Şimdi Ara

Yeni Auris 1.33 hakkında yardıma ihtiyacım var. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
55.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende 4 ay oldu alalı ancak benim beklediğimden fazla yakıyor ..ben genelde şehir içi kullanıyorum genelde değil sürekli hatta bir iki gündür ciddi ciddi LPG araştırması yapmaya başladım .LPG Taktıran arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALAKARA

Arkadaşlar herkese selam

bende 4 ay oldu alalı ancak benim beklediğimden fazla yakıyor ..ben genelde şehir içi kullanıyorum genelde değil sürekli hatta bir iki gündür ciddi ciddi LPG araştırması yapmaya başladım .LPG Taktıran arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER

hocam 4 ayda kaç km yaptınız..ortalama araç ne yakıyor..ilk zamanlar biraz fazla yakar sonra düşer diyor millet..teknik bilgileri yazarsan çok sevinirim..amin Allah kaza bela vermesin
  • İyi akşamlar arkadaşlar;
    Benim de 3,5 ay oldu alalı, 1.33 Aurisimi... 5.200 km. yol gittim. İnanın çok memnunum... Herkese kazasız belasız sürüşler...
  •  Yeni Auris 1.33 hakkında yardıma ihtiyacım var.

Yeni Auris 1.33 hakkında yardıma ihtiyacım var.

http://img138.imageshack.us/g/img1296oq.jpg/

Bu da benim gelincik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GökAy54 -- 25 Şubat 2011; 1:04:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GökAy54

Bu da benim gelincik...

GökAy54 hocam aracınız çok şık duruyor maşallah..Allah kaza bela vermesin..darısı da bize inşallah güzel,beğendiğim bir sıfır araca binmek..rengi karbeyazı mı, sedef beyazı mı?alaşımlı jantları kaça aldınız acaba? çok hoş durmuş o da. daha önceden fikrinizi almıştım auris 1.33 hakkında..memnunum derken biraz ayrıntılı söylermisiniz? hangi yönleri..yakıt tüketimi ve performans(çekiş-kalkış-ivlenme(özellikle 2000-3000 arası devirdeki) çok merak ettiğim yönleri..benim kıt bilgilerimle 1.33 motor 99 beygir 1265 kg araç için az gibi..hocam görüşünüz önemli benim için..şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resmus -- 25 Şubat 2011; 17:19:05 >

• İyi akşamlar...
    Hocam öncelikle performans beklentiniz yüksekse hayal kırıklığına uğrarsınız ama gerektiğinde vites düşürürüm her yokuşa çıkarım diyorsanız soun olmaz. Araç 6 ileri vites olunca uzun yolda en kötü yerde 4'ün altına inmezsiniz... Daha doğrusu ben ankara-kırıkkale arası o meşhur elmadağ yokuşlarında bile yokuşun en başında devir kaybetmiş olsam da 4'ün altına indirmiyorum vitesi, çok araç o yokuşlarda bayılırken ben sorunsuz geçtim oraları. Çok iyi değil fakat kötü hiç değil... Dediğim gibi beklentileriniz önemli...
    rahatlık ve konfora gelince de ben bu fiyata bu donanım ve güvenliği aynı sınıf başka bir araçta alabileceğinii sanmıyorum. Çok araç denedim ve inceledim. Bluetooth destekli MP3 çalar, elektrikli-ısıtmalı-otomotaik katlanır yan aynalar, 9 hava yastığı, çok fonksiyonlu deri direksiyon ve vites topuzu, tek dokunuşla açılan 4 cam otomatiği, herkesin hayran kaldığı opptitron gösterge paneli, orta yükseltisi olmayan tam 3 kişilik arka koltukları, geniş iç hacim, C sınıfı bir araç...

5200 km. oldu hala çok memnunum verdiğim paranın her kuruşunu hakediyor bana göre. Alaşım jantları ayrıca almadım, aracın bayi çıkışında o zaman yani kasım ayı içinde liste fiyatı 34400 idi. ben 35000 verdim. Bu fiyata alaşım jantlar, park sensörleri, kapı ve ön arka tampon çıtaları, bagaj havuzu paspas seti ve trafik seti dahil ettiler, o şekilde anllaştım.

Yakıta gelince uzun yolda 5.3 litreyi de gördüm, soğuk havada şehir içi 8,5 litreyi de.... Bir de yakıt pahalı artık...

Saygılar, iyi akşamlar...

• quote:

İyi akşamlar...
    Hocam öncelikle performans beklentiniz yüksekse hayal kırıklığına uğrarsınız ama gerektiğinde vites düşürürüm her yokuşa çıkarım diyorsanız soun olmaz. Araç 6 ileri vites olunca uzun yolda en kötü yerde 4'ün altına inmezsiniz... Daha doğrusu ben ankara-kırıkkale arası o meşhur elmadağ yokuşlarında bile yokuşun en başında devir kaybetmiş olsam da 4'ün altına indirmiyorum vitesi, çok araç o yokuşlarda bayılırken ben sorunsuz geçtim oraları. Çok iyi değil fakat kötü hiç değil... Dediğim gibi beklentileriniz önemli...
    rahatlık ve konfora gelince de ben bu fiyata bu donanım ve güvenliği aynı sınıf başka bir araçta alabileceğinii sanmıyorum. Çok araç denedim ve inceledim. Bluetooth destekli MP3 çalar, elektrikli-ısıtmalı-otomotaik katlanır yan aynalar, 9 hava yastığı, çok fonksiyonlu deri direksiyon ve vites topuzu, tek dokunuşla açılan 4 cam otomatiği, herkesin hayran kaldığı opptitron gösterge paneli, orta yükseltisi olmayan tam 3 kişilik arka koltukları, geniş iç hacim, C sınıfı bir araç...

