Şimdi Ara

Zara'dan mülakata çağrıldım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
3
Favori
91.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu anda çalışan var mı? İşe girebilmiş olan?
  • Merhabalar. Zara management trainee (yönetici eğitimi) programında 6 ay yöneticilik eğitimi veriyor, peki bu aylar boyunca herhangi bir ödeme yapılıyor mu?
  • Store manager ücretleri ne kadar acaba bilen varmı? Maaş? Ve Prim? ayrı ayrı net ne kadar oluyor? iş tecrübesi olmadan store manager olan var mı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam zarada mulakatlarında management trainee için gorusmeye giden varmı?? nasıl sorular soruyorlar ? yardım edin :)
  • Arkadaşlar, hiç mi management trainee için çağırılan olmadı? :/
  • Kardeşler dün itibari ile taksim istiklalde açılacak yeni zara mağazası için görüşmelerim olumlu sonuçlanmıştır yarın 3. mülakata gideceğim ve oda iş saatleri evraklar ve maaş gibi konularda bilgilendirme amacıyla olacak öncelikle mülakatlar taksim po..t hotel 9. katta gerçekleşmekte ilk mülakat yani salı günü 20 kişilik bir grupla içeri alındık ve benim gözlemim ilk mülakat tamamiyle elektrik meselesi yani İK vatandaşlarının sizde o potansiyeli ve ışığı görmesi yada görememesi her neyse bi yarım saat herkesle sırayla konuşulduktan sonra dışarı çıkabilirsiniz biz 10 dakka sonra isimleri okuyup tekrar çağırcaz dediler 10 dakika sonra kapıda beliren aşırı profesyonel İK vatandaşlarından birisi 14 kişinin ismini okudu o an başımdan aşağı kaynar sular döküldü çünkü elenen o 6 kişilik azınlıkta olmanın ezikliğini yaşadığımı hissettim:) fakat sonra bizi çağırdıklarında geri kalan 6 kişi yani bizim geçtiğimizi öğrendim herneyse diğer 5 kişiyi hemen 2 gün sonraya 2. mülakata çağırdılar ben saat değişikliği rica ettim okul ve iş dolayısıyla beni düne yani hemen bir gün sonrasına çağırdılar dün gittiğim mülakat hakikaten mülakattı bu sefer 10 kişi vardık sadece ve dedim kesinlikle elendim yanımdakilere bakıyorum armanide çalışmış 22 yaşında tecrübeli e eli yüzüde düzgün tipler...benim amacım size yardımcı olmak kötü pis düşünceli bi insan olamıyorum ve herkesin o işe girmesini isterim 2.mülakatın ne olduğunu anlatacağım size öncelikle diksiyon o kadar kişi arasından 18 yaşındaki birini seçtilerse ben buna bağlıyorum istanbul sarıyer gibi bir muhitte doğdum büyüdüm yada annem kafama vura vura kitap okuturdu kucukken sebebini bilmiyorum yani diksiyon nasıl gelişir onuda siz araştırın 2.si gelecek vadetmeniz ve araştırmacı ruhunuzu ortaya koymanız inditeksin yılın en iyi işvereni seçildiğini ispanyolca ile önünün çok açık olduğunu kim biliyo mesela? ben bunları bildiğimi cümle aralarına sıkıştırarak onlara hissettirdim sonuç olarak yapacağım iş satış danışmanlığı zaten ünv hazırlık sınıfı öğrencisini müdür yapacak halleri yok fakat ona rağmen önemsemem ve her duruma hazırlıklı olmam geçmemin sebeplerindendir neyse parmaklarım yoruldu sorusu olan varsa sorabiilir iyi akşamlar... :)

