Şimdi Ara

444'lü Müşteri Hattı Numarası Nasıl Alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
50.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir proje için 444'lü müşteri hattı numarası nasıl alınır,gerekli şartları nelerdir?

Not: Bahsettiğim numara Türkiye'nin her yerinden arandığında ön kod eklemeksizin 444 çevirildiğinde ulaşılabilecek numaradır.

• eline sağlık güzel yazmışsın
  • çok pahalıymış ve özel numaralarda 10kat pahalı oluyormuş vay beee, ogerden önce de bu fiyatlardamıydı bu ücret?
  • Tamam da,şimdi biz cepten 4440 542 yada 444 0 905 şeklinde değil de 0212 444 0 542 yada 0212 444 0905 diye ararsak operatör zarar mı ediyor. Çünkü mesela 444 0 542 diye arasak kendi hattını yani 0542 444 0 542 diye aramış olacağız direk 444 ü çevirirsek.

Birde biz bankaları ararken bankalara damı ücret yazıyor,doğrumu anlamışım.

Neyse ben Sabancı olacaktım ama vazgeçtim sabancı olmaktan.
  • Bu numaraları aramak komple bedava olmalı aslında, geçenlerde kredi kartı borcumu ödedim, makbuz alırım hep yine aldım, makbuzun üzerinde yazan aynen;

Makbuz bedeli : 0,25 TL

Herseye bir bedel buluyorlar bari bu 444ler ücretsiz olsun

Hele 118 ler çığırından çıktı resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSGNRY

Bu numaraları aramak komple bedava olmalı aslında, geçenlerde kredi kartı borcumu ödedim, makbuz alırım hep yine aldım, makbuzun üzerinde yazan aynen;

Makbuz bedeli : 0,25 TL

Herseye bir bedel buluyorlar bari bu 444ler ücretsiz olsun

Hele 118 ler çığırından çıktı resmen

Senin için 900'lü numaralarda bedava olur.Sen iste yeterki.
  • 444 lu numaralarda son durum nedır.ucret olarak.1 tane almayı dusunuyorum ozellıklı numara degıl dusundugum numara.919 tl ve 184 tl hala gecerlı mı.1 kereye mahsus mu verlıyor bu paralar.5 hattımda yok.en ucuz yollu kaca patlar bu bana totalde.ve her ay kac tl ek para gelır.normal telefon konusmasından...
  • hocam söyle acıklıyım gecenlerde müdürlükte bi personel konusurken duydum 444 lü numara almak icin eger onlar 444 0 xxx söylerlerse yanii rasgele 1,900 tl mi ne diyolardı eger sen secersen numarayı 4,900 diyodu ve bu 444 alınca yanında 5 adet hat acılıyomus adına ve o hatlara 1 defalıgına mahsus 109 tl ücret geliyormus her birine daha sonra normal telefon ücretinden ödüyormussun pketine göre degisir tabi bunlar ve bu ücretleri yıllık degil 1 defalıgına mahsus ödüyormussun o 5 hat hariç :D karıstırmayalım onları
  • 444 Hat alma konusuna Sizi aydınlatayım biraz arkadaşlar.

Öncelikle firmanızın 5 adet sabit telefon hattı numaranızın olması gerekiyor.

Ardından bu 5 numara için her birine bir defaya mahsus 182 TL ödüyorsunuz.
    182 x 5 = 910 TL

Bir defaya mahsus olarak da başlangıç için 919 TL ödüyorsunuz.

910 + 919 = 1829 TL etti. Bu hat kurulum ücretidir. Sonra 444 numara seçiminiz gerekli.

444 Numara Seçim Ücretlendirmesi:

Son 3 numara aynı olsun istiyorsanız.
    444 x yyy; Bu tip numara son üç hanesi aynı olan numaradır. Dikkat edileceği üzere sınırlı adettedir. Dolayısıyla maliyetleri de yüksektir. 444 0 444, 444 1 444 , 444 2 666, 444 5 999 gibi örnekler verilebilir.

919 x 10 = 9190 TL ödüyorsunuz

Son 2 numara aynı olsun istiyorsanız.
    444 xx yy; Bu tip numaralarda ortadaki iki hanesi aynı ve sondaki iki hanesi aynı olan numaradır. Buna örnek olarak 444 22 33, 444 55 66, 444 11 88 gibi numaralar verilebilir.

919 x 6 = 5514 TL ödüyorsunuz

Numarayı kendiniz seçerseniz
    Bu tip numaralar firmaların seçimine bağlı olan numaralardır. Genelde uygulanan metot, bu numaranın telefonlardaki harfler baz alınarak firmanın ismi ile, firmanın bulunduğu il veya çalışma alanı ile eşleştirilmesidir. Yukarıda benim verdiğim 444 86 32 ( 444 VODA) buna bir örnektir. Diğer birkaç örnek vermek gerekirse; 444 0 562 (444 0 KOC), 444 00 19 (19 Çorum plaka kodu - Lider Turizm), 444 KAPI (444 5 274 - Dortek Kapı)
    919x 4= 3676 TL ödüyorsunuz:

444 normal;
    Burada herhangi bir 444'lü numara olabilir. Genelde sıradaki olan, ama yukarıdaki kriterlere uymayan bir numara verilir.
    919 x 1= 919 TL ödüyorsunuz

Bu kriterlere göre alacağınız numaraya göre en az 2750 TL cebinizden 1 kereye mahsus çıkar ve 444'lü hat firmanıza tahsis edilir.
    Daha sonrada 5 hat üzerinden yapılan telefon görüşmesi üzerinden fatura ödersiniz her ay.

yazinin tumu alintidir...

• merhaba

şimdi ben 444 numara alıp çağrı merkezi açmak istiyorum.

