Şimdi Ara

LG X140-A AGB6T (2GB) NETBOOK almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
33.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, evdeki bilgisayar diğer aile fertlerine ait olduğu için bağımı koparmak istiyorum. Kaliteli ve ucuz birşey arıyorum. [Malum öğrenciyiz]

LG X140-A AGB6T (2GB) NETBOOK almayı düşünüyorum. Sizce özellikleri ve fiyatı uygun mu?

LG X140-A AGB6T (2GB) NETBOOK almalı mıyım?

Ekran Boyutu : 10"
    İşlemci : Intel N450
    İşlemci Hızı : 1,66 GHz
    Bellek : 2 GB
    Ağırlık : 1,30 kg
    Ekran Çözünürlüğü : WSVGA (1024*600)
    Ethernet : Var
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Bellek Tipi : DDR2
    Model : X140-A AGB6T
    Ekran Özelliği : WSVGA LCD 200nit
    Grafik Tipi : Intel GMA 3150
    İşlemci Tipi : Tek Çekirdek
    Pil Ömrü : 9 saate kadar
    Pil Tipi : 6 Hücreli
    Menşei : İthal
    Sabit Disk : 250 GB
    Tv-out Çıkışı : Yok
    Wireless : Var
    Kart Okuyucu : 4-in-1(SD, MMC, MS, MS Pro)
    Dahili Kamera : Var
    Usb Bağlantı Adedi : 3
    Yazılım : Windows 7 Starter
    Optik Sürücü : Yok
    Touchpad : Var

Teknosa Fiyatı: 719,19 TL (KDV Dahil)

640 GB'lık harici diskim olduğundan disk problemim yok. Oyun vs. işler için kullanmayacağım. İnternet sitesi tasarımı, ofis yazılımları falan için kullanmayı düşünüyorum. Bu model uygun mu? Kullanan arkadaşlar yorumlarını sunabilir mi? veya önereceğiniz başka bir model var mı bu fiyat civarında?

• LG X130'a bakabilirsin. 720 TL sıradan bir netbook için çok fazla. 500-550 TL'ye muadilleri var piyasada.
  • Web tasarım için 1024*600 çözünürlükte kullanmak sıkıntı olabilir...
  • merhaba arkadaşlar..

ben de lg x 140 netbook aldım 3 gün önce. 2 MB ram'li seçeneğini aldım. w7 starter.

wireless sorunu oldu..

pikatel modem ayarlarına girdim ip'den, şifreleme kısmından ayarları değiştirdim..bağlandı.

ama farklı mekan ve modemlerdene yapacam bilmiyorum????

bu arada x140'ı açalı 1 gün oldu; teknosa'da kurulumunu yaptılar, sanırım RECOVERY İŞLEMİ DE YAPILMIŞTIR DEĞİL Mİ?yani F11 tuşu ile yeniden yükleme yapmam mümkün sanırım artık? aksi takdirde recovery yapıldığını yada yapılmadığını nasıl anlayabilirm?

bunun dışında bana x140 ile ilgili tavsiyeniz var mı? ne gibi iş ve işlemler yapayım ilk başlarda?

teşekkür ederim..
  • Randımanlı kullanabilmek açısından Starter sürümünden kurtulmanı tavsiye ederim. Home Premium ya da Ultimate gibi sürümlerle daha rahat edecektir bilgisayar. Starter epeyce kısıtlanmış bir sürüm. Ayrıca Ubuntu kurabilirsen, hem kendine hem de bilgisayara büyük bir iyilik yapmış olacaksın. Compiz efektleriyle Aero'yu kıyasladığında daha rahat anlarsın bunu. Netbook için en uygun işletim sistemi halihazırda.

Recovery hakkında bir fikrim yok. Modeli kullanmadım. Yanıltmış olmayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Randımanlı kullanabilmek açısından Starter sürümünden kurtulmanı tavsiye ederim. Home Premium ya da Ultimate gibi sürümlerle daha rahat edecektir bilgisayar. Starter epeyce kısıtlanmış bir sürüm. Ayrıca Ubuntu kurabilirsen, hem kendine hem de bilgisayara büyük bir iyilik yapmış olacaksın. Compiz efektleriyle Aero'yu kıyasladığında daha rahat anlarsın bunu. Netbook için en uygun işletim sistemi halihazırda.

