Şimdi Ara

FİAT PUNTO EVO HAKKINDA HER ŞEY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
412
Cevap
12
Favori
172.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar fiat punto evo ile ilgili her şeyi burda paylaşalım arkadaşlar kullananlar alanlar bilenler herkesin yorumlarını bekliyorum arkdaşlar

• bu aracı almaya düşünüyorum eşimde kullanacak ama tek üzüntüm 1.3 90 bg dualogic şanzıman seçeneğinin olmaması.bunun astradan corsadan neyi eksik
  • bizde düşünüyoruz ama aklımdakim soru işareti acaba 1.3 multijet 75hp o araca yeterli olur mu bu fiorino lardaki motorla aynımı onun üzerindeki motor eğer aynı ise gayet yeterli fiorina ya buna da yeterli olur diye düşünüyorum kullanan var mı arkadaşlar 1.3 75 hp evo?
  • nasipse 2-3 güne teslim alacağım aracı o zaman bende elimden geldiğince yardımcı olurum..

uzun uğraşlar sonunda b sınıfındaki bütün araçları a dan z ye inceleyerek fiat punto evo 1.3 75 bg freedoom kit - skydom dynamic beyaz rengine karar kıldım..

edindiğim bilgilere göre normal kullanımda 100 lirayla 600 - 650 km yol götürüyormuş ve eski grande punto 1.3 90 bg dualogic kullanıcısı olarak yenisi ile mukayese edersek aralarında dağlar var diyebilirim donanım, konfor, işçilik, işlevsellik, yol tutuşu bence tam isabet olmuş..

artık alınca daha net konuşma yapma imkanım olur hayırlısıyla herkese hayırlı ramazanlar..
  • herkese iyi aksamlar... 3 ay once sıyah, 1.4, 77 bg, skydome'lu, freedom kıtlı punto evo mu aldım :)
    duz vıtes kullanmadıgım ıcın o konuda pek bı bılgım yok ama otomatık vıtesı ozellıkle bayanlar ıcın cok rahat oluyor. araba her yonuyle bana yetıyor. yokuslarda bır mılım bıle kaydırmıyor hatta bazen kaydırmasını ıstıyorum ozellıkle gaza basmak yerıne arabayı kaydırarak park yerınden cıkmanın daha kolay oldugu yerlerde :) fakat onun ıcın dahı gaza basmak gerekıyor. su ana kadar ortaya cıkan bı sorunum oldu. o da ; arka sılecegın su hortumunun yerınden cıkması ve ıcerıye su akıtmasıydı. o da servıste hemen halloldu. beygırınden dolayı ve otomatık vıteslerın performans kaybı yasatmasından dolayı hız kestıkten sonra hızlanmakta zorlanıyor ama eskı hızı bulması uzun surmuyor. usb gırısı cok yararlı oluyor. ozellıkle uzun yollarda ya da trafıkte ıstedıgınız muzıklerı, bellekten dınleyebılıyorsunuz. tomtom go ıle bırlıkte aldıgım ıcın pek cok yerı kolaylıkla bulabılıyorum. bu ozellıgı de yıne tavsıye ederım. her ne kadar guncelleme yapmak gerekse de (yenı yolları yuklemezsenız o yolları gormuyor ve olmayan yollardan gıtmenızı ıstıyor :D) skydome lu almanın bı dezavantajı da var tabı kı.. agacların altına bırakırsanız arabanızı, agaclardan akan recıneler skydome dan pek kolay cıkmıyor. hatta normal araba yıkamacılarda cıkmıyor. ılgınc onerıler gelmedı degıl; cıla(?!), benzın dokmek vs.. ama bence en ıyısı servıse goturup orada yıkattırmak.. bır ıs gelse bıle arabanın basına sonucta servısınde oldu :).. su anlık aklıma gelen her sey bu :) umarım faydam dokunmustur..

ıyı geceler..
  • mbb34 kardeşime ve angel sana çok tsk ederim görüşleriniz için araçlarınız hayırlı olsun bizde inşallah kısa bir süre içinde alıcaz punto evo dinamik 1.4 dizel mmb kardeşim sendende araçla ilgili izlenimlernizi bekliyorum tskler herkese
  • Abiler 1.3 75 bg dizel PUNTO EVO mu geçen perşembe günü aldım. araçta opsiyonel olarak freedom kit ve skydoom birde tomtom navi var aracım beyaz içi gri renkte eski grande puntoya göre artıları ;

- kesinlikle içi çok daha iyi
    - koltukları daha rahat ve bel destekleri daha sıkı
    - yol tutuşu darbe emişi ve konforu diğerine göre bariz daha iyi
    - arka farlar çok daha güzel estetik vs vs..
    - viraj içi aydınlatmaları kavisli gece yolculuklarında mükemmel

eksileri ;

- bana göre yok :))

fiyat : navi dahil 33.850 tl (fiyata dahil kırmızı anahtar kabı - solar glass cam filmi - maguires komple bakım ve üyeliği )

ilk depo 140 liraya doldu 45 litre olması lazım :D 4-5 gün ist trafiğinde klima açık kullandım 668 km kadar götürdü sonra mazot ışığı yandı.. daha yeni

