Şimdi Ara

Teknoloji Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Hakkında Merak Edilenler (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
3
Favori
69.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle birşey olması mühendislik okuyanları iptal etmek demektir. Direk mühendislerin önüne geçersiniz. Mühendislik fakültesi okuyanlar paso ders çalıştı sadece onları hiçe saymak adaları iptal etmek demektir iş bulamazlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: akadirturk

böyle bi aptallık görmedim meslekten çıkıosunuz ne fizik 2 var ne mat 2 heralde biz boşuna çalıştık mat 2 den 40 a yakın yapan fizik 2 den 16-17 yapan anadolu da okuycak siz gidip rahat rahat ygs puanıyla marmara da takılcaksınız sonra makine mühendisisniz marmara mezunuyum asıl haksızlık bu. git kardesim mesleksen sende mat 2 den sorubankaları bitir fizik 2 den bitir. galiba bu meslek lerin hiç haberi yok sayısalcılar ne kadar mat 2 fizik 2 çalıştı tam bi aptallık görüorum bizide ygs den alsınlar takalım size .uygulama da o kadar zor değil kardesim gidin ösymnin fomatın göre say 2 den grin gönlüm razı ama haksızlık diz boyu ygs puanıyla doktor da çııksın o zaman ne kadar komik . biz yaparız diolar bide ünide ,kardeşim hadi mat 2 nin ilk konularını geçtim trigonometri ,türev integralde ne bok yiyceksiniz bide gidin tmmob lafa atanlar bakın her ay ki sayısı na her ay bi ekipmanı tanıtıo siz hiç fizik bilmeden ordaki formülleri nasıl kullanacaksınız
    alın size bi örnek tmmob haziran dergisi finüküler sistem tanıtımı , bu en kolaylarından bide :D bakın öyle konuşun meslekler ,bide gidin mat 2 ye fizik 2 ye bakın
    http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/1b18a10331f11c5_ek.pdf?dergi=1021

MF-4 puan sistemi ile alış yapıyor. Attığın dergiyi inceledim öyle konuşuyorum bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horws -- 13 Nisan 2012; 14:05:46 >

• vay arkadaş nasıl bir korku varmış bu mühendislik fakültesi öğrencilerinde.sen kendini geliştirme yat ondan sonra da vay efendim sen meslek liselisin.gel geç bakalım klavyenin başına, yaz bi program da kim meslek liseli embesil, kim anadolu liseli süper zeka görelim. bu kadar korkmayın arkadaşlar. alt tarafı "meslek liseli"yiz.
    madem sen en zeki adamsın sananeki benim mühendis olmamdan sen zaten zeki bi adamsan kendini geliştirmişsen işini bulur keyfine bakarsın.ben ister mühendis olayım ister çöpçü.sana fark eden birşey olmaz ki.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azsakallidede -- 13 Nisan 2012; 14:29:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ramiskalkan

vay arkadaş nasıl bir korku varmış bu mühendislik fakültesi öğrencilerinde.sen kendini geliştirme yat ondan sonra da vay efendim sen meslek liselisin.gel geç bakalım klavyenin başına, yaz bi program da kim meslek liseli embesil, kim anadolu liseli süper zeka görelim. bu kadar korkmayın arkadaşlar. alt tarafı "meslek liseli"yiz.
    madem sen en zeki adamsın sananeki benim mühendis olmamdan sen zaten zeki bi adamsan kendini geliştirmişsen işini bulur keyfine bakarsın.ben ister mühendis olayım ister çöpçü.sana fark eden birşey olmaz ki.?

• quote:

vay arkadaş nasıl bir korku varmış bu mühendislik fakültesi öğrencilerinde.sen kendini geliştirme yat ondan sonra da vay efendim sen meslek liselisin.gel geç bakalım klavyenin başına, yaz bi program da kim meslek liseli embesil, kim anadolu liseli süper zeka görelim. bu kadar korkmayın arkadaşlar. alt tarafı "meslek liseli"yiz.

Ne kadar çok mühendis olursa o kadar çok piyasa fiyatı düşer :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sportifsan

quote:

Ne kadar çok mühendis olursa o kadar çok piyasa fiyatı düşer :)

olur mu hocam öyle şey.? bi laf vardır bilir misin "ucuz mal alacak kadar zengin değilim.." işini bilmeyen mühendisi 2 bine çalıştırıp 3 bin kar edeceğime adam gibi mühendisi 5bine çalıştırır 8 bin kar ederim.şu anda da ortalıkta binlerce mühendis dolaşıyor.işini hakkıyla yapan hakkını fazlası ile alıyor.önemli olan işini bilmek.kendini geliştirmek.