Recovery hakkında bir fikrim yok. Modeli kullanmadım. Yanıltmış olmayayım.

lanet olsun, neden starter koyuyorlar o zaman anlamadım? home premium yapsanıza şunu fabrıka cıkıslı..

sanki ses de az cıkıyor gibi w7'de..yada bana öyle geldi..LG'nin de bir çok programı var içinde, kasıyor sanki biraz da..çatır çatır olması lazım değil mi??? sıfır makina 2 günlük, sanki performans dediğin gibi düşük..

başka tavsiyesi olan olursa sevinirim..

• Sesin az çıktığını sanmıyorum. Evet, gereksiz programları da direkt uçurmak lazım.

Ayrıca işletim sistemi olarak herhangi bir Windows sürümünü kullanıyorsan, efektleri kapatmak en güzeli. Netbooklarda hem efekt, hem Windows zor oluyor :) Kapatınca bariz bir performans farkı göreceksin. Ayrıca SetFSB programına göz atmalısın. Bendeki Asus N10Jc'de N270 işlemci var, 2,1 GHz'de kullanıyorum. Çok büyük fark oluyor uygulamalarda. Bir de sabit diski 7200 RPM olanlarla değiştirebilirsen yine uygulamaların açılış-kapanış hızları fark gösterir.
  • selam arkadaşlar,

arkadaşın bahsettiği LGx140 (2GB) netbbok dan 2 ay kadar önce edindim bu yazıyı da minik canavardan yazıyorum. şöyle diyeyim ne bir wireless sorunu ne de bir takılma sorunu yaşadım çatır çatır her istediğimi yapıyorum. mesela geçen gece 1080p film izledim (coreavc şart ama). eğer beklentiniz yüksek değilse bu minibooklardan sizi fazlasıyla tatmin edecektir naçizane tavsiyem performans ayarlarından (görsel efektler) size en uygununu seçin aradaki farkı göreceksiniz.

bu arada arkadaşın sorduğu recovery olayı da gayet basit başlangıçta yazdığı üzere F11 e basıyoruz ve her şeyi kendisi hallediyor sırf merakımdan recovery yaptım geçenlerde ve recoveryden sonra ilk aldığım haliyle karşılaştım. eğer kasmaya başlarsa çekinmeden recovery yapabilirsiniz.

son bir önerim var lütfen bu netbooklardan fazla bişey beklemeyin yoksa aman bu olmuyor aman şu olmuyor diyip üzülüyorsunuz. bu cihazların amacı belli "internete girmek" olmadı bikaç ufak çaplı oyun... bi yerde zeki arkadaşın bi tanesi fifa 10 oynayamadığını yazmış netbookunda el insaf be kardeşim :)

selametle

• quote:

Orijinalden alıntı: moravdo

selam arkadaşlar,

arkadaşın bahsettiği LGx140 (2GB) netbbok dan 2 ay kadar önce edindim bu yazıyı da minik canavardan yazıyorum. şöyle diyeyim ne bir wireless sorunu ne de bir takılma sorunu yaşadım çatır çatır her istediğimi yapıyorum. mesela geçen gece 1080p film izledim (coreavc şart ama). eğer beklentiniz yüksek değilse bu minibooklardan sizi fazlasıyla tatmin edecektir naçizane tavsiyem performans ayarlarından (görsel efektler) size en uygununu seçin aradaki farkı göreceksiniz.

bu arada arkadaşın sorduğu recovery olayı da gayet basit başlangıçta yazdığı üzere F11 e basıyoruz ve her şeyi kendisi hallediyor sırf merakımdan recovery yaptım geçenlerde ve recoveryden sonra ilk aldığım haliyle karşılaştım. eğer kasmaya başlarsa çekinmeden recovery yapabilirsiniz.

