Şimdi Ara

............................................. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
3
Favori
147.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: badmurat

birde ben atl elekt.-elektronik mezunuyum bu ygs1den bilsiyasar ve öğretim teknoljilerini tercih edebilirmiyim?meslek liseliler siz 30 tane yazacak okul bulabildinizmi ben sadece 4-5 okul buldum M.T.O.K mühendisliklerinden??

bilsiyasar ve öğretim teknoljileri öğretmenliğini seçersen alan dışı olur, yani seçemezsin, bir de puanının ve sıralaman nedir acaba?
  • arkadaşlar ben meslkel lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum geçen sene kazanamadım obirinciligi vardı.Bu sene;

.............................................

aldım.Acaba bunla mtok bil müh tutarmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdinc_0808

arkadaşlar ben meslkel lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum geçen sene kazanamadım obirinciligi vardı.Bu sene;

aldım.Acaba bunla mtok bil müh tutarmı

arkadaşım bende elektrik-elektronik mezunuyum anadolu teknik benim sıralama da 1700 . Acaba mtok olma şansımız nedir:S mühendislikte?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arbelao

ARkadaslar bi yardımcı olursanız sevinirim
    E.m.l Elektronik mezunuym bu sene tercih yapacagım diploma notum 80,,, Ygs 1 de ek puanla 315 puan
    Ben mekatronik biyomedikal tıp elektronigi bolumlerine girmek istiyorm girme sansım nedir bugun dershanede rehberlik ogretmeniyle gorustum girme sansın Yuksek dedi
    Yinede biraz arastırma yapmak istedim Yardımlarınız için simdiden tskler.

Sıralamana bağlı puana bakmıyolar eğer ilk 5.000 deysen şansın var
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanbozkurts

quote:

birde ben atl elekt.-elektronik mezunuyum bu ygs1den bilsiyasar ve öğretim teknoljilerini tercih edebilirmiyim?meslek liseliler siz 30 tane yazacak okul bulabildinizmi ben sadece 4-5 okul buldum M.T.O.K mühendisliklerinden??

bilsiyasar ve öğretim teknoljileri öğretmenliğini seçersen alan dışı olur, yani seçemezsin, bir de puanının ve sıralaman nedir acaba?

sıralamam bu

• Ya Bu M.T.O.K. ler 0.15 puanıyla almıyor mu? Ek puanı nereden çıkartıyorsunuz?

Ayrıca olan yine meslek liselerine olmuş.İyi kötü gene öğretmenlik okuyorlardı.Bir bölüm haricinde kaldırmışlar hepsini.Yerlerine ne olacağı belirsiz ve kontenjanı çok az olan bölümler açmışlar(Sözde mühendislik).Yazık! Hepsinin Allah belasını versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaFleur -- 27 Temmuz 2010; 12:32:43 >
  • benim sıralamam 32binde m.t.o.k olurmu bölüm bilgisayar (bilgisayar veya elektronik müh.. leri) cevap yazarsan sevinirim
  • arkadaşlar bende teknik lise bilgisayar bölümü mezunyum sıralamam 17000 ben fen eddebiyat fakültesi matematik seçmeyi düşünüyorum sizce gelirmi? veya biyoloji? birde m.t.o.k. larda şansım var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaFleur

Ya Bu M.T.O.K. ler 0.15 puanıyla almıyor mu? Ek puanı nereden çıkartıyorsunuz?

Ayrıca olan yine meslek liselerine olmuş.İyi kötü gene öğretmenlik okuyorlardı.Bir bölüm haricinde kaldırmışlar hepsini.Yerlerine ne olacağı belirsiz ve kontenjanı çok az olan bölümler açmışlar(Sözde mühendislik).Yazık! Hepsinin Allah belasını versin.

