Şimdi Ara

Megane III DCI 86 mı yoksa 105 mi almalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
25.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar Megane 3 1.5 DCI almayı düşünüyorum. Ancak 105 beygir mi 86 beygir mi karar veremedim. 4.5 senelik 1.3 Multijet 75'lik Grande Punto kullanıcısıyım, aracımdan çok memnunum, büyütmek için değiştiriyorum ve ortalama 4.2, 4.5 ama genelde 5.2'lik tüketimlere alışığım. Kullanımın çok etkilediğini tecrübe ettim. Aynı araçtan arkadaşım 6.2 ortalama ile geziyor ama kasınca o da yakalıyor beni. Megane III DCI ile ilgili çok değişik sonuçlar var.

Benim sorum şu: Megane 3 DCI için 105 beygir mi tavsiye edersiniz yoksa 85 mi? Ekonomik olması önemli ancak 1280 kiloluk C segmenti bir aracın da yerinden kalkar bişey olması lazım ancak 86'ya döndüm çünkü ekonomi benim için biraz daha ağır basıyor. Fakat 8 valve olması da düşündürüyor. Açıkçası dizele o kadar para veripte 7 litre ortalamayla gezersem üzülürüm. Performans olarak 85 beygir alışık olduğum 75 beygri aratmayacak gibi duruyor ki bu hiçte düşük bir performans değildir. Punto ile 200 km/h gördüğüm de oldu 170'i geçemediğim de oldu (rüzgar faktörü). Aynı performans benim için kabuldür. Fiyat olarakta 86 beygir olan 3700 lira daha ucuz, 20 beygire değermi ne dersiniz arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbesen -- 18 Temmuz 2010; 10:28:30 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.