son bir önerim var lütfen bu netbooklardan fazla bişey beklemeyin yoksa aman bu olmuyor aman şu olmuyor diyip üzülüyorsunuz. bu cihazların amacı belli "internete girmek" olmadı bikaç ufak çaplı oyun... bi yerde zeki arkadaşın bi tanesi fifa 10 oynayamadığını yazmış netbookunda el insaf be kardeşim :)

selametle

neredeyse bütün mmorpg leri oynatıyor hocam süper birşey ya

zaten oyun oynamak isteyen konsol alsın en iyisi

• Mrb arkadaşlar. Ben de x140 aldım. ancak beklediğimden yavaş çıktı. windows7 yüklü. Sanırım o yüzden çok yavaş. Özellikle internet sayfalarını açarken çok bekliyorum. windows xp yüklemeyi düşünüyorum ancak driverlarını bulamadım. driverlarını nereden bulabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • merhabalar arkadaşlar ben de x140 7gbt var kasa olarak aynı. bu açma kapama tusu veya enter in oralardan bı yerden işlem yapınca cız cız diye küçük bir ses geliyor bu normal midir? siz de de oluyor mu cevaplarsanız sevinirim. ayrıca ınternet 3 cektgınde blutootla baglanamıyorum aynı net 5 derece cektıgınde baglanıyorum cevaplarsanız sevınırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan_kar

merhabalar arkadaşlar ben de x140 7gbt var kasa olarak aynı. bu açma kapama tusu veya enter in oralardan bı yerden işlem yapınca cız cız diye küçük bir ses geliyor bu normal midir? siz de de oluyor mu cevaplarsanız sevinirim. ayrıca ınternet 3 cektgınde blutootla baglanamıyorum aynı net 5 derece cektıgınde baglanıyorum cevaplarsanız sevınırım.

evet bendede ses çıkıyor normal galiba.
  • Arkadaşlar merhaba ben de bu siyah beyaz canavardan aldım 2 ay kadar oldu. Henüz tek bir şikayetim bile yok. İnanır mısınız bilmem GTA San Andreas oynadım bi süre. Elbette oyun maksatlı almadım bu netbook u fakat bi denemek istedim acaba sonuç ne olacak diye ve düşürülmüş grafik ayarlarıyla takılmadan oynamayı başardım. Bununla birlikte oyun ya da işlemci performansı gerektirecek işlerle uğraşmayan arkadaşlara kesinlikle bu canavarı öneririm!
    Unutmadan şunu da belirteyim klm codec pack yüklerseniz -ama 2.15 (eski sürüm olmalı nedeni ise coreavc içeren en stabil versiyon oluşudur)- 1080p (Full HD) filmlerinizi de rahatlıkla izleyebilirsiniz.
    Reklam yazısı gibi oldu ama LG de yapmış be arkadaş :)
  • mrb arkadaslar bende almayı dusunuyorum acaba sarjı kac saat gıdıyor benım en cok merak ettıgım sey budur? bırde ısınma sorunu nasıl
  • bende 4-4.30 saat gidiyor
  • Yaw ben 1.5 sene önce x110 aldım çok memnunum hiç ısınma falan olmadı çok sessiz x140 nasıl ısınma oluyormu birde ben bazı full hd klip indirdiğimde youtube dan takılma yapıyor windows media player classic harici playerlarda gom ve kmp de takılıyor klite mega codec yüklü eski versiyon codec bundada işe yararmı?
  • arkadaşlar bu netbooktan almayı düşünüyorum fakat bi sorum olacak...netbooklarda hdmi girişi oluyormu ? oluyorsa bunda varmı göremedimde
  • Arkadaşlar bende ibu netbooku internetten sipariş ettim, umarım pişman olmam. Sanırım HDMI girişi var
  • hayır yok
    quote:

Orijinalden alıntı: akyme

Arkadaşlar bende ibu netbooku internetten sipariş ettim, umarım pişman olmam. Sanırım HDMI girişi var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.