• Arkadaşlar bu sene puanlar nasıl olur tahminen. İnşaat bölümü mezunuyum Gazi 2011 de 253 le almıştı ortalama bu sene kaç olur sizce? Ne kadar bi artış olur?
  • ee M.T.O.K hedefleyen arkadaşlar puanlar nasıl? Sıralamalar ne durumda
  • arkadaşlar ben teknoloji fakültesinde okuyorum ve lys 70 binle geldim elektrik ve elektronik müh okuyorum okulumu hiç sevmiyorum meslekler çok düşük bizden ve hiç olanaklarımız yok sakın kimse yazmasın tabi meslek ler yazabilir ama normal liseler yazmasın !!!teknoloji fakültesinden mühendislik mimarlık fakültesine yatay geçiş varmı bilen????
  • epey okudum. Olayın şu yönünü anlayamadım : Madem teknoloji fak. teoriğin yanında uygulmada veriyor (ki bence çok iyi), o zaman tüm müh. fak. dersleride bu şekilde düzenlensin.(tabi sadece burda okuduğum kadarıyla bilgi sahibiyim)

Ayrıca Mtok okuyanlara mal gözüyle bakmışlar. Yav merak etmeyin zaten mal olsalar iş veren işe almaz. (Ki kimsenin kimseyi mal yerine koyma gibi bir yetkisi de yok)

lisede aldığınız kıytırık türev,integral dersleriyle önemi geçiyorsunuz?

Kendini geliştirmeyen ister mtok ister müh. fak. olsun iş veren iş vermez tabi.

(Not: Anadolu lisesi mezunuyum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sherlock Domates -- 9 Mayıs 2012; 18:25:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ

http://www.gunisigigazetesi.net/kategori.php?id=3651 tmmob'nin Teknoloji Fakültelerine açmış olduğu dava ile ilgili güzel bir yazı. Uzun ama herkesin okumasını tavsiye ederim.

Şu bölümü yeni gördüm;

"TMMOB, Teknoloji Fakültelerine iki ayrı puan türü (YGS-1, MF-4) ile öğrenci alınmasına da karşı çıkmaktadır. Teknoloji Fakültelerini, hem ilgili Meslek Lisesi mezunları hem de düz lise mezunları tercih edebilmektedir. Meslek lisesinden gelenler YGS-1 puan türü ile yerleştirilmektedir. Meslek lisesinden gelen öğrencilerin matematik ve fen bilgisi derslerinin zayıf olabileceği düşünülerek, bir yıllık bir intibak süresi programlanmıştır. Ancak muafiyet sınavına giren ve başarılı olanlar, intibak sınıfına gitmeyeceklerdir.
    "

• quote:

Orijinalden alıntı: ylmz12

quote:

Orijinalden alıntı: TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ

http://www.gunisigigazetesi.net/kategori.php?id=3651 tmmob'nin Teknoloji Fakültelerine açmış olduğu dava ile ilgili güzel bir yazı. Uzun ama herkesin okumasını tavsiye ederim.

Şu bölümü yeni gördüm;

"TMMOB, Teknoloji Fakültelerine iki ayrı puan türü (YGS-1, MF-4) ile öğrenci alınmasına da karşı çıkmaktadır. Teknoloji Fakültelerini, hem ilgili Meslek Lisesi mezunları hem de düz lise mezunları tercih edebilmektedir. Meslek lisesinden gelenler YGS-1 puan türü ile yerleştirilmektedir. Meslek lisesinden gelen öğrencilerin matematik ve fen bilgisi derslerinin zayıf olabileceği düşünülerek, bir yıllık bir intibak süresi programlanmıştır. Ancak muafiyet sınavına giren ve başarılı olanlar, intibak sınıfına gitmeyeceklerdir.
    "

yahu ne ygs-1 i arkadaşım.
    2sene önceydi o.

