Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.534
Cevap
3
Favori
201.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

Orijinalden alıntı: kerem0537

quote:

quote:

quote:

networks %48 kullanıyor. ama hiçbirşey açık değil. mobil şebeke hariç.
    applications %39 herhangi bir uygulama da açık deil.

şimdi yeni sarjdan çıkardığım için kendi değerlerimle karşılaştıramıyorum :) ama benim şarjımı en çok ekran götürüyor olarak görünüyordu hatırladığım kadarıyla.

bir de batarya için şöyle bi ayar gördüm yeni. telefona gir *#*#4636#*#* tuşla. bi menü açılıyor. ordan telefon bilgileri'ne gir. orda aşağıda bi seçenek var ordan "gsm auto (prl)" olanını seçin diyorlar. bende orası "gsm only" seçili. sen de ordan bi gsm auto prl'yi seçip dene bakalım hocam. ayrıca o applications %39 demişsin ya, ona tıklayınca onun da ayrıntıları olması lazım. hangi uygulama ne kadar harcamış diye. oraya girip en çok hangi uygulamalar harcıyor bak bakalım.

applications da ayarlar deposu %91 harcıyor.
    geriside %1-2 arasında 10 civarı program war.
    benim ekran %22 kullanıyor. ve applications %39 dan %64 e çıkmış şimdi baktımda.
    ayrıca dediğiniz gibi gsm auto prl olarak kullanmaya başladım. duruma göre yazarım ne farkı olduğunu.
    teşekkürler tekrardan...

hocam bu halen aynı. hiçbir değişiklik yok. hergün şarja takıyorum 3000mAh bataryayı :S ne iş anlamadım gitti...

orjinal bataryası ile de mi böyleydi hocam? acaba şarj aletinde falan mı bişey var, benim de fikrim yok şu anda. bir de bu yazdığın %lik kullanım değerleri batarya bitimine doğru olan değerler mi?

orjinal bataryası tam kanser :) günde 3 defa şarja takıyorum. şarj aletinde bir sorun olacağını sanmıyorum. birçok şeyi şarj ediyorum sorunsuz çalışıyorlar. değerler batarya full dolu iken.
    cevapların için teşekkürler hocam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem0537 -- 24 Mayıs 2011; 19:16:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ultraking34
    Arkadaşlar, Bende bende bazı sitelerin chat sayfası aktif görünmüyor. Bunun sebebi ne olabilir.sürümü 2.3 e yükselttim. Ayrıca flash 10,3 de yükledim, ama problem hala devam ediyor.chat ekranı açılıyor ama onlain göremiyorum. kim var ne yazılıyor göremiyorum. bunun için ne yüklemem gerekiyor.

Browser olarak Skyfire'i yuklersen problemin muhtemelen çozulur.
    Ayrica desire'a 2.3 geldi de benim mi haberim yok???
    Froyo'dur o. Gingerbread desire'da halen yok diye biliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi yeni sarjdan çıkardığım için kendi değerlerimle karşılaştıramıyorum :) ama benim şarjımı en çok ekran götürüyor olarak görünüyordu hatırladığım kadarıyla.

bir de batarya için şöyle bi ayar gördüm yeni. telefona gir *#*#4636#*#* tuşla. bi menü açılıyor. ordan telefon bilgileri'ne gir. orda aşağıda bi seçenek var ordan "gsm auto (prl)" olanını seçin diyorlar. bende orası "gsm only" seçili. sen de ordan bi gsm auto prl'yi seçip dene bakalım hocam. ayrıca o applications %39 demişsin ya, ona tıklayınca onun da ayrıntıları olması lazım. hangi uygulama ne kadar harcamış diye. oraya girip en çok hangi uygulamalar harcıyor bak bakalım.

benim ekran %22 kullanıyor. ve applications %39 dan %64 e çıkmış şimdi baktımda.
    ayrıca dediğiniz gibi gsm auto prl olarak kullanmaya başladım. duruma göre yazarım ne farkı olduğunu.
    teşekkürler tekrardan...

hocam bu halen aynı. hiçbir değişiklik yok. hergün şarja takıyorum 3000mAh bataryayı :S ne iş anlamadım gitti...

