Şimdi Ara

Piranha Fuga 5.0 İnç Navigasyon (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
923
Cevap
2
Favori
123.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kasa olarak galileo ile aynı, sadece fm transmitter özelliği eklenmiş...
  • Arkadaşlar birkaç sorum olacak;

1- Haritada hatalı olarak çizilmiş olan köy yollarının yanından geçerken bizi yolun üzerine zorunlu olarak yerleştiriyor mu?

2- Gittiğimiz yolları renkli bir çizgi şeklinde ekranda görebiliyormuyuz?

3- Bu gittiğimiz yolları Google Earth'e aktarıp evde inceleyebiliyormuyuz?

4- Topografik harita yükleyebilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

quote:

Orijinalden alıntı: periscope

Piranha fuga alacakların dikkatine: Her yerde cihaz özelliklerinden bahsederken SD ve MMC kart desteğinden bahsediliyor fakat cihaz üzerinde micro SD kart yuvası bulunuyor.

bunun ne gibi artısı var acaba cihaza paylaşabilir misiniz????

Arkadaş onu artı bir özellik olarak değilde, bilgi olarak sunmuş sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Arkadaşlar birkaç sorum olacak;

1- Haritada hatalı olarak çizilmiş olan köy yollarının yanından geçerken bizi yolun üzerine zorunlu olarak yerleştiriyor mu?

2- Gittiğimiz yolları renkli bir çizgi şeklinde ekranda görebiliyormuyuz?

3- Bu gittiğimiz yolları Google Earth'e aktarıp evde inceleyebiliyormuyuz?

4- Topografik harita yükleyebilirmiyiz?

Rota belirlediğinizde rota yolunu renkli bir çizgi olarak ekranda görebiliyorsunuz.
  • Yok onu demiyorum anladım sizi, benim dediğim daha önceden gittiğim yolları Garminlerdeki gibi mavi renkli çizgiler şeklinde gösteriyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Yok onu demiyorum anladım sizi, benim dediğim daha önceden gittiğim yolları Garminlerdeki gibi mavi renkli çizgiler şeklinde gösteriyor mu?

Hayır o şekilde göstermiyor.
  • Sanırım siz rota belirlemeden, harita üzerinde giderken daha önce gittiğiniz rotalardan bahsediyorsunuz.
    Sizi yanıltmış olmayayım o şekilde denemedim.Hep rota belirleyip gittim.
  • galileo neden fugadan pahalı?Fuga'da ekstra özellikler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaaa

galileo neden fugadan pahalı?Fuga'da ekstra özellikler var

vatan bilgisayar'dan fuga'yı alırken ben de aynı soruyu sordum, bana fuga'da kampanya var fiyatı o yüzden daha düşük dediler...
  • quote:

quote:

Piranha fuga alacakların dikkatine: Her yerde cihaz özelliklerinden bahsederken SD ve MMC kart desteğinden bahsediliyor fakat cihaz üzerinde micro SD kart yuvası bulunuyor.

Micro SD'nin olmasının artı bir değeri olduğunu söylemek istemedim. Aksine dezavantaj olduğunu düşünüyorum. Benim elimde üç tane SD kart var fotoğraf makinelerimde kullandığım, dolayısıyla resim ve MP3 için bu kartları kullanmayı düsünürken şimdi micro SD karta kopyalamam gerekecek fotoğraf ve MP3leri.

• quote:

quote:

değerli yöneticim , bunun cihaza değilde bize şöyle bi artısı olur ;
    mesela; benim aldığım sitede de SD MMS kart diyordu, ben de, cihazla birlikte 4 GB lık bi de SD kart sipariş verdim ki şu anda çekmecemde dekor olarak duruyor, sonradan bi micro SD card almak zorunda kaldım. şimdi periscope'nin yazdığını okuyan DH okurları aynı sazanlığı yapmayacak..Teşekkürler hatırlatma için periscope..