Sadece meslek liselerinin alanı olduğu için ek puanlı sıralmaya bakmak bunlar için de geçerli
  • 15delgado15 yaw ben bişe anlamıyom rehber hocamız yok bişe yok buralarda bişe bilmiyom ne yapacam bende anlamadım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: k4n44t

quote:

[ arkadaşlar ben bu puan ve sıralama ile 4 yıllık bir üniversiteye girme şansım varmı klavuza göre ben bi yer göremedim aslında klavuzdan pek bişey anladım anlayan varsa yardım edebilirmi bana

malesef 4 yıllığın kapısının önünden geçirmezler bu puanla

benim anlamadımgım bu admalar tvlere cıkıp basbas bagırıyor kontejanlar bilmem kaçatan kaça yüzde kaç arttı diye bu ansıl artıs meslek liselerini avrupa gibi 1.sınıf okullar yapıp en iyi okullar meslek liseleri olacak diyerek milleti meslek lisesine yönleriyorlar kontejanları 2.500lere düşürerekmi mesleklerinin 1 numara yapacak meslek lisesi memleket meselesi diyerek böylemi önünü açıyorlar 2008de 16bininci adam öğretmen olurken say1den ben yıl ygs1den 16.binle açıktamı kalacak yani böylemi önümüz acıldı ne demek gerek bunlara dalgamı geciyolar yoksa benmi mesleklerinin avantajlı duruma geldiğini göremiyorum

hocam sen 16 bininci değilsin. Sen 400.000 cisin. O 16 binli olan meslek lisesiler arasındaki sıralaman yani bilgisayar öğretmenliği alanında ek puan alanların sıralaması. Bu bilgisayar öğretmenliklerini tercih edenler sadece meslek liseliler değil ayrıca. Ek puanlı sıralaman 2000-3000 gibi birşey olması lazım. Bu bile yetmez zaten. okulun verdiği puanla birlikte 420+ yapsan belki girerdin. mtok falan bilmiyorum haberim yok.

• ben 1791 . sıradayım mtok bil müh girebilirmyiim puan 406
  • ewet erdinc_0808 bende 407 yim ve sıralamam 1703 şansımız nedir acaba mtok lerde mekatronik olsun elektirk-elektronik olsun :S arkadaşlar bi yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 15delgado15

ewet erdinc_0808 bende 407 yim ve sıralamam 1703 şansımız nedir acaba mtok lerde mekatronik olsun elektirk-elektronik olsun :S arkadaşlar bi yardım

Şansınız Çok yüksek çünkü M.T.O.K lara sadece meslek liseleri giricek 2bin küsür kontenjan var tabi yazılım müh. bilgisayar müh. şansınız pek yok ve elektirik-elektronik zor anca metalurji ve mekatronik olabilir
  • quote:

Evet yazabilrsin sanada ek puan geliyor ayrıca bilgisayar mezunlarıda elektrik-elektronik mühendisliği yazabilrler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lejyoner236

quote:

Orijinalden alıntı: 15delgado15

ewet erdinc_0808 bende 407 yim ve sıralamam 1703 şansımız nedir acaba mtok lerde mekatronik olsun elektirk-elektronik olsun :S arkadaşlar bi yardım

Şansınız Çok yüksek çünkü M.T.O.K lara sadece meslek liseleri giricek 2bin küsür kontenjan var tabi yazılım müh. bilgisayar müh. şansınız pek yok ve elektirik-elektronik zor anca metalurji ve mekatronik olabilir

aslında mekatronik şansının zor olması lazım talebin fazla olacağı kanaatindeyim:S
  • Bence meslek liselilere verilen mühendislikler göstermelik gerçek mühendislik değildir teknisyen gibi bişeydir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhendisolmakistiyorum -- 28 Temmuz 2010; 1:52:00 >
  • tabiki kısıtlamaları olucaktır normal mühendislikten ama en azından bence hakediyor bir meslek liseli o hakkı
  • yaw ne olurdu bil müh 30 kisi alıyo bi 100 alsaydı bari off
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhendisolmakistiyorum

Bence meslek liselilere verilen mühendislikler göstermelik gerçek mühendislik değildir teknisyen gibi bişeydir .

Basbaya mühendis oluyorlar.
    Aradaki farkı kapatmak için 1 yıl hazırlıkta fen bilimleriyle alakalı dersleri görüyorlar.
    Ondan sonra eğitim başlıyor.
    Şahsi görüşüm buradan mezun olacakların düz liseli mühendislere göre açıkca bir avantajı olacağıdır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.