orjinal bataryası ile de mi böyleydi hocam? acaba şarj aletinde falan mı bişey var, benim de fikrim yok şu anda. bir de bu yazdığın %lik kullanım değerleri batarya bitimine doğru olan değerler mi?

orjinal bataryası tam kanser :) günde 3 defa şarja takıyorum. şarj aletinde bir sorun olacağını sanmıyorum. birçok şeyi şarj ediyorum sorunsuz çalışıyorlar. değerler batarya full dolu iken.

değerleri şu sebeple sordum. Android booster o değerleri şarj ederken sıfırlıyor, batarya bitmek üzereyken o değerlere bakarsan full şarjdan sonra bitene kadar hangi uygulama ne kadar kullanmış öğrenilebilir. ben de merak ettim 3000lik batarya bile bi gün dayanmama sebebini

• quote:

Orijinalden alıntı: odyle

quote:

Arkadaşlar, Bende bende bazı sitelerin chat sayfası aktif görünmüyor. Bunun sebebi ne olabilir.sürümü 2.3 e yükselttim. Ayrıca flash 10,3 de yükledim, ama problem hala devam ediyor.chat ekranı açılıyor ama onlain göremiyorum. kim var ne yazılıyor göremiyorum. bunun için ne yüklemem gerekiyor.

Browser olarak Skyfire'i yuklersen problemin muhtemelen çozulur.
    Ayrica desire'a 2.3 geldi de benim mi haberim yok???
    Froyo'dur o. Gingerbread desire'da halen yok diye biliyorum.

kARDEŞİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BE.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler tekrardan...

değerleri şu sebeple sordum. Android booster o değerleri şarj ederken sıfırlıyor, batarya bitmek üzereyken o değerlere bakarsan full şarjdan sonra bitene kadar hangi uygulama ne kadar kullanmış öğrenilebilir. ben de merak ettim 3000lik batarya bile bi gün dayanmama sebebini

sabah şarjdan alıyorum. öğlene kadar %50 civarlarına düşüyor batarya. öğlen takıyorum 1 saat şarja. full doluyor. akşam 6 civarı %40 civarlarına düşüyor batarya. dibe doğru gelirken batarya yine takıyorum şarja. sabaha kadar duruyor. ertesi gün terkar :)

yalnız benim cihazımda vodafone deil rom u. açılırken vodafone falan yazmıyor. HTC yazıyor sadece. romdan kaynaklanabilirmi ?
    eğer rom kullanıyorsam nereden öğrenebilirim romun ne olduğunu? belkide şarjı çok yiyen bir rom kullanıyorumdur.

• quote:

sabah şarjdan alıyorum. öğlene kadar %50 civarlarına düşüyor batarya. öğlen takıyorum 1 saat şarja. full doluyor. akşam 6 civarı %40 civarlarına düşüyor batarya. dibe doğru gelirken batarya yine takıyorum şarja. sabaha kadar duruyor. ertesi gün terkar :)

yalnız benim cihazımda vodafone deil rom u. açılırken vodafone falan yazmıyor. HTC yazıyor sadece. romdan kaynaklanabilirmi ?
    eğer rom kullanıyorsam nereden öğrenebilirim romun ne olduğunu? belkide şarjı çok yiyen bir rom kullanıyorumdur.

ben de sanıyorum 0 telefon, vodafone rom yüklü olan :)

menü -> ayarlar -> telefon hakkında -> yazılım bilgisi

burdaki bilgilerde yazıyor olması lazım ne olduğu
  • Bu seferde chatte klavye çıkmıyor. sky firede ayarlama mı yapmam lazım. neden çıkmaz bu klavye. birşey yazamıyorum çünkü.
  • chat sayfaları genelde java olur,bildiğim kadarı ile normal pc de kullandığımız browserlar gibi full java desteği yok ama belki farklı bir browser kurup telefona çözülebilir.Ayrıca bazı sitelerde flash animasyonlarda üzerine tıklayıp aktif etmek gerekiyor sanırım güvenlik için bloke ediyor onuda.
  • quote:

Bu seferde chatte klavye çıkmıyor. sky firede ayarlama mı yapmam lazım. neden çıkmaz bu klavye. birşey yazamıyorum çünkü.