• Arkadaşlar bende bu cihazdan aldım bugün ilk izlenimlerim benim açımdan son derece başarılı çok hoşuma gitti hiç bir sorun yaşamadan 4 - 5 adres dolaştım sadece aklıma takılan bir kaç soru var kutuyu açtığımda sarı bir kağıtta '' cihaza Başarsoft un güncel haritası yüklenmiştir naviextras.com dan kesinlikle ciazınızı kaydettirmeyin aksi halde cihaz garanti dışı kalır '' deniyor , ama cihazda fotoğraf görüntüleme modu var navigasyon kısmında bunu açmak içinde cihazı kaydettirmemi istiyor bu ilk sorunum kaydettirmem gerekli mi yoksa kaydettirmedenmi kullanacağım , birde ilke uydu bağlantısından itibaren 1 yıl ücretsiz güncelleme veriyor garanti süresi 2 sene kaydettirmezsem nasıl güncelleme alıcam . Diğer sorumda nasıl yedek alabilirim cihazı pc ye yedeklemek istiyorum bunu nasıl yapmam gerekli yada mümkünmü . Son bir soruda bende kodak fotoğraf makinesi için usb kablosunu ac adaptör tarzı bir fişe takabildiğim aparatım var bunu Fuga içinde kullanabilirmiyim direk elektrik pirizinden şarj olucak , sanırım daha çabuk dolar bunun bir sakıncası varmıdır acaba . Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Absinthe* -- 29 Ağustos 2010; 2:13:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: swatcamgoz

Arkadaşlar bende bu cihazdan aldım bugün ilk izlenimlerim benim açımdan son derece başarılı çok hoşuma gitti hiç bir sorun yaşamadan 4 - 5 adres dolaştım sadece aklıma takılan bir kaç soru var kutuyu açtığımda sarı bir kağıtta '' cihaza Başarsoft un güncel haritası yüklenmiştir naviextras.com dan kesinlikle ciazınızı kaydettirmeyin aksi halde cihaz garanti dışı kalır '' deniyor , ama cihazda fotoğraf görüntüleme modu var navigasyon kısmında bunu açmak içinde cihazı kaydettirmemi istiyor bu ilk sorunum kaydettirmem gerekli mi yoksa kaydettirmedenmi kullanacağım , birde ilke uydu bağlantısından itibaren 1 yıl ücretsiz güncelleme veriyor garanti süresi 2 sene kaydettirmezsem nasıl güncelleme alıcam . Diğer sorumda nasıl yedek alabilirim cihazı pc ye yedeklemek istiyorum bunu nasıl yapmam gerekli yada mümkünmü . Son bir soruda bende kodak fotoğraf makinesi için usb kablosunu ac adaptör tarzı bir fişe takabildiğim aparatım var bunu Fuga içinde kullanabilirmiyim direk elektrik pirizinden şarj olucak , sanırım daha çabuk dolar bunun bir sakıncası varmıdır acaba . Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

aynı yazılıma sahip piranha cihazımdan gördüğümkadarı ile yardımcı olmaya calışayım... naviextras'a cihazı kaydettiğinizden itibaren 1yıllık güncelleme başlıyor cihaz geri iade oldugunda firma cihazı naviextras'a sıfırlatamaya bilir ondan baglamayın der ıgo amigodaki fotoğraf görüntüleme kısmını aktif etmek ücrete tabi olsa gerek onun için cihazın resim görüntüleme kısmını kullana bilirsiniz cihazı toolbox'a baglamadan tabiki güncelleme alamazsınız yedek alma işine gelince cihazı usb kablosu ile pc ye bagladıgınızda MobileNavigator isimli bir klasör var onu komple pc ye yedekleyebilir siniz şarj işine gelince firmanızın önerecegi şarj cihazından başka şarj cihazı kullanmayınız çünki pilde ve cihazda sorun olursa garanti dışı kalabilir
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: swatcamgoz

