Şimdi Ara

Kamyonet hız sınırı !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bildiğim kadarıyla 1 temmuz itibariyle bölğnmüş karayollarında otomobilleri için hız sınırı 110 km çıktı. Kamyonetler için durum nedir bilen var mı? Aracımla (connect) uzun yola çıkacam da hızlı gidip ceza yemeyelim :)

• aynı
    88 km/h
  • Bende bayağı bi umutlanmıştım 95-100 yaparlar diye. Zaten hızlı giden biri değilim ancak 95 yeterdi bana
  • Bu konuda baska bilgisi olan yok mu?
  • Resmi gazetede kabul edildiğine dair bilgi varsa ekle lütfen.
  • Ne zaman uygulanacak?

Tasarı, Plan ve Bütçe Komisyonunun ardından TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Genel Kurul’un da tasarıyı aynen kabul etmesinin ardından onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek. Cumhurbaşkanı’nın onaylamasından sonra ise Resmi Gazete’de yayımlanacak. Kanunun yayımlanmasından sonra ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni Karayolları Trafik Yönetmeliği’ni yayınlamasının ardından yürürlüğe girecek.

Bu prosedür tamamlanana kadar ise mevcut uygulama, yani şehir dışındaki yollarda 90 ve otoyollarda 120 olan hız limiti uygulaması devam edecek.

5 Nisan 2010

Kamyonetlerde ve bölünmemiş yolda değişen birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Ne zaman uygulanacak?

Tasarı, Plan ve Bütçe Komisyonunun ardından TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Genel Kurul’un da tasarıyı aynen kabul etmesinin ardından onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek. Cumhurbaşkanı’nın onaylamasından sonra ise Resmi Gazete’de yayımlanacak. Kanunun yayımlanmasından sonra ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni Karayolları Trafik Yönetmeliği’ni yayınlamasının ardından yürürlüğe girecek.

Bu prosedür tamamlanana kadar ise mevcut uygulama, yani şehir dışındaki yollarda 90 ve otoyollarda 120 olan hız limiti uygulaması devam edecek.

5 Nisan 2010

tesekkür ediyorum yardımlarınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Ne zaman uygulanacak?

5 Nisan 2010

şu anda hangi aşamada olduğuna dair herhangi bir bilgi vamrı acaba nezmana uygulamaya geçer yeni yasa

• Nedense ben hiç görmedim bizim connetcle giderken o hız sınırına uyma uygulamasını normal binek araç gibi muamele gördük hep
  • Valla ben birkaç kez ceza yedim ordan çok iyi biliyorum.
  • ARACIN CİNSİ
    YERLEŞİM YERİ İÇİNDE

(Km/Saat)

YERLEŞİM YERİ DIŞINDA

(Km/Saat)

OTOYOLDA

(Km/Saat)

Otomobil 50
    90
    120

Otobüs 50
    80
    100

Minibüs, kamyon ve kamyonet 50
    80
    90

Arazi taşıtları ve motosikletler 50
    70
    80

Tehlikeli madde taşıyan araçlar ve özel yük taşıma izin belgesi veya özel izin belgesi ile karayoluna çıkan araçlarda (Belgelerinda aksine bir hüküm yoksa)
    30
    50
    60

Motorlu ve motorsuz bisikletler 30
    50
    -

Lastik tekerlekli traktörler, arızalı bir aracı çeken araçlar ve iş makineleri
    20
    20
    -
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.