hangi site? deneyelim biz de, çalışan olursa ne kullandığını söylesin
  • flash 10.3 yüklediğimden beri videolar açılmıyor neden acaba
  • quote:

quote:

Bu seferde chatte klavye çıkmıyor. sky firede ayarlama mı yapmam lazım. neden çıkmaz bu klavye. birşey yazamıyorum çünkü.

hangi site? deneyelim biz de, çalışan olursa ne kullandığını söylesin

kardeş bizim dh da epkyd diye bir sitemiz var. Orası. chat olayını çözdüm arkadaşları ve yazdıklarını görüyorumda. bir ara klavye çıktı dahya sonra yazı bölümüne tıkladığımda klavye açılmıyor. çok ilginç ya.
  • Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 8-9 aylık LGKS20 zulmünden sonra iphone4 almak istiyordum, ki biriki arkadaşın tavsiyesi üzerine, vodafone kampanyasından iş bu telefonu almaya karar verdim.

Telefonla ilgili birkaç sorum var, kullanan arkadaşlar cevaplayabilirse çok çok memnun olacağım.

1.Telefon usb ile şarj oluyor mu?
    2.Telefonla özellikle, banka online işlemleri ile gmail’i tam olarak kullanabiliyor muyuz. Mesela, benim teldeki opera’dan gmail’e girdiğimde, yüklü dosyaları telefona indiremiyorum.
    3.Bluetooth çok fazla şarj yiyor mu ve bt kulaklıkla sağlıklı görüşme yapılabiliyor mu?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murut61

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 8-9 aylık LGKS20 zulmünden sonra iphone4 almak istiyordum, ki biriki arkadaşın tavsiyesi üzerine, vodafone kampanyasından iş bu telefonu almaya karar verdim.

Telefonla ilgili birkaç sorum var, kullanan arkadaşlar cevaplayabilirse çok çok memnun olacağım.

1.Telefon usb ile şarj oluyor mu?
    2.Telefonla özellikle, banka online işlemleri ile gmail’i tam olarak kullanabiliyor muyuz. Mesela, benim teldeki opera’dan gmail’e girdiğimde, yüklü dosyaları telefona indiremiyorum.
    3.Bluetooth çok fazla şarj yiyor mu ve bt kulaklıkla sağlıklı görüşme yapılabiliyor mu?

Şimdiden teşekkürler.

1- usb ile şarj oluyor.
    2- gmail uygulaması gayet güzel.mail geldiği an haberini veriyor. mesela banka ekstre pdf dosyası gönderiyor. sorunsuz açıp bakıyorum. hotmail için de kendi mail uygulamasını kullanıyorum o da gayet güzel. iş bankasının android uygulaması var. ama çok fazla kontrol etmedim ne işlemler yaptırıyor vs diye. bikaç kere de garanti internet şubesinden fatura ödedim. bayadır onu da kullanmıyorum.
    3- bluetooth hakkında bişey diyemiyeceğim, sadece bikaç defa bilgisayara dosya aktarmak için kullandım. sürekli açık tutmayı denemedim. bt kulaklık da bilmiyorum dolayısıyla.

• quote:

1- usb ile şarj oluyor.
    2- gmail uygulaması gayet güzel.mail geldiği an haberini veriyor. mesela banka ekstre pdf dosyası gönderiyor. sorunsuz açıp bakıyorum. hotmail için de kendi mail uygulamasını kullanıyorum o da gayet güzel. iş bankasının android uygulaması var. ama çok fazla kontrol etmedim ne işlemler yaptırıyor vs diye. bikaç kere de garanti internet şubesinden fatura ödedim. bayadır onu da kullanmıyorum.
    3- bluetooth hakkında bişey diyemiyeceğim, sadece bikaç defa bilgisayara dosya aktarmak için kullandım. sürekli açık tutmayı denemedim. bt kulaklık da bilmiyorum dolayısıyla.

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

zaten sıfır telefon. 3 ay oldu alalı. garantiside aynen başladı.
    yazılım bilgisinde rom hangisinde yazıyor.
    anabant sürümü
    karnel sürümü
    build numarası
    yazılım numarası
    tarayıcı sürümü
    bunlardan hangisi acaba ?

