olur bi insan. sordum burs olayını ösym'nin bursu hayatta kesilmez dediler istersen sınıfta kal yine o burs senin bursundur. bilgisayar bilimlerine gelince yazılım müh. dememişler bilgisayar bilimleri demişler. özellikle bi hocası var chris die gidip konuşmanız lazım o adamla mükemmel bi insan ya.kısacası bilgi yazan bence pişman olmaz arkadaşın dediği gibi yarım saat durmadım orda çewre yaptım hocalarla tanıştım görewli öğrencilerle tanıştım kampüsü gezdik birlikte bi baktım hayatıma bir sürü insan girdi. yazacak olanlara kesinlikle tawsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: silverarrow

ben gittim yerinde gördüm hocam. adamlar yapmış

şaka bi yana süper bi kampüs santral kampüsü. hocalarla görüştüm bu kadar mı sıcakkanlı olur bi insan. sordum burs olayını ösym'nin bursu hayatta kesilmez dediler istersen sınıfta kal yine o burs senin bursundur. bilgisayar bilimlerine gelince yazılım müh. dememişler bilgisayar bilimleri demişler. özellikle bi hocası var chris die gidip konuşmanız lazım o adamla mükemmel bi insan ya.kısacası bilgi yazan bence pişman olmaz arkadaşın dediği gibi yarım saat durmadım orda çewre yaptım hocalarla tanıştım görewli öğrencilerle tanıştım kampüsü gezdik birlikte bi baktım hayatıma bir sürü insan girdi. yazacak olanlara kesinlikle tawsiye ederim

İyide.. Sınıfta kalma olayları falan nasılmış acapa ? Para almak için inadına yapacaklarsa hiç yazmayalım. Benim bi arkadaşımın başına geldi. ( Arel de )

• Okula hiç gitmezsen, vizelerden finallerden 0 alırsan sürekli kalırsın dostum tabi ki ne yapsınlar geçirsinler mi Sen dersine de gel, vizelerden finallerden en az 50 al, paşalar gibi geçersin sınıfını. Öyle hoca bana taktı durumu yok bizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shot2kill*

Okula hiç gitmezsen, vizelerden finallerden 0 alırsan sürekli kalırsın dostum tabi ki ne yapsınlar geçirsinler mi Sen dersine de gel, vizelerden finallerden en az 50 al, paşalar gibi geçersin sınıfını. Öyle hoca bana taktı durumu yok bizde.

Hayır ben onu kastetmiyorum. Ben mesela okuluma sürekli giderdim. Ölüm veya aileden birisine bişey olmadığı müddetçe..

Vizelerden ne bilim 40 50 alsa adam gene kalabiliyorsa tek dersten onu diyorum yani.. 1 - 2 dersten bırakabiliyorlar mı ? Millet b.ku b.kuna para vermek istemez.

• Ben Türkçe'den kaldım, ama bir üst sınıfa geçiyorum, üst sınıfta alacağım. dersten kalınca gitmiyor burs, sınıfta kalsanda gitmiyor gerçi ÖSYM bursuyla.

Türkçeden kaldım dediğim, bıraktım yani. Yoksa geçmek kolaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shot2kill* -- 30 Temmuz 2010; 17:14:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shot2kill*

Ben Türkçe'den kaldım, ama bir üst sınıfa geçiyorum, üst sınıfta alacağım. dersten kalınca gitmiyor burs, sınıfta kalsanda gitmiyor gerçi ÖSYM bursuyla.

Türkçeden kaldım dediğim, bıraktım yani. Yoksa geçmek kolaydı

Hmm bişey sorucam. Diyelim ki 1 - 2 tane dersten kaldın ya , onları önümüzdeki yıl 1.sınıftayım ama 2ye geçtim. O yıl işte o dersleri verebiliyormuyuz ? yoksa yazın kurtarma sınavlarında mı yani öyle oluyor ?

Bu arada sen hangi üni okuyorsun ?
  • Bilgi Unideyim dostum ben :))) , 1.sene sadece 1 dersten kalıp 2.sınıfta alabilirsin o dersi, bak şimdi benim sınıfımı geçmek için 30 kredi gerekiyordu, alan derslerim 30 kredi, turkce dersi 6 krediydi, yani ben turkceyi vermesemde sinifi geciodm, o yuzden kasmadım, seneye alırım dedim. bu senin sınıfının derslerinin kredilerine gore degisir yani
  • İşletme fakültesi hangi kampüste? Hocalar nasıl? Ders geçmek zormu Kızlar güzelmi :D
    Kafadar adam varmı? Bu sene büyük ihtimal bilgideyim bende :D Ha bide yurtlar nasıl
  • Buranın bilgsayar mühendisliği puanları kaç ayriyetten yurt ücretleri nedir?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.