• sağolasın kardeşim çok yararlı olmuş....
    UP!!!
  • Bu sene ki ösym nin sitesinde Teknoloji Fakültesine klavuzda MF-4 puan türüyle alındığı yazıyor. Yani meslek liseli kardeşimiz dershanede matematik fizik için baya bir kasacak. Yada şu an meslek liselerinde hangi dersler var acaba? Anadolu liselerinde ki gibi matematik fizik var mı? Yoktur tahminim

ÖSYM Klavuz:http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2012/OSYS/2012OSYSKONTKILAVUZ_23_7_2012.pdf
  • Gördüğüm kadarıyla Türkiye yavaş yavaş teoride herşeyi bilen ama uygulamada fos kalan o "zeki" mühendislerden piyasda birşey olmadığını anlamışki açmış bu bölümü.Şahsen bu bölümü istemiyorum tercih ettiğim bölüm farklı ama eml de hakkıyla okuyan arkadaşlar adına çok sevindim.Umarum bu işin peşini bırakmazlarda hak ettikleri yerlere gelirler.Sen 4 yıl bodyunca o alanla ilgili çalış teknisyen ol.Adam sırf 4 yıl inekledi diye mühendis olsun sonrada öğrendikleri herşey teoride kalsın.
    Zaten türkiyede herkesin yakındığı şey tecrübe değil mi ? Herkes türkiyede üniversite mezunu ama çoğu kişi mesleğini kağıt üzerinde öğreniyor uygulama 0.Bu bölümler Türkiyenin ileride kaderini değiştirecek bölümler.Gerçek mühendisleri yetiştirecek bölümler.
    Haaa kimsede ne diyor bu adam ya ben 10 bin le girdim şimdi ben mühendis değilmiyim demesin madem 10 bin le girdin kendine güveniyorsan madem niye bu tartışmayı yapıyorsunuz.EML mezunu arkadaşların yaşamaya hakkı yokmu sırf siz gibi zamanında ders çalışmadı özel hocaya dershaneye gitmedi/gidemedi diye.

• Abi şöyle konuları hortlatmayın tehlike arz ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: HacıTaşlayanŞeytan

Gördüğüm kadarıyla Türkiye yavaş yavaş teoride herşeyi bilen ama uygulamada fos kalan o "zeki" mühendislerden piyasda birşey olmadığını anlamışki açmış bu bölümü.Şahsen bu bölümü istemiyorum tercih ettiğim bölüm farklı ama eml de hakkıyla okuyan arkadaşlar adına çok sevindim.Umarum bu işin peşini bırakmazlarda hak ettikleri yerlere gelirler.Sen 4 yıl bodyunca o alanla ilgili çalış teknisyen ol.Adam sırf 4 yıl inekledi diye mühendis olsun sonrada öğrendikleri herşey teoride kalsın.
    Zaten türkiyede herkesin yakındığı şey tecrübe değil mi ? Herkes türkiyede üniversite mezunu ama çoğu kişi mesleğini kağıt üzerinde öğreniyor uygulama 0.Bu bölümler Türkiyenin ileride kaderini değiştirecek bölümler.Gerçek mühendisleri yetiştirecek bölümler.
    Haaa kimsede ne diyor bu adam ya ben 10 bin le girdim şimdi ben mühendis değilmiyim demesin madem 10 bin le girdin kendine güveniyorsan madem niye bu tartışmayı yapıyorsunuz.EML mezunu arkadaşların yaşamaya hakkı yokmu sırf siz gibi zamanında ders çalışmadı özel hocaya dershaneye gitmedi/gidemedi diye.

sen kategorilemene göre ben ne oluyorum mesela..anadolu lisesi okudum,tercihlerimde teknoloji fakültesi de yazdım..teknoloji fakültesi gelebilir bana..

kardeşim kandırmayın kendinizi şöyle ya..mühendislik fakültesinden ne farkı olacak Allah aşkına? biraz daha stajı fazla sadece.. devlet teknik öğretmenler iş bulamıyor diye teknik eğitim fakültelerinin yerine teknoloji fakültesi açtı..

• sizin mühendislik anlayışınızı nedir arkadaşım. daha doğrusu böyle bi anlayışınız var mı? teknoloji fak.lerindeki yada MTOKlardaki adamların pratikte tecrübesi olduğu doğrudur fakat şöyle bi durum var .mühendis adam eline kaynak makinasına alıp kaynak mı yapacak yada tornanın başına geçip torna mı yapacak. böyle bi şey var mı. mühendislik böyle bişey değil. işçi gibi ustabaşı gibi çalışmaz mühendisler.