• quote:

quote:

quote:

anabant sürümü
    karnel sürümü
    build numarası
    yazılım numarası
    tarayıcı sürümü

telefonu nerden aldın hocam? vodafone olması lazım açılışta :) ben hepsiburada'dan aldım vodafone rom yüklüydü.

build numarasında ne yazıyor? bende kullandığım rom yazıyor o kısımda

• quote:

quote:

quote:

quote:

anabant sürümü
    karnel sürümü
    build numarası
    yazılım numarası
    tarayıcı sürümü

telefonu nerden aldın hocam? vodafone olması lazım açılışta :) ben hepsiburada'dan aldım vodafone rom yüklüydü.

build numarasında ne yazıyor? bende kullandığım rom yazıyor o kısımda

telefoncudan aldım telefonu. sıfır telefon işte :) kutusundan yeni çıkardı gözümün önünde.
    vodafone yazmıor açılışta. HTC yazıyor sonra gidiyor yine geliyor HTC quetly brillant gibi bişey yazıyor :)

build: 2.29.405.5 CL293415 release-keys
    aynen bu yazıyor...

• Kerem0537;
    verdiğin bilgilere göre yanılmıyorsam senin telefonunda ''orjinal android 2.2 (froyo)'' romu yüklü (genel HTC froyo romu).

Pilin çabuk bitmesi kullandığın romdan kaynaklanıyor olabilir. Android telefonlarda batarya süresi genel olarak azdır zaten ama senin bahsettiğin kadar da değil. Sabah şarjdan çıkarıyorum, öğlene kadar pil % 50' ye düşüyor vs. demişsin; eğer ekran parlaklığı yüksekse, interneti uzun süreli kullanıyorsan, telefon elinden düşmüyorsa bahsettiğin bu durum normaldir zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay635

Kerem0537;
    verdiğin bilgilere göre yanılmıyorsam senin telefonunda ''orjinal android 2.2 (froyo)'' romu yüklü (genel HTC froyo romu).

Pilin çabuk bitmesi kullandığın romdan kaynaklanıyor olabilir. Android telefonlarda batarya süresi genel olarak azdır zaten ama senin bahsettiğin kadar da değil. Sabah şarjdan çıkarıyorum, öğlene kadar pil % 50' ye düşüyor vs. demişsin; eğer ekran parlaklığı yüksekse, interneti uzun süreli kullanıyorsan, telefon elinden düşmüyorsa bahsettiğin bu durum normaldir zaten.

ekran parlaklığı her zaman yüksek. çünkü dışarıda çalışıyorum.
    3g her zaman açık. açık olmadığı zaman bunalıma giriyorum. çok yawaş oluyor.
    telefonuda öğlene kadar 10 dk. belki internete giriyorumdur.
    zaten saat 8 de şarjdan alıyorum telefonu. 9 da %80 e düşüyor :)
    birazda orjinal batarya ile deneyecem. gerçi o daha beterdi en son :)
    genel olarak az olduğunu biliyorum şarj süresinin. bana gece yatana kadar idare etsin yeter başka bişey istemiyorum :)
    peki başka bi rom yüklesek düzelirmi şarj. yoksa 2.3 ü bekleyeyimmi. ?

• 3G her zaman açıksa, ekran parlaklığı yüksek ise, 10-15 dakika internete giriyorsan, bir kaç telefon görüşmesi yapıyorsan pilin gece yatana kadar dayanması çok zor. 3G sürekli açık olduğunda zaten olay baştan bitiyior.

Özel (custom) romların orjinal romlara göre pil performansı daha iyi ama 3G sürekli açıksa, ekran parlaklığı üst seviyelerde ise aradaki performans farkını pek hissetmeyebilirsiniz. Yani siz özel rom yükleseniz de pil süresinde eskiye göre kayde değer bir artış olmayacaktır.

Çözüm olarak; çok gerekli olmadığı zamanlarda 3G' yi kapatmak. Örneğin 3G' yi 15 saat süreyle açık tutuyorsunuz diyelim. Bu süre zarfında çok lazım olmadığı zamanlarda 2-3 saatliğine bile kapatsanız pil süresinde epey artış olur.
    Yedek batarya kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 27 Mayıs 2011; 23:11:16 >
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.