- arabanın debriyajına alışmak biraz zor oldu ama yumuşak çok farklı geldi
    - araba kullanımı çok rahat kol destekleri konforu çok iyi
    - virajlarda çok zorladığınızda aşırı yüklenirseniz 50 km yazan bir viraja 90 la dönmeye çalışırsanız ve viraz içinde 100-110 gibi bir hıza ularısanız önden arac kayma eğilimi yapıyor ki bu veriler bu araç için çok iyi çok çok iyi hatta :D
    - çapraj sütunlar biraz sıkıntı yaratabilir ama zamanla alışılıyor arkası oturma pozisyonu baş mesafesi yeterli
    - hifi müzik sistemi bi harika iyi ayar yapıldımı çok iyi ses veriyor...

valla şuan aklıma gelenlerin hepsini yazdım sormak istediğiniz merak ettiğiniz bir şey olursa çekinmeyin sorun hemen cvp yazamasam da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

saygılarımla...
  • bilgilerin için teşekkür ederiz kardeşim aracın hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.Benim merak ettiğim şey bu aracın performansı yani dizelin performansını merak edyorum kardeşim yani gidişi hızlanışı 1.viteste kalkışı naıl acaba
  • arkadaşlar aracınızın kol dayamasını anlatabilir misiniz?bende yeni kasa doblo var,koltuk arasındaki bardaklık yerine monte edilebilir mi acaba kol dayamanız?

teşekkürler
  • punto evo 1.4 fire active beyaz kullanıyorum...dikkatimi lastik ebatları çekti 175-65-r15..alaşım jant aldım 15 inç,aynı lastikleri taktım,görünümü hoşuma gitmedi,fazla bi performans kaybı olmadan hangi ölçülerde lastik takmalıyım?görünümü de güzel olsun istiyorum...
  • 1.4 yakıt tüketimini paylaşırsanız sevinirim.
  • ya ilk viteslerde opeller gibi renault lar gibi (dizel araçları) ölü değil ara hızlanmaları 1.3 e göre iyi hatta bakın verilere b sınıfı araçları kıyazlayın torku en yüksek olan bu sanırım 190 nm olması lazım. ama uzun yolda basmamanı tavsiye ederm çok fazla insanı doyurmuyo :D
  • puntu evo freedom kitli alacağım fakat araç tom tom uyumlu falan diyolar
    bildiğim kadarı ile tom tomlar sadece navigasyon amaçlı.
    fakat ben daha çok özellikli istiyorum tv li mp3 çalarlı fm den radyo sinyali verebilen hd ekran lı falan.
    böyle bir cihaz varsa f/p bir tavsiye istiyorum .
    fm trans. den mp3 kalitesi nasıldır ?
    punto evo da tom tom dışında önereceğiniz cihaz uyumlu olurmu ? ( çünkü gördüğüm kadarı ile onu için ön göğüste bir yer var) farklı bir cihaz bu araçda orj bir şekilde yerine yerleştirilirmi ?
    bu konularda bilgisizim.

lütfen yardımcı olun

...

tşkler.
  • fiat finans ile alan arkadaşlar var mı aramızda peşinat falan istiyorlarmı?
  • Arkadaşlar perşembe günü itibariyle sıfır Fiat Punto Evo 1.4 Dynamic aracımı alıp, aranıza katılmış bulunmaktayım (: P.tesi ya da salı teslim alıcam kısmetse...

Aldıktan sonra fotoğraf dahil, paylaşabileceğim her türlü detayı yazacağım...

Görüşmek üzere (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onemsiz1i -- 2 Ekim 2010; 21:47:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anilpekin

Arkadaşlar perşembe günü itibariyle sıfır Fiat Punto Evo 1.4 Dynamic aracımı alıp, aranıza katılmış bulunmaktayım (: P.tesi ya da salı teslim alıcam kısmetse...

Aldıktan sonra fotoğraf dahil, paylaşabileceğim her türlü detayı yazacağım...

Görüşmek üzere (:

hayırlı olsun ne kadara aldın ayrıca fiat fınansmı kullandın alırken
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugi Leite
    hayırlı olsun ne kadara aldın ayrıca fiat fınansmı kullandın alırken

Teşekkür ederim, 27 bin Tl'ye, nakit aldım aracı..
  • bende fiat finansman ile 28.250 ye aldım 8.250 peşin verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylülnisaeyvaz

bende fiat finansman ile 28.250 ye aldım 8.250 peşin verdim

hayırlı olsun fıat fınans ile almak için kefil falan istıyorlarmı
  • Merhaba Arkadaşlar,

Dün itibariyle ben de aranıza katıldım. 1.4 benzinli dynamic + assist kit = 28000TL' ye mal oldu. Umarım pahalıya almamışımdır. Araç kurban bayramından sonra gelecekmiş, şimdiden sabırsızlanıyorum (ilk aracım olacak). Herkese saygılar&sevgiler.

Not:Fiat Finans ile alacağım, memur olduğum için kefil istemediler, kredi aynı gün çıktı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.