• bende üni. 2 sınıftayken girmiştim zara ya part-time olarak 2 yıl çalıştım sonra çıkarken hiç gitmemi istemediler kal işte flan ben çıktım çünkü ayakta dikiliyorsun flan hiç gelemem ben masa başında kahvemi yudumlayacağım iş lazım. Şimdi de dış ticaret müdürü olduk bakalım ne kadar ilerliyeceğiz.
  • tebrik ederim başarılarınızın devamı.. benimde hedefim seneye 1. sınıfta ispanyolca dersini seçmek ve INTIDEKS ın kendi bünyesinde yükselmek ve işin alt yapısından geldiğim için avantajlı olacağımı düşünüyorum
  • ya lütfen yardım edin aşırı derecede heyecanlıyımm :)
    2 gun önce aradılar ve cuma günü için genel merkeze görüşmeye çagırdılar gelirken 1 adet resim goturmemi soylediler. ve yarın saat 10 da görüşmeye gidicem ne soruyorlar ne gibi cevaplar istiyorlar lütfen beni bilgilendirinn :))
  • ARKADAŞLAR soyle bir durum var ne kadar dıl bılsende adamın yanı halka ilşklilerde gorustugundekı kısının pskolojısıne baglı satıs danısmanı arıyolar unı mezunu verdıgı ucret asgarı prım sıstemı varsa ıdare eder.valla zara iyi verio ama personelı ilerletme olayı yok yanı.abartmıslar ben yıllardr magaza içindeyım ck bılgım var .
    sıstem bok gıbı mudurlerı kendını bı bok sanıo sanarsın magaza sahıbı sevıye yok sacmalık bana kalırsa akıllı olun kafanız rahat olacak kenıdnızın yapabılecegı bır ıs secın su zaman berbat :(((
  • Merhaba arkadaşlar, ben inditex'in daha doğrusu zara türkiye adı altında verilen Section Manager ilanına da başvurdum ama tam olarak hangi görevle hangi pozisyonda çalışılıyor onu bilmiyorum. Önce 'bölge müdürü' olarak tahmin ettim (ben 2 senedir lcwaikikide çalışıyorum ve burda bölge müdürleri mağaza müdürlerinden daha üsttedir) ancak araştırınca böyle olmuyor sanırım diye düşündüm. Bir de benim yöneticilik olarak deneyimim yok yeni mezunum, ilanlarda da yetiştirme programı olan hiçbirşeye rastlayamıyorum, mecburen 1yıl deneyim yazan yere de başvuruyorum. Buna çok dikkat ederler mi?
  • Merhaba Ben Murat Samsunda ikamet ediyorum …

Bu mesajımda hiçbir şekilde insan aşağılaması bulunmamaktadır eleştiriseldir.

ZARA da çalışmak.....Ben x siteden başvurumu yaptım geri döndüler ve bulunduğum şehirdeki x otelde görüşmeye çağırıldım.Saat 16:00 da idi görüşmemiz

1. Otelin Lobisinde Yaklaşık 30 40 kişi vardı bizden önceki görüşenlerde 30 kişi felandı onlar çıktı ve biz saat 16:30 gibi görüşmeye alındık ki eminim insan kaynakları kimlikli 3 hanımefendi kahve molası verdiler .6. hislerim çok kuvvetlidir 16:00 dediler yarım saat beklettiler.

2. 30 kişi salona girdik girerken 3 insan kaynakları kimlikli bayan vardı ve bize çok ama çok yapmacık bir şekilde hoşgeldiniz buyurun dedi girdik oturduk masalara hoşgeldiniz beş gittiniz derken ZARA ve INDITEX gruba ait ne kadar marka varsa dayadılar slaytı bize yaklaşık 15 dk reklamlarını yaptılar ki çok iyi reklamdır bilinç altımız ZARA ile dolup taştı .

.ve iddiaya girerim bizden önce oraya binlerce genç gidip bu video yu izledi ve oraya giden herkes ZARA ile iş görüşmesi olduğunu en az 3 kişiye söylemiştir ki buda milyon insan yapar . ( şimdi aklınızdan Zara’nın reklama ihtiyacı yok diyenler çıkacak . THY nında reklama ihtiyacı yok ama bu işe milyondalar ayırıyor ki antropoloji buna denir bir nevi subliminal mesajdır bunlar..