Arkadaşlar bende bu cihazdan aldım bugün ilk izlenimlerim benim açımdan son derece başarılı çok hoşuma gitti hiç bir sorun yaşamadan 4 - 5 adres dolaştım sadece aklıma takılan bir kaç soru var kutuyu açtığımda sarı bir kağıtta '' cihaza Başarsoft un güncel haritası yüklenmiştir naviextras.com dan kesinlikle ciazınızı kaydettirmeyin aksi halde cihaz garanti dışı kalır '' deniyor , ama cihazda fotoğraf görüntüleme modu var navigasyon kısmında bunu açmak içinde cihazı kaydettirmemi istiyor bu ilk sorunum kaydettirmem gerekli mi yoksa kaydettirmedenmi kullanacağım , birde ilke uydu bağlantısından itibaren 1 yıl ücretsiz güncelleme veriyor garanti süresi 2 sene kaydettirmezsem nasıl güncelleme alıcam . Diğer sorumda nasıl yedek alabilirim cihazı pc ye yedeklemek istiyorum bunu nasıl yapmam gerekli yada mümkünmü . Son bir soruda bende kodak fotoğraf makinesi için usb kablosunu ac adaptör tarzı bir fişe takabildiğim aparatım var bunu Fuga içinde kullanabilirmiyim direk elektrik pirizinden şarj olucak , sanırım daha çabuk dolar bunun bir sakıncası varmıdır acaba . Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Böyle bir yaptırımı kimse uygulayamaz,cihazınızı alıp eve gelip bağlarsınız istediğinizi yaparsınız.Beğenmezsini iade edersiniz,bu yazı daha öncede tartışıldı ve geçerliliği yok.Kanuni bir geçerliliği yok bu yazının yani.

• Bende sevincimi paylaşayım dedim şimdi fuga modelini vatan bilgisayardan sipariş etmiş bulunmaktayım fiyatı iyi geldi bana 30 ağustosa kadar %20 indirim ile 235 lira 6 TAKSİT bence alınabilecek bir cihaz fuga modeli
  • merhabalar az once piranha fuga adli cihazi aldim. gps i guzel calisiyor fakat transmitter i calistiramadik kullanim klavuzundaki yonergeleri takip ettik ama nafile.. yardim ve tavsiyelerinizi bekliyorum tsklr
  • cihazı ilk açınca sağ üst köşede FM trasmitterin üzerindeki sembolde çizgi var. oraya tıklayın. )))) buna benzer bir semboldür üzerinde de çizgi vardır..

bu sembole tıkladıktan sonra çıkan menüde istediğiniz FM frekansını ayarlayın (tabiiki yayın olmayan bir frekeans olması gerekiyor aksi halde cızırtı yapacaktır) örnek 88.30 gibi ve alttaki kutucuğu işaretleyin.

menüden çıkın. çıkınca sağ üstteki ))))) sembolünde çizgi olmadığını göreceksiniz, yanii işlem tamamdır. radyoyu açıp 88.30 ayarlayın. olay tamamdır.

eğer sizin frekansınıza 5-10 km sonra başka bir radyo girmez ise ses son derece net ve parazitsiz gelmektedir..

bluetoth aktif hale gelince dışarıdan sizi aradıklarında navi yaparken bile konuşma yapılabiliyor, sorunsuz olarak iş görüyor..
  • cihaz çok iyi hoş heryerde hızlı biçimde bağlantı kurup rotayı çizebiliyor YALNIZ ARAÇ TERCİHLERİ YETERSİZ BEN BİR NAKLİYE ŞİRKETİNDE ÇALIŞIYORUM ŞEHİRLER ARASI NAKLİYE YAPIYORUZ ARAÇ KISMINDA BİZE UYGUN ARAÇ YOK EN YAKIN ARAÇ OTOBÜS OLARAK GÖZÜKÜYOR FAKAT OTOBÜS ŞEHİR İÇİNDE HERYERE GİRİP ÇIKABİCEK ŞEKİLDE TASARLANMIŞ KAMYONLARIN GİRİP ÇIKAMAYACAKLARI ÇOK YER VAR ARAÇ BİRİNİ KIRACA GÖNDERDİK ALET ŞOFÖRÜ ESENYURTTAN GÖTÜRMÜŞ TABİATIYLA ARKASINDAN BİZDE GİTMEK ZORUNDA KALDIK