5200 km. oldu hala çok memnunum verdiğim paranın her kuruşunu hakediyor bana göre. Alaşım jantları ayrıca almadım, aracın bayi çıkışında o zaman yani kasım ayı içinde liste fiyatı 34400 idi. ben 35000 verdim. Bu fiyata alaşım jantlar, park sensörleri, kapı ve ön arka tampon çıtaları, bagaj havuzu paspas seti ve trafik seti dahil ettiler, o şekilde anllaştım.

Yakıta gelince uzun yolda 5.3 litreyi de gördüm, soğuk havada şehir içi 8,5 litreyi de.... Bir de yakıt pahalı artık...

Saygılar, iyi akşamlar...

hocam teşekkür ederim..performans beklentim sizinkiyle aynı, yüksek değil..en aşağı 4. vitesle çıkıyorsa daha ne rampaları..Allah kaza bela vermesin

• quote:

Bu da benim gelincik...

Arkadaşım yakıyor valla araç.

Kazasız belasız binmen dileğiyle diyecektim ama galiba küçük bir nazarlık olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

O zaman yazamamıştım, şimdi yazayım.

Geçmiş olsun. Cana gelmediğine şükretmek lazım.

Sevgiler, saygılar.

Haluk

• Teşekkürler sayın haluk23...
  • güle güle kullansın arkadaşlar,

az kaldı bende alacam inşallah. auris
  • araç harika yakıtı diğer araçlara göre çok iyi düzeyde toyotanın konfor ve güvenliğide tartışılmaz zaten fiyatıda sınıfının arabalarına göre daha uygun tek dezavantajı gün geçtikçe yollarda daha fazla auris olması motoru açtığındada güzel kaçıyor 6vites olması büyük avantaj
  • Şimdi bir de LPG taktırdım... Yakmıyor, kokluyor resmen...
  • quote:

Şimdi bir de LPG taktırdım... Yakmıyor, kokluyor resmen...

üstad lpg marka model ve test ettiysen yakıt değerlerini verebilir misin,

ben de düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim,

saygılar
  • İyi akşamlar...
    Tüp BRC, Ankara MOCANLAR 'da taktırdım... İşçilik ve ilgilerinden çok memnun kaldım. şu an 1200 km. civarı oldu taktıralı bir sorun yok...

Tüketim değerleri, her seferinde başka bir marka ve fiyata aldığım için net olmasa da şehir içi 16-18 kuruş civarı... Uzun yolda ölçemedim ama 13-14 kuruş olur gibi geliyor.
  • quote:

İyi akşamlar...
    Tüp BRC, Ankara MOCANLAR 'da taktırdım... İşçilik ve ilgilerinden çok memnun kaldım. şu an 1200 km. civarı oldu taktıralı bir sorun yok...

Tüketim değerleri, her seferinde başka bir marka ve fiyata aldığım için net olmasa da şehir içi 16-18 kuruş civarı... Uzun yolda ölçemedim ama 13-14 kuruş olur gibi geliyor.

üstad, teşekkürler, gerçekten güzel rakamlar bu yakıt fiyatlarına göre, gerçi ankarada biraz daha düşük her halde lpg fiyatı,

iyi geceler...
  • Selam dostum cibuti40...
    GSM numaramı nedense onaylatmayı beceremediğim için mesajına cevap yazamıyorum... Sorularına burdan yanıt vereyim.
    lpg sorun yaratmadı 1300 km.dir.tüp brc 1400 lira peşin diğer masraflar 200 lira tutuyor yaklaşık.

delirdiğin zamanlarda yetmeyebilir ama performans onun dışında yeterli, 1.6 polo kullanmadım ama 128 NM/3800 devir/dk. çok başarılı bir tork. 0-100 13.1 sn. diyor ama ara hızlanmalar biraz daha devirli kulanırsan çok başarılı... sonuçta araç da 1400 kilo yaklaşık.
    Kolçak biraz alçak onun dışında çok iyi, vites yeri dolayısıyla çok büyük kullanım rahatlığı sağlıyor.

Olsa iyi olur dediklerim:
    Torpido ve kolçak içinde soğutma sistemi,
    Dijital Klima,
    Hız sabitleyici,
    Arka koltuk kolçağı... Tabi bunlar dediğim gibi eksiklik değil olsa iyi olurdular... İyi ki var dediklerimi burda saysam liste kabarık olur...

Bu arada Kırıkkaleli değilim burda çalışıyorum, asıl memleket hatta vatan millet Sakarya... Ama davul hala aynı davul ritim biraz farklı o kadar...

• quote:

Orijinalden alıntı: engingulcan

quote:

İyi akşamlar...

üstad, teşekkürler, gerçekten güzel rakamlar bu yakıt fiyatlarına göre, gerçi ankarada biraz daha düşük her halde lpg fiyatı,

iyi geceler...

Kırıkkaledeyim. 11 mayıs günü Shellden 2.21 lira/lt. aldım lpg'yi... 70 lira 390 km. yol gitmişim.

• GökAy54 arkadaş, ortalama 8 litre gibi bir tüketiminiz olmuş, şehir içi mi yoksa karma mı bu değer?
  • Şehir içi ve yüksek devir sürekli, lpg taktırdık diye gaza fazla asılıyoruz sanırım...:)
  • tez zamanda auris alina :) simdi liste fiyati 37700 sizce kaca birakirlar tahmini veya duyumu olan?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.