İnsan kaynakları statüsündeki bayanlara gelince çok cool gözükmeye çalışıyorlar ve iddiaya girerim bir tanesi lady gaga hayranı gömleklerinin üst düğmelerini kapatmaları saç modelleri topukluları ZARA gibi bir firmanın sahip olmaması gerek insan kaynakları modelidir ki insan ilişkilerinden de pek anladıklarını sanmıyorum.

Yaklaşık 3 5 kelime söyleyecek kadar zaman ayrıldı bana ve herkes dağılabilir geldiğiniz için teşekkürler size geri dönüş yapılırsa 2. görüşmede görüşmek üzere dediler ..

Kendimi İlk defa bu kadar kullanılmış ve gereksiz hissettim.

Murat Nice

• Merhaba Ben Murat Samsunda ikamet ediyorum …

Bu mesajımda hiçbir şekilde insan aşağılaması bulunmamaktadır eleştiriseldir.

ZARA da çalışmak.....Ben x siteden başvurumu yaptım geri döndüler ve bulunduğum şehirdeki x otelde görüşmeye çağırıldım.Saat 16:00 da idi görüşmemiz

1. Otelin Lobisinde Yaklaşık 30 40 kişi vardı bizden önceki görüşenlerde 30 kişi felandı onlar çıktı ve biz saat 16:30 gibi görüşmeye alındık ki eminim insan kaynakları kimlikli 3 hanımefendi kahve molası verdiler .6. hislerim çok kuvvetlidir 16:00 dediler yarım saat beklettiler.

2. 30 kişi salona girdik girerken 3 insan kaynakları kimlikli bayan vardı ve bize çok ama çok yapmacık bir şekilde hoşgeldiniz buyurun dedi girdik oturduk masalara hoşgeldiniz beş gittiniz derken ZARA ve INDITEX gruba ait ne kadar marka varsa dayadılar slaytı bize yaklaşık 15 dk reklamlarını yaptılar ki çok iyi reklamdır bilinç altımız ZARA ile dolup taştı .

.ve iddiaya girerim bizden önce oraya binlerce genç gidip bu video yu izledi ve oraya giden herkes ZARA ile iş görüşmesi olduğunu en az 3 kişiye söylemiştir ki buda milyon insan yapar . ( şimdi aklınızdan Zara’nın reklama ihtiyacı yok diyenler çıkacak . THY nında reklama ihtiyacı yok ama bu işe milyondalar ayırıyor ki antropoloji buna denir bir nevi subliminal mesajdır bunlar..

İnsan kaynakları statüsündeki bayanlara gelince çok cool gözükmeye çalışıyorlar ve iddiaya girerim bir tanesi lady gaga hayranı gömleklerinin üst düğmelerini kapatmaları saç modelleri topukluları ZARA gibi bir firmanın sahip olmaması gerek insan kaynakları modelidir ki insan ilişkilerinden de pek anladıklarını sanmıyorum.

Yaklaşık 3 5 kelime söyleyecek kadar zaman ayrıldı bana ve herkes dağılabilir geldiğiniz için teşekkürler size geri dönüş yapılırsa 2. görüşmede görüşmek üzere dediler ..

Kendimi İlk defa bu kadar kullanılmış ve gereksiz hissettim.

Murat Nice

• gel ben senı çalıştırayım dillere bak traslete gıbı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizz

2 hafta önce başvurmuştum cevahirdeki mağazaya, başvuru formunda bilinen yabancı dillere de İngilizce İleri, İtalyanca İleri, İspanyolca Orta, Hollandaca Temel düzey yazmıştım geçen pazar aramışlardı ben de staj yapıyorum gelemem demiştim, sonra da içim gitti güzel iş part time a 1000-1200 arası veriyorlarmış

bugün aklıma geldi aradım hala şansım var mı diye cuma olabilir ben haber veririm dedi bakalım hayırlsı artık. Tecrübesi olan varsa ne sorarlar ne konuşuruz neler artıdır yardımlarınızı bekliyorum.