Benim öğrenmek istediğim şu; 444 müşteri aradığında benim kazancım ne olacak?

ücreti benmi belirliyorum telekom mu belirliyor? kazancımı nasıl alıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: istcool

merhaba

Bildiğim kadarıyla sizin bir kazancınız olmuyor, bütün kazanç TT'nin cebine giriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

Orijinalden alıntı: istcool

merhaba

Bildiğim kadarıyla sizin bir kazancınız olmuyor, bütün kazanç TT'nin cebine giriyor.

Ben bir çağrı merkezi düşünüyorum ama hangi numarayı alırsam müşteri aradığında bana para kalır?
  • 444 lü aramalarda böyle bir paylaşım modeli yok.Alternatif telekom operatörlerinin uyguladığı , pazarlama modelleri mevcut, örneğin 444 yerine 0 850 ön prefiksli numaralar var.Bunları kullanabilirsiniz, mevcut ip altyapınız üzerinden.Doğru reklam yapılamadığı için, 0 850'li aramaları insanlar henüz detaylı olarak bilmiyor, telefonunda görünce açmayanlar dahi var. Firmanın mevcut 444 'lü numaraları yerine tercih edilebilecek bu yöntemde ise, belirli bir gelirin sağlanacağının taahhüt edilmesi gerekiyor.Örneğin, firma olarak 2 milyon dk. trafik taşıyacağınız gibi bir taahhüt ile bu yönde bir gelir paylaşım modeli uygulanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drift -- 16 Nisan 2012; 16:55:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drift

444 lü aramalarda böyle bir paylaşım modeli yok.Alternatif telekom operatörlerinin uyguladığı , pazarlama modelleri mevcut, örneğin 444 yerine 0 850 ön prefiksli numaralar var.Bunları kullanabilirsiniz, mevcut ip altyapınız üzerinden.Doğru reklam yapılamadığı için, 0 850'li aramaları insanlar henüz detaylı olarak bilmiyor, telefonunda görünce açmayanlar dahi var. Firmanın mevcut 444 'lü numaraları yerine tercih edilebilecek bu yöntemde ise, belirli bir gelirin sağlanacağının taahhüt edilmesi gerekiyor.Örneğin, firma olarak 2 milyon dk. trafik taşıyacağınız gibi bir taahhüt ile bu yönde bir gelir paylaşım modeli uygulanabiliyor.

Teşekkürler dostum, 0850 gercekten bende gördüğümde açmıyorum sonuçta gazetelerde çıkan haberler yüzünden insan korkuyor.

118 başlayan numaralardan alına biliyormu ? 2 milyon dk gibi bir tahadütü var mı?

• cevap yokmu?
  • 0212, 322 gibi başlayan numaralar konuma bağımlıdır. Başka bir santrala bağlı bir yere taşınırsanız aynı numarayı kullanamazsınız. 850'li numaralar öyle değildir. Bu numaralar göçebe numara diye de tabir edilir. Türkiye'ninnersine giderseniz gidin aynı numarayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Edirne'de aldığınız bir Numarayı Ardahan'da bile kullanabilirsiniz. 0850 xxx xx xx formundadırlar.
  • 0212 990 0 xxx ya da 0216 990 0 xxx gibi numaralardan da Verita 1 Milyon dakikaya gelir modeli oluşturuyor. Biz o şekilde 30 sanal hat aldık. Başka Proje de 0850 560 0 xxx numarasından da aynı şartlarla gelir paylaşımı aldık. Cüzi olsa da bu gelir bizim dış arama maliyetlerimizi 0'ladı. O dönem adsl satışı yapıyorduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazzyC

0212 990 0 xxx ya da 0216 990 0 xxx gibi numaralardan da Verita 1 Milyon dakikaya gelir modeli oluşturuyor. Biz o şekilde 30 sanal hat aldık. Başka Proje de 0850 560 0 xxx numarasından da aynı şartlarla gelir paylaşımı aldık. Cüzi olsa da bu gelir bizim dış arama maliyetlerimizi 0'ladı. O dönem adsl satışı yapıyorduk.

0212 990 0 xxx dostum bu numara modelinden aldığımda bizi arayan müşteriden dk başına para alabiliyormuyuz? para alıyorsak eğer para nereye yatıyor?

Bir bilgi rica edicektim
  • 0850 hatlar gibi örneğin "0212 988 12 13" gibi numaralarda alınabilmekte. Buradaki olay şudur. Aranma başına ve aratma başına toptan çalışmada belli meblağlar elde edilir. Bu tarz numaraları, özellikle yoğun aranan ya da arayan noktalara vermek caziptir.

Üstte örneğini verdiğim prefixle , (0 XXX 988 0 XXX seklinde numaraları tüm şehirlerden verebilmekteyiz.) Bunu şu an 2 lisanslı firma yapabilmektedir.

Bilgi için
    0232 988 00 08
    0850 455 35 00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressamendy -- 4 Ekim 2012; 11:49:00 >
  • Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle şunu belirtmeliyim çağrı merkezim için 444 lü numara almaya çalışıyordum t telekom resmen anamı ağlattı. en son hatırladığım milyarlarca fatura + konuşmasam bile her ay yine milyarlık faturalar.

800 lü hatları denedim oda sıkıntı. derken 0850 numaralar ile karşılaştım. Link vermekten çekinmiyorum çünkü o arkadaşlar derdimi çözdüler sağolsunlar tavsiye ederim. 0850 li hatlar hem maliyetsiz hem kullanırken hesaplı hemde prosedür falan hiç uğraşmıyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Detaylı bilgi isterseniz benim aldığım yerhttp://0850numaralar.org/

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.