ARAÇ ARA SOKAKTA SIKIŞIP KALMIŞ

ARAÇLAR KISMININ DEĞİŞTİRİLMESİYLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ
  • ben otomobil kullanıyorum sorun yok. kamyoncular için bir kamyon logosu yapılabilir, rotası da buna göre düzenlenirse sizin için iyi olur tabii kide..
  • Merhaba arkadaşlar;
    ben de cihazı cumartesi günü vatan bilgisayardan 235 tl ye satın aldım.
    daha önce başka bir çin malı navigasyon kullanıyorsum arıza yapınca bunu almaya karar verdim.
    cihazla ilgili izlenimlerimi size aktarmak istedim;;

öncelikle cihazın dokunmatik ekranı çok güzel ve hassas. cihazın inceliği çok güzel. çözünürlüğü de bekleneni karşılamakta. yani cihazın ilk başta verdiği izlenim " kaliteli "

özelliklerine gelince.

navigasyon özelliği çok iyi. zaten yazılım igo olunca başka söze gerek yok. kesinlikle igo dan şaşmayın derim.

cihazın ses yüksekliği güzel. ilk başta cihazın sesi maksimumda iken navigasyonda düşük geldi. bi terslik var diye düşünüp navigasyon programına girdim navigasyon içindeki ayarlarda ses fabrika ayarlarında yarı seviyede geliyor. bunu en yükseğe alınca sorun ortadan kalkıyor.

cihazın bluetooh bağlantısı ile telefonu bağımsız kullanma özelliğini çok başarılı buldum. arabadan inince bağlantı kesildikten sonra biner binmez sorunsuz bağlantıyı kuruyor. ayrıca bluetooth üzerinden tüm rehberi kendine kaydediyor. arayanı görüyorsunuz geçmiş aramaları kaydediyor buradan tekrar arama yapılıyor. numerik tuş takımı ile kayıtsız aramalar yapılabiliyor. müzik dinlerken yada navigasyondayken arama gelirse görüşme biter bitmez herşeye kaldığı yerden devam ediyor. SÜPER KULLANIŞLI

cihazın mp3 player özelliği iyi sayılır. ben sesi transmiterden almak yerine ses kablosu ile teybin aux girişinden kullanıyorum. cihazın standart equalizer ayarları çok iyi değil. mp3 lerin sesini arabada çok kaliteli alamadım. ayrıca equalizer i de ayarlayamıyorsunuz. seçenek yok. ben 8gb hafıza kartı taktım. cihaz tanıdı ve sorunsuz çalıştırdı. müziklerimi türkçe rock dance diye ayrı klasörlerde topladım. mp3 player a klasör aktarmada sorun yok amaaaaaaaaa.. aktardıktan sonra player menüsünden hepsini bi anda silemiyorsunuz. teker teker siliyor. bu da 300 şarkılık bir klasörünüz varsa klasör değiştirirken problem oluyor. bunu nasıl atlamışlar anlam vermek çok zor. çok kötü olmuş yani. ben de hafıza kartını çıkarıp tekrar takarak klasör değiştiriyorum. başka çözüm bulamadım.

cihazın video gösterim programı da sıkıntı veriyor. normal videoları akıcı oynatamıyor. işlemcisi yavaş kalıyor sanırım. videoların çözünürlüklerini düşürmek zorundasınız akıcı oynaması için. bu da ses kalitesini düşürüyor. dolayısıyla video klipleri oynatamıyorsunuz. başka işe de yaramaz zaten. bu özellik kullanışlı değil malesef.

fm transmiter fena değil. boş kanal bulursanız gayet kaliteli aktarıyor sesi. sesi aktarırken bozmuyor. ama frekans boş olmalı.... frekans boş değilse cızırtı kaçınılmaz onu söyleyim. boş frekans bulmakta çok zor artık benim gibi izmirin merkezinde yaşıyorsanız. istanbul ankrada falan imkansızdır heralde.

KISACA ;
    cihazı navigasyon ve handsfree için kullanacaksanız kesinlikle kaçırmayın.
    cihazı mp3 ve video izlemek için kullanacaksanız çok memnun kalmayabilirsiniz.

umarım alacak arkadaşlara biraz fikir verimişimdir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.