O kadar dil bilsem cevirmen olur parayi da gotururdum. Ne isin var 2 kurus maasla?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun zaman olmuş Şu an çok alakasız bi iş yapıyorum, Muhasebe
  • Merhabalar,
    Zara'da management trainee pozisyonunda çalıştım.Trainee yani mağaza yönetici adaylarına eğitim süresi boyunca 2500 üzeri para veriliyor(net.brüt 3600 gibi birşey olması lazım teklifte gelen).Eğitim 9 ay sürüyor.Her ay karne benzeri bir şeyle notlandırılıyorsunuz.İlk 3 ay sizden beklentiler az.Tek beklenti mağaza ortamına sürekli ayakta durmaya vs adapte olmanız.Sonraki 6 ay beklentiler artıyor.Mağazayı yönetebiliyor musunuz, yönetici vasfınız var mı,ürün kodlarında ne kadar iyisiniz vb.Bu notlandırmada mağaza müdürünüz ve genel ofisten markanızın insan kaynakları müdürü bulunuyor.Süreç stresli ama düştüğünüz mağazaya göre keyifli geçebiliyor.Genelde mağazanız 1 kere değişiyor yani 9 ay boyunca aynı mağazada kalmıyorsunuz.Eğitim bitip pozisyona başladığınızda da net maaşınız 3 700 oluyor (section manager yani bölüm müdürü olduğunuzda)tabi mağazanın primleri dışında.Primler havuz sisteminde toplanıyor.toplam satıştan herkese dağılıyor ve bu net maaşlara ekleniyor.Maaşlar oldukça iyi ayrıca çok fazla çalıştığınız için inanın bu parayı harcayacak yeriniz olmuyor :) Toplam 45 saat çalışıyorsunuz.Bu 3 gün açılış ve 3 gün kapanış olarak ayarlanıyor genelde.Yani 3 gün sabah 9 gibi gidip 10 da mağaza açıyor,5 gibi çıkıyorsunuz.Diğer 3 gün ise 2 gibi girip akşam 10 da mağaza kapatıp 11 gibi çıkıyorsunuz.Haftasonu,bayram,yılbaşı demeden çalışıyorsunuz.Herkesin tatil olduğu günler siz ayaktasınız yani mağazalar açık sonuçta..Birde ürün günleri oluyor haftada 2 kere.Bu günler mağazaya koli koli ürün geliyor ve sabah 7 gibi mağazaya gidip ürünleri açıp etiketleyip yerleştirip öyle mağazayı açıyorsunuz.İndirim öncesi mağazada sabah 3 e 4 e kadar kalıp tüm mağazaya indirim etiketi basıyorsunuz ve indirimlerde canınz çıkıyor.Bunun dışında bütün gün ayaktasınız ve boş durmak yok..Ama bunun yanı sıra asla hakkınızı yemeyen bir firma.İyiyseniz ilerlersiniz.Diğer şirketlerdeki gibi aile şirketi tarzında değil.Torpil dönmez,direk ispanya ya bağlı çalışırlar.Personeline bir miktar indirimi bulunur ve indirim günlerinde mağazaları erken açıp personellerin inditex mağazalarından birbirlerinden alışveriş yapmaları kolaylaştırılır henüz müşteriler gelmeden mağazalara :) Ama bunun yanı sıra herşey para değil.. ben mağaza eğitimimi bittikten sonra da biraz çalıştım ama baktım ki sosyal hayat gerçekten sıfırlanıyor,başka bir parekende markasının insan kaynaklarına genel ofisine geçtim.En azından haftasonlarım var :) karar sizin ama herkesin yapabileceği bir iş değil uyarayım :) Bunun dışında isteyenlere mülakat aşaması hakkında da bilgi veririm..herkese kolay gelsin

• varmı şu anda zara gurubunda çalışan
  • Arkadaşalr ben de massimo dutti'ye çağırıldım 3. görüşmeye buradaki maaş ve çalışma saatleri zara ile aynı mı? çalışan varsa yardımcı olabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.