Şimdi Ara

mühendislik için en iyi 5 üniversite

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
34.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İTÜ
    KOÇ
    BİLKENT
    BOĞAZİÇİ

Bunların dışında bir üniversitede mühendislik okuyorsan okuyorum deme.

Sana Mühendislik anlamında en çok şey katabilecek yer sıralaması;

1-İTÜ
    2-ODTÜ
    3-BİLKENT
    4-KOÇ
    5-BOĞAZİÇİ

İş alımında üniversitenin prestijinin önemli olduğunu düşünürsek ve IK nin genelde okul ismine göre belirleyici bir tavrını düşününce de;

1-BOĞAZİÇİ
    2-ODTÜ
    3-İTÜ
    4-KOÇ
    5-BİLKENT

Şu saydığım sıralamalar bi tarafımdan atılmış sıralamalar olmayı , deneyim-gözlem ve yaşanmışlıklar üzerinedir :)
  • ODTÜ
    İTÜ-BOUN
    YTÜ
    Hacettepe-Ege-Anadolu Üniv
    KTÜ

KTÜ'yü de boşuna övmeyin arkadaşlar, bu üniversite YTÜ'den falan iyi değil. Yayın sayısı çok vs demişsiniz fakat Tıp fakültesi olduğu halde webometrics sıralamasında YTÜ'nün altında yer almış bu üniversite. Bu sıralamada en büyk etken tıp fakültesi çünkü en çok yayın oralardan yapılıyor ve KTÜ'nün durumu ortada. Yani KTÜ'nün keşfedilmemiş bir cevher olduğu fikrini biraz yenseniz diyorum.
  • abi ktü ytü'den nasıl daha iyi olabilir Allah aşkına?
  • burada yazan yorumları pek dikkate almayın bence herkes kendi okulunu en iyi yapmış.biri ktü itüden daha iyidir demiş biri uludağı en iyi üni.lerin arasına yazmış biri iyte en iyi üni.dir demiş kocaeli(yıllarca prefabrikte eğitim veren) sakarya göklere çıkartılmış sıralamadan kimin nerde okuduğunu anlayabilirsiniztarafsız bi sıralama şöyle olabilir fakat bölüme göre değişiklik gösterebilir
    1.GRUP:ODTÜ İTÜ BOĞAZİÇİ öğrenci kalitesi labratuar alt yapısı akademisyen düzeyi tartışmasız bir numaradırlar
    2.GRUP:HACETTEPE 9EYLÜL EGE YTÜ İÜ bu okullarda müh.te ekol haline gelmiştir.hem lab. hem akademik kadro piyasadaki mezun sayısı eğitim ciddiyeti yanında herbiri belli karaktere sahiptir.1.gruba girecek puanınız yoksa bunlardan başkasına gitmenizi önermem.hacettepe TRde ilk yada 2. bil.müh.dir.9EYLÜL yıllardır aktif eğitimi başarıyla uygulamıştır ve çok iyi ing.altyapısı(diploması odtü ve boğaziçinde denk görülür).EGE piyasaya tam uyumlu eğitim verir.YTÜ teknik yönleriyle İÜ akademik yayınlarıyla fark yaratır.
    GAZİ yada ANKARA mühte pek iyi sayılmaz lab. al yapısı fln zayıftır .KTÜnün tek teknik yanı ismidir kaale bile almayın.kocaeli sakarya iyte anadolu iyi olabilir ama 2.gruptaki üni.lerle aynı gruba yazmak çok büyük haksızlıktır 3.grup bunlarla kurulabilir.uludağ ÇÜ fln müh.te isimleri bile geçmez.
    Umarım tarafsız bir yorum olmuştur
  • gaziye laf atanlara bak sen hele egeli ege üniversitesinin kampüs avantajı dışında gaziyle hiçbir üstünlüğü yoktur. hatta çoğu mühendislikte gazi egeyi katlar bir kenara atar. ege ortam çocuğu yetiştirir, gazi mühendis.
    ve mühendislikte gazi ytüyle beraber gelir. hiç gocunmayın.
  • vakıf üniversiteleri hariç sizce en iyi 5 üniversite hangileridir

• ODTÜ
    İTÜ
    YTÜ
    Bilkent Üniversitesi
    Boğaziçi Üniversitesi

Sıralama yok, aklıma geleni rastgele dizdim.

Düzenleme: Arkadaş vakıf üniversitemesi hariç demiş. O zaman Bilkent'i çıkartıp yerine devlet üniversiteleri arasından İYTE'yi koyabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 19 Temmuz 2010; 17:18:34 >
  • bilkent
    odtü
    boğaziçi
    itü
    anadolu 9 eylül gazi çukurova maramra akdeniz ytü
  • osmangazi?
  • insanlar niye ktü ye iyi gözle bakmıyolar biri bana acıklayabılırmı bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagoluyuz

insanlar niye ktü ye iyi gözle bakmıyolar biri bana acıklayabılırmı bunu

Trabzon'da sanayi yok. Öğrendiğini pratiğe dökemiyor öğrenciler. Sınıf geçmek zor, sosyal ortam diğer illere göre kötü. İş ilanlarına bakarsan Uludağ, Kocaeli, Sakarya KTÜ'ye göre daha çok aranan yerler. Adı teknik sadece KTÜ'nün.

Benim sıralamam
    1- ODTÜ
    2- İTÜ
    3- İYTE
    4-Boğaziçi Üni.
    5-Kocaeli Üni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azazel*

quote:

Trabzon'da sanayi yok. Öğrendiğini pratiğe dökemiyor öğrenciler. Sınıf geçmek zor, sosyal ortam diğer illere göre kötü. İş ilanlarına bakarsan Uludağ, Kocaeli, Sakarya KTÜ'ye göre daha çok aranan yerler. Adı teknik sadece KTÜ'nün.

Benim sıralamam
    1- ODTÜ
    2- İTÜ
    3- İYTE
    4-Boğaziçi Üni.
    5-Kocaeli Üni.

siz kendiniz yasadınızmı bunları
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Azazel*

quote:

Benim sıralamam
    1- ODTÜ
    2- İTÜ
    3- İYTE
    4-Boğaziçi Üni.
    5-Kocaeli Üni.

siz kendiniz yasadınızmı bunları

Yaşayanlarla konuştum. Başta benim de ilgimi çekiyordu ktü ama doğma büyüme istanbulluyum, tatil için gittiğimde bile bayılıyordum trabzonda sıkıntıdan. Sudan çıkmış balığa dönerim heralde 4 yıl orda okusam. İş imkanlarını filan araştırdım. Konuştuğum herkes bana kocaeli ve sakarya daha iyi dedi. Şu an puanım ktüye yettiği halde sakarya yazacağım. Daha rahat iş bulunuyor çünkü.
  • anladım bana ktü güzel bir üni gibi gelmıstı ama sakarya daha mantıklı gibi okuduklarıma gore
  • İTÜ
    ODTÜ
    YTÜ
    Gazi
    Kocaeli
  • ODTÜ
    Bilkent
    Boğaziçi
    İTÜ
    ~
  • İtü
    Odtü
    YTÜ
    Boğaziçi
    ilk 4 devlet üniversitesi ama 5. bölüme bağlı olarak değişir.
    makinada Uludağ Çukurova çok iyidir
    elektrikte Kocaeli
    kimyada Ege
    tekstilde Uludağ
    her okulun her bölümü aynı kalitede eğitim veremez
  • istanbul üniversitesi makine mühendisliği nasıl sizce??
  • bilkent burslu yaz
  • itü
    odtü
    boğaziçi
    ytü
    marmara
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.