bu olay özel sektörün ucuz işgücü elde etme kaygısından öte birşey değildir. bunlar mühendisliği ayak altına düşüren şelerdir. adam, tek.fak. mezun mühendisi alacak üç kuruş maaş verecek hem işçi gibi torna yaptıracak, kaynak yaptırıcak hem de müh. gibi. verimi, üretimi arttırmasını, fireyi azaltmasını, kaliteyi arttırmasını bekleyecek. . oluşturulmak istenen sistem bu. bunun nesini övüyorsunuz siz. herkes mühendis olacak diye bi kural yok zaten sıkıntı burdan doğuyor. herkes mühendis olursa kim torna yapacak, kim diş açacak, kim lehim yapacak. bu memleketin ara elemana daha çok ihtiyacı var . fakat mühendisin ara eleman gibi çalışması demek mühendislğin değerinin düşnmesi demektir ve emin olun bundan kimse karlı çıkmaz. pratikte iş görsen, bu sefer teorik bilgin yeterli olamıcağı için sorun çıktığında çözemezsin çünkü o sorunu çözebilcek teorik alt yapın yeterli değil. bu yüzdendir ki yetkin mühendislik vs gibi kavramlar tartışılmaktadır. normal mühendisin amiri konumunda bi yetkin mühendisi. bu nasıl bi iş anlamış değilim. mühendisli okutacaktısın sonra diyeceksin olmaz sen sınav girip yetkin müh. olman lazım anca öyle sana yetki veriririz. bu sefer başka sorunlar çıkacak. bunların hepsi zincirleme bağlı olaylar.

şunda da kimsenin şüphesi olmasın büyük şirketler bu işe hiç sıcak bakmıyor. yani tek.fak.okuyup buralara gelip kıskanmayın diye işi dalgaya vuran arkadaşlar şunu bilsinler ki ellerinde müh.diplomaları olmalarına rağmen dışarda itü mezunu bi mühendisin yanında her zaman 2.sınıf olarak kalacaklar.bunu da bilin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mar_ginal -- 30 Temmuz 2012; 4:52:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tlb10

quote:

Gördüğüm kadarıyla Türkiye yavaş yavaş teoride herşeyi bilen ama uygulamada fos kalan o "zeki" mühendislerden piyasda birşey olmadığını anlamışki açmış bu bölümü.Şahsen bu bölümü istemiyorum tercih ettiğim bölüm farklı ama eml de hakkıyla okuyan arkadaşlar adına çok sevindim.Umarum bu işin peşini bırakmazlarda hak ettikleri yerlere gelirler.Sen 4 yıl bodyunca o alanla ilgili çalış teknisyen ol.Adam sırf 4 yıl inekledi diye mühendis olsun sonrada öğrendikleri herşey teoride kalsın.

sen kategorilemene göre ben ne oluyorum mesela..anadolu lisesi okudum,tercihlerimde teknoloji fakültesi de yazdım..teknoloji fakültesi gelebilir bana..

kardeşim kandırmayın kendinizi şöyle ya..mühendislik fakültesinden ne farkı olacak Allah aşkına? biraz daha stajı fazla sadece.. devlet teknik öğretmenler iş bulamıyor diye teknik eğitim fakültelerinin yerine teknoloji fakültesi açtı..

tamam işte bende onu diyorum ya zaten ben sonuna kadar teknoloji fakültelerinin yanındayım.İmza yetkisinide öpe öpe verecekler ileride.Staj ve uygulaması daha fazla olduğu için piyasada teknloji mezunları daha rahat iş bulabilir ileride artık teorik bilgiyle birşey yapılmayacağını anlasın normal mühendislik bölümündekiler.Hayır birde niye bölüm kapatılsın falan diyorlarsa onu da anlamıyorum madem zekisin ilk 10 e girdin kendine güveniyorsun o zaman sorun varmı ? Çok iyi bir rekabet ortamı oluşacak bundan sonra.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tlb10

quote:

tamam işte bende onu diyorum ya zaten ben sonuna kadar teknoloji fakültelerinin yanındayım.İmza yetkisinide öpe öpe verecekler ileride.Staj ve uygulaması daha fazla olduğu için piyasada teknloji mezunları daha rahat iş bulabilir ileride artık teorik bilgiyle birşey yapılmayacağını anlasın normal mühendislik bölümündekiler.Hayır birde niye bölüm kapatılsın falan diyorlarsa onu da anlamıyorum madem zekisin ilk 10 e girdin kendine güveniyorsun o zaman sorun varmı ? Çok iyi bir rekabet ortamı oluşacak bundan sonra.

İstememelerinin nedeni eskiden ygsden almasi.. ve mtok kontenjanidir.. bende onceden kapanmasini isterdim..ama olaya bir de yillardir haksizliga ugrayan meslek liselkler tarfindan bakinca bi pozitif ayrimcilik lazim mantikli gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.